IVF tehuľky od októbra-novembra 2008. Pridajte sa

chantalle7
21. nov 2008

ahojte tehulky,

pokusala som sa najst nejake temy ale zial ziadna nie je presne taka ako som hladala. Kezde som tehulka prvy krat (po IVF) velmi rada by som prezivala tieto nove zivotne situacie s niekym kto je na tom tak ako ja.
tak som vytvorila tuto temicku aby sme sa mohli spolocne prehryzat tehotenstvom od zaciatku az do konca a mozno aj potom uz s nasimi ratolestami dalej...
😀

tak mamicky-tehulky kotre ste tehotne od 10-11/2008 cakam na vas pridte skoro!!!!! 🙂

janula13
10. dec 2009

juj chantalle, tak dufam ze to prejde!ale som sa trosku pobavila na tvojom preklepe..ze musis oncit, celkom zaujimave slovo..tak mam aspo partacku v preklepoch ved po mne sa ani citat neda 😀

a ked spominas to tocenie sa , to som zabudla, kubik ako hodinove rucicky stale dokola a aj matusko sa toci na chrbatiku...uznaj ze sranda 😀

no my ich po NC vlacime nie nejak casto, ale paci sa im tam, aj ked som samozrejme za prirodu, ale ked musime tak ideme a su vtedy najlepsi, len cucia, smeju sa a spia...no idem, nech sa vyspim...

dobruuu...

chantalle7
autor
11. dec 2009

ahojky
janulka no ja som expert v preklepoch bud zabudnem nejake pismenko alebo prehodim poradie a ako vravis potom z toho vyde dobra konina 😀 takze zavedieme oncit ako normal nie 😉

no to ich pohybovanie sa je naozaj vtipne akurat ze im sa to asi moc nepozdava lebo agi nakoniec zacne zurit ze sa jej to nedari ako sa ma tak potom musim zasiahnut ale je to super lebo naozaj takmer kazdy den je na co pozerat ...

co sa tyka mojho prsnika tak je to trosku lepsie ale stale mi to krvaca takze chudatko moje Filipko je taky mali upirik lebo musi papat aj s krvickou uz amme aj podbradnik aj plienocku dokonca aj teplacky od krvi takze dost blbe ...

dost ma to boli dokonca aj ked ich drzim na rukach tak citim ako ma boli prsnik a to nielen bradavka ... v noci sme stavali o 1 a potom zase o 5 aby sa mi to tam uplne neucpalo takze teraz chudaci dospavaju...
tie hrce mi uplne nevie filipko odsat a odsavacku enchcem nasadit kvoli tej krvacajucej bradavke... no tak este uvidim ak by sa to nezlepsilo tak dam tie ATB ale rada by som sa im vyhla...

nakupne centra sme my absolvovali 2x prvy krat to bolo v poho a druhy krat Filipko velmi plakal nevedel zaspinkat potom ked uz zaspal bol ok ale ja ich celkovo nerada niekam vlacim lebo oni su este taki spachtoskovia a je mi strasne luto ich stale budit lebo najprv zaspia v sedacke a za chvilku ich budim potom zaspia v kociku a zase ich zobudim a potom su z toho taki rozladeni a narusam im ich pohodu najradsej mam take cielelne prechadzky ked idemem na hodku -2 von a oni sa zatial vyspinkaju dosytosti to je najidealnejsi stav alebo potom ked uz niekam ideme aby sme tam pobudli dlhsie aby sa stihli vyspinkat ...
ale celkovo pre nich plati ze doma im je naj + prechdzka k tomu to je ideal.

no dnes asi prechadzka nebude lebo u nas prsi ...

tak ONCIM

zatial pekny i ked dazdivy dnik

stela23
11. dec 2009

ahojte
aj tu prsi,dnes sa asi von nedostaneme,zato vcera parada,sme vonku stravili asi5 hodin,s prestavkou na kojenie...

nakupne centra ani ja nemusim,doteraz som bola raz a ked mi vedla kocika zakaslal jeden blbec,tak som si povedala,ze toto nebudem riskovat znova...

aj misko sa snazi posuvat so zarytym cumacikom,ale zatial mu to moc nejde tak sa rozculuje...no a hodiny robi stale,koniec pokojnemu lezaniu,hlavne v noci,kedze este spi v nasej posteli,sa mi stava,ze sa zobudim a jeho hlava pod mojou pazuchou a nohy na MM...asi ho uz budeme musiet dat do jeho postielky... 😀

uz sa zobudil,hlados,tak oncim... 😀

given
11. dec 2009

Caute, 🙂
ja som tu mala dnes svokra, ktory zobral maleho kocikovat aj v tomto dazdi a tak som si mohla vybehnut do obchodov par darcekov pokupit. Tak aspon trosku som s tym pohla.
Stela, nemysli si, ze ked ho date do postielky, tak sa nebude tocit, dala som fotku do albumu, ako to vyzeralo u nas. Dali sme maleho do postielky a ked som sa o 10 minut prisla pozriet, tak bol uplne opacne, nohy prepchal cez tycky vonku a pozeral na nas. Ale uz mu davame spaci vak, tak je to trosku lepsie 🙂
Inak, pred chvilou mi volali z Gyn-fivu, ze som im neposlala dajaky dotaznik ci formular, takze potrebovali nejake udaje do statistiky.

stela23
13. dec 2009

given,aj u nas pomohol spaci vak 🙂 teda toci sa stale,ale aspon sa nebudim kazdu chvilu,ci nieje odkopany 🙂

chantalle,ako zvladas ten zapal ☹ asi si uz na antibacoch...skus pred kojenim aj solux ak mate...mne to pomohlo viac ako tepla sprcha ☹

pekny vecer zelam vsetkym 🙂

chantalle7
autor
14. dec 2009

ahojte baby

tak ja som cez vikend uspesne zvladla ten moj prsnik a bez ATB ale vam poviem tie 3-4 cierne stolice Filipkove ma dost desili ale nakoniec sa to zacalo zlepsovat takkze teraz sice este stale mam citlivu bradavku ale uz to hlavne nekrvaca a hrce sa uz dalej tiez neposunuli tak klopem klop klop klop aby sa nam to uz viac nevratilo

inak som kvoli tomu volala aj s laktacnymi no s takym sa zjavne este nestretli ale tak sa aspon snazili co to poradit ale pomohlo asi hlavne to nahrievanie a na hrce kojenie davala som cicadermu a tiez bolo super ze jednu noc prespinkali bez papania tak si prsnik mohol trosku viac oddychnut

no co pisete o tych toceniach vecer som sa akurat dobre bavila lebo Agi zistila ze na hrazdicku sa daju vyborne vykladat nohy a potom sa da aj celkom dobre otocit ...
okrem toho sa nam tou specialnou technikou tlacenia len noch so zdvihnutym zadockom za chvilu asi postavy na hlavu 😀

a vecer ked nechceli zaspat som ich dala do nasej postele a zistila som ze im staci celkom to ze su tam oni dvaja tak som sa na chvilu vytratila a ked som sa vratila tak Agi mala skoro nohy na Filipkovej hlave nastastie nebola az tak blizko potvorka aby mu ich tam dala 😀 a to pritom spinkavaju stale v spacich vakoch my ich uz mame zavedene takmer od zaciatku lebo v perinkach spinkali len kratko a spod odstatneho sa vzdy odkopkali...
ale zjavne sa da otacat aj tak

u nas nastastie zacala agatka Filipko sa prave zacina strojit na otacanie na bok ide na to presne ako aj Agi takze ako vravim ona je priekopnicka a on si to potom s graciou vychutnava 😉

no ja tie darceky asi naozaj nestihnem no co uz tak je to na MM a ako sa priznal budu spolocne darceky takze nevadi a rodicom kupuje on pre oboch rovnaky dar takze to mame v pohode...

mne sa z GF ohladom statistiky neozvali ale sa ozvali ohladne darovania materialu tak to sme riesili a aka to bola statistika Given?

given
14. dec 2009

Chantalle, pytali sa ma, ze akeho pohlavia je dieta, kolko malo cm a g pri narodeni, v ktorom tyzdni som porodila a ci sekciou alebo nie. Dobra bola ta teta, najprv sa zacala vypytovat a potom hovori ze porodili ste nie? Ako by sa asi tvarila, keby som povedala, ze nie... 😒
Pamatam si, ze nejaky papier mi davali kedysi davno, ze im to mam poslat po narodeni, no ale my sme sa odvtedy aj stahovali a tak bohvie, kde ten papier skoncil...

chantalle7
autor
15. dec 2009

jaaaj ked spominas tak si matne aj ja spominam ze nam cosi davali takeeee no tak to tiez netusim kde to je 🙂
ale ved ked potrebuju nejaku statistiku tak nech zavolaju 😀

baby tak zase som sa prechvalila vcera sa mi znovu zapchal ten mliekovod...tak o pol jedenastej som musela po dlllhom case nakopnut aj odsavacku ale to sa neda porovnat s Filipkom tak som ho o pol jednej musela prilozit...tak ja fakt uz neviem co to ma znamenat preco sa mi to stale robi... 😒

given
15. dec 2009

Chantalle, ked ta boli bradavka neskusis radsej odstriekavat rucne? Ja som to tak robila, hoci mam odsavacku, pouzila som ju mozno iba dva krat.

chantalle7
autor
18. dec 2009

baby zdravim

given rucne mi to nejde ale pouzila som odsavacku a bolo to v pohode nebolelo ma to...ale uz sa to zase zlepsilo len to nechcem zakriknut takze psssst

inak som teraz doma upratovala a uz som konecne doumyvala aj okna no takze este zopar drobnosti a potom uz sa len pripravit na vianoce

ozaj Janulka MM bol v prahe tak som ho vyslala aj kupit stolicky pre nase pampusiky my sme nakoniec kupili tieto vyzeraju skoro ako tie tvoje ale vysli lacnejsie a su krasne
http://www.slune-cz.cz/jidelni-zidlicka-zopa-sp...

stela23
19. dec 2009

AHOJTE
tak ja som ten papier nezapatrosila a asi mesiac po miskovom narodeni som im ho aj poslala 🙂 nech im aj oficialne zlepsime statistiku 🙂 vsetkych co sa este len snazia to potesi...

chantalle,tak drzim palce a klopem na drevo nech sa ti to konecne zlepsi...ale to ti tisko zavidim,ze ti prespia celu noc...ja este stale vstavam 3 az 4 krat za noc...a to je ten lepsi pripad,lebo od ockovania sa mu nejako pokazil nocny spanok a zobudi ma aj niekolkokrat za noc navyse okrem kojenia co sa chce nosit na rukach ☹ a nic nepomaha,kedze dudlik on vobec nechce...takze boli aj noci,ked som vstavala v priebehu 3 hodin aj 4 krat a 15 minut na rukach uspavala...ale aj ked mi je niekedy do placu ako by som spala,poviem si,ze toto som predsa chcela... 🙂 raz to snad prejde samo...

pekny vecer zelam,uz sa tesi,ze pojdem spat 😀

chantalle7
autor
21. dec 2009

ahojte bambuly

dnes Vam chcem zazelat

KRASNE BIELE VIANOCE NECH ICH PREZIJETE S TYMI KTORYCH MATE NAJRADSEJ A SU VASMU SRDCU NAJBLIZSI
A STASNY NOVY ROK NECH JE ESTE KRAJSI AKO BOL TENTO |AJ KED TENTO ROK BOL PRE NAS ASI TEN NAJ|
NO A HLAVNE NECH ZDRAVIE, LASKU, STASTIE A RODINNU POHODU PO CELY ROK

janula13
21. dec 2009

babulky kuk album je tam pre vas odkaz🙂

given
21. dec 2009

Rozkosne, Janulka, co si im dala pit?
My vam vsetkym aj vasim dietkam tiez prajeme krasne sviatky a nech vam to stastie vydrzi aj v roku 2010 a dalsich xxx rokov!!!

chantalle7
autor
21. dec 2009

dakujeme

janulka tak to su paradni mikulasikovia 😀 😀 😀

stela23
29. dec 2009

tak konecne som sa sem dostala 🙂

vsetko najkrajsie do noveho roka vsetkym rodinkam,aby sme boli vsetci zdravi,deturence cez den dobre papali a v noci dobre spinkali a stale nam robili taku obrovsku radost ako v tomto roku 😀

chantalle7
autor
30. dec 2009

steli tak tak dakujeme 😀

mayka
30. dec 2009

Ahojte maminky, ake su len krasne tie vase deticky. Janula vy uz mate aj zuby? 😕 A krasne vianocne fotky ste spravili s detickami. Aj ja mam v albume ale je to fotene len mobilom narychlo. 😀

Inak ako sa mate? My skvele, trosku viac plackame a Terezka ma problem s pletou. Furt je bud vysusena alebo vyhadzana. Tak som zvedava v pondelok na poradni ci nas posle dokyna ku koznej.

A ozaj aby som nezabudla prajem vam vsetko dobre v novom roku a hlavne vela zdravia a radosti s detickami. 😉

stela23
1. jan 2010

ahoj mayka...terezka je kraaasna.a ako uz vydrzi na brusku,to kukam 🙂 to mi misko vydrzal ked mal tak nieco cez 3 mesiace.no sikulka je to...s tou kozou uvidis,co ti povie doki,ale my sme mali tento problem potom,co som par dni jedla med...moze to byt kludne zo stravy,ze si si nieco dala,na co zareagovala...nam dala doki fenistil a za 5 dni boli vyrazky prec...len uz ja nejem med 🙂 som sa aj bala,ci sa nevyhadze cez sviatky,lebo som neodolala orechovym kolacom,ale zatial nic...aj ked okolo ust je chudatko cely cerveny ako slinta,lebo uz mu idu zuby asi,ani krem nepomaha..no co,aj tak je krasny 😀

chantalle,tvoji pampusikovia uz maju 6 mesiacov...ako papaju prikrmy?uz sa tesim ako budem varit mrkvicku... 🙂

stela23
1. jan 2010

no ale hanba mi...musim konecne prinutit MM,aby pridal nejake novsie foto nasho pokladu... 😀 😀 😀 dam vediet..

chantalle7
autor
2. jan 2010

ahojte tak my sme narodeniny polrocne oslavili mrkvickou kuk album 🙂

strasne pekne papaju musim ich pochvalit tak dnes pokracujeme mrkvickou

chantalle7
autor
3. jan 2010

ahojte

tak my zajtra mnime mrkvicku a ideme skusit tekvicku tak som zvedava ako nam bude chutit dnes sme spapali uplne vsetko a Filipko bol nahnevany ze uz viac neni este ze mama dala mliecko inak neviem neviem...

musim zvysit davku su hrozne zlatunki ako jedia krasne 🙂

pridala som este nejake fotky

janula13
6. jan 2010

ahojte tak aj my zijeme aj ked sme boli chori uz je to ok, az na tie desne noci stale sa budia matus kazdu hodku, tak steli taham s tebou a dvojnasobne aj ked teraz su oddelene, kubika kroti mm 😀

mayka malinka je krasnucka a sikulka...inak mne jedna maminka poradila davat napr do kupela oilatum a pouzivam len to, potom ich ani natierat nemusim spytaj sa na to, mozno ti to kozna sama napise...

chantalle aki su veliki a peknucki a veru chuti im pozeram...len tak dalej, peknu buckosi su to....som sa pokochala...no zase len kratko, idem kupat darebakov...snad zajtra ak prezijem napisem, po dlhom case zase sama na dvoch tarzanov a teraz rozmaznanych nosenim kedze boli chori...no drzte palce 😝 😀

chantalle7
autor
7. jan 2010

januôla drkaj sa a VYDRZAT

inak toho sa aj ja strasne bojim ako budeme zvladat ked nedajboze ochoreju no dufam ze to bude co najneskor...

tak dnes sme mali na obed ryzovu kasu s jablckom no teda to zase bolo filipko zistil ze do lyzicky moze vopchat aj prsty a tiez ze sa daju dat naraz do pusy prsty aj s lyzickou tak si viete predstavit ako to dnes u nas vyzeralo ...
na ten kasi je blbe to ze je hrozne riedka aj ked som tam dala viac ako pisu a tak kym prisli na to ako to maju zjest z lyzicky tak sme mali polku na sebe este ze som kupila na prezieravo tie podbradniky co si janulka spominala s rukavmi...

tak babulky vsetko dobre a piste zase nam to tu nejako zakapaaava 😒

given
7. jan 2010

Ahojte, ja sa hlasim z Kosic, uz sme tu nejaku dobu, ale boli sme najprv na Zemp.Sirave, a tam nemame internet a az tento tyzden sme v KE. Dnes sme boli pozriet kamosku v Trebisove, ona ma dievcatko mladsie o 10 tyzdnov od nasho Adama. Inak, vcera sme oslavili 5 mesiacov. Inak, vsetko OK, robi nam radost, pekne papa a je zdravi.
Jedine, co by som vylepsila, je ten nocny spanok, tiez sme kazde 2 hodiny hore... 😖
Ale snad sa to zlepsi 🙂

stela23
7. jan 2010

chantalle,rozkosni su... 🙂 daj prosim vediet,kde si kupila tie igelitove munduriky,nas to caka o tyzden a vidim,ze sa nam bude hodit 😉

janulka,drz sa...prave teraz je aj misko chory,aj ja som to od neho chytila a este mu aj idu prve zuby,tak niekedy mi trva zistit,kvoli comu sa prave trapi a nie je to lahke,aj ked sa v noci striedame,cez den je stale na mojich rukach,dokonca odmieta spat ak nie na mne,takze som dost unavena a to som myslela na to,ako by som to zvladala s dvomi...

no co,musime to zvladnut,ina moznost nie je 🙂

mayka
7. jan 2010

Ahojte kocky,

babulky vy uz mate tak velke deticky. 🙂
Kedy vam zacali sediet? A papat prikrmy?

Nasa Terezka je kazdym dnom ina. Prvy mesiac bol zaberak ale teraz j to cim dalej tymlepsie. Snad to nezakriknem . V noci sa budime tak 2-3 x co je myslim super. A ziadne divadlo nocne nemame. Pekne ju prebalim nakrmim a supnem do kolisky par krat podam po tme cumlik a zaspinka bez placu.

janula13
8. jan 2010

ahojte..

steli ja som kupila tie podbradose v ikei, maju rovno po 2 kusy v baleni..ale dlho sme ich nepouzili, totiz nasi experti si ich natahovali, schovalai sa za ne strkali si ich do pusy, tak ma to omrzelo, tak som si povedala ze dam obycajne a radsej krpcov zababrem..ale poviem ti, ze som dobre spravila, normalnemu dali pokoj a papaju pekne niekedy by ich ani nemuseli mat, vazne...

chantalle , nasi tiez toto niekedy robievaju, ale len malinko, len prsty do pusy a sem tam sa mi snazia ukradnut lyzicku, ale vacsinou to prebieha tak ze jakub je vyvaleny v stolicke a otvara ustiska dokoran a matusko sa ako kedy, bud sedi a ma stale otvorene usta aj ked prave ide lyz jakubovi, alebo najnovsie si snazi nacoat nohu do pusy...no sranda velika..niekedy sa dost nasmejem staci sa pozerat..najme pri kradnuti si hraciek a dudlov, len pridem a vymenene dudle v puse, alebo matusko taha jakuba za vlasy a jakub mu chce cumlat nohu a najradsej mam ked su na bruskach a smeju sa na seba a nieco si navzajom zvatlu a mam pocit ze si aj rozumeju...

noci troosku lepsie, aspon uz neuspavam na rukach, sekla som s tym pred 3 dnami, trosku trpezlivosti, ale vacsinou celkom rychlo zaspia..tak preucam a preucam na lepsie maniere pomalinky...treba hlavne pri dvoch aj ked ja som taka mäkka..len zaplace a uz skacem 😀

mayka, ansi este nesedia samy, len ich trosku podrzim, pockam kym si samy nesadnu a prikrmy sme zacali ked skoncili 4 mes, u kojenych sa zacina po ukoncenom 6 😉

chantalle7
autor
8. jan 2010

ahojte babulky tak sa tesim ze ste sa tak vsetky pekne naraz ozvali 🙂

Given tak ty az tato na vyhodze no si predstav tak si to am uzi ... ja som este stale s nasimi doma nechcem ich vlacit ale teraz sme chceli ist 1x k nasim na troch kralov a hned navalalo snehu takze asi este nemame chodit...

Steli ja som tie nase rukavove podbradniky kupila v Tescu maju aj take celoigelitove a tieto co som kupila ja su take ze z vrchu je latka a iba zo spodu je folia takze je to take prijemne ako keby mali oblecene nejake svetriky a je to naozaj super kazdy den to preperiem len tak v rukach dam vysusit a na druhy den mozeme pokracovat a agi papa dokonca tak pekne ze ani to nemusim kazdy den iba obcas najma ked je to nieco redsie ...
zatio Filipko ten sa vzdy statocne zapatlaaaa ale zato aj viac spapa a vsetko mu zatial aj chutilo...

co sa tyka toho spinkania az vas obdivujem ako to zvladate ja by som to asi nezvladala ale nasi su naozaj super pekne spinkavaju obcas ked mame najake bolave brusko tak uspavame bud vo velkej posteli a ked to nezaberie tak az potom na rukach ale uz si od toho dost odvykli staci velka postel ale aj to je iba vynimocne ...
no a nadalej plati ze vstavame 1x nad rano to je rozne raz o 2 inokedy o 4 ale podstatne je ze je to 1x a potom az rano cca o 7 alebo 8h.

a este sme ich oducili spinkat s nami v posteli lebo potom sme sa vobec nevedeli vyspat lebo sme sa bali co i len pohnut a uz si tiez zvykli vzdy po zaspani sme ich preniesli do ich postielky ak aj nahodou zaspavali vo velkej a do velkej ich davame len cez den a rano ked sa napapaju napr. o ej 7h tak si snimi polezime a pohrame sa ...

Mayka sediet ako radia najnovsie v casopisoch sa nema davat lebo to ma byt vraj ciel a maju sa k nemu dopracovat cez lezenie takze nasi su v polosediacej polohe v stolickach by mohli papat a tiez ked cvicime tak ich tahame do sedu alebo ked ich mame na sebe opretych o seba ale nenechavame ich sediet samych
to iste trenujeme aj so stojom ale nenechavame vsetko to vraj ma byt len v ramci cvicenia a spevnovania svalov ale nemame ich tahat pridrzivat alebo aj chodit ucit s vodenim za ruku lebo vsetko to je nespravne...

takze my cakame kedy nasi zacnu lozit, teraz sa pretacaju najma Agi ta uz ak nechce vobec nie je na brusku lebo sa vie sama pretocit Filipko ten to este nerobi vzdy ale ked sa mu podari tak je ...

ale inak agi ma uz poriadnu silu aj v ruckach a aj nozkach Filipko este nozky moc neskusa ale rucky su ok...

tak zatial babulky pa a cakam dalsie spravicky

given
8. jan 2010

Ahojte, no teda poriadne vela ste toho popisali, je co citat 🙂
Uz sa tesim na to prikrmovanie, musi to byt dobra sranda niekedy, ako tak citam. S obycajnym podbradnickom asi nevystacime 😀
Drzte palce, zajtra nas caka cesta naspat do Blavy, tak dufam, ze nas nebudu blokovat nejake kamiony alebo co. Stale mam trosku obavy, ked vyrazame, aj ked doteraz bolo vzdy vsetko OK.
Chcem sa opytat, ci aj vase deturence cvicili alebo cvicia, ked su na brusku tzv.lietadielko (nohy vo vzduchu, ruky rozpazene vo vzduchu a hlavka tiez hore)? Nas to o dusu trenuje, uz sa smejem, ze sa chysta na olympiadu, nejaka neznama sila ho nuti to stale robit, aj ked uz chudacik ma niekedy dost a nevladze. Tak by ma zaujimalo, ze kam to smeruje? K lozeniu? K plazeniu?