Interrupcia - voľná diskusia

maja22
17. apr 2008

Baby, tak tu je teda nová téma. Dúfam, že sa to nezvrhne na nadávky... Skúsme radšej naše názory podložiť argumentmi... 🙂 🙂 🙂

bodka13
22. sep 2009

potvorka....predstav si že si matkou 2-3 detí,antikoncepcia zlýhala a ty sa rozhodneš že dieťa donosíš...chodíš do práce,máš rodičov a svokrovcov,šetci susedia ťa budú vidieť s bruškom,svojim deťom musíš vysvetliť čo sa deje a potom ho dáš do hniezda záchrany???...pripadá ti to reálne? mne teda absolutne nie 😉 ...jedine ak by sa tá žena presťahovala na opustený ostrov 😉

bodka13
22. sep 2009

😕 šetci = všetci

katrin21
22. sep 2009

bodka: ona si to nemoze predstavit, ona po dietati tuzi a preto to nemoze vazne pochopit.. ja ju chapem. 😉 pre nu je dieta dar, nieco co zatial nemoze mat a nechape, ze niekto moze a nechce.. je to logicke a prirodzene 🙂

dufam, ze sa vam babo coskoro podari potvorka.. a nie len podari, ale aj narodi 🙂)))

ivulik007
22. sep 2009

ja som jednoznačne proti potratom - za každú cenu, ale to už som tu písala pár strán dozadu 🙂

sue
22. sep 2009

Odkedy som otehotnela a porodila Macka, tak viem, že ak by som otehotnela a nemohla si bábo nechať, tak by som išla na potrat... nedala by som dieťa ani na adopciu, ani do hniezda záchrany. Pred tehotenstvom som hovorila, že nikdy nikdy nikdy, teraz mám iný názor 😔

bodka13
22. sep 2009

katrin 😉 ...viem,veď vyššie som jej to už písala že inak rozmýšľame keď nemáme detičky a veľmi ich chceme a inak keď už sme maminy 😉

potvorka88
22. sep 2009

bodka tak mne 3 deti urcite nehrozia s mojimi problemami ale ked by som mala 3 a dalsie by som nechcela tak by som sa dala sterilizovat

niektore zeny vedia skryt svoje tehu, ale to tu nechcem riesit. ja len ze su urcite moznosti ako sa to da, len vela ludi hlada skor ako sa to neda...

jajka968
22. sep 2009

a veru by sme boli veľmi prekvapené, že kto na tie potraty vlastne chodí, nie sú to naše rómske spoluobčianky, ani drogovo závislé ženy , alebo len mizivé percento. veď sa za to platí, čiže kto teda????? katrin to dobre napísala, aj jej sestra bola a má tituly pred aj za menom a mhoho žien čo poznám sú vysokoškolsky vzdelané a podstúpilo upt.

jajka968
22. sep 2009

no a hniezdo záchrany, super vec, ale videli ste, na akých miestach sa tie hniezda nachádzajú? čo som mala možnosť vidieť nemocnice s hniezdami, sú umiestnené tak, že každý vidí, kto to dieťa priniesol, môže si i fotodokumentáciu urobiť 😒

sue
22. sep 2009

...ani si nemyslím že je tak strašný problém už to dieťa tam odniesť ako neviem skôr ako utajiť tehotenstvo, všetky lek.prehliadky, kontroly, pôrod a podobne... napr.v pôrodnici sa nahlasuje, ku akému pediatrovi dieťa nastupuje a ten musí prísť buď dieťa navštíviť alebo vy ísť za ním... takže keď neprídete a v hniezde v meste sa zrazu zjaví dieťa, tak ... je to hneď jasné . + čo rodina???

katrin21
22. sep 2009

jajka: 😉 a este ani nie su v kazdom meste... ako som pisala...

ivulik007
22. sep 2009

veľmi pekne to napísala maruschka na strane 10 - absolútne sa stotožňujem s jej názormi

katrin21
22. sep 2009

sue: ale to je skor pre zeny, co tajka tehotenstvo... a casto ani neporodia v nemocke...

jajka968
22. sep 2009

potvorka, myslíš, že by si sa dala sterilizovať???? no ja ti poviem, že ja som sa ani po 3 cisárskom nedala, lebo som sa pýtala môjho gynekologa, ktorému dôverujem, či mi to odporúča a či by to odporučil aj dcére. on je jednoznačne proti sterilizácii, hrozba mimomaternicového tehu je veľmi vysoká a ani to neni 100%, že neostane žena tehu, lebo konkrétne v rodine máme taký prípad.
a ďalšia vec, za sterilizáciu sa platí!

sue
22. sep 2009

Katrin, dosť o tom pochybujem... minimálne akú takú starostlivosť by mala. Po pôrode a tak...ktorá baba porodí sama a sama sa aj zašije a tak? Nehovoriac o tom,že ak by aj potom šla ku gyndošovi,tak ten by videl,že rodila. Baba ktorá proste chce porodiť tak,aby nik nevedel,že dáva dieťa na adopciu na SK nepochodí...

bodka13
22. sep 2009

potvorka 🙂 ...nechcela som ťa nahnevať ani som nijako nenarážala nato čím všetkým si si prešla 😉 ...to bolo na lepšiu predstavu ako sa to niekomu môže stať 😒
a čo sa týka skrývania tehu ...nedávno spomínaný prípad z Bernolákova-mamina dvoch detí,tretie tehu tajila,neveel o ňom ani partner 😕 -čo je pre mňa nepochopiteľné...a donosené bábo pohodila pri kostole 😠
http://www.topky.sk/cl/10/545156/Novorodenca-pr...
http://krimi.cas.sk/clanok/128933/krkavcia-matk... - dajú sa tam prečítať aj súvisiace články(celkom dole)

katrin21
22. sep 2009

plati ale asi nie ked mas uz 2 cisarske sa mi zda...

a hej, ved aj ja som pisala o tej 40tnicke sterilizovanej - tehotnej 😀

a zase na druhej strane, viem o zenach, co sa dali, ale potom sa rozviedli ,a s novym partnerom este chceli.... ale uz bolo ńeskoro

erikasadek
22. sep 2009

ja to uzavriem za seba;.
kazda zena bude mat nato svoj nazor...

ale podla mna zakazovat a prikazovat jedincovy nieco ,
neprinasa to nikdy dobrotu

nase strare mami bojovali za moznost interupcie.. tehotenstva, teda za legalnost aby s azamazdilo , lelegalna, cesta; a mnohym doslova masiarom , aby nicili zivoty aj tych nestastnych zien..
a teraz nova generaci sa otaca zakazme to..

akoby minulost , neukazalo ake to niekedy bolo.. 😅

ziaden zakaz nevyriesi nic skor naopak.;

nazory budu vzdy rozne, ale , aspon nech ostane slobodna vola jedinca... o to mi ide..

drzte sa.. 😉

jajka968
22. sep 2009

katrin, veru tak, ani nie sú v každom meste 😒.

sue, máš pravdu, ako to nechcené tehu utajiť. no a jasné, okolie a hlavne rodina? a už to vidím, ako si všetky susedy šepocú, videli ste ju, to je tá, čo dala decko do decáku 😠 🙄

sue
22. sep 2009

...ja poznám babu, čo bola sterilizovaná po dvoch deckách a ony dve sa zabili v aute...a chceli s mužom bábo a už to neľšlo 😔

katrin21
22. sep 2009

sue: strasneeee!!!

erika: opat suhlas 🙂

jajka968
22. sep 2009

erikasadek, presne ako si napísala, v minulosti bojovali za legalizáciu a my sa chceme vrátiť späť? k čomu by to bolo dobré, aj tak sa to vykonávať bude, len akože "nie legálne" a nikto o tom kvázi nebude vedieť, veď to je na smiech. taká čo bude mať peniaze pôjde na potrat do zahraničia, no a tá, čo na to mať nebude, si to dá urobiť tu a hocikomu a môže to mať fatálne následky, ako to bolo v minulosti 😖

sue
22. sep 2009

Presne Jajka 😔 každú ženu, čo ide, alebo musí ísťna ukončenie tehotenstva v prvom rade ľutujem a až potom môžem súdiť alebo odsúdiť 😔 ona zostane potrestaná navždy - buď hneď od začiatku (pretože sú také čo plačú hneď ako sa dozvedia,že sú tehu), alebo im to dôjde neskôr - keď bude vidieť cudzie detičky rásť, alebo keď napokon chcene otehotneujú a stále budú myslieť na to,aké by ich bolo baby... alebo nevedomky... pretože každá žena čo ide na potrat sama seba potrestá tým, že jej to dieťatko nikdy nepovie "mama"...nikdy ju nezovrie rúčkami okolo krku, nebude bežať zo škôlkyoproti s obrovským širokým úsmevom... to je najväčší trest... tak ak už sa niekto odhodlá a ide tam, či už ľahkovážne alebo premyslene... tak to nechajme na Neho...aké následky a dôsledky to pre dotyčného človeka bude mať.

katrin21
22. sep 2009

jasne baby, suhlasim v tom, ze kto chce, cesticku si najde.. viď poľky, ktoré robia turistiku za interupciami.... a teda nic moc, kedajake babice... 😝

podla mna sa cirkev nema miesat do zakonov a vlady... hoci som veriaca, nemam rada taketo veci...lebo je to hlavne vec cirkvi cela tema o interupciach..

a ci povolit dceram bez vedomia rodicov? neviem, fakt neviem... je to individualne... je dobre ak dcera sama povie matke... ale zase vztahy su kadejake.....ja by som to mame urcite povedala, ale aj tak by som ja v tom veku nidky na interupciu nesla uz len zo strachu , ze by som dieta uz nikdy nemala mozno...
otehotnela som po VŠ v 23rokoch a aj to sa zda niekomu skoro, lebo moj ex este studoval na VS....a moj ocino povedal: radsej skor ko nikdy!!! a to hovori za vsetko 🙂 ale asi v 16tich by sa na to inak pozeral.. ktovie...

zuzkazv
22. sep 2009

ahojte rada by som na túto tému vyjadrila tiež svoj názor. Chápem ženy ako potvorka88 ktoré túžia po bábetku že odsudzujú ženy ktoré idú na potrat, ale musíte sa aj zamyslieť nad tým aké ženy na ten potrat chodia. Že to robia nepremyslene????!!!! drvivá vätščina žien ktoré idú na potrat už majú dve alebo tri deti....zlyhala antikoncepcia a ďalšie dieťatko už nezvládnu či už finančne alebo emocionálne. Nepremyslených potratov nie je až tak veľa ako si všetci myslia. A to že deti nedajú do hniezda záchrany? prečo?? no ja im úplne rozumiem. Nedokázala by som 40týždňov nosiť dieťa, porodiť ho a potom ho niekam odložiť a viac sa nezaujímať. Veď čo ak by ho nik neadoptoval alebo by sa dostalo do nie práve najlepšej rodiny, čo ak by ostalo v detskom domove, čo ak by plakalo a nemal by k nemu kto prísť????? čo ak by ho niekto bil, urážal, čo ak by ho nemal kto objať???? nie to by som nedokázala nech ma odsúdi kto chce ale to sú veci ktoré si každý musí vyriešiť v sebe, s potratom sa vyrovnať....tiež to musí byť ťažké...ja len dúfam že sa nikdy do takej situácie nedostanem a všetkým deťom sveta želám krásne detstvo zaslúžia si ho s tým súhlasíte určite všetky

helenkasabinka
22. sep 2009

sue krasne si to napisala 😔

katrin21
22. sep 2009

sue: je fakt, ze oci to ja nelutujem, ani nemam traumu.. tak napr. si vzdy spomeniem na konic juna, ze by malo narodky( ako priatelova dcera) a ze ktovie ake by bolo, ic chlapec( myslim, ze hej) a tak..ale to su len take myslienky, nic take, ze by som plakala, smutila,alebo co... tak ma to obcas napadne.. to je normalne..

helenkasabinka
22. sep 2009

katrin aj ja spomina na to ze kedy sa malo narodit to dietatko co som uz pisala a ze uz tento rok by malo 2 roky ☹

addaa
22. sep 2009

Súhlasím s majou22. Potraty jednoznačne nie!!!

jajka968
22. sep 2009

sue, zuzkav, katrin - zdielam vaše názory 🙂

ja som tiež ako som písala otehotnela tak, že zlyhala antikoncepcia a prečo by som nemala mať právo ja, alebo iné ženy sa rozhodnúť, veĎ urobili všetko preto, aby predišli tehu???

no a nabudúce aký zákon vyjde, zakážu anitikoncepciu?? veď to je tiež kvázi zabíjanie, nie? bránenie otehotneniu.