Je Judita vrahyňa?
Poznate niekto ten pribe blizsie?je tu popripade baba zo Za?
Stručné zhrnutie
- Vo verejnej debate o prípade Judity sú hlavné sporné body nálezy nožov v zásuvke, stopy krvi obmedzené na byt a výťah, záznamy telefonátov a FB konverzácií a otázky kompletity forenzného vyšetrovania.
- Rodičia obvineného dieťaťa založili stránku pravdaojudite.net, na ktorej poukazujú na podľa nich pochybenia polície a súdnictva.
- V diskusii sa uvádza, že obvinená bola odsúdená a následne prebehlo odvolanie; diskutujúci zároveň spochybňujú niektoré dôkazné postupy ako zaistenie telefónu, kompletné vyžiadaie FB konverzácií a forenzné testy.
Najčastejšie otázky
Q: Je Judita odsúdená?
A: V diskusii viacerí uvádzajú, že Judita je už odsúdená; niekoľkí diskutujúci píšu, že nasledovalo odvolanie a že platnosť prvého rozsudku bola potvrdená.
Q: Aký trest v diskusii spomínali?
A: V jednom komentári sa uvádza trest približne 12 rokov; iné komentáre spomínali rôzne varianty vrátane dlhších trestov alebo doživotia ako názory diskutujúcich.
Q: Kde nájdem informácie a obranné stanoviská rodičov?
A: Rodičia prevádzkujú stránku pravdaojudite.net; prípad sa tiež rozoberal na fórach ako modrykonik.sk (vlákno o prípade).
Q: Aké konkrétne dôkazy sa v diskusii spomínajú ako kľúčové?
A: Uvádza sa nález noža v hornom šuplíku a druhého noža nájdeného otcovi, stopy krvi pripisované iba obeti a obvinenej v okolí bytu a výťahu, záznam telefonátu z väzenia a časti FB komunikácie.
Q: Boli vykonané testy na drogy alebo lieky?
A: V diskusii sa píše, že robili testy na drogy a lieky a podľa jedného komentára nič nezistili.
Q: Sú v diskusii pochybnosti o kompletnej forenznej práci (mobil, rohožka, hodinky)?
A: Diskutujúci tvrdia, že mobil obete podľa nich nebol zaistený a skúmaný, že FB komunikácie boli vyžiadané len z troch dní a že záznamy z aplikácie počítajúcej kroky a hodiniek (uvádzané 300 krokov a 2 minuty nečinnosti) sú predmetom otázok.
Závery z diskusie
Zhoda
- Mnohí diskutujúci veria, že Judita spáchala vraždu na základe kombinácie nálezov nožov, stop krvi a ďalších indícií.
- Rodičia verejne obhajujú svoju dcéru a založili stránku pravdaojudite.net, kde poukazujú na pochybenia vyšetrovania.
- V diskusii sa opakovane spomína absencia jasného motívu a fakt, že obvinená sa nepriznala.
Sporné názory
- Jedna verzia: dôkazy (nože v zásuvke, stopy krvi obmedzené na byt a výťah) jasne poukazujú na vinu Judity.
- Proti tomu stojí verzia: vyšetrovanie nebolo dôkladné, mobil obete nebol údajne zaistený, FB správy boli dodané len z niekoľkých dní a súd nepustil všetky dôkazy, čo vyvoláva pochybnosti o spravodlivosti procesu.
Otvorené otázky
- Aký bol presný motív činu, keďže v diskusii opakovane uvádzajú, že motiv nie je známy.
- Bol v byte alebo pri čine nejaký tretí aktér, keďže niektorí diskutujúci poukazujú na možné nesúlady v stopách a dôkazoch?
- Bola forenzná prehliadka (zaistenie telefónov, kompletné preskúmanie miesta činu, analýza aplikácií a hodiniek) vykonaná do hĺbky potrebnej na vyriešenie všetkých pochybností?
Spomenuté značky a firmy
pravdaojudite.net,modrykonik.sk,Facebook,RZP,Okresný súd v Žiline
Spomenuté produkty a metódy
nože,telefonát z väzenia,FB komunikácia,aplikácia počítajúca kroky (uvádzaných 300 krokov),hodinky so záznamom nečinnosti (2 minúty),forenzné testy na drogy a lieky,zaistenie mobilu,odvolanie,psychologické/psychiatrické vyšetrenia
Miesta a osoby
Judita,Tomáš,Jakub,Žilina,jon benet ramsey
@deti95060810 nie trafená ale trubka... teraz som to pozerala. Trafenu som videla v inej diskusii tuším...
Ja si to predtavit viem a to je ta rodicovska laska. Ze chranis do poslednej chvile svoje dieta. Myslis si,se ho napravis,spasis...
@marca12 ono im asi aj tak nic ine nezostane. Tym co spravila Judita ich aj tak odsudilo siroke okolie a predpokladam, ze sa nove priatelstva moc nehrnu. Kto sa chce davat dohromady s rodinou kde dieta surovo zavrazdilo ine dieta? 🤷🏻♀️ Svojim sposobom ich stiahla so sebou. Na rozdiel od nej - chranena pred okolim a nenavistou vo vazbe a jej rodicia ostali v beznom zivote, kedy ich dni rozhodne neboli a stale niesu zaliate slnkom.
Podla mna ak je niekto nevinny, neprestane den/noc riesit, ze je tam (vo vazeni) nepravom. Toto podla mna nie je jej pripad ona podla mna vinna je
Áno je vrahyňa, sebecká a tvrdá. Motív robila si z neho srandu, vôbec neboli kamaráti... Niečo jej Tomáš povedal, jej sa to nepáčilo a v zlosti a v nenávisti zaútočia.... Žiadnu empatiu nemôžem mať k jej rodičom... Nemôže byť dobre na tom svete, rodičia Judity sú predsa naďalej, oni dieťa majú!!! Sú bez chrbtovej kosti, že sa im chce žiť v takom klamstve.
A to že premazaného jedináčika vychovali, že sa jej všetko pre pečie je ich zásluha.
To su jej stereotypy ani "basa" ju nezmení, lebo je zabezpečená.
Ten motiv ale podla mna vedia jej rodicia. Mna udivuje ako dokaze klamat a tvrdit, ze nezabijala. Take mlade dievca ze sa neprekećlo co ma za svedmie☹️
však už bola aj odsúdená. Keby o bol môj syn čo mu to urobila život za život spravodlivosť by som vzala do vlastných rúk.
Mna presvedčilo to , že ten nôž , noze , už neviem presne koľko ich bolo našli v jej suflikoch . Neni o čom
To jej "akože tam niekto bol" z rozhovoru s jej mamou je myslím dosť veľavravné v tomto prípade.
No, napríklad v knihe zatratení, kde si autor dopisuje s doživotne odsúdenými väzňami je jeden odsúdený, ktorý zabil svoju ženu a tri malé deti. Jeho svokra mu odpustila a chodí ho navštevovať do väznice. Takže očividne sú ľudia schopní odpustiť viac, ako si dokážeme predstaviť 👀.
A ona vlastne nie je obvinená, či ako to je? Prečo sa vôbec polemizuje o tom, či je vrahyna? Len preto, že sa ona nepriznala, ale vymyslela si nejaký scifi príbeh?
@tehotna40 @hendikep
Myslím že je to tento príbeh, nie? :(
@simona20201309 je už odsúdená, ale práve to, že žiadny motív v podstate neexistuje , a jej rodicia spravili tu stránku, kde poukazuju na pochybenia polície. Ja ďalšia vec, čo nechápem ako môže byť 16 ročne dievča, také psychopatické a tvrdé, že sa na polícii nezlomí.
Ja si myslím, že vraždila. Story o vymyslenom odpočtárovi sa nepotvrdila, žiadne iné stopy v byte okrem jej a zavraždeného sa nenašli. Nože v šuplíku. Myslím, že nie je o čom. Jej chladnokrvný výraz tváre. Rodičia si bránia dieťa, to je celé.
Ja som týmto prípadom tiež dosť žila, sledovala som ho podrobne. Akurát minulý týždeň som bola služobne v Žiline a išla som okolo tých novostavieb kde sa to stalo. Tak potom som kukala stránku pravdaojudite či nepridali rodičia niečo nové. Aký mám názor? Keď som v minulosti čítala tú stránku, tak som sa veľakrát zamyslela, že čooo, tá Judita je asi fakt nevinná. Niektoré veci boli naozaj otázne, ale myslím si, že za vraždou stoji ona sama.
@mima1608 ale zas videli ju psychologovia a myslim ze aj psychiater tak by poruchu osobnosti alebo nieco podobne odhalili nie?
@kittykat22 jasne chápem. Ale už len ten stres. Ja už mám stres keď ma v aute zastavia, že čo som spravila, či dostanem pokutu alebo co. A teraz ti zrazu hrozí 16 rokov basy, keby sa priznala je to polahcujuca okolnosť nie ? A empatia voči rodičom obete. Je pravda ze nemôže byť v poriadku, s tým úplne súhlasím.
Podla mna urcite ano, je vinna.
Zo zaciatku som tiez vahala, ako to je, ale pripad som sledovala naozaj do hlbky, precitala som snad vsetky verejne dostupne informacie o tomto pripade a naozaj nechcela som tomu uverit, ze by toho bola schopna.
No vsetky dokazy su proti nej. Rodicia podla mna velmi dobre vedia, ze to spravila ona. Napr. aj stopy krvi sa nenasli nikde inde len kusok pred bytom a vo vytahu, ale aj to boli Juditine stopy...Takze je vylucene, ze by tam niekto treti bol. Hlava mi to neberie, co sa muselo stat, ze takto konala, ked este aj fotky tesne pred cinom su, co ju tak nastartovalo. Podla mna, je to nebezpecny clovek. Rada sledujem krimi pribehy hlavne kvoli tomu aby som pochopila, co vedie vrahov k tomu, aby nieco take spachali, resp. vediet identifikovat znaky potencialne nebezpecneho cloveka pre spolocnost. Takmer u kazdeho vraha sa potrvdila nejaka porucha osobnosti a pod, myslim, ze je Judita velky narcista a za kazdu cenu sa rozhodla ochranit samu seba. Smutne.
Toto je typická vražda z afektu.Takáto vražda sa nedá nikým a ničím predpokladať a žiadne psychologické testy nikdy neodhalia, čo je kto a kedy schopný urobiť, keď sa dostane do konkrétnej situácii, ktorá tento afekt vyvolá.

@tehotna40 človek niekedy nechápe...