Internet banking v Slovenskej sporiteľni

kristina14
27. júl 2012

poradíte mi ako mám vyplniť formulár na slsp na IB ? 😉 som na tej stránke a neviem sa pohnúť, 1krok- zadám prihlasovacie meno, 2krok- prihlasovacie heslo- to si mám sama vymyslieť ? a potom dalej čo?

sisaha
27. júl 2012

@kristina14 prihlasovacie heslo mas od banky. To si nevymyslas...

kristina14
autor
27. júl 2012

nemám....lebo to muž bol vybavovať v banke a povedala mu tam že nám heslo príde sms-kou ale už je to vyše dvoch týždňov a nič....a teraz už mi to nedá pozerám na tú stránku a neviem sa pohnúť....

sisaha
27. júl 2012

@kristina14 tak chod znova do banky nech ti ho daju...., btw., ja by som slsp nechcela...ma tam ucet svokra aj priatel..a vecne nejake problemy..
Bez toho hesla sa ani dalej nepohnes...

hradnapani
27. júl 2012

@kristina14 zavolaj im na tu linku 0850 111 888 a opytaj sa ich, kde trci to heslo, proste ich pourguj. Bez neho sa asi nepohnes

kristina14
autor
27. júl 2012

oni mu vlastne dali iba papier na ktorom je prihlasovacie meno....a teraz vlastne neviem, lebo tu na tej stránke čítam že heslo je najlepšie meniť každý mesiac....takže preto si myslím že to si mám je vymyslieť a potom mám je aktivovať heslo ale čo mi má potom prísť sms-kou neviem.... neviem potrebujem vedieť celý postup...

sisaha
27. júl 2012

@kristina14 najprv ti oni musia dat prve prihlasovacie meno a heslo. Heslo si potom mozes ty zmenit. Ked uz budes vnutri, tak ti bude chodit bud na telefon sms-kluc, alebo budes pouzivat kody z grid karty.

kristina14
autor
27. júl 2012

čiže mám ísť do banky aby mi poslali to heslo.... v banke povedala že by to malo prísť do týždňa od kedy sa to vybavovalo no ale už sú dva preč a nič. vyzerá to dosť zložito.... tak dakujem 🙂

sisaha
27. júl 2012

@kristina14 ano, chod do banky...nam dali heslo osobne do ruky, skus ziadat tiez.

kristina14
autor
27. júl 2012

nám povedala že sms- kou je jednoduchšie...tak ja tám zájdem a uvidím.... 😉

sisaha
27. júl 2012

@kristina14 vzhladom na to, ake poskytuju sluzby, sama vidis, ze jednoduchsie to nie je. Pokial tam niekomu nepristupis otlak na nohe, tak nic nevybavis... 😒

kristina14
autor
27. júl 2012

😀

bonaquaba
27. júl 2012

@kristina14 ako si dostala ten papier s prihlasovacim menom, tak tam malo byt aj heslo, to ti dava banka a co ja viem toto neposielaju smskou, ale postou, sms ti posielaju, ked uz robis prevody,

zuzulienka1973
27. júl 2012

Je to cudne heslo a SMS-kou?Co su na hlavu

sisaha
27. júl 2012

@zuzulienka1973 vies co, mna pri niektorych pracovnikoch v bankach neprekvapi nič... 😀

zoe_a
27. júl 2012

ja som heslo vymyslala a zadavala priamo v banke ked som si internetbanking vybavovala a v tej zmluve naozaj nie je, len prihlasovacie meno.

sisaha
27. júl 2012

@zoe_a a tiez je to slsp? to je potom cudne...myslela som, ze banka ma jednotny postup pri vybavovani IB. Ja som bola osobne pri tom, ked nam davali do ruky meno aj heslo.. 😕

zoe_a
27. júl 2012

@sisaha ano v slsp mam tiez ucet

dadulaa
27. júl 2012

ahojte, ja som heslo tiež sama vymýšľala pri vybavovaní IB a účtu a to priamo v banke, v zmluve máš len prihlasovacie meno 😉

bodka13
27. júl 2012

nám dali heslo aj prihlasovacie meno priamo v banke v takých zalepených papieroch+grid kartu,ale je to už pár rokov dozadu-neviem ako to teraz funguje
...ale nedávno som si zakladala účet vo Vub a tam mi tiež priamo na pobočke dala v zalepených obálkach prihlasovacie meno a heslo,no nedala som si grid kartu,ale sms-notifikáciu-takže pri zadaní príkazu na platbu alebo prevodu mi príde ten overovací kód ako smska,potom ho naťukám do Ib a až potom platba odíde

ela2710
28. júl 2012

@kristina14 mne dali zmluvu,. kde je prihlasovacie meno a zvlast mi dali na pobocke aj heslo,aj grid kartu, skor si myslim, ze tou sms-kou mysleli, ze ti nedaju grid kartu, ale ze mozes platit prevody sms klucom, nie? lebo to je jednoduchsie...my sme nakonies aj tak niekde zapatrosili grid karty a tak platime sms klucmi

kristina14
autor
28. júl 2012

@ela2710 to vôbec neviem ako to mysleli lebo ako som písala muž to bol vybavovať a on sa do toho nerozumie, ale vravel že mu má prísť heslo na mobil.... no musím ich navštíviť asi ja.... 😒

habibi78
28. júl 2012

@kristina14 prvotne prihllasovacie udaje ti da banka, potom si mozes heslo velmi jednoducho zmenit... ja som s IB slsp velmi spokojna, kym mm zaplati v TB, ja to mam v SLSP zaplatene dvakrat... 😀

labelo
28. júl 2012

asi ti to zle vysvetlili alebo si to nepochopila,na zmluve mas prihlasovacie meno to zadas do kolonky" prihlasovacie meno" v IB, kolonku "heslo" nevyplnas a pod kolonkou heslo je " aktivacia hesla",na to kliknes a do sekundy ti pride na mobil aktivačný kod nie do dvoch týždnov ako čakáš 🙂 ten kod opiseš do kolonky "aktivačný kod" a potom si zadas !nove heslo" a "potvrdenie hesla",ktore si sama vymysliš,skus to ak by nieco neslo napis sem 😉

labelo
28. júl 2012

inak keby si vsimla tak pod kolonkami na prihlasovanie trocha nižšie máš návod ako heslo aktivovat- Postup aktivácie hesla nalavo nižšie
https://ib.slsp.sk/main/start.do

zuzikkaa
28. júl 2012

@kristina14 ked si na IB vypln kolonku prihlasovacie meno a potom pod heslom mas AKTIVACIA HESLA a dalej si to zrejme vypyta cislo telefonu kam ma prist to heslo...skus 😉

sisaha
29. júl 2012

@habibi78 asi preto, ze TB ma bezpecnejsi IB ako SLSP 😀

kristina14
autor
29. júl 2012

ja som to tam pozerala na tej stránke, ten postup ale som sa pre istotu nechcela montovať aby som niečo zle nespravila....ale teraz už viem, že som to mohla v pohode spraviť.... tak idem to teda skúsiť, dakujem za pomoc! 😉

kristina14
autor
29. júl 2012

@labelo ahoj, no tak ja to skúšam ale ma napadlo že je nadeľa....zadala som prihlasovacie meno, klikla som na aktivácia hesla- zobrazila sa mi tabuľka a už by mi mal prísť kod? a ešte niečo sa chcem opýtať- čítam v tej zmluve, že boli odovzdané bezpečnostné predmety...ako GRID karta....ale tú nemáme...to znamená že ked muž dal svoje číslo na seba tak nám to automaticky bude chodiť správou? 😲

habibi78
29. júl 2012

@sisaha myslim si ze IB vsetkych bank je rovnako bezpecny...

labelo
29. júl 2012

@kristina14
ahoj ako si dopadla?prisiel ti ten kod,máš to aktivované?ak mas na zmluve odovzdaný bez.predmet GRID kartu,tak tu by si mala dostať na pobočke hned pri podpise zmluvy o IB pozri na zmluvu či mas bezp.predmet aj SMS kluc