• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Janúrčatá 2007. Pridajte sa

22. júna 2010 
Teraz spinka dokina je len doobeda , skočim tam ale radsej az pri konci ordinačnych hodin aby nechytila niečo.
Mame ist cez vikend na svadbu, vyzera to ze sa nikam nepojde. Hlavne nech je malička v poriadku lebo ked som drzala vecer to rozpalene teličko bolo mi strasne
22. máj 2008 o 08:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka, ak ti dokina povie, že je to zo zúbkov, tak sa nemaš čoho bát a mamina ti ju určite postráži a do soboty ju už určite nebude mat
22. máj 2008 o 08:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radsej chod, ved za to nic nedas a aspon budes kludnejsia. :wink:
22. máj 2008 o 08:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Pojdem urcite. Fifa ideme na svadbu k svokrovcom do ZM a Sabinka s nimi nebyva velmi často. A este stale ju kojim takze keby sa v noci zobudila a zbadala svokru asi by sa zblaznila a revala az kym by som neprišla. Takze budeme na svadbe teda ak pojdeme len od 15,00-21,00.
:grinning:
22. máj 2008 o 08:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Zguri a vy sa ako držite s kiahnami. Ma to len Simka?
22. máj 2008 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka, tak to je fakt, v takom prípade sa drž pri nej
zgurka ozaj, už je 14 den?
22. máj 2008 o 09:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ma to zatial len Simka. 14 den je v sobotu. Zatial sa to da. Uz aby to zacalo opadavat. :frowning2:
22. máj 2008 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
RAdi,to bude asi ta zahadna choroba,tri dni bude mat vysoke horucky a potom sa vysype vyrazkami.ale radsej ju chod dat popocuvat a pozriet hrdielko,moze mat anginu,alebo zapal pluc,to sa prejavi niekedy len teplotami,dieta ani nekasle.
zguri,ono to za chvilku prejde,ked si vydrzala doteraz,uz vydrz :dizzy_face:
22. máj 2008 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby uz sa zobudila o 9,00 a teplotu uz nema.
Mam ist aj tak k dokine. Beha tu a zda sa mi OK este jej zmeram o 11,00 lebo dokina ordinuje len do 12,00
a ked nebude mat mam ist alebo nie :cry:
22. máj 2008 o 09:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte :wink:
zgurka drzte sa,nech vam to rychlo prejde :wink:
radka ja by som sla aj tak, aspon by som bola kludnejsia ze je vsetko ok, lebo ked ti nahodou poobede zasa zacne teplotkovat tak sa budes len trapit a za to nic nedas ked pojdes :unamused:
andy ja som bola v KE ked operovali drobca a to na kavu nejak nebolo vhodny cas, ale ked budem najblizsie v KE tak sa ti urcite ozvem :wink:
22. máj 2008 o 10:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Marynka Vikiho operovali ?
Prepač ze sa pytam ale nečitam niekedy dozadu tak neviem čo sa deje?
A čo mu bolo už je OK
22. máj 2008 o 10:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka to bolo este v novembri, mal kilu/pruh/, je uplne ok, uz mu to ani nevidno :wink:
22. máj 2008 o 10:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vavka, u nás sa to tak prejavuje, najprv teploty a ked zmiznú, vysype sa, doktorka vraví, že ten výsyp znamená koniec choroby, že sa nan nič nedáva, a vždy je to spojené so zubami, viete niekto viac o tejto , ako vraví vavka, záhadnej chorobe? ževraj je to vírusové, ale čo je to?
22. máj 2008 o 10:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Je to len napadnutie organizmu a on sa brani teplotami.Vola sa to aj siesta choroba
Šiesta choroba alebo exantema subitum je akútne ochorenie, ktoré často postihuje malé deti, najmä vo veku 6 mesiacov až 3 roky. Pôvodca ochorenia nie je ešte stále celkom objasnený, ale predpokladá sa, že jej vyvolávateľom je ľudský herpesvírus 6 a 7. Nákaza sa prenáša vzdušnou cestou kvapôčkami. Inkubačná doba je okolo 1-2 týždňov. Choroba sa typicky prejavuje vysokou horúčkou okolo 39 st.C, trvajúcou 3-4 dni, pri ktorej nebývajú väčšinou žiadne iné príznaky. Po náhlom poklese horúčky dochádza k výsevu vyrážok najprv na trupe, rýchlo sa šíriace na šiju a končatiny. Vyrážky sú drobnoškvrnité, ružové, podobné osýpkam alebo rubeole a miznú o niekoľko hodín alebo o 1-2 dni. Komplikáciou môžu byť febrilné kŕče. Liečba ochorenia je len symptomatická /antipyretiká pri vysokej horúčke/, podanie antibiotík je zbytočné /môže vyvolať dojem alergie na antibiotikum pre vznik vyrážky/. Ochorenie je benígne a nezanecháva väčšinou žiadne následky.

Ja by som k dokine nesla,zatial.
22. máj 2008 o 10:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vavi nema zatial vyrazky. Mozno su to aj zubky kukam jej do pusy ale nič nevidim. A viacmenej my ani nechce ukazat brani sa ako o život.
22. máj 2008 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ú nas sice nebyvaju 39-tky, trochu menšie, ale v podstate je to tak, :unamused:
22. máj 2008 o 10:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Radi,vydrz,oni sa objavia,myslim tie vyrazky.
a so zubkov by nemala 39teploty.Je to hlupost.ked su take vys.teploty,je to uz nieco ine.Pri zubkoch do tych 37.5 to moze byt s toho,ale pri vyssej teplote treba mysliet aj na ine moznosti :wink:
Idem oberat ceresne,lela zaspala,mozno pride ocko,tak mu chcem dat na chladnu Oravu plody juhu :grinning: a uz mame aj jahody.lea ju ani za svet nechcela dat do pusy.ved ona da,obtrha vsetkyked zisti,ake je to chutne :grinning:
22. máj 2008 o 10:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dakujem baby. Vavka nasa Miska nelubi jahody. Vzdy ich vypluje. :stuck_out_tongue_closed_eyes:
22. máj 2008 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tami kým nebude mať 3 roky jahodu ani neuvidí, je to jeden z najväčších alergénov
22. máj 2008 o 13:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
radka pre istotu chod k dokine, môže to byť hocičo

vavka ja neviem čo som sa na štátky trápila mala som poslať teba namiesto mňa a mala by som zaručene sa mé A :grinning: to som síce mala aj tak ale mohli byť bez stresu.

marynka teším sa :slight_smile:
22. máj 2008 o 13:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Andy,preco mna?ja by som si netrufla na tvoje statnice,drvila by som sa na ne asi dlho.Preto nie som lekar,lebo som si netrufala,aj ked ma to bavi a milujem medinu.
22. máj 2008 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby, hlasim sa od rodicov s predsvadobneho stresu :grinning: :grinning: :grinning: mama uz hysterci tak som zaliezla nech nie som na rane :grinning: :wink:
no dobre idem zvesit koberec a doupratovat obyvacku :stuck_out_tongue_closed_eyes: :grinning:
22. máj 2008 o 18:55  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Leni a aku mate svadbu?
22. máj 2008 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
brat sa zeni v sobotu :dizzy_face:
22. máj 2008 o 19:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Jeeeeeeeeeeeeeeeeej,gratulujem brachovi aj nastavajucej a prajem veeeeeela vsetkeho co si praju a aby boli stastni.
Potom hod dake fotocky :wink:
22. máj 2008 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jasne vavka :wink: prave sa plazim do postele, robili sme kolace, hladali a prali obrusy, malej a mne som oprala a ozehlia siatky su straaasne chutne, dala som je jpod ne usit spodnicu a do nej som kazala zasil lanko s bicykla nech drzi napuchnuta sukna-je to bez chyby...tesim sa ked uz sa v nich bude vykrucat :dizzy_face: :grinning: :dizzy_face: :grinning: :dizzy_face: :grinning:

pre certicu....no kukla som kalendar, meskam 2 den :sweat_smile: ale tehu sa necitim byt :wink:
22. máj 2008 o 23:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
prva :grinning:
leni čo to čítam :slight_smile: a ani sa mi nepochvališ :rolling_eyes:
23. máj 2008 o 06:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
druha :stuck_out_tongue_closed_eyes:
23. máj 2008 o 07:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tretia
dobré ránko
23. máj 2008 o 07:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
paska co ty tu tak skoro?
ivka ahoj
23. máj 2008 o 07:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to