IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

anielik
26. máj 2009

Ahojte,

tak my zatial tiez v poho..cvicit sa mi nechce, ale sak stale cvicim s Matkom 🙂 to sa asi nerata vsak :D Chodim 2x do tyzdna s Matkom plavat a tam sa tiez riadne ponatahujem 🙂 si robili so mna dnes srandu ze by som pomaly mala nosit tasku zo sebou ked chcem rodit do vody 🙂))

Mayka a nie su to pohyby? Mne sa drobec niekedy tak "zjezi" ze citim cely chrbatik 🙂))alebo co to je 🙂)) Ale hlavne to poriadne rozdychaj a bude lepsie....

zatial sa vsetky drzte 2a 3 v 1 a este stale nie su prazdniny...tak neponahlajte...aj ked teplo uz na to je 🙂

mayka
27. máj 2009

Dobre ranko,

anielik, to este pohyby nebudu a podla knih to maju byt motyliky v bruchu a nie krce. Ale hold o tom ja nic neviem kedze som tehotna poprve. Ale na pohyby je este skoro si myslim.
Babulky dnes sa mi super spalo ked tak v noci prsalo. Este by som si dala siestu. 🙂

chantalle7
autor
27. máj 2009

ahojte babulky mamulky,

mayuska no podla mna a mojich skusenosti by to mohlo byt bud mas zacpu a teda mozes byt nafuknuta a druha moznost jemne tvrdnutie maternice ale skor to prve lebo viem ze jedna baba mala nieco podobne a hned utekala k lekarovi a povedali jej ze to su len vetry takze klud aj ja som si potom kupila to magnezium ale brala som ho len tak max 1 tak za den a aj to len ak som nezabudla ...
v kazdom pripade ked pojdes na GP urcite sa porad s dokym ...
ale myslim ze by to nemuselo byt nic az tak vazne...
ja som s janulkou tiez rozoberala to tvrdnutie brucha lebo aj to je jeden z dovodov preco je ona v nemocke tak aj ja mavam asi to ale zatial len velmi zriedkavo ale naozaj je to dost neprijemne ked mas pocit ze ti zviera brucho a mne teda hlavne dolnu cast....
mne ale doky povedal ze uz to nemam podcenovat a hned mu mam dat vediet a on mi povie co dalej...

ozaj baby nechcem sem vnasat zlu atmosku ale moja nerozhodnost z nemockami co Ruzinov alebo Antolska sa vyriesili tymi uzasnymi spravami o Antolskej nielen ze tam 2 zomreli pri porode ale vraj uz bola dalsia sprava v novinach o 1 dalsej ktora skoro zomrela....samozrejme ze zatial sa vina lekarov nepotvrdila ale ak niekoho nechaju rodit 48h tak to je teda uz dost nie....
takze moj zaver je asi taky pokial by sme mali rodit do toho 35tt tak urcite antolska kvoli malym aby mi ich neodvliekli prec odo mna a pokial vydrzime do toho 36tt co znad zvladneme lebo zatial sa citim celkom v poho tak Ruzinov ... a to by uz mali oni zvladnut deturence, dufam
ale inak baby cim sa to viac blizi tym mam z toho vacsi strach ved tolko toho sa este moze stat ... takto ako sme na tom teraz je super lebo deti kopkaju my ich hladkame a tesime sa a potom to uz bude na niekom inom a na ich pristupe...tak uz sa len modlim aby boli vsetci zodpovedni ....

tak babulky drzte sa a tesme sa z tych uzasnych pocitov v brusku 🙂 kym sa da

given
27. máj 2009

No inak, to o tej Antolskej som tiez pocula, mam z toho zimomriavky. Ja sa skor rozhodujem medzi Ruzinovom a Kramarmi...

Dnes som bola posledny den v praci, zvlastny pocit. Moji kolegovci mi kupili kyblik na kupanie, rychlozavinovacku, vankusik na kojenie. Blazni, ja som im len povedala, co sa by som chcela, aby jednu vec vybrali a oni kupili vsetko. Dalej nas vybavili plienkami, vlhcenymi utierkami, nejake bodynka tam boli, kozmetika, flaska...normalne ma dojali, isla som z prace s nakupnym vozikom, taka kopa to bola. 🙂

mayka
28. máj 2009

ahojte babenky, chantalle aj ja som chcela na antolskej rodit ale tiez som z toho vydesena. Jedna kocka z toho bola znama mojej znamej. No horzne.
lenze to je to ze nevieme aku naladu bude personal a lekar v ten den ked budeme rodit. je to smutne ale je to tak. Snad len dovtedy im media nazenu strach a zacnu viac dbat o pacientky. Svagrinej sestra tam rodila koncom decembra a chudatko mala silne bolesti a sestricak jej vynadala ze nech nestresuje ze este rodit nejde a o 5 min tam dosaiel lekar a ked zbadal ze ona chuda uz otvorena tak ako ma byt tak normalne tej sestricke povedal pred nou ze nech odtial odide a ze ju dnes nechce uz vidiet. No sila. A to bolo tiez na Antolskej. 😠
Dokedy sa misime vlastne rozhodnut ze kde chcem rodit?
Kocky neviem ci som necitila pohyby vcera vecer. Aj ked sa mi to zda byt skoro ale ako sme vcera isli spat tak som si lahla na brucho cim som asi krpca pritlacila a zacitila som take jemnucke steklenie v oblasti maternici 2 x. No neviem ci to bolo ono. Sa mi to zda byt skoro. Co poviete ?

Chantalle je normalne ze zacinas mat strach ved nevies ako buide porod prebiehat a hlavne ked si zacnes teraz citat taketo info z porodnic tak sa ani necudujem .
Ale je to des. keby bola v BA bnejaka sukromna klinika prodonica tak idem tam. Radsej si to zaplatim.

given tak kolegovci sa postarali o vybavicku? Super. A uzi si matersku "dovolenku" do porodu.
😀

stela23
29. máj 2009

caute babenky,vidim,ze z tych dvoch strasnych nestasti,co sa stali na antolskej ste vyplasene.je to strasne,ale minimalne jedna z nich mala urcite maximalnu starostlivost,ved bola lekarka z antolskej...ta druha,48 hod.porod je divne...ale mne sa to nechce verit,ze by nieco zanedbali,mozno ako pisala mayka o nejakej sestricke,ale podla mna si aj tie teraz budu davat dvojnasobny pozor,aby nieco nezanedbali...aspon tak si to zdovodnujem ja,kedze tam budem rodit...

mayka,aj ja si myslim,ze to mas asi iba vetry alebo pochody v zaludku. na pohyby je to fakt skoro a tvrdnutie tiez.a tvrdnutie je uplne nieco ine ako,ze sa ti hybe maternica.je to strasne neprijemny pocit,ako keby si mala namiesto maternice kamen.mne sa to stalo iba raz po sexe,takze sme to odvtedy nerobili,lebo som sa zlakla,ake je to po tom prijemnom zrazu neprijemne.. 🙂 jasne,ze sa sledujes a cakas na motyle,ale este tak 3 tyzdne pockaj... 🙂

chantalle,s tou janulkou si ma potesila,ze sa tak pekne drzi... 🙂 a ty sa setri... 😉

stela23
29. máj 2009

ozaj,co vase prirastky? ja hlasim 12 kg a v pase 92 cm... 😀

mayka
29. máj 2009

stela, dakujem. Ja som horzne nedockava na tie motyle. 😀

prirastok mas v pohode, nie? tusim je dobre 12-15 kg.
ja som zatrial nieco vyse 1 kg pribrala ale skor to mam asi v bruchu ale pocitam ze sa to teraz rozbehne. 😀 Pas som si este nemerala . Nemam krajcisrsky meter. Ale zacinala som niekde uricte pi 80 cm. 😕 😅

chantalle7
autor
29. máj 2009

ahojte babulky

no vieidm ze nie som sama v obavach z porodu a miesta ale ako vravite musime si vsetko nejak zdovodnit .... s tym nevnimanim co pustaju media je to uz horsie lebo spravy su pre mna zaklad a vzdy si ich pozriem ...
tak uz nam zostava len sa modlit aby sa naozaj prave nam a nasim babuliakom nestalo....

Mayuska ja ta asi potesim lebo mam taky svoj v exely spracovany tehu kalendarik kde si vediem vsetky mile aj nemile veci pocas tehu a som tam pozrela ze ja som som mala prvu poznamku na konci 16tt ked som prvy krat citila take jemnulinke dotyky a posledny den 16tt uz mampoznamku ze som ich jasne citila takze gratulujem a je dost mozne ze si ich naozaj citila ...
tie pohyby vraj zbadaju prvorodicky neskor ale na druhu stranu sa tiez pise ze ak je to velmi vytuzene a maminka je citliva tak ich moze zacitit aj podstatne skor a myslim ze si na tom tak ako ja aj ja som velmi velmi sledovala a vnimala vsetko v brusku 😉
takze uz je to tu no kraaaaasa....

moje poyby babuliakov su teraz uzasne je to uz take poriadne krutenie sa v brusku a niekdy citim paticku a niekdy zadocek proste je to uzasne takz eniekedy nahaname nozicky a niekedy hladkame ritusku .... najviac je smiesne ked sa babuliak vypuci do strany a ide mi vyvalit bok a pritom mi zdeformuje cele brucho na stranu alebo zase naopak sa vytlacia hore ritkou vtedy to je fakt smiesne lebo brusko je uplne zdeformovane...

takze mas sa este na co tesit...

stela/ no moje prirastky z min. tyzdna v pase som mala 109cm a na vahe som pribrala 19,5kg takze mam co nosit ...janulka ta pribrala tusim tiez 12kg ako aj ty ale teda ona s dvojcatami a fakt sa mi zda ze ma malinkate brusko a aj som sa jej pytala kde to ma schvane kedze jej namerali ze maju 2500kg a to druhe o kusok menej ale aj tak fakt nevyzera na to ze by tam mala takych valibuckov 😀 😀 😀 😀

no kezde uz konci 36tt tak urcite sa nam ozve bud s termnom porodu alebo uz osobne s babuliatkami tak sa tesim ona to tu vlastne zacne tu novu etapu v nasom zivote 😉

dne som akurat premyslala a zistila som ze si to vlastne vobec neviem predstavit sa na to tesim samo ale i tak realne nemam ani najmensiu predstavu co to bude asi poriadne velky tresk....nazvala som si to takym adrenalinovym zivotnym dobrodruzstvom ....

tak pekny dnik a uzivajme tehlukovanie a drzme sa

stela23
29. máj 2009

chantalle,aj ja si akosi zacinam uvedomovat,ze sa to blizi a strasne sa na to tesim,aj ked si zatial neviem predstavit co nas to vsetko caka a ze vsetko bude inac ako doteraz...prave dnes som v tv videla rozhovor so sefom nejakeho centra pre asistovanu reprodukciu v cechach,kde hovoril,ze pocas 3 hradenych cyklov sa podari otehotniet 60 percent parov a uvedomila som si ake mame stastie,ze sa nam to podarilo...

chantalle,spominam si,ze ty si motyliky citila tak o tyzden dva skor ako ja,to bude tym,ze tvoji valibuci maju menej miesta,tak sa skor prejavili... 🙂 lebo ja som sa tiez stale sledovala a prislo to az koncom 17 tt... 🙂

babulky,poradte,kde mame kupit matrac do postielky za dobru cenu...

chantalle7
autor
29. máj 2009

stela aj ja som to pozerala v sama doma na CT1 rozpravali o neplodnosti a presne to iste som si aj ja vtedy hovorila a dakovala bohu ze stal pri nas a ze nam to vyslo na prvy krat...je to fakt maly zazrak a som velmi stastna ze po tom 2 rocnom cakania a trapenia sa nam to nakoniec vyslo... a strasne mi je luto bab a vobec parov co sa trapia 10 a mozno aj viac rokov a nakoniec sa im to aj tak nepodari myslim ze mna by to asi aj zabilo .... som naozaj rada ze to vyslo

stela co sa tyka postielok a matracov my sme boli v brne kde sme kupili vsetko za dobru cenu postielky nas vysli na 1800 CZK ale uz si nepametam co nas vysli matrace ale su kokosove a myslim ze do 800CZK....takze sme boli spokojni a tiez sme tam kupili aj postene supravicky ....
zial kontakt uz nemam lebo som to mala na takom zvlast papieri a uz som ho stihla zlikvidovat 😖

pmetam si akurat ze tie postielky sme kupili v ruzovom panterovi a tusim maju aj web tak skus pozriet oni mali tiez matrace len boli o cosi drahsie a tiez mozes pozriet na www.babyland.sk aj tam je celkom dobra cena ked to preratam z tych ceskych tak ten kokos sa tam celkom oplati my sme v babylande kpili tie autosedacky abc boli za super cenu

babulka123
30. máj 2009

tak aby ste vedeli... mam spravu od janulky...

Tak uz su tu dvaja fesaci... Dnes o 17.20 sa narodil Matusko 1900g a Jakubko 2100g. Chlapci aj maminka su v poriadku, tatinovi je uplne naj...

takze veeelmi gratulujem uz aj Janulka to ma zasebou ... tesime sa spolu s nou ..

chantalle7
autor
30. máj 2009

babulka tak si ma predbehla dnes som sem nemala v umysle ist ale kedze som tiez dostala tuto spravicku od Janulky chcela som babulkam povedat ze uz to ma janulka za sebou

tak len pridavam ze sa velmi tesim a som rada ze su ok
babule tak uz sme to tu nastartovali uz ideme naozaj do finale 😀

given
30. máj 2009

Jej, to je super sprava, tak vitam prvych dvoch krpanov z tejto temicky na svete 🙂
Velmi sa tesim, blahozelam Janulke a JM a drzim im vsetkym palce, este len teraz to zacne 😉

monika3
1. jún 2009

ahojte baby

tak janulka uz ma chalanov, jej blahozelaaaaaaaaaaaam a vela zdravicka im prajem 🙂 🙂

stelka mi sme matrac aj postielku a aj perinku vsetko v Ikea kupili, teda perinku ideme teraz kupit.
a kocik este tiez nemame

ja o tyzden nastupujem na matrsku dovcu tak co sa tyka obav z porodu tak mam zmiesane pocity, tiez obavy aby to dopadlo dobre a inokedy pohoda ze sa aj tesim .... ale skor tie obavy su z toho aby som neporodila skorej sko na termin , este nemam ani nakupene veci do porodnice, tak najvyzsi cas zacat 😎

verim ze nam to vsetkym dobre dopadne 🙂 🙂 🙂 🙂

given
1. jún 2009

Monika, ani ja este nic nemam do porodnice, ale to sa da stihnut vsetko za jeden den, takze nestresujem. Niekedy buduci tyzden si to vsetko nachystam. Do ktorej porodnice sa chystas?

mayka
2. jún 2009

Dobre ranecko,

janulke gratulujem a velmi sa tesim ked sa nam pochvali foteckami ked ich pustia domov. 🙂

Teda vy ste tu toho popisali . To nejako flakam v poslednej dobe.
Cez vikend som mala zasa taku migrenu ze az. Aj v sobotu a aj v nedelu. SOm si dala 1 paralen ale moc to teda nezabralo. 😠

Baby tak vcera som 3x zacitila mimino. Bolo to take mravcenie v brusku. Teraz som si ista ze to creva neboli. 😀 Len som prekvapena ze to citim tak skoro - cakala som to tak v 18 tt ako pisu v mudrych knihach. 😀
Male Podmanciatko sa hlasi ,no to ked bude po tatovi take hyperaktvine. S panom bohom. To si teda uzijeme. Som hovorila vzdy ze nech to je kludne po mne a vychcane po tatovi. 😀
ALe mozno protestovalo lebo tato nekupil nic ku dnu deti. 🙂

Kocky inak ako pisete ja tiez som strasne vdacna zato ze nam to vyslo na prvykrat. nemohla som tomu uverit. Ratala som s tym ze to na prvykrat urcite nevyjde ze by to bol zazrak. A ked to vyslo tak som tomu nemohla uverit az do prveho utz. Som si myslela, ze sa mi to len sniva. 🙂
Je mi horzne luto bab co maju za sebou uz aj druhy a treti pokus a nic.
ked sme boli na vjkladani embrijok tak som prechadzala cez tu izbu kde boli kocky po opu a akurat im embriologicka hovorila kolko z nich vydolovali vajicok. No horoza jedna mala 1 vajko, druha 2 a tretia 4. uz vtedy som si ubvedomila ze boze moj ved my sme bohati. zo 14 vajok mame este 6 ks zamrazenych.

Inak mam pocti ze za chvilu tu budem uz len sama. Ved vy uz postupne rodite. 🙂
Musim sem niekoh nalakat aby mi tu nrbolo smutno samej. 😀

monika3
2. jún 2009

cafte 🙂
mayka neboj nebudes tu sama, este kym porodime to niaky ten cas potrva a potom zas budeme riesit deturence ako sa maju a tak a to ty uz budes mat viac ako polku tehu za sebou 😉 a blahozelam k prvym minipohybom 😉

given budem rodit v ruzinove a ten dalsi tyzden uz veru chcem zbehnut do tych zdravotnickych pomocok a nakupit veci do porodnice...
citala som co treba mat v ruzinove...a je tam ze aj meno pediatra kam bude dieta chodit...
a vy uz mate baby vybraneho niakeho pediatra? ja asi podla obvodu kam bude patrit ho dam...ale neviem ci sa tam treba zahlasit predom 😨

chantalle7
autor
2. jún 2009

ahojte babbulky tehulky

mayuska sa tesim z tv ojich pohybov a vobec nedaj na mudre knihy aj ja som ich ctila skor je to naozaj o tom ako mas cas na seba a babo a ako strasne to chces a ako si citliva atd. mam kamosku a aj ona citila maleho velmi skoro takze sa teskaj z motylika 🙂 😉

Monika ja uz mam pediatra vybraneho co sa tyka toho tak ja som zasla za pani doktorkou a opytala som sa jej ci nas zoberie a bola strasne mila a povedala ze ano a ze staci v nemocke len jej meno prip ak budu chciet kontakt tak adresu a ked prideme domov tak ma manzel priniest spravu v 1. tyzdni a nasledne sa dohodneme na navsteve doma kedy pride pozriet babuliakov...
v kazdom pripade treba za pediatrom zajst aby ta urcite zobral a aby o tebe vedel ma sa to riesit cca 1mes. pred porodom ale ja som to riesila uz ani nepametam kedy to vies ja som taka hrrrrr a naviac teraz som hrozne uz imobilna takze som rada ze uz taketo veci ako vybava a lekari a pod. nemusim riesit 🙂

steli a ty si sa nam kde stratila haaaa anulka sa na teba specialne pytala ako sa drzis tak dufam ze som nepovedala nic zle ak som vravela ze si ok 😉

ja mam zajtra poradnu tak mi drzte palce nech je vsetko ok a nech to este aspon tie 4tt vydrzime

tak dobru nocku vam
prajem

a este jedna radostka moj spoluziak mi prave pisal ze sa mu narodila mna MDD dcera Viktoria no nie je to mile to je darcek k MDD. 🙂

given
3. jún 2009

Chantalle, drzim palce na poradnu, ty si este trufas vydrzat 4tt? Tak to drzim palce este viac, mne lekar povedal, ze presne na termin sa rodia len 3 percenta deti. Ved uz si 35tt, tak to tvoji krpci musia byt uz dost velki.
Inak, ja som citila pohyby az v 20tt, no ale nevadi, sak to je prve a ze by som mala vtedy nejaky extra cas na pozorovanie, to nemozem tvrdit. Ked som este chodila do prace, tak to bol dakedy dost zahul... No ale teraz mi tam v brusku nacvicuje nejake irske tance alebo co to je, vcera som normalne nemohla zaspat, tak sa maly rozkokosil (to bude asi tou cokoladou). Takze Mayka, blahozelam, je to super, ze maleho maykosa takto skoro citis 🙂
Ja som najprv rozmyslala nad pediatrickou niekde blizko bydliska, ale kedze sa teraz stahujeme a potom budeme mat najblizsiu detsku lekarku v Raci, tak aj tak je to na auto, cize som sa rozhodla pre Procare na Daxnerovom namesti, chceme tam postupne prejst cela rodina. Manzel uz je tam prihlaseny. No len este musim skocit tam a sa dohodnut, ale neocakavam nejake problemy z ich strany.

Pekny dnicek prajem.

mayka
3. jún 2009

Ahojte babenky a babuliatka,
som tu len nakratko.
Vidim ze vy uz preberate pediatrov. No u vas asi fakt najvyssi cas.

ja som bola vcera v kocikove pozriet kociky hauck co sa mi paci hlavne jeden typ .A isla som odtial s hlavou ako melon. Ten kocik bol super az nato ze mal umelohmotne kolieska co nechcem a nedaju sa vymenit za nafukovacie. 😠

Zajtra idem na tripple test tak drzte palce. Aj vy ste den predtym nemohli jest sladke? Som z toho zufala kedze teraz mi sladke dost chuti. 😅 No nejako to uz budem musiet vydrzat a z krvi pojdem hned na kremes. hehe

Inak drobec sa aj vcera vrtel som ho citila vela krat. Dnes zatial nic tak asi spinka este. 😀

stela23
3. jún 2009

ahojte vsetky tehulky,tak najskor velky pozdrav janulke nasej a jej deturencom 🙂 zaklad nasej futbalovej jedenastky uz je na svete 😀

mayka,blahozelam ku motylikom,to bude mozno aj tym sladkym co ti teraz tak chuti,aj moj mrnusik sa vzdy po sladkom mrvi a vykopava ostosest... 🙂 je to uzasny pocit,aj ked niekedy az poskocim,ked mi kopne do nejakeho citliveho miesta...

ja tiez este kopec veci nemam pokupenych,musim to uz doriesit,nech mam pokoj na dusi... v pondelok som mala poradnu a vsetko o.k.,krcok na 0 ,ale doki zacal hovorit o vysetreniach kvoli epiduralke,priprave na porod,az ma to zaskocilo,ze je to tak blizko...

chantalle7
autor
3. jún 2009

ahojte babule,

tak sa hlasim po poradni no moc som sa nepotesila lebo mi zacal blbnut tlak najprv mi ho nevedela namerat a to som si myslela ze ho mam nizky lebo uz v cakarni mi bolo nejka divne {tocila sa mi hlava} no a potom mi namerala zvyseny co pri mojich krvych vysledkoch a bielkovine na 1x v moci je vraj zle potom mi ho merali este raz tak trochu klesol cize zistili ze mi skace co je dost zle a mam prikaz si doma merat tlak a ak mi stupne na !$) na (0 okamzite musim ist do nemocky na hospitalizaciu.
inak mam kontrolu za @tyzdne s tm ze este uvidim co bude zajtra na hematologii lebo ak by mi tam cosi nakazala zase mjsim informovat dokyho.

no a ako bonbonik mi povedal ze za tie 2tyzdne po kontrole mam ratat s tym ze si ma uz nechaju v nemocke lebo doky nechce aby som sa zacala otvarat doma ale chce aby som bola pod kontrolou a naviac mi povedal ze mam uz plnu maternicu a ze som teraz v stave ako budete vy tehulky s jednym tesne pred porodom a ze na to vsetko to velmi dobre znasam resp. moje telo co ma tesi....
takze Given naozaj neviem ci vydrzim tie moje 4tt ako som si naplanovala ale budem sa snazit uzit si aspon tie posledne 2tt doma v klude v pohode bez bielych plastou....

takze zajtra mi drzte palce aby mi hematologicka nic zase nezmenila alebonebolo nieco zle a aby som nakoniec v tej nemocke neskoncila este skor...

ozaj a na zaver dnesneho behania po lekaroch som si bola dat vypalit dusikom kurie oka ktore som ani len netusila ze su kurimi okami takze dufam ze som si to neroznosila po celom tele {lebo to mam na prstoch ruk} a ze nenainfikujem aj nase deturence ked sa narodia inak to pekne boli ale podstatne je aby to bolo prec kym sa babuliaci narodia...

Steli no naozja uz je to tu tak uz naozaj dokonci vybavicku lebo nevies kedy to na teba pride ...drzim palce 🙂

monika3
3. jún 2009

ahojte tehulky,
dakujem vam za rady ohladom pediatra. koncom mesiaca si to vybavim, radsej skor ako potom panikarit 😀
chantall drzim palce aby si tie dva tyzdne pekne vydrzala este doma a nemocka az potom, a co sa tyka tlaku tak som pocula ze tehulky vraj nepocituju ze maju zvyseny tlak, aj ked sa citia normalne.

mayka o tom som nevedela ze pred tymi trippl. testami sa nema jest sladke? 😨 mne vzdy pred odberom povedia ze mam prist na lacno.

a inak baby v com budete brat babatko z porodnice? teda ci ho date rovno do autosedacky alebo v niakej perinke ci zavinovacke?

chantalle7
autor
3. jún 2009

Monika ja sice mam aj zavinky ale urcite budu v autosedacke akurat zoberiem este aj deky pre pripad ze by bolo chladnejsie no a kupila som im take biele rovnake kompletiky aj s ciapockami a aj rukavickami takze v tom pojdeme domkov

mayka ani mne nehovorili nic o sladkom iba na lacno

stela23
4. jún 2009

no chantalle,vyzera,ze fakt ideme do finale.drz sa nam,mas to vsetko teda o dost narocnejsie...dufam,ze ten tlak ti len tak na chvilu vyskocil,aj mne sa to raz stalo,ked ma jedna po dvoch hodkach cakania chcela predbehnut,ze mi pri merani vyskocil tlak,ale neskor pri opakovani uz to bolo o.k.tak snad,ked ti povedal prist az o 2 tt to bude dobre...nic uz nerob,iba polihuj..aj ja sa uz strasne rychlo unavim a slofika si na hodku dam aj dvakrat denne 🙂 to je neskutocne,zavriem oci a hned spim... 🙂

given
4. jún 2009

Caute, tak co sa tyka autosedacky tak to neriesim, ono sa to vyriesi samo. My sme totiz objednavali cez net z Nemecka a ked to stihne dojst, tak pojde maly vo vajicku a ked nestihne, tak pekne v zavinovacke...nic sa neda robit.

mayka
5. jún 2009

Ahojte babulky, ja vam uz tak zavidim tie vase nastavajuce starosti. Dokonca aj porod. hehe 😀

chantalle7
autor
6. jún 2009

ahojte

tak baby az dnes pisem lebo MM bol na Sc a som bola bez netu
tak mam za sebou stvrtkove a tiez piatkove behanie po lekaroch oba dni som bola na hemat. prvy den mi brali este krv a druhy boli vysledky a doky mi nasadila Fraxiparine 0,3ml proti tej hroziacej tromboze akurat som z toho dost na nervy lebo ked som si precitala prib. letak tak mam strach aby sa mi pri cisaraku nieco nestalo lebo tam pisu z je tam nebezpecenstvo krvacania pri spinalnej anestezii ....
no ale volala som aj primarom a povedal ze to je super ze mi to dala ze aj deti budu lepsie vyzivovane tak sa snazim nemysliet na to zle a necitat o tom ...

inak sa to aplikuje pod kozu a kazala mi to davat do brucha ale to som fakt odmietla leboo ho mam uplne napnute a tak som citala na nete ci sa to moze davat aj inam tak mi to MM dal do stehna...

Stela ten tlak mi skace aj doma ale doma si ho meram digit. tlakomerom takze si myslim ze to nie je az take presne meranie stacilo ze som presla po byte a uz to bolo ale kazal mi merat len v kludovej polohe v leze s hore nohami tak ten som nepocitala... a dnes rano ked som vstala a prestahovala sa z postele na gauc smmsi zase namera zazracny tlak 90 na 42 takze som potom robla kontrol meranie na druhej ruke a to uz vyslo normalne...

inak baby ja uz som hore pri kazdom otoceni sa v noci lebo strasne mam napnute brucho a hrozne ma to pri otacani picha je to proste hrozny naklad kroty musim preklopit zlava doprava a naopak...nuz co musime vydrat...

podstatne je ze inak ma nic neboli krcok drzi maternica sa nestahuje takze toto nepohodlie uz prezijem ....

tak babulky pekny vikendik

stela23
8. jún 2009

chantalle,zvladas to skvele,aj ked je to uz v tomto stadiu stale tazsie...ale ked ich uvidis,tak si na vsetky tazkosti ani nespomenies 🙂 aj ja mam uz pocit,ze mam brucho napnute na maximum a tazko sa mi dycha a na druhy den je este vacsie... 😀