Je lepšia tenšia alebo hrubšia podložka na jogu?

jersey87
14. máj 2021

Ahojte vsetci jogisti. Cvicim jogu a zatial ma to drzi, tak som sa rozhodla kupit podlozku. Aka je lepsia? Hrubsia ci tensia? Zatial neplanujem hot jogu, len tie klasicke, hatha, vin atd. Ake mate podložky vy? A chcela by som taku makksiu resp poddajnejsiu, ze sa jej casom nebudu ohybat konce.
Dik za kazdy tip.

felicitab
14. máj 2021

Ahoj, ja síce cvičím všeličo, nielen jogu. Ak si začiatočník, odporučila by som ti hrubšiu podložku. Ja som začala cvičiť na tenšej a veľmi ma boleli kolená, vymenila som ju za hrubšiu a je to oveľa lepšie 🙂

jersey87
autor
14. máj 2021

@felicitab dakujem za tip. Nevyznam sa v tych podlozkach. 3 - 4 mm je tenka a od kolko je hrubsia?

felicitab
14. máj 2021

@jersey87 Tak, tie 3-4 mm je na jogu štandardná hrúbka, mne však bola tenká. Teraz mám tuším až 1 cm a je to pre mňa pohodlné, ale teda brala som ju ako univerzálnu podložku, nielen na jogu. Ja som našla veľa užitočných informácií v rôznych článkoch ako napr. https://podlozkynajogu.sk/velky-10-bodovy-sprie...

kristina345
14. máj 2021

mne rovnako na tych tenkych vadi, ze ma bolia kolena, kostrc, ked som dlhsie v takej pozicii - teraz mam 1cm z Billy za 10€ a som spokojna 😊

tenerifka
14. máj 2021

@jersey87 velmi zalezi, na akom povrchu chces cvicit, ak doma na dlazke, tak treba hrubsiu, ale ak vonku na trave, tak tensiu

makova333
14. máj 2021

@jersey87 za mna hrubsia podlozka, najmä ak si zaciatocnik. Ale mozno treba vyskusat a napriklad vedia poradit aj v jogovych centrach, tak skus zavolat, co by ti odporucili.

makova333
14. máj 2021

A tu moja naj joginka k podlozkam: https://www.pinayoga.sk/post/yogamatka-ako-sprá...

savanna
14. máj 2021

Suhlasim, ze hrubsia, ja som dost kostnata a niekedy som si este podkladala navyse aj deku alebo vankus, aby ma vsetko netlacilo, aj nam to lektor tak radil, aby sme si neblizili na klby.

jersey87
autor
14. máj 2021

Dakujem vsetkym za rady. Pojdem teda do tej hrubsej, lebo mi vadi tvrda podlaha na kolena...