IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

mayka
20. sep 2009

ahojte dievcata, dlho som tu nebola kuknut. A taaak nadherne deticky mate. Clovek by ani neveril ze este nedavno boli v bruskach. 😀
Krasne sa to cita. len tak dalej.

chantalle dufam ze uz su drobcekovia ok a bruska ich nebolia.

Ja sa uz kotulam a najnovsie sa mi roztahuju bedrove klby a bolia ako ...... No ledva chodim. Ale sak to nejako vydrzim. Vo stvrtok sme mali poradnu a vsetko je ok. Terezka vazi uz 1300 g. Tak rastie ako z vody aj s mamou. 😀
Strasne vam zavidim ze to uz mate za sebou a riesite ine veci. Ja sa uz tesim ked sa zbnavim brusiska a budem mat pri sebe Terezku. 😅

given
20. sep 2009

Mayka, hlavne sa vyspi, kym sa da 😀

monika3
21. sep 2009

ahojte maminy a tehulka
dlho som tu nebola...nas Davulo je dost aktivny a stale chce papat., ved aj pekne pribera 😀 Ale velmi je zlatunky
a uz ako je vacsi tak sa to zlepsuje a vydrzi aj sam sa pohrat.
a Aby mi doobeda pekne zaspal tak musim ist von,
musim koncit
dite place
pa

chantalle7
autor
1. okt 2009

ahojte babule no nejak nam to tu zakapalo...no to bude asi tou nasou zaneprazdnenostou 😀

tak vas vsetky zdravim a samozrejme aj drobcov aj tyho nenarodeneho 😉

my sme ok sme zdravucki aj ked koliky nas neopustili napriek tomu ze prave dnes sme zacali 4. mesiac
rastieme a papame udaje doplnim po poradni mame ju6.10. a caka nas prve ockovanie tak dufam ze to zvladneme bez komplikacii

tak zatial babulky

chantalle7
autor
1. okt 2009

a pridala som aj fotecky
tak pa paaa

given
2. okt 2009

Chantalle, krasne okate babetka su to. Tie fotky vanickove si mozes dat rovno zaramovat.

My dnes vyrazame na prvu velku cestu do Kosic, tak drzte palce, nech vsetko ide hladko. V pondelok sme boli na poradni, Adamko ma 4470g a 57 cm, takze za mesiac pribral vyse kilo, sikulko maly. Ma ale problemy s kozickou, supe sa mu hlavka, na lickach to uz chvalabohu prestalo, takze mazeme o 106.

mayka
2. okt 2009

Ahojte koculky,
prisla som vas kuknut.
chantale tie fotky su uasne ako aj deticky. Agatka sa strasne krasne udsmieva. Videt ze tie detusky su spokojne.

given, drzim palce aby ste tu cestu dobre zvladli. A z coho sa mu to kozicka supe? Chudatko dufam ze ho to neboli.

ja som zacala chodit na predporodnu pripravu na Antolsku tak nasavam veeela informacii . Zda sa mi to byt vsetko okolo babetka take zlozite az zacinam mat z toho strach. 😅 Ale snad to akosi prirodzene zvladnem. Vcera sme dokoncili detsku izbicku tak uz tam len nastahuje manzel nejake veci a hotovo.

A neviem ci ste to mali kocky aj vy ale nehorazne ma bolia bedorve klby. Uz skoro mesiac a je to cim dalej tym horsie. Uz som si aj od bolesti poplakala a to ja teda znesiem dost. Ale ked ma to dost obmedzuje v pohybe a skutocne neviem s tym existovat. Vela krat ani naslapnut na lavu nohu nemozem co sa mi okamzite podlomi koleno. Dokonca ma z toho bolia aj ostante kosti na nohach. Je to taka tupa bolest. Nikam uz nechodim ked nemusim a ani domacnost nevladzem udrzat kvoli tomu. Ta bolest mi az do krizov niekedy vrazi. Mala ste to niektora? lebo co som sa bavia s kockami co su cca tak ako ja tehotne tak sice citia bedrace ale normalne funguju. Mne sa ozaj neda. ☹
Juj ako vam zavidim ze to uz mate za sebou a na porod si uz ani nespomeniete. 😉

chantalle7
autor
2. okt 2009

ahojte

Given, Mayka dakujeme 😉

Given tak to je odvaha ist s malym az do kosic no my si netrufame ani k mojim rodicom co je cca 1,5h cesty lebo ked vidim ako neprirodzenen su skruteni v tych sedackach tak nemam chut ich trapit taku dlhu cestu ...

v kazdom pripade ti tiez drzim palce aby ste to zvladki teda najma malinky 😀

Mayka to je teda zahadna bolest ja som sa s takou nestretla ale ja teraz trpim bolestami v chodidlach a stale sa t zhorsuje az mam niekedy pocit ze uz ani nevstanem ...bolia ma najma paty tie slachy je to dost neprijemne myslim ze je to z pretazenia ale to su len moje domnienky k dokymu sa mi nechce a MM pozeral aj na webe ci o tom nieco nenajde a nic tak zatial trpim dalej...
Mayka vy uz mate detsku izbicku? no to je super my este nemame ani len izbu pripravenu lebo drobci spia u nas v izbe a prebalovak s ich vecickami mame zatial v obyvacke...destka izba je momentalne vsetko od pracovne cez sklad na bicykle tak snad do tych 3 rokov bude pouzitelna resp. dostaviame detske tak ako by sme chceli....

co sa tyka tych obav ci to zvladnes bud v klude zvladnes ani nebudes vediet ako je to asi hodne prirodzene a v nemocke ti tiez zakladne info daju a ukazu co a ako a postupne si budes doplnat info alebo ak sa ti nebude nieco zdat poradis sa so znamymi alebo s doky aspon ja to tak robim ale inak je to v pohode takze klud a uzivaj este chvilky ktore mas pre seba ... a co sa tyka tych bolesti skus sa poradit s lekarom lebo clovek ku koncu uz ma vselijake koplikacie tak aby sa ti nieco nestalo ja som mala s krvou napriklad...

tak sa nam drz a neboj za chvilku uz bude Terezka tu 😉

mayka
5. okt 2009

chantalle ta tovja bolest je tiez divna. Mna tiez bolievaju paty ale tak ja mam este dovod lebo sak nosm kilecka navyse ale som myslela ze po porode to vsetko ustupi. Mala by si zjst k lekarovi . Ved takto fungovat pri dvoch etoch musi byt tiez dost problem.

Mne vsetci vratane lekarov vravia ze to je normalne a ze musim vydrzat. Tak drzim. 😒 A lavy klb prestal boliet a zacal boliet pravy klb. 😅
No sak uz "len" par tyzdnov vsak ano. 😀
A detsku uz mame mam tam vsetko pre Terezku lebo tiez sme to mali kade tade. a v izbicke budeme sj kupat prebalovat a tak. Ale rok bude urcite s nami v spalni. 😉
Ale aspon mame pokoj s malovkou.

No moj gynekolog je blb a pre neho je vsetko normlane aj moje migreny kvoli ktorym ma nechcel vypisat a vypisala ma az moja obvodna. A ked som dokrivkala na poradnu pred dvomi tyzdnami tak aj to bolo nromalne. Vsak eby som fkt musela chodit do prace tak sa do nej ani nedostanem po schodoch. Ale to je nromalne. Uz to vydrzim a som zvedava ako to bude na Antolskej aj ked necakam zazraky. 😀

given
6. okt 2009

Caute,
Mayka, sa ti cudujem, ze si uz davno nevymenila gynekologa. To ma co znamenat, ze ti neveri? Preco by si si vymyslala?
Chantalle, mna tiez bolia chodidla, ale nejako som to tiez neriesila. Az tak mi to zatial nevadi. Najviac to citim rano, ked vstanem, potom to uz nejako rozchodim resp. nemam cas nato mysliet.
Inak, cesta do Kosic bola v pohodke, krpec spal skoro celu cestu. Mali sme dve vacsie zastavky, pocas ktorych sa najedol, vykakal a prebalili sme ho. Nebola to sranda v aute plnom vselijakej batoziny, ale zvladli sme to. Sedacku mame na zadnom sedadle v strede, takze to tam bolo dost stiesnene.
Maly je zlatucky, vytesuje sa z pozornosti starych rodicov a oni zase z neho.

mayka
8. okt 2009

given,
vsak ho aj vymenim ale uz teraz nemam ani sil pred porodom zhanat noveho. 😠 cert mi ho bol dlzny. Zacala som chodit na predporodnu pripravu na antolsku a pytala som sa na to pani Jezikovej co nas ma na starosti a prva otazka bola ze a to vas s tym nikde neposlal? Ved to nie je normlane ze ma to tak obmedzuje v pohybe. Boli tam tehulky v 37 tt a behali jak srnky a ja som sa ledva odlepila z tej zinenky. ☹ A pri cviceni mi nehorazne pukali kosti. Hovorila mi ze mi chyba vapnik zrejme ale papam mliecnych vyrobkov dost tak som ich pridala aj na veceru. Ja neviem bud to mam proste tak dane aj geneticky ze mam slabsie klby alebo uz fakt neviem. Buduci tyzden mam poradnu tak som zvedava co mi povie ked sa tam dopjadam. Uz skutocne an nikam nechodim ani do potravin co ma nohy ledva nesu.
Zacala som to rozcvicovat na radu tej pani z Antolskej tak na chvilku to rozhybem a neboli to az tak strasne ale vecer je to na nevydrzanie. Moj muz mi hovori ze chodim jak z teletubies tinky binky. 😀 Tak sa na tom uz aj smejeme.

Inak tie vase bolave choddla vraj to moze byt aj hormonalneho povodu ale co na to je to fakt netusim. Mne zacali puchnut trosku nohy tak som si kupila masazny gel od elastic Q co je aj pre tehule a manzel ked mi ich vymasiruju tak mi je hned ovela lepsie. SKuste aj vy nejake masaze. Ale je to sila. By som predpokladala ze po porode vstky tieto problemy ustupia a nie ze nastananu dalsie. To sa mam na co tesit. Ja len dufam ze tie klby sa mi vratia do povodneho stavu a budem moct normlane fungovat lebo inak neviem neviem. Mne nema kto pomoct okrem manzela ten bude v praci. Moji rodicia neziju a moja svokra no tej by som u nas nedala ani riad umyt nieto este pomoct s Terezkou. 😀 😝
Tak sa modlim aby som bola skoro po porode fit. Ale to asi neovplyvnim vsak ano. 😅
Given a vy ste teraz v Kosicoch? Ja vam zavidim ze mate tak krasen pocasie este na prechadzky ako stvorene, ktovie ako to bude v zime. Ja milujem prechadzky a teraz som o to ukratena. 😔 Tak sa na to velmi teskam ked pojdeme ako rodinka von aj s dvomi jazvecicami. 😀 Uz aby to bolo.
Given teraz som si neni ista ale ty si rodila na Antolskej?

Babulky majte sa pekne a nech sa dari detickam. Musi to byt uzasne. 😉

janula13
8. okt 2009

ahojte, posuvam nas...ved by sa mi aj patrilo...ospravedlnujem sa vam, ale bola som 3tt u mamy a teraz bacujem sama a mam dost, nasi maju nejake zle dni alebo inak povedane rozmaznali sa tam a len by sa nosili a ja neviem co s nimi, kubik je jedos tak ci tak od zaciatku..ja nemam silu ho nechat revkat, aj ked mm tvrdi ze musime pritvrdit, ze takto nam prerastu cez hlavu...no ja neviem...sdrce mi trha kied place...

vcera sme boli na druhom ockovani,,vlastne preockovani, a dnes teplotkuje matyusko, boli sme aj u dr, mal az 38,6, tak sme sa bokli pre istotu ukazat...

chantalle krasne fotecky ako vzdy, vidis ja som tie z vane zabudla dat do albumu, musim to prerioedit..

ozaj zacali sme s prikrmamy, mrkvicka chuti, aj ked sa este ucia techniku papania z lyzicky, ale hlavne ze im chuti a nemusim s nimi bojovat este aj v tomto, len sa jeduju ze nestiham, papali by rychlejsie, musim sa zlepsit 😀

mayka som sa pobavila ze tinky binky 😀 😀 😀 😀 boze ako ti to leti, ved si ta pamatam s nejakymi jednocifernymi tyzdnami a ty uz takto 😀

given ahoj, idemomrknut tvojho chrustika...

given
9. okt 2009

Caute,
Mayka, rodila som na Kramaroch. Neboj, urcite sa das rychlo do poriadku, ja ked som odchadzala z porodnice (to bolo ale az na 10.den po porode), tak uz ma nic nebolelo. Jediny problem bol, ze som mala malo zeleza, takze som bola trochu malatna, no a este som mala aj zapal prsa a horucky. Tak hlavne nato si potom davaj pozor, lebo to cloveka odrovna. Ja som mala opat aj minuly tyzden, ale nejako som to zvladla aj bez antibiotik.
Ja som myslela, ze to je Tinky Vinky, a ono to je Binky? 🙂

Teraz som u rodicov, tata nas tu vcera nechal a odisiel do BA, a moj otec tiez odchadza na sluzobku buduci tyzden, takze tu budeme bacovat len s mojou mamkou. Pocasie bolo doteraz super, chodili sme na najlepsiu zmrzlinu na svete, ale veru to uz vonku vyzera vseliako, uz sa ma aj poriadnejsie ochladit. No co uz, ved je jesen, budeme sa tesit na pecene gastany a teply cajik.

Janula, a vy uz davate prikrmy? Myslela som, ze sa to dava az od 6.mesiaca.

janula13
12. okt 2009

given hej davam, lebo deticky co nie su kojene a nasi nie su, takze tie zacinaju od 4 mes.... 😀

given
12. okt 2009

jaj, to uz maju 4 mesiaciky, strasne to letiiiiiiiiiiii 😕

janula13
15. okt 2009

noo given mi hovor ako to leti, uz by aj sediet chceli 😀 tak a posuuuvam nas hore, nemate za co 😀 😀 😀

chantalle7
autor
15. okt 2009

baby minule som zacala pisat mail a nedopisala tak neviem dfam ze dnes budem uspesnejsia

takze vsetky vas zdravim

no my sme mali 6.10. poradnu a aj prve ockovanie nase miery: Filipko 6kg|61cm a Agatka 5kg|58cm takze sa nam pekne dari stale kojime iba ako uz janulka pisala my sice uz zaciname 4m ale zacneme s prikrmami az v 6m ak sa teda nic nezmeni a vydrzi mnam mliecko 🙂

inak ako janulka pise aj nasi napreduju pokus o sadnutie je uzasny hlavne Agi sa taha do sedu zato Filip ten je expert na pretacanie sa z bruska na chrbatik zatial sa mu to podarilo samemu asi 4x ale je to este take dost nahodile a Agatke sa to podarilo zatial samej iba 1x dnes som ich usadila na sedacku a dala som okolo nich vankuse a bolo uzasne sa na nich pozerat uz je to uplne ine drzanie tela ako to bolo cca pred mesiacom uz je vidiet ze maju z toho radost ...
co sa tyka hraciek tak agatka s nimi najradsej trieska a Filip tesa snazi vsetko napchat do pusinky takze sa obcas az pridrhne a napinaoho

Janulka uz treti den mame sopliky teda nadchu ako ste to vy zvladli my male len roztok morskej vody a nasivin ale ten som zatial nepouzila a odsavame uz je lepsie ale rano sme odsali kopu soplikov ale teraz cez den je to uz v pohode celkom pekne dychaju... doky mi vravela ze to budu mat cca 7-10 dni...

Janulka pozerala som fotky tvojich amlych ani som nevedela kolko tam mas uz tych foteciek su zlatucky a tiez je videt e uz peken narastli kolko maju napis!

chantalle7
autor
15. okt 2009

mayka ako sa nam mas ako to zvladas este stale mas tie bolesti? ja tie chodidla zatial neriesim teda iba obcas mi MM urobi masaz alebo niekedy si ju robim aj sama ale neustava to ...
ale nechce sa mi chodit po lekaroch lebo pre nas e to dost narocne to aby sme sa vystrojili cela rodina a to nie je sranda a to uz enhovorim o tom pocasiiii...

u nas dnes normalne snezilo niekolko hodin nastastie sa to hend topilo lebo pocitam ze uz by sme mali peknych par cm nafukaneho snehu...

no tak babulky budem koncit lebo filipko nechce spinkat dnes sa striedaju s Agatkou tak potom je to narocny den...

a piste i ked neodpisuje vzdy si aspon precitam co pisete

Steli ako sa mate

chantalle7
autor
15. okt 2009

janulka teraz citam o tvojich drobcoch a to ti je presne rozdiel 1m medzi nasimi a tvojimi 😀

stela23
16. okt 2009

ahojte babulky,
ja som vam uz raz pisala,ale neodoslala,lebo nam na par dni padol pocitac,konecne som spat 🙂

my sa mame dobre,misko je usmiate dietatko,snad nam uz skoncili problemy s bruskom,poradnu mame buduci tyzden,tak potom prilozim miery 🙂 vcera nam po sone konecne zrusili postolky,takze odvtedy misko kope ako divy,az sa z toho raz povrackal 😀 inac akurat zacina chytat hrkalky a myka s nimi,musim davat pozor,aby si netrafil do hlavicky 🙂
na brusku sa mu moc nechce byt,zatial to nepovazuje za zabavne,ale aj to snad coskoro pride...

radsej to odoslem nech mi to zas nespadne...

stela23
16. okt 2009

chantalle,krasne su tie tvoje pampusiky 😀 s tymi bolavymi chodidlami to mam aj ja,ale ja som myslela,ze je to z toho,ze som cely den na nohach,kym bolo pekne sme cely den boli vonku,domov som chodila iba kojit,bolo to super,maly vonku spal hned ako som ho dala do kocika a teraz mu to aj chyba a tazsie mi doma zaspava...uz nech prestane fukat ten severak nech mozeme vyrazit von 😀

janulka,ked vidim ako krasne sa tvoji drobci dvihaju na brusku tak aj ja chcem,aby uz bol misko vacsi...strasne su zlati ako vedla seba pasu koniky 🙂

mayka,ja som rodila na antolskej,ak chces pytaj sa.ja som bola velmi spokojna.ktoreho porodnika mas? ja som rodila u oravca a mozem ho vrele odporucat,nielenze mi maleho zachranil akutnym cisarakom,ale aj po porode za mnou kazdy den chodil ako sa mam,teda za kazdou,ktora u neho rodila.odporucam ti,aby si si porodnika zazmluvnila ak mozes,fakt je to lepsie,ak sa u teba nestriedaju doktori,nevies ako dlho budes rodit...aj sestricky su super a na novorodeneckom je skvely doktor divinec,chod na jeho prednasku o starostlivosti o dieta,nielenze sa vela dozvies,ale aj sa nasmejes 🙂

este raz vas zdravim a zelam nam hlavne oteplenie,aby sme mohli opat kocikovat... 😀

stela23
16. okt 2009

ozaj,mali ste niektora problem so zapalenym ockom...my s tym uz dlhsie bojujeme,po kvapkani framykoinu mu to preslo,ale teraz po tyzdni to ma znova...chudatko,uz ked vidi,ze do ruky chytam kvapky,tak zatina ocko,ze sa mu tam tazko dostavam...

given
16. okt 2009

Ahojte,
Stela, vitaj v klube bolavych chodidiel. Podla mojej mamy je to aj preto, ze chodim bosa, zatial co predtym ked som bola tzv. spolocensky a pracovne aktivna, tak som nosila vselijake opatkove a neopatkove topanky, teraz som vacsinou doma bosa. Ja som si zas myslela, ze je to od schodov, lebosme sa zaciatkom leta prestahovali do domu a tak stale lietam po schodoch hore-dole. No ale ako tak pozeram, tak to nebude len moj problem a asi to fakt suvisi s tehotenstvom nejako. K doktorom sa zatial s tym nechystam, idem to zatial riesit nejakymi ortopedickymi papuckami.
My mame poradnu tiez buduci tyzden (utorok), potom dodam miery a aj nove foto. Teraz som totiz u rodicov a nemam tu ten kablik na stahovanie fotiek do kompu. Najprv ale musime v zdravi prezit cestu z Kosic do Blavy. Gumy uz mame zimne, tak dufam, ze Adamko bude kludny a vsetko prebehne v pohode.
Zapalene ocko u nas nastastie nie je, mame iba seboreu, alebo ako sa to tie supinky hlavove vlastne volaju. Nie je to nic dramaticke, najhorsie uz mame za sebou a tych par supiniek na hlavke uz nejako prezijeme. Svokra ma stale strasi s atopickym ekzemom, uz cakam, ze to dostane len z tych reci... 😝
Co ma ale viac trapi, je ze mu taha hlavku viac do prava. Ak sa to nezlepsi, tak asi hrozia rehabilitacie. Rada by som sa tomu ale vyhla. Vy ste nemali nieco podobne?
Adamko uz tiez zacina chytat hrkalky, ked nedam pozor, tak si buchne do hlavky a este mu to aj pripada vesele.

Mayka, tebe sa to krati, pozeram, ze uz sem ani velmi nechodis. Velmi drzim palce.
Majte sa krasne a kocikujte, kym este nie je sneh, potom to bude uz ina sranda cez tie zaveje...

chantalle7
autor
16. okt 2009

ahoj steli som rada ze si sa hned ozvala a som rada ze mas same dobre spravy az na tie ocka

tak ti teda hned poviem ze my sme si tiez priniesli z nemocky domov infekciu na ockach mala ju najprv agatka a potom to od nej dostal aj Filipko najpr mi detska l. kazala davat repikovy odvar a ak to prejde tak uz potom nic lenze ono to sice preslo ale opat sa to vartlo na co nas poslala k ocnej ta nam dala antibiotika do ociek vybrali sme 2 druhy ale zial presne ako pises preslo to ale ani tyzden neubehol a bolo to spat nakoniec sme museli ist na spriechodnenie kanalikov na kramare je to sice brutalne ale ako nam povedala tak doktorka nic ine na to nepomoze lebo atb pomozu len na chvilku lebo kanalik je ucpaty a po vysadeni sa to opat vrati potom sme este museli vybrat atb a uz to vyzeralo dobre lenze potom zase asi tak o tyzden -mozno dlhsie uz si nepametam sa to Filipkovi vratilo na to iste ocko a agi to dostala na druhe ocko akurat ze uz to nebolo formou takych zlto zelenych zapalov a tak sme to zatial len cistili kvapkami a tak sa nam strieda obdobie ked mame klud a ked sa nam zase vracaju slzicky a pripadne karpinka tak som povedala ze asi budeme musiet ist znova lebo uz to trva dost dlho ale teraz cakam kym prejdu sopliky a potom ak sa to znova objavi budeme musiet ist ☹
inak ta nechcem strasit ale je to vraj dost hnusne MM bol vnutri lebo som chcela aby tam neboli sami a ja som si to odplakala na chodbe ked som pocula ako strasne plackaju ale za chvilocku je uz potom dobre a klud akurat ich to este asi potom bolka lebo boli potom taki umrncani

chantalle7
autor
16. okt 2009

no idem dat papat Filipkovi prave sa zobudil tak zatial pa paaa

janula13
19. okt 2009

tak zatial nas len povytiahnem, idem bojovat s krpcekmi, spia potvory, asi sa im nechce na prikrm, to som zvedav co zas bude, Kubko byva teda riadne nastvany..hadam mu bude chutit ako vcera, spenatik a zemiacik 😀 matusko ten laduje uz veselo,a strasne je pri tom zlaty, stale si pri tom zundre,nevie ze pri jedle sa nerozprava 😀 raz to musim nakamerovat a hodim na net, sranda velika...no idem na ten adrenalin ked sa zobudia, potom napisem snad viac, zdravim vas vcsetky maminky a tehulka 😀

given
19. okt 2009

Caute,
my sme sa vcera vratili domov z Kosic, cesta celkom v pohode, skoro cely cas spal a stali sme len 1 krat, aby sa Adamko napapal, prebalil a ponatahoval. No ale dnes je to des!!! Chudacikovi mojmu asi ta zmena neurobila dobre, stale len placka, neusmieva sa, a dal aj jeden taky riadny rev, az skla na oknach rincali, ledva som ho po 15 minutach utesila. Skoro cely cas je to take zlatucke dieta, neplace, smeje sa, dzavoce, no a dnes toto. Asi fakt zmena prostredia a asi mu chybaju aj stari rodicia, ktori ho v Kosiciach rozmaznavali a robili, co mu na ociach videli. Normalne som sa zlakla, ze mi niekto vymenil dieta, necakala som az taketo reakcie od neho. Ach jaj, a to nas zajtra asi caka ockovanie, mame sa naco tesit... 😝

given
20. okt 2009

Dneska uz je dobre...chvalabohu, stary dobry Adamko je spat. 😀 Ockovanie a ani poradna sa nekonali. Dr. vraj dnes neordinuje.
A posuvam nas na 1. stranu. 🙂

stela23
20. okt 2009

ahojte
aj mne sa zda,ze tie zmeny deti tazko znasaju,aj misko ma uz svoju rutinu,cas prechadzok atd.a ked mu to nejakou dlhsou navstevou rozhodim,tak je tam nervozny.a potom to vyzera ako keby bol placlive dietatko a pritom doma sa stale len usmieva 🙂
given,nas to ockovanie caka vo stvrtok,tak som zvedava,ako to zvladneme...baby,co to mate za sebou,dajte tipy ako to najlepsie zvladnut

chantalle7
autor
20. okt 2009

ahojte Given no neviem ci to je len zmena neuzkodila mu ta dlha cesta? ja by som sa toho bala este sme neboli ani u mojich rodicov a to je od nas len 1,5hodky oproti KE ale hlavne ze je uz zase OK

Janulka normalne som videla ako ti tvoji zlatusici papaju a som sa smiala pri citani 😀 uz sa tesim na to aj ja odkial cerpac info co im dat papa? zaskocil ma ten spenatik lebo vsade hovoria len o mrkve jablkacha este masku....tak daj info

Stela no my uz mame za sebou prve ockovani ea vecr sme dali panadol ani nie tak kvoli teplote ako od bolesti aspon tak nam radila doky a aj to zabralo a na druhy den sme davali iba Filipkovi lebo ten bol mrzuty este aj na druhy den... podla na je to dost individualne zalezi ako to bude tvoj Misko znasat a ci bude mat teplotu ale inak je to dobre brutalne myslim ze som uz o tom pisala ja som to pri Agatke uz nevydrala aaj som si s nou poplakala...ked som videla ako jej do tych malych nozok vrazila inj. az po koren a to do oboch noziciek a pocula ten strasny plac a ja som im musela este drzat rucicky a oni sa na mna s hrozou pozerali co im to robim....
no proste nie je to ziadna prijemna vec ale beriem to tak ze ockvanie je dolezite a radsej chvilka placu ako nejaka hnusna choroba....

co sa tyka tej rutiny to je fakt a minule vraveli ze deti doslova vyzaduju stereotip aj okolo 1rocika takze asi tak skoro na vykolajovanie nebudu pripraveni ...
mne sa hrozne paci ako sa nasi radi kupkaju ked ich rozbalime a mozu si clapkat nozkami v tej tepluckej vodicke 😀