Je možné cestovať autom s mesačným bábom?

dagmar1986
24. feb 2018

Ahoj.chcem sa spytat, ci je mozne cestovat v aute s mesacnym babom.chceli by sme ist na vikend pozriet svokru a to su dve hodiny autom. Ak ano, ako casto robit prestavky pocas cesty? Dakujem za odpoved

vevesh
24. feb 2018

@dagmar1986 a preco by to nebolo mozne??? Dieta do autosedacky a ides a zvacsa take male babo prespi taku kratku cestu..

daja07
24. feb 2018

@dagmar1986 ja osobne by som s tak malym dietatom necestovala. pre mna je to zbytocne priskoro, dieta je este citlive a v takomto studenom pocasi ako je dnes, by som nesla uz vobec. ja neviem preco sa tak ponahlat s dietatom cestovat ked je taketo pocasie. ved ked ho chcu vidiet, nech pridu za vami. ja som bola hrozna lebo som nechcela ist s 2tyz. dietatom v 30stup. horucavach 2 hod autom. ved mame klimu, tak co? ale ze niekto sedi doma na riti a ma kopu casu, to nebol dovod,aby dosli oni za nami. pre mna to bolo neakceptovatelne takto cestovat
@vevesh tak kratku cestu? no pre nas bola 100 km cesta autom horor do 6 mes. sli sme ju niekedy aj 2,5 hod. dieta malokedy spalo cestou, aj ked bolo prebalene, napapane, malo tepelnu pohodu, proste neznasalo cestu autom. bolo cele spotene, vrestalo celu cestu. cista hroza.

treba si to ale skusit a podla toho sa zariadite na dalsie cesty.

matuska234
24. feb 2018

Take male babatko iste prespi celu cestu... takze dovod na prestavky a obavy z cesty nie je 🙂 aspon u nas 🙂

vevesh
24. feb 2018

@daja07 od mala davam s detmi 1000km+ , so 6 tyzdnovym som sla 4000km autom tam a 4000km spat. 100km je mala trasa a v pohode sa zvlada- jedno moje dieta absolvovalo jeden mesiac kazdy den 250km. Samozrejme, ze dieta niekedy nema naladu, ale tak zastavis, nakojis a prebalis, poprechadzas a ides dalej a nezastavovat na prestavky, pokial dieta spi...v istej faze tiez deti kricali, ale ked raz autom musim ist, tak jednoducho musim (a tato faza bola pri kazdom dietati tak asi pri 1-2 jazdach a odvtedy su v pohode na dlhe trasy kedykolvek)

poplanucha
24. feb 2018

Nam maly od narodenia velmi dobre znasa cestovanie, vacsinou celu cestu prespi takze ja by som kludne isla. Ale je to podla mna dost individualne. Pocas dvojhodinovej cesty by som nerobila ziadne prestavky, radsej nech ste cim skor na mieste.

anett9
24. feb 2018

Dcéra mala 11 dní keď cestovala 200km autom a to bola ešte stará favoritka...

dai
24. feb 2018

@dagmar1986 preco nie? My cestujeme od narodenia, pravidelne k babke... nepoznam dieta ktore by v sedacke nespalo - to musia byt fakt vynimky... vacsina babatiek zalomi hned ako bastartujes pomaly😉 nakoj babo pred odchodom, daj dobre idgrgnut, prebal - nech ma pohodlie a je spokijne - 2 hodiny su akurat - potom by som robila prestavky pri dlsicg cestach...

hettinka
24. feb 2018

@dagmar1986 záleží od toho, aké máte dieťa. niektoré v aute spia, iné plačú. Nezostáva nič iné, len to otestovať.
A zásada je, ked dieťa spí, nezastavovať!

nika898
24. feb 2018

@dagmar1986 ako ti pisu mamicky treba vyskusat. Moj starsi syn ked sme isli autom vtedy ked nemal spinkat tak to bola cista katastrofa no to bolo tym ze mu nerobilo dobre byt v protismere jazdy teda vo vajicku teraz ked je uz v normalnej sedacke tak pohoda a s mladsim ma 7 tyzdnov ten mi vo vajicku vydrzi aj ked sa mu nechce spinkat ale musi byt napapany, odgrgnuty a vykakany aby ho netrapili pocas cesty prdiky. A kym bude buvat urcite nezastavovat. Deti maju zvlastny spinac ze ked sa vypne motor tak sa vacsinou zobudia 😀

vroni
24. feb 2018

Samozrejme, ze mozes s mesacnym dietatom ist autom. Dve hodiny je kratka cesta, ak bude babo spokojne, ziadnu prestavku netreba.
@daja07, problem s cestovanim mas evidentne ty a prenasas to na dieta. Dieta nie je dovod lapiet doma na prdeli.

zuzada29
24. feb 2018

Naša mama nechcela cestovať od mala. Musel sedieť pri nej muž vzadu a zabávať ju. Mne býva vzadu zle, tak som ja robila šoféra. Ale ináč pozor na klímu, kúrenie v aute a zimu. Sú to malé deti a ani si neuvedomis ako prúdi vzduch v aute a už chytí zápal očká, alebo z klímy chytí hrdielko. Pre dospelých to nie je nič, ale deti to inak prijímajú.

bosoriak
24. feb 2018

@dagmar1986 moje deti v aute vzdy spali. Treba si naplanovat cas, kedy je dieta unavene a ani nebudete vediet, ze ho mate v aute. Ak je to teda mozne. Ak to mozne nie je, zbalit dieta, popriat si vela stastia a ist.
Dieta nie je choroba, ze clovek musi doma sediet. 🙂 uzite si vylet.

jankalukasova
24. feb 2018

Ja s malou jazdim normalne od narodenia. Male babo taku kratku trasu v pohode prespi a ziadne prestavky Ti netreba... ak je to teda po dialnici.. musis sama vediet ako reaguje na vajicko a na jazdu, moja spala uz ked som ju do toho vajicka dala.. a samozrejme zastavky riesis az ked sa zobudi.. ale 2h by mali byt v pohode. Ale asi by som aj tak zavolala svokru k sebe.. lebo balit kopec veci a nemat to domace pohodlie s dietatkom nie je nic moc.

tortelinka
24. feb 2018

@dagmar1986 myslím že väčšina ľudí chodí autom z pôrodnice, deti prežili

bosoriak
24. feb 2018

@vevesh uf, respekt, 4000km to by som autom asi nedala. Nie je jednoduchsie ist lietadlom uz taku dialku?

vevesh
24. feb 2018

@bosoriak no , ked lietadla priamo nie su, a musela by si kombinovat 2x lietadlo s 7-8h cakackami v letiskovych halach pri prestupoch+1000km cestu cez vojnove uzemie, dokym dorazis do ciela, tak das radsej 4000km autom cez mierove staty😀😀😀

lienka875
24. feb 2018

My sme absolvovali 100 km cestou z pôrodnice domov,t.j. mala 6 dní. Spala celú cestu... a je z nej veľký cestovateľ dodnes 🙂

tatiana1329
24. feb 2018

Kludne chod. My sme isli z porodnice domov autom v aprili a cesta odtial domov trva hodinu. Maleho som nakrmila, prebalila, poriadne obliekla a slo sa domov. Okamzite mi zaspal a mali sme kludnu cestu. Nicoho sa neboj. Ak ti zaspi nezastavujte na prestavky, neni dovod 🙂

maciatkolulu
24. feb 2018

@daja07 ze to pises o ceste k svokrovcom😂🤣ze oni sedeli doma na lrdeli🤣noooo asi nepises o svojich rodicoch predpokladam,ze tam by nebol problem,vsakze😉
@dagmar1986 pokial sa citis ty ok na cestu,tak chod,aspon zmenis prostredie a budes mat trochu rozptylenia,babo bude spokojne,ked budes ty ok. Ak sa necitis,tak pockajte. Ty si poznas male a vies ako sa chova v aute. Moje vzdy spali a aj spia,ako niekto pisal pomaly pri nastartovani. Aj ked sme mali par scen,ked mal iny nazor na cestu autom ako ky,ale prezili sme vsetci😁

nika898
24. feb 2018

@vevesh fuha to si odkial isla 4000km? To je riadna dialka. Mas moj obdiv a respekt 😉

miriam11
24. feb 2018

@dagmar198 Primerane obliect a nieje to vobec ďaleko. Ste tam cuby dup. Normalka, zbytocne zalozena otazka, prepac.

evittam
24. feb 2018

@vroni Lepsie by som to nenapisala. 😁😉 Ze "neakceptovateľné". No veď ale niekto rad doma sedi na prdeli...do neviem kedy

lucinocka
24. feb 2018

@dagmar1986 my mame 2 hodiny cesty z porodnice domov 🙂 mala to prezila bez ujmy, prezije aj maly🙂

vevesh
24. feb 2018

@nika898 nemecko - irak😎

janinah
24. feb 2018

Možné je všetko...otázka je,či je to aj dobré....šestonedelie nie je len slovo,je to čas pre matku aj dieťa,pre matku na zotavenie po pôrode,pre dieťa na zvyknutie si na to,že je na svete....je zima,chrípkové obdobie,nie ideále cesty,ja by som sa netrepala nikam,ukazovať babetko svokre /či mame/ už určite nie....každý deň je k dobru,čo sa bude pripravovať na svet a bacily doma vo svojej izbičke a postieľke....postupne oblečené pri otvorenom okne a potom krátkymi prechádzkami

elizita
24. feb 2018

Preco by to nemalo byt mozne? Ved skus a uvidis, kazde dieta je ine. Pamatam si, ze s mojou sme raz isli autom hodinu ked mala 6tyzdnov a za cely cas nezatvorila oko. Len kukala potichu von oknom. A to pred cestou bola uz 2h hore.

nikuska_1303
24. feb 2018

My sme cestovali s malou ked mala 6tyzdnov....120km..cesta bezproblemov tam aj spat mala prespala cely cas...ide len o to co bude po tom....my sme chytili sopeľ z ktorého sa mala dostavala dva tyzdne a ja som v noci každé dve hodiny sople odsavala...a to bola jesen...nasledujuce 3 mesiace som uz na navstevu na víkend nesla...ale verím ze u vas to tak nebude a ked sa pýtaš na cestu, tak take drobné babatka zváča cely cas cestu prespia ten monotonny zvuk auta ich zvykne uspávať. Držím palce.

siska53
24. feb 2018

@dagmar1986 ako podla mna sa da.. Ak spi,nerobit prestavky.. My sme dodrziavali sestonedelie,cize sme cestovali,len ak to bolo nutne..asi raz vzdy..ale neskor uz v pohode,len my mame rodinu tu,tazke to boli kratke cesty.. Dcera sla.ako 4,5l.,ona mala do 3,5m.koliky,len ona dost plakavala aj potom,tzkze som.ju za jazdy dost dojcila. Neskor si zvykla a krasne sme cestovali ajbdo zahranicia k moru..a to ani cestou vela nespali,pozerali sa a tak,pohrali sa.. Kazde dietako je ine..niektorym byva aj zle.. Musis vtskusat,uvidis,ako bude na cestovanie reagovat.. Najskor bybsom vyskusala kratsiu cestu,az potom dlhsiu..

bosoriak
24. feb 2018

@vevesh ok, to celkom dava zmysel 🙂

tana85
24. feb 2018

@daja07 zdielam nazor. je rozdiel cestovat z nemocnice napr. (ako inak sa dostanes domov) a cestovat po navstevach, krore mozu prist radsej tam kde babo byva. nesedim s dietatom doma na prdeli, ale mam takych pribuznych, co len volaju, aby sme
risli k nim, ale sami k nam nepridu. pre nas je logistika s dietatom narocna, vychystat ho, pobrat aj nieco so sebou (olovrant, nejake hracky), plus teraz je vonku tak, ze ziaden rozdiel ci sedim doma ci 200km dalej. a s tak malym babom nehovoriac. komu je to pohodlne, nech ide aj tych 4000km, ten druhy nemusi byt preto osocovany