Podarilo sa vám IVF na prvýkrát?

zuzankaa2
3. jún 2020

Ahojte baby. Podarilo sa vám IVF na prvý krát? Veľa ľudí mi hovorí, že na prvý krát sa skoro nikomu nepodarilo.

karhu
3. jún 2020

@zuzankaa2 samozrejme, ze sa to u niekoho podari aj na 1.x, u nas co vklad, to tehotenstvo, drzim palce

tslobik
3. jún 2020

@zuzankaa2 tiež poznám osobu, čo má dve deti. Aj prvé na prvý šup, rovnako aj druhé.

kikulienkadd
3. jún 2020

Ahoj,mám kamarátku, má 2,5 r synčeka z 1.IVF. Takže áno,je to možné. Držím ti palce 🍀

zuzankaa2
autor
3. jún 2020

@kikulienkadd ďakujem 🙂

zuzankaa2
autor
3. jún 2020

@tslobik jej paráda. Snáď sa tak podarí 🍀

zuzankaa2
autor
3. jún 2020

@karhu waw ako dobre

gladys_07
3. jún 2020

jedna moja kamoska otehotnela na prvykrat, druha na treti, mne nevysli tri pokusy a dva roky na to som otehotnela prirodzene, sestricka v CARe mi vravela, ze mali pacientku ktorej vysiel 14ty vklad...je to loteria. Drzim palce!

zuzankaa2
autor
3. jún 2020

@gladys_07 keď sa smiem opýtať aký ste mali problém keď ste boli na umelom?

gladys_07
3. jún 2020

@zuzankaa2 polycysticke vajecniky

sepkev
3. jún 2020

@zuzankaa2 nam sa podarilo,takze urcite je to mozne😉drzim palce🤞

zuzankaa2
autor
3. jún 2020

@sepkev ďakujem ❤️

juliet86
3. jún 2020

@zuzankaa2 nam sa podarilo ivf na prvykrat. bolo to v reprofit brno. vytvorilo sa nam jedine embryo. verim ze ho coskoro uspesne porodim ;) podla ich statistik bola sanca v mojom veku 1.vklad 44percent. kazde centrum ma statistiky na strankach pozri si... je to individualne. poznam aj pani po 10tich vkladoch. je to loteria. ale samozrejme sa stava. a tiez je rozdiel ze ako uspesnu statistiku do tych 44percent si davaju zenu s pozitivnym hcg. to ale neznamena este ze aj srdiecko nabehne aj doetatko ostane do konca. vsetci vieme ze okolo 15percent tehotenstiev moze skoncit v prvom trimestri . . .

ingelika78
3. jún 2020

@zuzankaa2 mne na prvykrat . a mala som 39 rokov 🙂

ikuska187
3. jún 2020

@zuzankaa2 aj nám to vyšlo na 1x.

lienocka2808
3. jún 2020

hlavne to nerieste na svk. tu s tým nie su este také skúsenosti ako napríklad v susednom brne. ( informáciu mám od lekára priamo z Antolskej ). V cechách majú omnoho vyssiu úspesnost pri IVF ako na svk.

gladys_07
3. jún 2020

@lienocka2808 ja som niekde pocula, ze tym ze su v Cechach tak popredu, maju aj malo pacientiek a agenti jednotlivych CAR chodia po Slovensku a verbuju nasich lekarov, aby odporucali ich centra. Neviem ci je to pravda, kazdopadne mi prislo zvlastne, ze moj zensky mi tiez odporucal Brno a ked som sa ho pytala, preco nie napriklad Rakusko (mali by sme to blizsie + moj muz je Nemec), zatvaril sa velmi zvlastne.

Ja osobne by som do Ciech nesla. Budes musiet casto dochadzat, dalsi zbytocny stres. Zo skusenosti z okolia odporucam Martin, Helios

ikuska187
3. jún 2020

@gladys_07 Brno je top reprodukčné centrum Európy, ja som tiež bola v Brne a inde by som tiež nešla. Rakúšania chodia tiež vo veľkom do Brna. V Rakúsku napr nerobia genetiku embryí (ak mám dobre info). V Čechách určite nemajú malo pacientiek, každý lucidny gynekológ, ak chce to naj pre pacientku odporuci Brno, skusenosti a ich úspešnosť skratka nepustia. A tie kontroly, počas stimulácie som bola 2x, 3x už bolo OPU a 4x vklad, ale ten bol neskôr, čiže nemáš pravdu s častými kontrolami (Hellios v MT napr preferuje dlhý protokol, čiže mesiac pichania hormónov, tých kontrol je tam oveľa viac). Reprofit napr akceptuje folikulometriu od gynekológa, čiže žena ide až na OPU do Brna. Ja som chodila do Reprogenesis, tam si folikulometriu robia sami, ale ja to mam z BA blízko a chodila som vlakom, bola to pohoda.

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@lienocka2808 ja bývam v ČR. Riešime to v Brne. Konkrétne reprofit.

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@ingelika78 ❤️❤️ jej paráda. Takéto riadky sa super čítajú 🍀

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@juliet86 aj my tam chodíme 😊 to je úplne úžasne, že jedno a takto pekne sa chytilo 🥰 držím palčeky ❤️ ich stránku mam už prečítanu asi aj od zadu 😁

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@gladys_07 ja žijem u priateľa v ČR. Chodíme do Brna. Tiež som veľa nacitala, že tu v ČR sú najlepší,tak uvidím. Zatiaľ prístup mali super. Uvidíme ďalej 😊

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@ikuska187 som veľmi rada, že veľa žien spomenulo Brno. Práve tam sme si vybrali, tak som aspoň trošku kľudnejší. Podľa konzultácie by som tiež mala ísť 2 krát na kontrolu a na 3 krát odber a pak jasné, že vklad. Neviem si predstaviť, že by som si mesiac pichala hormóny... Fúú

juliet86
4. jún 2020

@zuzankaa2 uprimne. tie hormony das v pohodke ak nemas paniku z ihiel. prvy tyzden ani nevies ze si nieco pichasm potom sa uz zvacsia vajecniky tak na jumping to zrovna nie je ale to je kratucko... odber narkozka 15minut si mimo pphodka. a to jedlo po narkozke doteraz myslim na colu a hot dog z pumpy po narkoze no najlepsienjedlo mojho zivota. kto je tvoj lekar? brno je velmoc v ivf chodia im tam pary z celeho sveta mas vesmirne stastie ze si tam blizko. mne pocas ivf pomohlo hovorit si ze to je ako trening na rodicovstvo ;) a ze tehotenstvo a porod a rodicovstbo je narocnejsie ako cyklus ivf tak to jasne dam ;) mala som aj stredne ohss po odbere no aj to sa da prezit len treba pocuvat svoje telo. to date!

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@juliet86 mam paniku z ihiel 🙂 ale ja to dám 🙂 musím. Pomaličky sa na to myslienkovo(😁) pripravujem aby som potom bola kľudná 😁 aká zlatá, že najlepšie jedlo tvojho života 😁🥰 pred narkozou sa koľko nemôže jest? Lekára mame Jana Štelcla. Nevybrali sme podľa mena, ale podľa toho kedy sme mohli ísť do centra, tak osud nám vybral 🙂 som rada, že je Brno v tomto tak veľmi dobre brané... Človek je hneď kľudnejší. Z teba ide taky optimizmus a pohodicka 🍀 ďakujeme 🍀🥰

juliet86
4. jún 2020

@zuzankaa2 vies niekedy panika z ihiel vznika tym ze nad tym nemas kontrolum niekto ta pichne. niekto ti nieco sposobi. mozno ta pichne ked nie si pripravena. a neni to uzasne ze teraz pripravena si a ty sama to mas v rukach? plus este 10rokov dozadu sa pichali velke dlhe ihly do zadku do svalu partnerom. tato pidi ze injekcne pero do bruska. to je nic. to je ako ked si porovnas ja neviem... ze ta pichol komar a ze ta pichla osa. to je dost rozdiel tych par tyzdnov za sebou nie? ;) pred narkozou tusim 12-14hodin. okolo 19 00 sme boki este na stejkoch v monte bu a ten hot dog bol okolo 12 00. a este predtym pri preberani mi dali koblizek. velmi pokojne prijemne som sa citila. nic ma nebolelo nic mi nekrvacalo. stimulku a odber by som klidne absolvovala fyzicky kolkokrat treba. vies ja som sa psychicjy najviac chystala na stimulku a odber. ale vies co bolo tazsie ore mna vlastne najtazsie psychicky a to som nepredpokladala a preto to bolo este tazsie? to cakanie na vyvoj embryi a nedobre vyvijanie :/ to bola najvacsia rana a stresiky cize skor sa chystaj na tom plus sa neupinaj na casove ramce. ze vtedy vklad vtedy hentom lebo za prve nevies ako bude s embryami ako bude s tebou. mne sa kvoli ohss vsetko posuvalo posuvalo. nakoniec az o tri mesiace. cize priprav sa aj na cakanie na vysledky psychicky a rataj s tym ze vzdy vsetko moze byt aj inak a vsetko bude v pohode ;) co je taku cisarsky rez ci 30hodinovy porod oproti peru do brucha v pohodli domova ;) to das

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@juliet86 no ja ju mam od 17r.bola som v nemocnici a mala som už celé ruky modré a stále mi brali. Už nevedeli odtiaľ, tak to mam tak zle zapamatane. Pritom viem, že to neboli. Segra je zdravotacka a jednu dobu mi pichala práve tie veľké do zadku a vždy mi musela plesknut po riti aby som nebola tak stuhnuta od strachu 😁😂 jo tiež si myslím, že to čakanie na vývoj bude horši a ešte horší čakanie na //. Hmm... tak toto, že sa to môže predĺžiť ma akosik ani nenapadlo. Kiež by bolo vsetko ako ma. Snažíme sa už 3r a to už proste človek by chcel všetko hneď 😁 ale jasne, ze všetko chce svoj čas.

juliet86
4. jún 2020

@zuzankaa2 no tak oproti tomu co si zazila bude ivf pichanie uplna malina. a radsej sa nefixovat na datumy a potom byt prijemne prekvapena

miseel12
4. jún 2020

Dobrý deň, chcem sa spýtať v pondelok som objednaná na vyšetrenie v Košiciach do splnu chcem sa spýtať ako to prebieha, viem ze je tam vstupné vyšetrenie, spísanie anamnezy ako to bude prebiehať pri konzultácii s lekárom budem sama alebo budeme spolu s partnerom. Ďakujem

lefkova
4. jún 2020

@zuzankaa2 podarilo♥️

zuzankaa2
autor
4. jún 2020

@miseel12 dobrý deň, my sme išli na konzultáciu už keď sme mali všetky vyšetrenia za sebou, tak sme to mali trosku iné,ale pri konzultácii sme boli s partnerom spolu, spravil mi len sono aby videl koľko vajíčok mam vo vaječníkoch aktuálne. Záleží ci mate už nejaké vyšetrenie za sebou. Ak áno dorobí co bude chýbať, keď nie budete postupne chodiť podľa toho čo bude treba vyšetriť.

Prečítaj si, čo potrebuješ vedieť o otehotnení.
Naše mamičky spísali skvelé rady, ako otehotnieť.
Dôležité je poznať aj príznaky tehotenstva.
Zisti, kedy má žena plodné dni.
Kedy a ako používať tehotenský test?
Zisti viac o tvojom tehotenstve týždeň po týždni alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Nepoznáš termín pôrodu? Vypočítaj si ho v tehotenskej kalkulačke.
Modrý koník ti prípadne napovie aj pri neplodnosti.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre