Je písanie na stroji a na klávesnici počítača rovnaké?

18. sep 2020

Ahojte, je pisanie na stroji a na klavesnici počítača rovnake? Este som stroj neskusala a mam ist na pohovor , tak ci ho mam zohnat a trenovat alebo netreba. Ďakujem

danim
18. sep 2020

Rovnake

alberto1
18. sep 2020

Väčšiu silu vynaložíš pri písaní na mechanickom stroji, a ked "pozabudneš" prst na klávesnici, napíše ti len 1 znak, pri PC viac....

diewcatqoo
18. sep 2020

To potrebujes do prace vediet pisat na stroji? Vazne niekde este pouzivaju stroje?

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
18. sep 2020

Zapisovatel na sude je ta praca a maju v inzerate ze diktat strojopisu za minutu

danim
18. sep 2020

@diewcatqoo to isto mysleli spôsob písania prstoklad. Nie písanie na stroji. Veď ako inak sa to nazýva ? Že Vies pisat 10 prstami ? No strojopis. Čiže nie ďateľ 🙈😂

autor
18. sep 2020

@danim ja viem ale pre istotu rozmyslam nad vsetkymi verziami

danim
18. sep 2020

Držím palce na pohovore ✊🍀

miiriaam
18. sep 2020

Písanie na stroji je to iste len náročnejšie na stláčanie písmenok..ale teda sú rovnako umiestnené aj všetko.. A hej na súde sa píše na stroji kamoška tam robila

unicornlady
18. sep 2020

Na tom stroji treba dosť jemne, inak ti písmenká viackrát po sebe napíše a vymazať sa to nedá.

1sally12
18. sep 2020

@miiriaam na súde sa píše na stroji? Veď normálne na pc nie? Ani pohovor nie je na stroji.

domculik
18. sep 2020

Jasne, tu mysleli urcite strojopis ako pisanie na klavesnici PC 🙂. Drzim palce na pohovore ! 🙂

pribinak
18. sep 2020

@miiriaam to v ktorom roku? Lebo moja suseda robí zapisovateľku na OS a píše na štandardnom PC.

A autorka priprav sa na úplne nízky plat. To je velka nevýhoda tejto prace

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
miskaska
18. sep 2020

😀 si ma pobavila, strojopis neznamená písať na stroji. Tam musíš vedieť písať všetkými desiatimi prstami, ak to nevieš teraz, ani tam nechoď, lebo hľadajú niekoho, kto to už vie.

vevesh
18. sep 2020

Podla mna je rozdiel- pisala som na oboch. Pokial nie si zvyknuta, tak na stroji sa ti bude pisat tazko. Je lahsie prejst z pisacieho stroja na pocitac ako opacne. Ano, klavesnica je rovnaka, ale pohyb ruk je iny (pretoze klavesnice su vertikalne a klasicky stroj je horizontalny a ak nemas natrenovane ruky, velmi skoro chytis krc). A stenografia je uplne o niecom inom...a pripavuj sa na rychlost, pretoze toto chcu vyskusat. Ako rychlo a bezchybne dokazes opisat/napisat text...

iveta7677
18. sep 2020

Rovnake

basska_b
18. sep 2020

Ešte existuje taká špeciálna klávesnica pre zapisovatelov, čo potrebujú písať rýchlo. Ale je to spojené s počítačom. Buchot stroja by tam rušil. Radšej na pohovore ani nehovor, že si si myslela, že to je písací stroj, lebo ťa vysmejú. Klávesnica ma rovnaké rozloženie, o to ide..., keď sa hovorí strojopis, myslí sa tým zastarane aj písanie na počítači, na klávesnici

kosicanka1
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
18. sep 2020

No podla mna teraz uz nikde nebudes pisat na riadnom stroji. Aj tie modernejsie vyzeraju ako male pocitace a je tam PC klavesnica. Inak ano je to rovnake, len do stareho pisacieho stroja treba viac udriet a riadkuje sa na nich rucne a robia riadny hluk ;) Oni budu na tom teste pozerat, ako rychlo a spravne pises. Cize ci budes tukat ako datel 10 minut alebo budes vediet pisat, bez pozerania sa na ruky, kedze tam na take vobec nie je cas.

jovana9
18. sep 2020

Strojopis, prstoklad, 10-prstová hmatová metóda - myslí sa tým písanie na pc klávesnici. Tiež som bola na pohovor na spomínanú pozíciu. Potrebuješ ovládať pravopis, pretože súčasťou výberového konania býva diktát (od veľkosti mesta, resp. počtu uchádzačov, závisí aj jeho náročnosť). Pri prepise sa ako vždy hodnotí rýchlosť a presnosť. Text je pomerne náročný, lebo ide o právnický text so zákonmi a paragrafmi. Drž sa! 😉

katkaseiner
18. sep 2020

tak to budes pisat na elektronickom, robila som zapisovatelku/asistentku 2 a pol roka. Ja osobne som milovala tu pracu len ten plat je na zaplakanie...
Hlavne sa teda zameraj na spravnost pisania... pravopis a trosku treda aj rychlost...bez toho to nejde.

katkaseiner
18. sep 2020

@kosicanka1 to sa nepouziva...

sense
18. sep 2020

Ono písanie na elekt. Pisacom stroji je rovnaké ako na klávesnici od PC.... Na mechanickom trosku ťažšie lebo ak tuknes slabo písmenko preskočí, ak silno spravíš z papiera sitko na slíže.... Prstoklad je ten istý

katkaseiner
18. sep 2020

Napisem ti trochu zdlhavejsie..robila som na sude pred cca 15 rokmi asi 2 a pol roka. Milovala som tu pracu, kolektiv bol fajn, sudcovia tiez super. Zial platovo to uz vtedy bolo hrozne a este to tak stale je (neviem presne cisla), hoci teda pracovna doba je fakt super. Co sa tyka pisania, ja som bola na pohovore 2x, oba krat bol na elektronickom pisacom stroji. Prvykrat som mala velmi vela chyb, tam fakt treba mat trosku prax. V kancelariach sme mali aj elektronicke pisacie stroje aj pocitace (ano kazda mala aj aj). Na elektronickom je nevyhoda, ze nevies po sebe opravovat, pri pocitaci toto je prave vyhoda. Uz inak aj v pojednavacich miestnostiach sme mali ku koncu pocitace, cize je mozne ze budes na pocitaci robit aj pohovor (ale teda to nie je iste). Kazdopadne predpokladam ze prstoklad ovladas a nepises jednym prstom ako datel. Ja mam este zo strednej aj statnicu z pisania na pocitaci. Za mna toto je fakt super vec.

tanapeta
18. sep 2020

@katkaseiner no ja predpokladám, že píše ako ďateľ. Inak by sa nepýtala ako sa píše strojopis. Asi jej písmená ako "f" a "j" nič nehovoria

autor
18. sep 2020

Neviem kde ste prisli na to ze si myslim ze strojopis je pisanie na stroji . Fakt by ste volaktore zeny mali mat ine starosti a nebol by cas domyslat si. Jasne som napisala ze pre istotu rozmyslam aj nad verziou pisania na stroji. A za drzanie palcov dakujem 🙂

lenocka12345
18. sep 2020

no , ženy áno , sú naozaj miesta kde sa píše na obyčajnom stroji 🙂 mama tak pracuje , niečo na notebooku , niečo na pc a niečo na stroji . Nemyslím , že písanie na stroji je tak veľmi zastaralé , zas netvárme sa , že to čo nie je na elektriku patrí na zberný dvor .
Autorka - držím palce 🙂

1sally12
18. sep 2020

@pribinak veď to, aj ja robim na OS a píšeme normálne na pc😁

tanapeta
Autor odpoveď zmazal
Zobraz