IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

chantalle7
autor
21. apr 2009

ahoj Janulka no pises presne ako omne aj men zabera jabko ale tiez nie vzdy na 100% 😀 ale vydrzime 😉
no ja som po rozhovore s tou mojou detskou lekarkou ktra mi povedala ze to nemam riskovat a mam ist bud na Kramare alebo Antolsku rozhodnuta zacat pracovat na zmene asi na Antolsku moc mi to sice nepridava ale co uz....

Ahoj mayka no co sa deje kde su tvoje ranne nastartovavania nasej debatky haaaaa....

Given po gluk. teste som mala tiez mierne problemiky videla som kopu hviezdicie pred ocami ...
inak som citala jeden clanok ktory striktne odsudzuje nielen testy v style amnio ale aj tento pisu ze v CR a teda aj u nas sa tehu berie ako choroba alen nas nahanaju po roznych vysetreniach a to navyse takych ze ohrozuju nase dietky napr. tento gluk. test vraj moze poskodit babetkam slinivku, ktoru uz v tomto case maju vyvinutu vibec sa neprihliada na nejake predpoklady ale masovo to musime vsetky postupit ...

co satyka tych kocikov su super uz su pomerne lahke a sladaju sa v podstate jednym spravnym pohybom a zmestia sa tiez celkom fajn... my mame dve auta MM ma opel vectru combi takze ta je v poho horsie je to s mojim oplom astra ale vacsinou budeme chodit s MM autom ....a co ja pojdem k lekarke tak to je kusok takze to budem chodit len s autosedackami...
ale inak naozaj co som videla niektore vophali do normalnej fabie...
horsie boli tie stare typy ktore este obcas je vidiet na webe v bazarikoch ale tie su zase dobre len tak na doma alebo k starym rodicom aby clovek nemusel stale stahovat pol domu 🙂

stela23
21. apr 2009

ahojte 🙂
tak aj ja sa hlasim,mam po vysledkoch glukozoveho testu a krvneho obrazu,doki ma pochvalil, ze mam ukazkove vysledky co sa vidi malo kedy,ze vidiet ze sa dobre stravujem a ani nejem tehu vitaminy,tak ma tym potesil,ze som cely den behala so psom po vonku cim som ho evidentne potesila 😀

given,ten obchod vo viedni nema internetovy predaj,museli sme ist osobne,ale dostali ma tym,ze ten nas kocik tam maju aj vystaveny v cervenej a ja uz som nechcela dalej cakat a hladat,tak sme ho hned objednali,za tyzden by nam uz mal prist. ten internetovy obchod je teda asi lacnejsi,aj ked si musis priratat postovne,co je okolo 30-40 eur. autosedacku zatial nemam doriesenu,paci sa mi maxi cosi citi,ale aj s adapterom na kocik to vychadza okolo200 eur a to sa mi uz zda vela,zatial to neriesim,mozno skusim najst nejaku z druhej ruky...

chantalle,ja zatial vladzem,tak to vyuzivam,kym sa da,naucila som sa nosit tych 9 kg navyse,aj ked vecer potom odpadnem,ty nosis s janulou dvoch takych naraz,takzesa nedivim,ze ti uz davaju zabrat,neviem kde sa tam zmesia 🙂
minuly tyzden som bola v prahe,a fakt ta betonova dialnica je katastrofa,nikdy predtym som si neuvedomila ako strasne to trasie,tak som sa napchavala pre istotu magneziom,given,daj urcite vlak ak pojdes,uz by ma tam nikdo nedostal...

stela23
21. apr 2009

mne sa ten test nezdal az taky strasny,je to nechutne sladke,ale tipujem,ze ked si dam nejaky zakusok alebo kofolu,je tam rovnako vela cukru a snad to dietatu nemoze ublizit.niekedy sa mi zda,ze ludia uz zbytocne odsudzuju aj vysetrenie,ktore je neskodne a neboli a moze zabranit velkym problemom s cukrovkou.ked mi kamosky,ktore su tehu alebo rodili v anglicku,irsku hovoria ako tam na nich lekari kaslu,tak som rada,ze tu nie.aj to je dovod,preco je u nas najnizsia umrtnost novorodencov na druhom mieste na svete po cechoch.
to bolo sice vazne,ale myslim si,ze vdaka za nasich lekarov 🙂

stela23
21. apr 2009

given, tu je adresa toho obchodu vo viedni,dam to sem keby este niekto chcel...
kinderwagenshop cindy,wiedner gurtel 48,je to hned oproti sudbahnhof
pozri si to,ale nie su tam ceny... http://www.kinderwagen-cindy.at/

mayka
21. apr 2009

No ahojte tehulky,
ja akosi nestiham. Mam frmol prací tak som neni nonstop na nete. ☹ Ale to len tento tyzden. Okrem toho dnes som to vytmavila sefovi ze som v tom. A gratuloval mi o 106. Tak som bola rada a odlahlo mi a myslim ze ma bude setrit. 🙂
Aspon nemusim nic tajit. Hlavne aby bolo mimi ok. Ibnak dnes som skoro odpadla. Asi som mala total nizky tlak lebo som sa normalne klepala a musela som si na 10 min sadnut a napit sa. A potom dolsa taka migrena ako das. Som uplne grogy tak dufam ze zajtra uz budem ok. Hrozne byvam teraz unavena asi najviac ako som doteraz byvala. Staci ze vyjdem na druhe poschodie a funim a funim a funim. 😀

Uz nech je stvrtok. Uvidm krpca.
🙂

janula13
21. apr 2009

babule a kde su nove bruska?
mne sa ten test tiez nezdal nejak narocny, vypila som to , dalo sa aj s citronom a vysledky ok...
kocik sa nam vmesti, my mame citoen xara picasso, estezesme kupili minuly rok take, lebo s dvoma prckami v nom je to v pohode...a kocik je super, sklada sa ako chantalle napisala jednym tahom aj rozklada, som maximalne spokojna,vsetkym sa strasne paci, chceli by ho aj pre jedno babo..ved ste videli v albume..uz sa tesim ako sa s nimbudeme pretrcat.a aj do vytahu sa zmesti...
ja uz chytam nervozitu na zajtra...bojim bojim, aj sa tesim na utz ze uvidim prckov, dufam ze budu ok,ale poradna ma strasi..dakujem ze na nas myslite..
steli tak blahozelam k ukazkovym vysledkom, kedy nafotis tvoje krasne brusko, ty mas take krasne fotky...
mozno sa zajtra spytam lekarky na zmluvu..

chantalle ty mas uz aj pediatra, ja som uplne zabudla ze aj to treba..to trba asi dohodnut este pred porodom, vsak?
😕

stela23
21. apr 2009

janula,tak drzime vsetky palce na zajtra 😉 som teraz pozerala na tvoju najnovsiu fotku,kraaasne brusko,ako vylestene 😀 zajtra pofotim aj ja...

mayka,vydrz,ta unava za par tyzdnov prejde a potom budes naspidovana ako pepek namornik po spenate 😀 aspon mne to tak funguje...zatial 😀

mayka
22. apr 2009

Dobre ranko dievcata- 😉

given
22. apr 2009

Janulka, super brusko. Musim uz aj ja nieco pridat, cez vikend sme pofotili, len to musim trosku upravit a pridam aj foto z 3D.
Este sa vratim k tym testom, kazdy reaguje inak, a mna tie testy dost rozhodili, tak dufam, ze vysledky budu OK. Ta samotna sladka voda sa dala vypit, ale poobede ma zacala boliet hlava. A bolela az do vecera, prestala, az ked som si dala ananas... divne, co?

monika3
22. apr 2009

ahoj babule,
ako sa mate? moc vas nestiham citat. bola som v nemocke asi sme sa s Janulkou minuli ona odisla a ja som tam nastupila a po tom som sa tam este musela zas znovu vratit, tak dufam ze teraz tam uz pojdem len rodit 😵

jedina vyhoda ze ten glukoz. test mi tam rovno aj urobili a mohla som pritom lezat. Dali mi pit oooobrovsku flasu tej sladkej gebuzinky , jasne ze som aj vracala, mne je z takychto veci hned blbo 😝 ale vysleok bol dobry tak som spokojna.

verim ze sa vam dari dobre a ste v potiadku, ja musim prisne lezat, tak moc nebudem na nete ale myslim na Vas.

a co sa tyka zazmluvnenia lekara k porodu mam z toho velky chaos. ma to kopec vyhod aj nevyhod....podla toho co som videla. tak neviem sa rozhodnut a este mame cas

pa a drzte sa 🙂

chantalle7
autor
22. apr 2009

ahojte maminy

tak ja som uz po poradni vsetko je ok doky bol spokojny vraj krcok drzi super aj napriek tomu ze jeden babuliak je dole hlavou a intenzivne ma nan tlaci tak dufam ze to vydrzi co najdlhise ...
zajtra sa idem objednat na UTZ co by malo byt cca o 2tyzdne (blbe ze nemaju lekari vlastny na amb. no proste ale v nemockach je to tak

inak k tym glukozovym testikom babule gratulujem k dobrym vysledkom
co sa tyka znasania ja som ho tiez prezila v poho aj ked somvidela kopu hviezdiciek ale napr. dnes ked som bola na poradni tam jednu babu zachranoval moj manzel ktora skoro odpadla... tak ju tam ulozil na stolicky a hned sa tam aj pogrcala chuda a potom sa dobijal k mojmu doky aby ju ratovali....takze co sme to prezili v poho si mozeme gratulovat...su aj take ktore si to uziju naplno 😠 vsak Moni

Janulka to vies ze na teba myslime dnes drzim palciska najma na poradni !!!!!

Moni a samo budem mysliet aj na teba kedze aj ty mas problemiky ale neboj vsetko bude OK DRZ SA!!!!

janulka- co sa tyka toho detskeho lekara vraj ho staci kontaktovat mesiac pred porodom lenze vieme my kedy bude meisac pred nasim porodom???? takze ja som to uz teraz obehla kym este mozem a nemam to daleko takze je to v poho...

ale ja mam skor problem s tym co sa ma este vybavit v socialke vy to baby viete??? pred a potom po porode...nepiste mi linky lebo to uz mam pozrete a aj niektore vytlacene len mam z toho hokej lebo napr. pred porodom treba povedat soc. ze idem na MD (udaj v webu)ale v praci mi povedali ze to oznamia oni aj na zdravotnu...
potom treba to oznamit naj v druhom pilieria a na doplnkove dochod.poist???? to vobec netusim

a co po porode treba nieco oznamovat okrem toho ze ziadam o prispevky na soc. ten po narodeni a potom rodic. prisp. po MD mne nieco moja gyn . hovorila ze si mam priniest tlacivo zo soc. a ze mam prist po tusim 3tyzdnoch tak neviem ci som to len blbo pochopila alebo co to ma byt lebo o ten prispevok sa ziada az po 28 dnoch od porodu....
no takze z tohto mam uplny chaos a nechce sa mi este do toho pustat...
ak mate dake info dajte vediet

chantalle7
autor
22. apr 2009

steli a ty si ako vela popisala vidiet ze mas dobru naladu tak ti to zelam a uzivaj si to a davajte na seba pozor 🙂

stela23
22. apr 2009

ahoj chantalle,mam dobru naladu,aj ked dnes som nejako zle spala a trochu ma boli hlava,dufam,ze po vydatnom obede mi to prejde,kedze lieky nemozem...super,ze mas dobre vysledky,tak uz nevymyslas s tou zmenou porodnice?ved mas primara porodnika,to je super,sestricky budu okolo teba chodit po spickach 😀ja to mam teraz nahustene s ultrazvukmi, v pondelok 3D a o tyzden som objednana aj na ten v 30tt...to uz je myslim posledny utz,nie?

moni,tak drzim palecky...a ake nevyhody ma zazmluvnenie lekara? 😕

pre mna bol skor problem pri tom teste,ze ja som stale hladna a vydrzat 2 hodiny bez jedla...takze hned ako som vysla z ambulancie som sa zakusla do bagety...a potom uz to bolo v pohode...tak given zelam dobre vysledky 🙂

chantalle7
autor
22. apr 2009

ahoj Stela no myslim ze je to posledny UTZ ako pises tak dufam ze nam dobre dopadne

inak si ma potesila lebo som si myslela ze len ja som taka nedojedena ja tiez stale musim nieco zajedat a po tom cukre som tiez hned kupovala bagetu 🙂

s tou porodnicou to chcem zacat vybavovat na budic. tyzden tak uvidim

given
22. apr 2009

caute, pridala som 3D foto

janula13
22. apr 2009

given krasna fotecka, fotogenicky fesak 😀
babule mysim ze este jeden utz nas caka v 36tt.
steli hej,lestim bruskoprontom 😀 tiez som sa smiaa ako sa mileskne..
ja som dopadla tak, ze utz ok, chlapci su jeden dole hlavou a druhy sa zase presunul, mam ho ako po uhlopriecke cez bruchohlavou uz hore, lezi na bratovi.vahy vraj maju orientacne 1500 a 1800g, ale tam byvaju odchylky aj 300-400g, tak to beriem s rezervou...
horsie je ze krcok sa napriek lezaniu skratil na 1,5-2cm a este hnusak zmakol, to som vycitala z knizky,tk sa cudujem e si ma tam nenechala, ale verim ze vie co robi...tak sa aj tesim ze som doma aj bojim, lebo neviem odhadnut kedytreba nabehnut do nemocky, povedala ze ked sa budem citit zle, alebo budem mat vacsie bolesti, tie mavam teda dost velke len neviem pokial mozu byt...a brucho tvrdne veselo..a poradna az o 2tt...takze tak...ale boli ma cely clovek..

monika tak dufam ze sa v nemocke nezideme, tak lezis so mnou,ty si ale partacka, dufam ze vam to dobre dopadne...
chantalle mas pravdu,ktovie kedy sme mesiac pred porodom, teda hlavne ja,, som rada ze ty si tak dobre dopadla, vsimla somsi ze ten holly rdinoval pred mojou, aj som ho videla ked koncil, ja som tam bola tak okolo 9.40...bola tamna zemi plodova voda, niekomu tam praskla 😀
mne dnes dali papier do socky na md, dali mi od 32tt, a ostatne netusim co treba...

chantalle7
autor
23. apr 2009

ahojte pekne i ked zamracene ranko

janulka to s tym skracovanim krcka aj mne nieco take napisal do zaznamu ale nevravel mi nic ze by to malo byt zle skor naopak povedal ze krcok drzi a ze je spokojny

janulka no ja som tam bola o 9 takze som mohla odchadzat tak okolo 9.15-20 a to teda viem urcite ze nebola plodova voda to bolo presne to co tam vygrckala ta bab co som o nej pisala ze ju MM zachranoval 🙂 takze klud ziadna ina drama sa tam nekonala 🙂

k tej MD ten papier a MD od 32tt to budem mat aj ja ale ten musim odovzdat v praci a oni to vraj poslu do soc. a oznamia tiez aj zdravotnej ...nuz tak vieme toho rovnako

anielik
23. apr 2009

Ahojte babulky,

vydim ze sa uz pomaly obzerate po porodniciach...uf tak dufam ze este chvilu pockate 🙂))

Do roboty treba zaniest len to ze idete na MD a oni vsetko poslu za vas... a tu mate ten zvysok po porode..je to fakt super napisane http://www.alinka.sk/c/co-treba-vybavit-po-poro...
Inak mne to vsetko vybavil manzel, takze sa nebojte a nechajte to na nich 🙂

Drzkajte sa, my ideme v pondelok do Hlohovca na 3D tak som zvedava ako dopadneme, ale manzel nechhce vediet co cakame, takze asi len pokukame ci sme oki 🙂))

mayka
24. apr 2009

Ahojte kocky,
tak vcera som bola na utz. uz mam aj tehu knizku a a mame dve ruky a nohy. 🙂 A mimi spravilo kotrmelec a zamavalo rucickami. Asi mi kyvalo. Take to bolo krasne, ze este teraz ked si na to spomeniem tak sa mi chce plakat od stastia. 🙂

chantalle7
autor
24. apr 2009

ahojte babulky

anielik: no ja som vcera tiez studovala a talcila vselijake tlaciva k tomu co treba vybavit a pisala som aj do piostove ak budete chciet mozem to sem supnut
anielik ty idem na to 3D tam co bola ajjanulka? posli mi prosi m ta nejaky kontakt presviedcam manzela aby sme tam isli nie kvoli 3D ale kvoli tomu ze este stale nevieme co je to nase druhe babulca a inak som sa vcera objednavala na UTZ v Ruzinove a objednala ma teta az o 3tyzdne na 11.5. strasne ... pre tuto vyhodu lutujwm ze uz nechodim k mojej doky...
tak uvidim co vydrzime do tohto terminu alebo spracujem MM aby sme isli na ten UTZ do Hlohovca... no ale ak naodou toho 11. aj pockame a nezistia co cakame budem asi chciet ist na ten komercny lebo mam pocit ze tam sa maju cas viac venovat babuliakom .... no uvidime

babulky ja ndes odchadzam na vikend k rodicom tak si pekne uzite vikendik a v pondelok na vas opat mrknem

pa paaa

mayka- no super to muselo byt krasne viem si predstavit ja som bola tiez hotova ked sme boli na mUTZ a ked sme pozerali srdiecka a bruska a chrbticky tak mi tiekli slzy od stastia .... tak si to pekne uzivaj 🙂

given
26. apr 2009

Ahojte, nejako to tu upada, dufam, ze ste vsetky v poriadku.
Posuvam nas teda na prvu stranu, az kym to tu zajtra rano nepride skontrolovat Mayka 🙂

Ja som uspesne absolvovala sluzobku v Prahe - tam autom a naspat vlakom. V tom vlaku som nevedela vcera obsediet, auto bolo na pocudovanie celkom OK. Ale riadne ma to cele unavilo... 😝

mayka
27. apr 2009

Kontrolaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa,

Dobre ranko prajem vsetkym a pekny den aj ked zamraceny. 😀

Co mate nove pupkane?

ja som cely vikend bola usilovna ako vcelicka. Zo Starkla mi prisli kricky tak mi ioch kamoska pomohla sadit. Ona kopala a ja strkala rastlinky. hehe
A pokosila som travnik. Tak to som mala tak na 4 hodinky ale som si to rozdelila. Tak to bolo ok. mala som to v ramci prechadzky. 😀

Boze babulky ja by som taaaaak dnes spinkala. Som ako medved. vsetko ma hned unavi. uz aj to ze rano musim vstat a ist do prace. ☹ 🙂

stela23
27. apr 2009

ahojte tehule,zelam krasny den 🙂

ja mam dnes o tretej 3D,tak sa tesime a dufam,ze bude vsetko o.k. chantalle,ak si chcela ist na 3D tak myslim,ze uz je neskoro sa objednavat,treba to do 29tt,lebo potom uz ma babo menej miesta,v tvojom pripade dvojnasobne menej a uz to zobrazenie nie je dobre.aspon tak mi to povedala sestricka ked som sa pred mesiacom objednavala.vyhodila by si vela penazi s neistym vysledkom...tak snad budete mat stastie pri tom normalnom utz 🙂 inac mna na antolskej objednali na taky datum ako povedal moj doki,zasa bod pre antolsku 😉

mayka
27. apr 2009

stela ahoj,
drzim palce na 3D. To bude parada. Tesim sa na fotecku .

ja idem na dalsi utz az 21.5. To uz budem v 2 trimestri. teda dufam ze bude vsetko ok. 😉 Budem asi v 14 tt.

Inak ja teiz velmi uvazujem do buducna nad Antolskou. maju dobre novorodenecke odd. Baby ja by som uz najradsej rodila. Normalne sa na tu bolest tesim. A to nie som sado maso.
😀

given
27. apr 2009

Mayka, čo si šiši? 😝

Ozaj, aj ja som si chcela nieco objednat so Starkla, si s nimi spokojna? V katalogu to vsetko vyzera super a my budeme mat onedlho, ked sa prestahujeme, svoju prvu vlastnu mini zahradecku 60 metrov stvorcovych. Tak sa uz tesim
😀 😀 😀

Inak, to 3D, to je fakt take divadielko, ale aspon vsetci vieme, ze maly bude mat ustocka po muzovi 😀
Stela, drzim palce, asi prave slzis od stastia pri ultrazvuku.

janula13
27. apr 2009

ahojte, tak leziaca pupkana sa tiez hlasi...
steli tak sa tesim na foto, mne sa to velmi pacilo, jednak ich poriadne oboch skontroloval, co boldobry pocit a podla mna aj uvidiet zrazu tu tvaricku je uzasne, teda mna to dostalo...
mne zajtra konecne pridu sady do postielok a prebalovacia podlozka, tak uz mam takmer vsetko,uz len ohrievac flias dnes pozriem...
babule&vam tie tt neskutocne rychlo nabiehaju, ja len cumim, mne sa zda ze mne pribudaju slimacim tempom, to bude tym, ze lezim a potrebujem potiahnut este par tt...ja mam najblizsie poradnu 6.5, tak dufam ze dovtedy vydrzim doma..a potom nech si ma tam uz nechaju 😅

mayka
27. apr 2009

given,
ak ti mam pravdu povedat objednaval som odtial prvykrat a prisli len pahyliky bez listov. Ale vyslo to lacnejsie a je vidiet ze ziju . Uz zacali pucat. Ale my mame 25 arovy pozemok tak nemienim kupovat drahe rastlinky. By sme zbankrotovali. Takto postupne vysadim co to. Zatial mame vsade travicku. Teraz som sadila take obycajne parkove tahave ruze na plot od parku aby ludia nezizali a nepreskakovali plot, lebo mame vedla ihrisko kde hravaju fotbal a ked im preleti lopta tak prskakuju plot. Uz nam ho pekne znicili, aj napriek tomu ze sme im povedali nech si kludne idu okolo loptu vziat cez branu. Ale naco by sa namahali. Tak to riesim pichliacmi. Ale kym to vyrastie...
Inak objednala som 10 krikov, 14 tahavych ruzi, 2 zemolezy, Jahody a sugar baby a este okrasne travy 4 ks nejaky okrasny kvet tusim agapant sa vola a platila som do 3OOO. Co pri tom mnozstve nie je az take hrozne.

Janulka uz to vydrz. Ved aj tebe sa to krati. Este par tyzdnov a nebudes vediet ktore dieta utisit a nakrmit skor.
😀

chantalle7
autor
27. apr 2009
mayka
28. apr 2009

Dobre ranko,
Chantalle ty si toho popisala. 😀
Aspon mam co citat pri rannej kavicke. SIce je taka ze kavu v nej ani necitim ale nerjako sa osalit musim. Od minuleho tyzdna sa citim super. Ani nevolnosti nepocitujem aj ked stale nemusim udeniny a celkovo masko. Sem tam ma pichne v podbrusku ale je to v pohode. v sobotu ako som s kamoskou sadila kricky tak ja aktivna som chodila s vedrom vody hore doĺe a tak ma krize rozbnoleli a trosku brucho zesom hned prestala a na par minut som si lahla. takze uz viem ze fakt to nie je sranda a nic tazke nebudem dvihat. 😒 No co uz som trdlo. Si myslim ze ked mi je dobre tak mozem vsetko.

Inak k tej Antolskej . Ja ak bude vsetko ok chcem rodit tam. Mne tam robili laparoskopiu a sestricky boli horzne zlate.
Ale svagrina rodila v Ruzinove a hned po porode este ani dceru poriadne nevidela jej ju zobrali a odviezli na Antolsku do nejakeho pristroja lebo mala problemy a tam bola tusim 5 dni. Samozrejme svagrinku nechali v Ruzinove celu vystrasenu este 3 dni a potom ju pustili domov a chodila za malinkou. Si pametam aka bola z toho na dne. Nikto jej tam nic nepovedal v tom Ruzinove. Vsetci boli skupy na slovo. No katastrofa. Nechapem preco v takychto pripadoch neprevezu matku ku dietatu. Ved to je hrozne. Mali by to robit automaticky.
Malej nic nie je ale ten stres a strach o nu ci bude v poriadku bol strasny.

chantalle7
autor
28. apr 2009

ahojte

mayka - no ani som si to neuvedomila ze som sa tak rozpisala 🙂
ty si teda ale neopatrna nezabudaj ze predsa len sme po IVF-kach a je to tazka cesta a teda sme aj rizikove aj ked nemusime mat hned problemy aj tak si treba davat pozor a SETRIT sa!!!!

k tej antolskej .... iba tolko suhlasiiiiiim presne to j eto coho sa obavam a nechcem trpirt lebo uz teraz trpim ked si predstavim ze moji chrobaci mozu mat nejake problemy a nie to este aby som nemohla byt pri nich....a to je presne aj ten hlavny dovod preco som sa s ruzinovom nemohla stotoznit....
este aj teraz na to strasne trpim a na tuto temu ze by sa im nieo mohlo stat mi vzdy zacnu tiect slzy... 😢
tak sa stale modlim aby boli zdravucke tie nase deturence...

a co ostatne babulke kde ste sa strastili haaaaaa