IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

stela23
26. feb 2009

k teme magnezium 🙂 v navode na uzivanie je napisane,ze sa 2 hodiny pred a 2 hodiny po nemaju konzumovat mliecne vyrobky,lebo zabranuju vstrebavaniu

janula13
26. feb 2009

no dakujem Stelka, ja som letak hned vyhodila a na Magne B6 tusim nic take nepisali, idem este pozriet..no to aby som stale hodiny odratavala, prave som zbastila jogurt, tak si dam budiky 😀

chantalle7
autor
27. feb 2009

ahojte babulky
stely ano presne to je aj na mojom magnezku 🙂 a to je vlastne ten problem preco si zvladnem ustriehnut (kvoli sustavnemu pitiu a jedeniu mleic. vyr.) max tak ten jeden za den ale myslim ze mi aj staci musim povedat ze mi to aj celkom ustupilo 🙂

bavy vcera som bola cely den v meste od rana az do vecera pochodili sme nejake obchody boli sme aj v dervone pozriet postielky ale nic iba jednu vo viacerych prevedeniach a bodka a to vena tusim 7500alebo 5500 uz som aj zabudla...hend som povedala ze ta nehrozi
ja rozmyslam ze co sa bude dat kupime na tej vystave v Brne urcite to bude spojene s predajom a ak nie tak potom rozmyslame nad tymito postielkami od ceskeho vyrobcu scarlet alebo este je aj drewex http://www.detskyraj.cz/scripts/hledej.php?hROZ... - toto je ta scarlet a my chceme z buku vychadza to v cechah vsetko teraz perfektne lacno takze ako vravim co sa bude dat kupime tam

tie plienky popis a typy su na tejto web strn samo zase to vychadza ovela lacnejsie ako na SR: http://www.mamaja.cz/clanky/plenkova-vybavicka staci porovnat s nosime.sk samo aj my chcem zacat s jednorazovymi len kde sme to zratali tak je to asi 4tis. na 1mesiac co je teda dost ale uvidime asi zacneme s tymi a neskor to mozeme zmenit aj to bude tak vela alebo dokonca este viac... lebo ta vybava pre jedno babo vychadza cca 8,5 tis. pre dve 17tis co je v podstate za 4 mesiace vtarene ....akurat je to viac prace a j sa tiez obavam presne toho ako to budem pri dvoch zvladat este aj prat plienky takze zatial sme sa dohodli ze budu 1raz. a uvidime

monika3
27. feb 2009

ahoojte babule 🙂
tak uz mam fotos...... 🙂 😵

pekny dnik 🙂
dnes mi je lepsie, ziadna ospalost tak to idem vyuzit 😵

chantalle7
autor
27. feb 2009

ahoj Moni - no super mate nadhernu fotku z UTZ z toho 12tt uplne uzasnu 🙂 no a brusko uz tiez kraaasne rastie tak pekny dnik a uzivaj pohodovy casik 🙂

stela23
27. feb 2009

moni,no krasne,aj ja by som chcela foto z utz... 🙂

no janula,tvoj umelecky pokus dopadol super, krasne brusko,teda brucho.. 😉

ja mam nejake zakuskove obdobie,dieta si pyta veterniky...mnam 😀

monika3
27. feb 2009

babulky dakujem ale vy mate vsetky tiez take uzasne fotecky 🙂 😵

Steli ani ja neviem ci este budem mat niaku fotecku zo sona, teraz to maju pokazene, tak neviem kedy to opravia 😎 😀
Veternik by som si veru dala 😀 moj najoblubenejsi zakusok 😵

Chantalle Janulka Given Ahojcek 🙂 🙂 🙂

uzite si pekny vikend 😉 Dufam ze bude slniecko 😵

chantalle7
autor
27. feb 2009

stela- no mne keby len veterniky mne chuti vsetko sladke do mesta chodime na taky skvely cokoladovy zakusok s bananom mnam ale inak zjem vsetko sladke dufam ze sa za to budem za chvilu kotulat nielen na bruchu ale vsade :-/

tak pekny vikendik

janula13
27. feb 2009

Steli dakujem, snah bola, ale keby vidis ostatne foto, ale tie nie su vsetky publikovatelne 😀 Mnam veterniky, ty teda vies narobit chute , mne tiez uz chuti aj sladke, ale zatial s mierou.babule kolko ste pribrali?
monika, pekne fotos, ides aj na 3D?A bud rada tomu brusku, ja uz si ledva nechty na nohach viem ostrihat 😀 ale aj na teba pride, brusko vyskoci viac neskor 😀
Chantalle ja som dnes objednala tie postielky, tie z Pezinka, Kuba od drewexu, zajtra pre ne ideme...a mozno zoberieme aj autosedacky, vyhliadla som si tam Zooty pluto, uvidim aka je v reali...potom dam vediet..

Chantalle a matrace uz mate vybrate?ja som chcela nejake kokos molitan alebo aj s pohankou, ale vela bab kupuje tie obycajne molitanove, ze dieta to nema sancu zlezat, co vy na to?ja som nasla tie kokosove a pohankove v celkom dobrej cene, cca 700-800 sk..

chantalle7
autor
1. mar 2009

ahojte babulky
tak vidim ze je tu malo pismenkovaneho takze asi poriadne uzivate vikend 🙂
my sme boli dnes na prechadzke baby ja uz normalne nevladzem chodit to je hrozne zajtra rano sa musim odvazit dufam ze som nepribrala dalsie kg ale tak ako janulka pises ani ja si neviem uz ostrihat nechty na nohach bez komplikacii a tak podobne je to so zavazovanim snurok, upratovanim v predklone, a vobec so vsetkym kde sa musi clovek zohnut...
po tej prechadzke ma opat zacalo vsetko pichat tahat a najnovsie sa mi pridali bolesti noh takeho charakteru ako su klby ☹ no neviem ak to pojde takto dalej tak zachvilu budem uplne hotova ....
myslim ze je to strasne prutke priberanie ved min. tyzden som priprala 1kg/tyz. spolu uz mam tych 7-8kg viac oproti normalu....

jani ja cakam na ten veltrh v Brne chcem tam ist co sa bude dat kupime tam lebo vsetko vychadza kvoli prepadu kurzu ovela lacnejsie v CR ak tam aj nic nekupime tak ôpotom zacnem objednavat z webu ale asi budem opat kupovat v CR lebo takmer vsetko co som pozerala a sa mi pacilo (aj cenovo) je na ceskych weboch...

my chceme tiez matrac nejaky kokos- molitan ale zatial sme este stale nevybrali postielky takze najprv to .... ( asi nejaka z tychto to bude: http://www.detskyraj.cz/oddeleni/172-prirodni-p... ) paploniky a vankuske budu asi od scan quilt ale este ma sancu brno 🙂

tak sa majte pekne

a zajtra nam drzte palce aby sme dbre dopadli na poradni a hlavne aby sa zase nic nezkomplikovalo

pa paaaa

stela23
1. mar 2009

tak vikend je za nami,ja som bola celkom aktivna,aj prechadzky so psom sa postupne predlzuju a pokial nejdem do kopca,tak si brucho ani neuvedomujem.vahovo zatial drzim 5 kg,uvidim,co so mnou spravia tie 4 veterniky a 1 gastanovy jazycek za 3 dni... 😀 lebo ja som zatial moc chute na sladke nemala,stacili mi jablko alebo banan,takze nastala zmena...

chantalle,drzim palce na zajtra 🙂 ja mam poradnu a morfoutz az za 2 tyzdne po vysledkoch amnia,takze si este pockam...

monika3
2. mar 2009

Dobre ranko babule,
veru vikend za nami, ja som sa tiez veru vybehla na chvilku von...uz som to potrebovala, dufam ze uz dostanem tie vychadzky a bude to este lespsie 🙂 😵

Janulka neviem ci pojdeme na 3D, pred mesiacom som si bola ista ze hej ale teraz niako uz nie, uvidim aky bude ten morfolog. a potom rozhodneme

Chantall dobre vybavte v poradni a skontrolujte krpcov 😉

stelka zas je tu ten veternik 😀 Mnam 😉

janula13
2. mar 2009

ahojte..

tak my uz postielky mame doma, dokonca aj zlozene, Mm vcera chcel skladat, tak som ho nechala, aspon v nich teraz skladujem zasoby co sa mi pomalicky hromadia a do skrine sa nevosli, mozno aj komoda v stredu pribudne..a kupili sme aj autosedacky, nakoniec tie zooty pluto, nevojdu sa sice na kocik, ale maju aj take co sa vojdu ale tie sa mi nepacili, mali nanic vlozku pre novorodencov, ktora sa da este sice dokupit, ale aj celkovo boli malicke a take skrupinky tenke, tak sme si povedali, ze ide hlavne o jazdu v aute a tam im musi byt dobre, takze vyhrali tieto, su väcsie, vyzeraju aj pevnejsie a maju lepsie polstrovanie aj tu novorodenecku vlozku..lebo sme prisli na to, ze ktovie kolkokrat by sme ich nasadzovali na kocik..asi pomaly nikdy, ved tak citak v autosedavke by mali starvit len nevyhnutny cas..
chantalle a for je, ze po tom vsetkom, ako som pozerala na nete matrace, tak nakoniec sme tam kupili aj tie obycajne molitanove matrace, jednak som uzchcela mat pokoj a jednak mi ten majitel doniesol zo skladu na porovnanie aj matrac kokos molitan, a nech som skusala ako chcela, nejaky rozdiel nebol, akurat v cene, ale v pevnosti ani nie, ten molitanovy je dost pruzny a pevny, tak sme si povedali, ze ozaj na toho prcka maleho staci..a keby nieco, kupime nove...takze tak, nakup sme zvladli 😀
Inak chantalle co pises, ako ta vsetko boli, plne chapem, ved ja som taka ista, niekam vybehneme a za pol hodku mam dost, brucho ma taha, zacne nieco pichat a tak, teraz ma bolel asi 3 dni cely "podvozok" 😀 s prepacenim akoby ma niekto medzi nohy kopol, az som sa zlakla, ze ved taketo to predsa az nemoze byt..ale viacere sa na to stazovali, tak sa asi dole roztahujem, aj prava slabina ma odvtedy boli, akoby svalovica..v stredu idem na poradnu, spytam sa co je unosna bolest...
a v nedelu ideme konecne na 3D do HC, tak sa uz aj tesim, zase uvidim prckov a dufam ze budu ok, som zvedava aki su velki...dufam ze pridem s dobrymi spravami a nepokazim uz ten klud co tu nastal 😀 Monika mozno ta inspirujem na 3D, uvidime, ci nieco uvidime 😀

Chantalle, tak cakame dobre spravy z poradne!ja idem v stredu...sa bojim co moj chaby krcok zase vystraja 😀

chantalle7
autor
2. mar 2009

ahojte babulky tak my uz sme doma ale zial o nic mudrejsi opat sa nam nechcelo druhe krpča ukazat ...okrem toho sa strasne mrvili a kopali cele vysetrenie takze sme sa smiali ze sa im to vobec nepaci a lekarka len konstatovala ze dobry cirkus musim mat v bruchu ....no kedze sme boli na UTZ poobede co je ich hlavny cas vystajania tak sa ani niet co cudovat....
inak co sa tyka krčuuuuunov mame fotky ich tvariciek takze nascanujem a zavesim 🙂
ten fliak co mam na placente povedala doky ze s tym sa neda nic robit ale nemalo by to nijako ovplyvnit tehotenstvo nakolko placenta je velka a toto je len maly fliacik

okrem toho ma poslala na vysetrenie na kardiologiu nakolko mi zacalo v poslednych dnoch hlavne rano chvilkovo nepravidelne trieskat srdiecko tak dufam ze to nebude nic vazne ....

tiez som sa pytala na ten pas zial vobec mi nevedela povedat ci je nieco take mozne ale povedala mi ze to zisti v poistovni a ze mi da vediet
tazke zase nic

no a este som sa jej pytala na tu moju sluzobku na vychod povedala ze vlakom by som mohla ist ale nie sama lebo mam vela rizik (co ale ja by som musela ist sama) takze asi nikam nepojdem budem to musiet vymysliet nejako inak...
takze tolko noviniek a este som nasla dobry baby obchodik praimo v lamaci na namesticku ak sme sa tam boli pozriet a celkom fajn nam tam ujo aj poradil a maju tam hlavne nasich a ceskych vyrobcov (nieco aj z polska) ale mozno ze ak nekupim nieco v Cechach tam nakoniec to pojdem kupit tam

chantalle7
autor
2. mar 2009

tak fotecky su tam 🙂
este som zabudla ze sa lekarke zdalo ze aj ten druhy je asi chlapec alew zatial to nie je naisto takze este mame nadej aj na bambulku 🙂

chantalle7
autor
2. mar 2009

Janulik- inak som jej vravela o tych vsetkych bolestiach a tiez som sa pytala ci je normalne ked tak rychlo priberam dnes rano 67kg pas 92cm a povedala ze to je uplne v pohode a ze mozem cakat este raz tolko prirastok a teda aj vacsie bolesti....
no tak janulka mame to proste na druhuuuuu 🙂

tak snad to zvladneme aj ked si neviem predstavit ze budem este raz tolka....

janula13
2. mar 2009

chantalle krasne fotecky, aj ked priznam sa v tej druhej mam mensi chaos, ale prva je super vidno...takze stale ste zahadni 😀 kedy mas najblizsie utz?ozaj a kolko uz vazia, nevies?
Inak aj ja som mavala to busenie srdca niekedy, teraz uz ani nie, aj ine babule to mavaju, zevraj je to v ramci tehu, ja som to lekarke ani nespominala..
takze na sluzobku nechod, ved to nestoji za to a verim tomu, ze tam maju koho poslat... 😝

chantalle7
autor
3. mar 2009

ahojte

janulka- no najblizsie mam mat kontrolu o 2 tyzdne u mojej doky ale bude to vsetko zavisiet od stretnutia s mojim porodnikom lebo doky vravela ze ak by si ma uz prevzal teraz porodnik tak jej mam dat vediet lebo u dvojiciet je to mozne aj takto skor...
nepytali sme sa na vahu ved ich vazili pred tyzdnm tak asi az tak moc sa to nezmenilo aj ked 1kg som sa zvacsila

ozaj janula neviem ci som ti vravela ale kupila som si konecne knihu od Rulikovej Dvojcata je super 🙂, vcera som ju zacala citat-tam som sa docitala napr.to ze mozeme pri dvojickach pribrat az 20kg (skoro ma porazilo), ake komplikacie nam hrozia ze za normaly porod pri twinskach je uz od 37tt co hrozi pri predcasnom porode a naopak co pri prenasani atd.
fakt doporucujem kupila som ju v Pantha Rei (ci ako sa to pise )mali tam este jednu o dvojickach ale tato s ami zdala lepsie a cenovo primeranejsia

monika3
3. mar 2009

Ahojte kocky,
chantalle pekne fotecky 😉
a tesi ma ako si kupuje postielky a matrace, aspon budem vediet kam sa vybrat 😉

no a mne volali z gyndy, zajtra mam prist na opakovane odbery vsetko mi rano vysvelia.., no ani ma to moc neprekvapilo, trochu som cakala ze to moze takto dopadnut ale nie je to potesujuce ☹ 😖

idem si citat aj ja knizku o babatkach nech pridem na ine myslienky 😉

stela23
3. mar 2009

twinsky,mate to teda zlozitejsie...chantalle,pamatas,ako som po prebudeni z narkozy hovorila,ze aj my by sme chceli dvojky a potom neskor este jedno... 😀 tak dnes mam velky respekt pred takym niecim...drzim palce,aby sa vam vsetky tie komplikacie vyhybali 🙂
ale zas dve kopkajuce babatka naraz musia byt uzasny zazitok,ja som stale dojata z kazdeho kopnutia a vy tam musite mat riadny hokej 😀

chantalle7
autor
3. mar 2009

steli- no asi to nieje sranda ale ja verim ze to zvladneme 🙂
a to si pis ze cirkus mame v brusku riadny hlavne v case C tj. obeda 🙂
ja sa zase nemozem vynadivat na tie nase fotecky zo sona tie ich tvaricky je to neuveriteny zazrak 🙂

monika- no ale aj vy by ste sa uz mohli pridat v nejakych radach co sa obchodikov tyka aspon nemusime vsetko same vypatrat 🙂

janula13
3. mar 2009

chantalle, tak dakujem za tip na knihu, ja som chcela tuto, ale myslela som ze v pantha rhei ju nemaju, tak pojdem pozriet, chvalili ju, ze je to jedna z najlepsich ak nie najlepsia o dvojkach...
inak co pises o tej vahe, ved ja som tiez tak ratala, ze do 20kg je to ok, ale ja zase taky prirastok na vahe neplanujem, niezeby som chcela dietovat, ale zase zatazovat aj telo takymi kilami..ja som dufala, ze sa nejak do 15kg zmestim, ale ako vravim, dietovat kvoli tomu nebudem 😀 zatial mam tusim tych 7-8kg navyse, niekedy mam pocit ze uz len dychanim priberam 😀 ale vraj to mam len v brusku, ved aj ja to tak citim, aj ked teda stale sa divim kam to ide...ved este ho nemam zase take obrovske..tak dufam ze ficuri rastu 😀
inak dnes ma napodiv nic neboli, ale vecer to bolo neprijemne, lahnem do postele, jednak krpci si uz zvykaju buntosit ajv noci, doteraz spali a jednak ma tak rozbolela noha, zase akoby pritlaceny nerv, no des, tak som strasne malo spala, ale ja to vzdy dozeniem rano 😀 dnes sa musim nejak unavit, nech zalomim a ani prckovia ma nezobudia..
Steli, mas pravdu, rodeo v bruchu byva, ako chantalle pise, moji tiez tak hlavne okolo obeda a tiez podvecer a vecer, ale niekedy mam pocit ze tahaju aj cely den a potom este aj noc 😀 ale ako pises, tiez som z toho stale vytesena, je to uzasne tak ich citit pod rukou 😀
ozaj, odmerala som sa pribudol mi len 1cm, z 88 na 89, ale teda kila rastu rychlejsie 😕
monika, drzim palce, kasli na testy, ved vies ako to je..a opakovane odbery, co uz, vydrz, nepomozes si 😉

chantalle7
autor
3. mar 2009

janula - no mne by uz tie kila naviac ak stacili ale zial musia rast deturence tak uvidime kam to spolu vytiahneme...🙂
to s tym erotickym obvodom pasa je krasne vsak 😀 sme take prevratene misky 😝

moni- k tym testom si z toho nic nerob ako vidiet ani jedna sme cez ne nepresli s uspechom ale to len potvrdzyje ze su naprt lebo urcite nebudeme mat vsetky chore deticky a preto kaslat na testy a treba si to uzivat a tesit sa a hlavne klud ziaden stres to je zaklad 🙂 ziadna statistika nas predsa nebude deprimovat

janula13
3. mar 2009

chantalle, ale ja to nechapem, ved jem niekedy menej ako zvycajne, neprepchavam sa a neviem ako to moze tak rychlo rast, ale ak rastu deti, tak budem len rada, velmi sa bojim, aby vytiahli aspon aku taku vahu..spytam sa na tom 3D ci mi povie vahu..ved nasposledy mali len nejakych 260g, tak som zvedava ako za ten mesiac podrastli, velmi dufam ze budu aspon v norme, aj ked uz priestor im ubuda 😀

anielik
3. mar 2009

ahojte,
troska vas zanedbavam, ako sa mate?
Ja mam akurat po AFP testoch a dopadli super tak sa tesim 🙂

Preberate kilecka, ja mam zatial 2kg+ ale tusim menej ako ked som cakala Matka, pri nom som mala12+ ale skoro vsetky som im nechala v porodnici 😀

given
4. mar 2009

Caute, vsetky vas zdravim. Dlho som tu nic nenapisala, ale citam vsetko poctivo. V praci mi to nejako blbne, nefunguje mi pridavanie prispevkov a doma uz mam malokedy chut sediet pri kompe, taka som unavena z prace.
Ani som si neuvedomila, ako rychlo presli 2 tyzdne, vlastne zajtra uz to budu 3 tyzdne, co som bola na triple testoch a kedze sa mi moj doktor neozval, malo by to byt OK, chvalabohu. Teda, aspon ma nestresuju, tak ako vas. Ci je vsetko OK sa uvidi az v auguste.
Inak pomalicky priberam, mam nejake 2 kg naviac, vsetko na bruchu, takze nohavice v "ludskej" 😀 velkosti a forme som uz zo satnika vyradila. 17.marca idem na poradnu a na morfologicky UTZ a uz sa velmi tesim.
Chystate sa cez vikend do Incheby? Ma tam byt nejaka vystava zamerana na deticky.

chantalle7
autor
5. mar 2009

ahojte babule,

anielik- no super gratulujem k testikom
given nezabudni potom zavesit gotecky ak ti nejake daju (mne na mor.UTz nic nedali ale potom som dostala o tyzden od doky tvaricky tak sa tesime 🙂

given prave som nasla aj ja na webe info o tom veltru v inchebe a idem vam sem hned hodit link http://www.rodinka.sk/index.php?id=expo-dieta-a...
ja by som rada isla a mozno ak tam bude nieco zaujimave tam aj nakupime a mozno nebudeme musiet do tych ciech co by mi aj vyhovovalo lebo mi to sedenie v aute robi stale vacsie starosti a babuliatka kopu ako odtrhnute ....

vcera som bola cely den v praci ludia ja som prisla domov taka znicena unavena, nohy puchnute, tlaky v podbrusku hruuuza este stastie ze som prevazne doma a mozem si menit polohy podla potreby

tak pekny dnik a given anielik nezanedbavaje nas

chantalle7
autor
9. mar 2009

ahojte babule,

ako ste vikendikovali?

my sme boli v sobotu na tej vystave v Inchebe bolo to take malicke ale mna tam zaujali najme prednasky bol tam porodnik a aj primarka z novorodeneckeho z Antolskej bolo ot fajn s pani doktorkou som bola aj osobne pokecat do stanku....
zaver je taky ze teraz som si nie ista ci je spravne ist do Ruzinova kedze cakame dvojicky ☹
no este sa chcem stretnut s primarom z Ruzinova a uvidime ale cim dalej tym viac mam pocit ze to zmenim na antolsku

tak pekny novy tyzden 🙂

janula13
9. mar 2009

ahojte, tak podavam hlasenie aj ja 🙂
Vcera sme boli v HC na ten 3D a bolo to uzasne, samozrejme slzicka mi usla, mamine detto, bola s nami, doki bol zlaty, taky mlady fesak, nasmiali sme sa, boli sme tam asi 50 min, pomeral ich este lepsie ako na tom morfologickom, aspon ja som mala pocit ze sa tomu viac venuje, pomeral vsetko, kazdu kosticku, obvody, prezrel zase vnutorne organy a urobil aj grafy srdiecok, tak mame vsetko natocene na dvd ako film, a medzitym sa snazil najst pekne zabery co nebolo lahke, ale par ich je...hlavne je, ze su obaja ok, nic nenasiel, viem uz konecne ako lezia, pravy hlavickou dole a lavy naopak a su vedla seba...a su to definitivne chlapci, ved uvidite na foto, ked vecer snad pridam...jeden ma 714g a druhy 748g, minule boli trosku za mnou a teraz ma zase predbehli o 2-3 dni, tak som rada, ze rastu, podla tt som sa docitala ze by mali mat asi 0,6kg, takze maju dost 😀 dufam ze to pozenieme dalej 😀 velmi mi odlahlo, ze su v poriadku,nevedela som ze ich znova tak pomeria a placentu tiez pozrel, ze ju mam hore, behunova sice ukazovala ze vpravo viac ale to je fuk..
takze tak, je to uzasne, stale pozeram na tie ksichtiky, dokonca jedna je taka akoby jeden bozkaval nostek druhemu, ved hadam uvidite, aj ked v tej spleti...a dvd je super, mohli sme si vybrat aj hudbu aku chceme ako podmaz a su tam nasnimane aj tie srdiecka, vsetko mozne...mam co pozerat..uz sa tesim ako im to pustim raz, ked uz budu taym veciam rozumiet, budu mat uzasnu pamiatku 😀 a povedia mi ..mami nebud trapna, ked sa pritom rozplacem 😀

chantalle, ja stale neviem kam rodit, rada by som v ruzinove, ale zase ak budu malicki, tak neviem nakolko je ruzinov vybaveny, spytam sa doki..

janula13
9. mar 2009

babule tu skapal pes 😅
tak pridala som foto, zajtra vymenim za trochu krajsie, nuz nie je to sranda zachytit ich ked sa na seba tlacia, ale nieco vidno....