Jak uspořádám charitativní sbírku?

smutnamama
11. mar 2014

baby jak tu můžu uspořádat charitativní sbírku ??...
Jde o moji babičku které nadělal vlastní syn dluhy a pak zmizl, pokradl jí peníze na pohřeb co měla , peníze na léky (má cukrovku, je po porážce takže je na vozíku, léky na srdce a další diagnozy jako voda na plících a každý čtvrtek dialýza vývod z močový trubice )
její důchod je jenom 300eur co stačí jenom na ty dluhy které jsou ve výší 2 a půl tisíce eur (Strejda měl zmocnění podpisovat za babku různé papíre) ...
babička okrem mna nemá nikoho jenom toho ha*zla ☹ ☹
moje matka se sní nebaví vod té doby co jí babička vystěhovala kvůli chlastu, vod té doby žijeme samy dvě já jsem na RD a mám 203,20 eura což pokryje jenom nájem a na jídlo si už musíme půjčovat... ☹
Jak se to dá?? ☹ A hloupí žerty si nechejte pro sebe, nebo poučky o tem že jsem tu nová a hned takhle, Ne nejsem tu nová jenom mne zná hodně lidí od kterých jsem čekala pomoc no jenom mě odkopli jinak jsem tu už více jak 2 roky...

oktobermimi
11. mar 2014

@smutnamama uff ahoj a čo ten stríko hladajú ho policajti alebo niekto nevie kde je ? a ako to že mal podpisové právo za babinu?... ale stou zbierkou ti neporadím ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smutnamama
autor
11. mar 2014

@fidka79 rada by sem ale malí má jenom 3 měsíce...
a kde my kdo vezme takhle malí díte do školky? ... nebo mne zaměstná na 8 hodin ? ...
hledala jsem práci na doma a ještě jsem naletěla i já...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
smutnamama
autor
11. mar 2014

@oktobermimi ahoj ne neví nikdo kde je už ho hledají delší dobu proste měl to právo jelikož je babka na tom vozíku a když potřebovala jenom na poštu a anebo někde něco jít podepsat tak se tak kolikrát nedostala protože tam bily jenom schody

sisaha
11. mar 2014

@smutnamama nie je mi jasne, akym spôsobom jej zanechal dlhy.. co konkretne podpisoval? Podala na neho trestne oznamenie? Dostavas na svoje dieta vyzivne?

janinah
11. mar 2014

hľadaj možnosť,aby ti zadarmo poradil právnik ako je to s tými dlhami a čo vlastne bolo za babku popodpisované...peniaze od otca tvojho dieťaťa nejaké ti chodia?,ak nie,treba to vybaviť,lebo ak si požičiavate na jedlo,tak asi hladuje aj dieťa.....nedá sa vybaviť,aby si bola platenou opatrovateľkou pre babku?zisti si to..a nevieš si nejako privyrobiť? ak máte záhraddu,tak niečo dopestuj a popredaj,ak vieš šiť,tak si pomôž týmto...zbierka je jednorazová vec s neistým výsledkom,ešt eskúste osloviť vášho starostu,ktorý by mohol jednorazovo pomôcť,ak pozná babkinu situáciu

smutnamama
autor
11. mar 2014

@fidka79 jsem sama z malým a babičku moje matka pije tátu neznám moje matka se před 25 lety prodávala, ex partner dělá ve fabrice a posíla my 50euro...

sisaha
11. mar 2014

@smutnamama daj si ziadost o zvysenie vyzivneho..50 eur je malo, skus si tak ako ti fidka radi vybavit opatrovatelstvo na babku

smutnamama
autor
11. mar 2014

@janinah to delá 35euro už jsem se informovala jenže si musím udělat kurz , nene malý nehladuje ten má mléka dost to kupuji jako prvé...
bydlíme v paneláku , já skouším prodávat oblečení , hračky cokoli jenom to nejde skoro vůbec ☹

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
hradnapani
11. mar 2014

@smutnamama s tou zbierkou to tu bude tazke. Skor by som na to isla cestou pravnickou - t.j. spochybnit babickinu sposobilost podpisat splnomocnenie pre syna. Existuju aj pravne poradne, ktore su zadarmo. Skuste oslovit aj ombudsmana. Tie dlhy su kde? v banke ci v nebankovkach?
a takisto by som zvazila asi aj nejake trestne oznamenie - ale to vsetko by ti mal pravnik povedat.

smutnamama
autor
11. mar 2014

@hradnapani nebankovky ☹
trestné oznámení je podané , policajti ho hledají

sisaha
11. mar 2014

@hradnapani ja osobne nerozumiem o ake dlhy moze ist. Ak by bral v banke pozicku, tak banka to da predsa na jeho meno, nie babky, to iste nebankovka... a smutnamama to zatial nevysvetlila

hradnapani
11. mar 2014

@sisaha prave napisala, ze nebankovka 😒
@smutnamama co najskor vyhladaj pravnu pomoc, fakt su aj zadarmo - netvrdim, ze sa to vyrovna platenemu pravnikovi, ale nejako ta tam snad budu navigovat. Rieste to, majte to osetrene aj pravne. Nie je totiz normalne, aby mala nevladna stara osoba taketo dlhy, ktore si sama nevyrobila... absolutne je to nemoralne cele...

smutnamama
autor
11. mar 2014

@fidka79 vztah jsme měly spolu 5let díte jsme plánovaly když dokončím školu jenže zlihala ochrana ☹ měsíc byl snámy staral se o mna i malého pomáhal aj mé babičce a pak si našel mladší krajší ☹ jako otec super..

smutnamama
autor
11. mar 2014

@hradnapani tý zmluvy už jsem podeslala jedé právničce co takto pomáha tak ted už jenom čekat ☹ proto jsem tak dlouho neodpisovala

oktobermimi
11. mar 2014

@smutnamama nebankovky sú najhorsi co može byt ☹(( stým sa neuhádaš ani keby co bylo... :/ raz je tam tvuj podpis a konec :(

smutnamama
autor
11. mar 2014

...
asi byla chyba že jsem se ptala jenom ste mě řekly že jsem babce na přítěž takže děkuji jenom za tu radu najít právníka..

anatalia77
11. mar 2014

@smutnamama ako dlho byvas u starkej?preco si ti nevybavovala tu postu a ine veci? A ako je mozne,ze nabral pozicky na starkine meno,ved potreboval jej obciansky...
Nerozumiem tomu,ale stat sa to moze...

fidka79
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
anatalia77
11. mar 2014

@fidka79 a ak stryko zmizol,tak vlastne ani zbierka nepomoze,nakolko predpokladam,ze stale disponuje splnomocnenim..

sisaha
11. mar 2014

@anatalia77 aj tak stale nerozumiem ako si mohol vybavit pozicku v nebankovke. Len na zaklade splnomocnenia nikto nikomu peniaze iba tak neda..

anatalia77
11. mar 2014

@sisaha tiez tomu nerozumiem.Ved keby ajj ne ankovka bola ochotna dat pozicku,tak by si asi dali tu namahu a prisli by za starou pani osobne..

smutnamama
autor
11. mar 2014

@anatalia77
u babky mnesíc a půl...
to netuším ani ja jak to mohl ☹

anatalia77
11. mar 2014

@sisaha a este,ked a dava splnomocnenie,tak na KONKRETNU VEC.
Moja kamoska ma napr.splnomocnenie na preberanie mojej posty(som tyzdnovkarka).

smutnamama
autor
11. mar 2014

@sisaha ak šel na poštu neco babičce vybrat tak potreboval její průkaz (já taky)...

anatalia77
11. mar 2014

@smutnamama tak potom ani nevies co sa tam vlastne odohralo...napadaju ma rozne verzie,aj to,ze babka nejaku pozicku podpisala,a stryko jej povedal,ze neschvalili,a peniaze zgrajfol on...

sisaha
11. mar 2014

@smutnamama ja mam tiez splnomocnenie od svojej mamy, aj na postu. Nepotrebujem k tomu jej OP. Pôžičky si na jej meno brať nemôžem, preto stale nerozumiem ako konkretne mohol vziat pozicku na jej meno..

smutnamama
autor
11. mar 2014

@anatalia77 nik nedošel teda já o tem nevím...