Je plemeno psa pitbull vhodný do rodiny s dieťaťom?

jankako
24. nov 2011

Mamičky a oteckovia,prosím o radu.Chceme kúpiť psíka.moj manžel chce pitbulla,ale ja sa bojím.všetci ma presviedčajú že je to pes vhodný pri deti.V našej rodine sa také psy chovaju vo velkom a sú v kontakte s malým dieťaťom..poprosím keby reagovali len Tí čo majú nejaké skúsenosti,alebo sa vyznaju...dakujem

filipal
25. nov 2011

@mamabiba som rada, ze sa na koniku nasiel niekto, kto psikom rozumie a vie vsetko vysvetlit.
najdolezitejsie je, sa dopredu na zvieratko pripravit, nastudovat si literaturu a vsetko si zvazit.
tak si cvicila psikov- zachranarov?

mamabiba
25. nov 2011

@filipal to bol môj koníček, a potom som normálne cvičila na objednávku. Bola sranda, ke´d sme išli na súťaž a figurant sa skoro vždy pekne zľakol, ke´d k nemu pribehol rotvík a začal vyštekávať 😀 😀

fabienamata
25. nov 2011

@jankako tieto psy su velmi rozumne, ale musi s sa im venovat, ak chces aby bol taky, ako pises. Samo to nepride.
Len s jednym by mohol byt problem a to ten,ako pises, ze by bol vo voliere. 😕 😕
Ja to neuznavam, ale u ziadneho psa, ked je pes dobre vycviceny, namas dovod ho davat do voliery. Tam zdivie, jednak ,ze tam nechce ist, ved kto by aj chcel ist do klietky, a kazdy potrebuje pohyb a slobodu aj pes!
Ja som nasla na ulici zatulane, trasuce sa steniatko, v zime, tak som ho zobrala domov, chcela som ho zaniest do utulku, ale srdce nedovolilo. 😵 😵 Tak som si ho nechala, a nakoniec sa z neho vyklul cistokrvny staford, nadherny, tiez su to bojove plemena, tak som mala obavy,lebo som na nete citala,ze vychova bojovnych plemien patri do ruk skusenych chovatelov. Mala som ju v byte, bola fenka, a tak bola stale pod dohladom ,hladkana a lubena........a stale v kontakte s ludmi ,detmi, kto prisiel.Skoro kazdy den sme chodili za mesto, kde som jej hadzala palice ,aby sa vybehala.A este nikdy neodisla od mna viac ako na 10 metrov,to neviem preco, niekedy som mala pocit, aby si ma strazila, aby som jej nezdrhla 😀
Stekala len vtedy,ked niekto prichadzal k nam do bytu, inak vobec,ale zasa som sa vobec nemusela bat ,ze by niekoho napadla, ale hladkat sa od cudzich ludi velmi nemusela, odisla do svojho pelechu radsej. A este musim povedat,ze ked som ju vencila, tak neznasala jedneho stekaveho jazvecika, a keby mohla tak by ho rozstvrtila.
Keby som si mala kupit psa, tak by to bola stafordcisky bullterier, vyzera tak isto ako pittik, alebo staford, ale v mensom.
Inak u nas, som videla par ciganov, co mali pittbulov,no tak si viem zivo predstavit ako ich vychovavaju, a potom si zbytok uz precitame v novinach 😒

lussy23
25. nov 2011

A musí to byť pitbul? Je predsa kopec iných psíkov... Alebo je to želanie vášho muža?

jankako
autor
25. nov 2011

@fabienamata no ja zase neuznavam psa zavreteho v byte.nas pes bude vo voliere,len ked to bude potrebne aby bol zavrety.musi mat svoje miesto kde bude zravat a spat..ale respektujem to,je to kazdeho vec.
Proste toto plemeno je vyber mojho muza.

lussy23
26. nov 2011

@jankako tak to je len na vás. Chcete h oalebo nie? Dá sa urobiť aj kompromis. Skúste s ao tom porozprávať, zvážiť všetky pre a proti a na základe toho sa rozhodnúť.

jankako
autor
26. nov 2011

@lussy23 určite ked nastane ten čas kúpi psíka,sa vopred dohodneme..

leusa172
6. feb 2012

ja pitbula urcite odporucam, co sa tyka tych utokov bojovych plemien na cloveka, trebars aj v telke, tak sa stalo, ze rozpravali, ze cloveka napadol nejaky pes, povedali nejake uplne ine plemeno, ale na obrazku ukazali pitbula. Nie je pravda, ze bojove plemeno k detom urcite nie, ja s tymto nazorom nesuhlasim. Mam svokru co ma yorkshira a ten je stokrat agresivnejsi ako moj stafor, uplne nezmyselne napada ludi na ulici a neraz sa im zakusol do nohy a nemusi to byt ani bojove plemeno a predsa ublizi. Urcite vsetko zalezi od vycviku a nie od plemena psa a od toho ako ten majitel toho psa socializuje 🙂

katka.dnv
12. aug 2014

Mňa by zaujímalo ako ste sa rozhodli či psíka máte alebo nie. Je to už len predsa nejaka doba 😎

jankako
autor
29. aug 2014

@katka.dnv máme.pitbullku menom Siba.1.augusta mala rok a náš druhorodený syn 3.augusta mal rok,tak oslavovali spolu.Je úplne milá,až na to že je dosť ťažká a nedáva pozor,vrazí do detí pri hre ☹ A hrozne,ale hrozne všetko ničí čo sa jej dostane pod zuby.škody vyčíslujeme už na niekolko sto eur..☹ ach jáj.ale hádam ju to prejde raz.
Nedávno ráno o 5.00.bojovala na dvore s kunou.aj ju zamordovala.schovala ju niekam a po pár dňoch ju vytiahla 😀 susedia budu mať aspoň klud,nebude im drhnúť hydinu a kradnúť vajcia 😀

jankako
autor
29. aug 2014

Toz foto z vinsovania k prvému rocku 🙂

jankako
autor
29. aug 2014
kmotricka666
27. nov 2014

@jankako
Ahoj...momentalne mame doma dve deti obe maju 11 a shodou okolnosti mame jazvecika a uz od aprila aj pitbulla...prisiel k nam ako 2mesacne steniatko a popravde je vyborny spolocnik...dcerka sa mu venuje najviac takze nam z neho rastie dalsie dieta, je velmi maznavy a hlavne hravy, takze ja by som sa nebala vziat si k detom aj taketo plemeno.cakame babo a chovanie pitbulla voci mne je uzasne, stale sa tuli a ked sa male pohne tak labkou a nufakom ma hladi po brusku..je to uzasny psik ak ma dostatok lasky a hlavne ak je medzi nim a clovekom dovera...kazdy ma na to iny nazor a ja sama som prekvapena ze aj takyto pes vie zit a fungovat v rodine z detmi...takze ak sa predaa len rozhodnete pre pitika ci ako ho vola moja dcerka,, kabelkove tela ,, urcite budete spokojný. ?. 😉

jankako
autor
27. nov 2014

@kmotricka666 ked bude pitina dospelá,myslíš že sa znesie s tým jazvečíkom??lebo títo psy sa moc neznesú s inými.švagor ich chová,ale nie je šanca pustiť dvoch naraz.aj na bazáre som raz videla že ponúkali jednu pitinu na predaj,lebo sa nezniesla s druhým psom.nie som však odborník

kmotricka666
9. dec 2014

@jankako
...nasi dvaja su uplne v pohode...su chvile kedy Kira-jazvecik robi nedotklivu ale viacmenej len nechce aby sme videli ze je stastna ze ma spolocnost🙂 ...Mambo-pitbull je nadrzany pubertiak a skusa kadeco ale su dni kedy zasneme nad tym ako sa doplnaju..kazdy psik je iny no ty nasi su super zohrany ...vonku sa chce zoznamit z kazdym psikom a doposial sme nemali ziadnu komplikaciu ci negativnu odozvu od inych psikov-co sa neda povedat o niektorych ich majiteloch..podla mna je vsetko o vychove a spravani sa majitela k tomuto pre vacsinu ludi obavanemu plemenu...

macomamuko
1. jan 2015

Poradte...mam si zobrat pitbulla ??? 😲 😲 mam 4 rocnu segru a mama sa o nu boji..no ja ju v kuse presviecam ze neni agresivny proste nic ked ho slrawne vicvicim :(

ivivaiveta
1. jan 2015

@macomamuko tak ja neviem,ale mame sa nedivim...ked zasibe ratlikovi,tak sa oprasis...ale ked zasibe pitbulovi, tak potom ti bude inak smutno...ja suhlasim, ze o je vychovou psa, ale stale mysli na to,aky druh psa to je...a ked teda mama sa boji, ak sa nieco stane, potom ta to bude o to viac mrziet...za mna,ja pitbula nie..

ena70
1. jan 2015

@macomamuko ja by som sa bála....je to bojové plemeno....

radopp
1. jan 2015

Čím väčší pes, tým kľudnejší. Do domu nie je vhodný žiaden pes.

prasiatko30
1. jan 2015

@macomamuko na to aby si psa vycvicila
Musis byt velmi konstantna a venovat sa tomu - podla toho co pises si este len dieta mozno troski starsie ale dieta - a nemyslim si ze budes schopna vychovu takehoto typu psa - priam mam paniku z pohladu na pitbulov, ktori vencia bezmocnych pubertakov ktori nemaju ani silu ani autoritu na zvladnutie takychto psov

macomamuko
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jankako
autor
19. jan 2015

@macomamuko ???? 😕

silvia1802
4. jún 2015

nazov bojove plemeno je novinarsky nonsens. bojove psi boli cvicene a slachtene na boj so psami, utokom na cloveka boli okamzite odstraneni. ale aj tak pitbull moze byt ostry, ku detom jednoznacne podobne plemeno ale jemnejsie a to stafbull. k vacsim detom cane corso. uplna topka medzi psami je bandog ale toho len kvalitneho, moze stat aj 900 eur.

silvia1802
4. jún 2015

vhodna ku detom je aj kolia alebo hovawart ale tie sa mne nepacia 🙂

chodsky pes, podoba sa NO, je strazny pes, cize vhodny vonku celoroocne a velmi mily k detom, tiez super volba.

andreakubaska
19. júl 2015

nezaleži na rase ale na výchove,mam 6-rocnu dceru a pitbula menom Joy,nerozlucny priatelia.Je to vsak hafan ktorý potrebuje aby sa mu clovek venoval inac zbohom nabytok 🙂 ,ma vela energie,bývame v bytovke ale da sa to

andreakubaska
19. júl 2015

@silvia1802 niekedy tzv kabelkove psy su agresivnejsie ako velke plemena

viera27
23. nov 2015

@jankako Ked bol syn maly, napadol nas rotweiler (nesudim rtw, mohol to byt hocijaky pes). Vytrhol sa panicke pri venceni a bolo. Asi ho nieco na synovi podrazdilo. Nastastie som sa dokazala ubranit, aj ked teda dotycna majitelka bola zalezena v krikoch a len odtial pistala, co sa ho sama bala.
Vzdy a toboz k detom treba vyberat psa, ktoreho clovek zvladne. A to minimalne bud psychicky, alebo fyzicky. Ono cca do 30 kg vahy, k tomu si pridaj kineticku energiu psa v pohybe. S tymto MUSIS ratat, ze sa nedajboh niekedy stretnes pri obrane. Si schopna to zvladnut? A ked uz nie si schopna to zvladnut fyzicky, dokazes ho ovladnut psychicky tak, ze ho hierarchicky uzemnis?
Na to aby pes posluchal, potrebuje vediet kto je pan. A to sa nauci jedine vycvikom. To mas tak 1 hodinu denne (a to sa este tes na psiu pubertu). Mas na to cas? Lebo v prvom rade musi posluchat teba.
Este sa to moze naucit aj laskou, vela lasky a spolocnych chvil. Ale to zavrety v klietke tazko.

andreatakacova1
12. mar 2016

@jankako
@jankako ja mam doma pitbulla a miluje deti viac ako seba.. je prilis mierumilovna.. samozrejme ze nieje najvhodnejsie nechat babo so psikom bez dozoru ale to je u vsetkych psov.. a to ze je to bojove plemeno.. nszabudajme nato ze toto z nich spravili ludia.. a tak ako si psika vychovate takeho ho mate.. pitbull je velmi inteligentny pes a maximalne milujuci.. ja zasa odporucam len z dozor ..ako som uz spominala je to u vsetkych psikov.

andreatakacova1
12. mar 2016

@ena70 bojovymy ich spravili ludia.. nezabudajme nato.. vsetko je to len o vycviku ,laske a venovania sa..!!!

petronela10149
12. mar 2016

Aj my mame doma pitbulku a niet sa coho bat 🙂.Ako si psika vychovas,tak bude.Dievcence s nou nacvicuju rozne kusky 🙂 a nikdy sme ziadnu agresiu nepostrehli,nasa fenka je pritulna viac ako maciatko...Ludia maju zbytocne predsudky,lebo castejsie vidiet na toto plemeno negativne prispevky,pritom napadnutie cloveka tymto plemenom je ovela mensie ako inymi plemenami.Su tozbytocne predsudky a nevedomost ludi.My by sme nasu fenku nikdy nevymeniliza ine plemeno...