Ako sa býva v Bratislave - Nové mesto?

4. feb 2023

Ahojte, akú oblasť v rámci Bratislavy - Nové mesto by ste odporučili na kúpu bytu? Najmä čo sa týka cien, vybavenosti, dostupnosti, zápch a pod. Ďakujem.

ropucha6
4. feb 2023

Presnejsie? Urcite su tam lepsie aj horsie lokality.

zmrzlinka2021
4. feb 2023

Za mňa áno, nové mesto je z tých lepších lokalít

gejb
4. feb 2023

Cez nové Mesto idú trate elektricky 3 a 4, za mňa by som pozerala niekde v ich blízkosti...

iv007
4. feb 2023

Kamosi byvaju pri Trnavskom Myte, odtial je fajn dosupnost elektrickou ale aj pesi nie je daleko do centra mesta.Osobne sa mi paci aj okolie Blumentalu

zuzka102
4. feb 2023

Blízko Kuchajdy

lizatko1009
5. feb 2023

Bývame v Novom meste a za mna top lokalita

autor
5. feb 2023

Ahojte, ďakujem.

zuzahajdulka
5. feb 2023

Nove Mesto hrozne oskaredelo. Vsade bezdomovci, od Trnavskeho myta a Kuchajdy sa rozsiruje fetacka lobby, chodniky obsypane autami, prehnana vystavba, chladni cp-ckari a "komunitni slnieckari" co ti ohrozuju deti na chodniku el.kolobezkami a bicyklami, vsetko obsrate od psov, sorry za vyraz, prepchate skolky, hlucna doprava od vlakov, elektriciek, aut. Za mna radsej dalej od centra trebars smerom Krasnany.

zoeeoz
5. feb 2023

Aj mne sa v novom meste byva fajn, psy seru po celej BA, "cpckari" su v celej BA, elektrokolobezky a bajky niesu zakazane este v ziadnej casti a majitelia si jazdia po chodnikoch vsade ale to je uz chyba majitela a nie 3 mestskej casti, stavia sa na celom slovensku a teda vlaky a elektricky chodia keby nechodili tak by to bolo dost na prd :D

autor
5. feb 2023

Zaujima ma okolie Racka, Trnavskeho a Nobelovej. Dakujem

zuzahajdulka
5. feb 2023

Racko a Trnavske sa stava no-go zona kvoli bezdakom a narkomanom, ktori su agresivni, drzi. Vedenie mestskej casti a mesta je v ochrane obyvatelov impotentne. Je to asi aj najhlucnejsia a najexhalatovejsia cast. Nobelova je celkom fajn.

gejb
5. feb 2023

Byvala som na Trnavskom, spolu s Rackom je to asi najrusnejsia časť nového mesta. Máš tam dopravné uzly, takže doprava super. Pre mladých dobre byvanie, všade na skok, vybavenosť, nákupy,kaviarne... no treba rátať s hlukom.

lizatko1009
5. feb 2023

@zuzahajdulka bývame na Nobelovej a býva sa tu super a vsetko po ruke

zoeeoz
5. feb 2023

Ja byvam tiez na nobelovej a spoko, byvam tu 30 rokov prestahovala som sa do vedlajsieho domu, chcela som po ruke zelen a karpaty ozaj na skok s bajkom, nechcela som nic rusne netravim cas v meste moc..zaroven som chcela ze ak dieta podrastie vie "pobehovat" v parku pod oknami..brasko byva na racku a tiez je velmi spokojny, travi viac casu v meste, v spolocnosti, kaviarne, restiky a chcel nieco ozaj na skor od stareho mesta a hluk, z eliny co ma zastavku pod jeho oknom mu nevadi..zalezi od preferencii, co by si chcela

morskyvanok
5. feb 2023

@lizatko1009 prosim ta a nie je tam pocut vlaky? Muzovi byvaju pri Racku ako je Sibirska a vlaky pocut.

lizatko1009
5. feb 2023

@morskyvanok nie my sme ďalej novostavby, sú ďalej od hlavnej cesty a pred sme bývali pri hlavnej v starých bytovkách a mali sme opacne otočené okná smerom na hlavnú a nebolo pocut, ale z opačnej strany ano

lizatko1009
5. feb 2023
zoeeoz
5. feb 2023

@morskyvanok ja byvam v tom istom dome a vlaky pocujem, ale viacmenej len na vecer ked vsetko stichne

zoeeoz
5. feb 2023

@morskyvanok otocena som vlastne presne naopak ako suseda nado mnou :D

lizatko1009
5. feb 2023

@zoeeoz takto do parku okna, tam sa viac ozýva ale iba v noci, cez deň nepočuť nic

ropucha6
5. feb 2023

@autorka si z Bratislavy? Idealne ak sa pojdes do tych lokalit poprechadzat. Ja by zas brala ovela radsej Trnavske myto (ak to nie je zrovna na krizovatke) ako Nobelovu. Chodila som tam pred 20rokmi, este ked fungovala Palma, mozno preto mam na to take zle spomienky 🙂 no kazdopadne pozri si okolie, ake tam chodia spoje atd.

qetka
5. feb 2023

@iv007 Blumental uz je Stare mesto. Na byvanie ale velmi fajn. Je odtial moja mama, aj babka. Za mna urcite radsej ako Trnavske

morskyvanok
5. feb 2023

@zoeeoz ale da sa pri tom spat napr.v lete pri otvorenom okne? Juj a krasny vyhlad na zelen a aj tie kvetinky su pekne. A dakujem moc za info

morskyvanok
5. feb 2023

@lizatko1009 dakujem za info🙂 Takze je dolezite aka strana😁 a velmi pekne kvietky🙂

lizatko1009
5. feb 2023

@morskyvanok opačná strana je severná pre nas nepriatelna, ale majú taký výhľad do parku a uz sa nám par x v lete stalo, ze sme zaspali na terase a vlaky nas nezobudili

zoeeoz
5. feb 2023

@morskyvanok jasneee to pocujes ozaj len v pozadi..to aj lietadlo pocujem z letiska :D ale to neni vobec rusive, ked k nam dojde otec co byva pri hlavnej ceste na nobelovej je hotovy aky klud a ticho...u nas uz volba strany nehrala rolu, bol posledny trojizbak a bud sme brali alebo dalsich 10 cakalo😅

lizatko1009
5. feb 2023

@zoeeoz hej suseda pod nami opačná strana, dobre sa tu býva uznávam 🙂

zoeeoz
5. feb 2023

@lizatko1009 veru :D mame tu taku svoju bublinu nobelacku🤣

autor
5. feb 2023

ahojte, dakujem pekne vsetkym. Zatial som skor naklonena k racku/trnavskemu. Nobelova faJN, trochu ma vsak odradza, ako chodit pesi z elektriciek - ta cesta mi pride trochu strasidelna, najma pre deti.

liz_lemon
12. feb 2023

Nobelova je fajn, ak mas auto, a nemusis chodit peso k elektrickam, ale pozor je tam velmi problematicke parkovanie, ak nahodou kupis byt bez parkovania, tak mas smolu
a hlavne tam nie su skoro ziadne obchody, je tam len nejaka samoobsluha Terno alebo nieco take, volakedy to tam bolo lepsie, tie stare domy, boli byty pre zamestnancov CHZJD (Istrochem) a mali tam fakt vsetko za socializmu, teraz je to vyrazne horsie, a na nakupy treba chodit autom
inak na elektricky su tam 2 cesty (mozno aj 3, nie som si ista, ci funguju stale tie nadchody), jedna je cez kolaje a dalsie su nadchody, osobne by som tam nechcela byvat, v Novom Meste mas lepsie lokality, napr. pri Riazanskej