Je poštárka povinná nosiť doporučenú poštu len k prvým dverám?

amazing1
21. máj 2013

ahojte žienky

amazing1
autor
21. máj 2013

@amazing1 hops,chybička se vloudila...........ide o to,že dnes som mala menší konflikt s poštárkou.....by ma zaujímalo,ak sa nemýlim napr. v 4 posch.bytovke je ona povinná s doručenkou vyšlapat až k mojmu bytu.....alebo sa mýlim...ona chcela aby som zliezla dolu....tvrdila,že ona je povinná len po prvé dvere bytovky....tak mi zdvihla tlak

drobcek26l
21. máj 2013

Myslím, že je povinná doručiť poštu iba po schránku adresáta, ale zase si myslím, že pokiaľ je normálna, tak by jej to namalo robiť problém prísť až k bytu. Mne poštárka raz niesla doporučenú poštu a keď som jej povedala že som so synom sama doma, nemala problém prísť až po dvere. Odvtedy sa ma už ani nepýta a automaticky ide až ku nám. To si myslím že je normálne a som jej za to aj vďačná. Vašu pani poštárku by som tiež asi slušne poslal do pr....... 🙂

asfodelka
21. máj 2013

@amazing1 no u nas postarka v pohode vyjde aj ku mne na 3poschodie a donesie list, balik aj dobierky.

wena
21. máj 2013

Pokiaľ máte schránky normálne dole, tak nemyslím, že je povinná ísť až k bytu.
Mne príde normálne, že si po veci zbehnem dole, ani by mi nenapadlo žiadať ju nech vyjde hore (jedine ak by som fakt nemohla).
Myslím, že ak ju slušne poprosíš, tak nebude mať problém vyjsť hore, ale vyvolávať kvôli tomu konflikty...divné...

amazing1
autor
21. máj 2013

@drobcek26l tu sa menia poštárky často,táto je nová,ale žiadna z predošlých s tým problém nemala......nerobilo by mi problém zíst dolu,keby som práve neuspávala pár mesáčnu dcéru,čo som sa jej aj snažila vysvetlit...ale ona len svoje,že je povinná len po vchodové dvere....tak ma nasr.....,vchod do bytovky mám pod oknom obývačky,otvorím okno,,pozrem dolu a ona si tam vyfajčieva.....ešte mi zakričala,že nejde,lebo má bolavé koleno........nasadla na ten poštársky bycikel a odfrčala.....no nič,som zas o skusenost bohatšia....diky

danjelca
21. máj 2013

no aj ja som toto riešila...a tiež by ma zaujímalo of. stanovisko pošty..lebo bežne ked som doma tak mi žltý lístok vhodí do schránky ..neprinesie hore...zaujímavé že to najprv robila, a ked mi chodilo viacej vecí tak už nie. Tak kde je jej povinnosť?

amazing1
autor
21. máj 2013

@wena vid príspevok pod tvojím,snažila som sa jej vysvetlit,že dcera je mrzutá,práve ju uspávam....ale možem s tebou suhlasit,že vždy je to o nás, o ludoch

katy1979
21. máj 2013

@amazing1 nebyvas v senci? 😀 tu su take mile postarky. Tiez musim ist vzdy dole bez ohladu na to ci sme v pyzame ci som cerstvo vylezena zo sprchy ci ze musim brat deti so sebou.

dejka77
21. máj 2013

Ja si myslim, ze ti to ma dorucit priamo cize prist az k bytovym dveram. To pocujem 1x, ze niekto si beha dole po postu.

mezike
21. máj 2013

nasa postarka mi nosi dokonca aj nedoporucene zasielky, ked su vacsie obalky az k bytovym dveram. Dokonca mi aj postovy kurier vyniesol hore balik, ked som mu povedala, ze som sama doma s miminom. A to chudak mal fobiu z vytahov tak slapal 5 poschodi, aj ked som mu hovorila, ze si ja potom pre balik na postu. Asi je to fakt o ludoch. Proste sa Tvojej postarke nechcelo

bazarocka
21. máj 2013

bývala som už asi v 4 bytoch (podnájmoch), teraz máme 5 vlastný, ale žiadna poštárka (všetky boli slušné žiadne mrchy mrzuté) mi nikdy balíčky nenosila hore, ani by som to od žiadnej nežiadala myslím že majú toho aj tak dosť. Aj teraz kde bývame tak zazvoní všetkým, pozdraví sa slušne, povie že mám doporučený a idem dole, vždy sa tam stretneme viacerí, neviem si predstaviť že by všetkým nosila balíčky pod nos pri byt, veď nevyhrala nohy v lotérii. Mám pocit že v dnešnej dobe sú ľudia až moc pohodlný a všetko chcú mať pod nosom hlavne keď vidím že ešte aj 5 metrov do obchodu idú na aute 😀

minka80
22. máj 2013

@amazing1
ahoj, ja som postarka a som si ista ze sme povinny chodit hore v 4 - poshodovej bytovke urcite. a vo vyssich cinziakoch su vYtahy. a ak nefunguje tak len po to 4 poschodie. ale ja chodim aj na osme kedze viem ze je mamicka s dietatkom sama doma. vsetko je to len a len o ludoch. 😉

dada1212
22. máj 2013

To je o tom vedieť sa vžiť aj do kože iného. Ak je takých viac bytoviek kde nie sú výťahy, tak si predstavte žeby ste mali denne rozniesť doporučenú poštu napríklad do 30-tich takých bytoviek a 30 krát šliapať v priemere na štvrté poschodie...
Ja sa nečudujem, nabehá sa dosť, nevyhrala nohy v lotérii. Bohužial dnes každý vidí len seba, na druhého sa nepozrie.
Ak sa naozaj nedá, tak ju treba slušne poprosiť a vysvetliť situáciu, myslím, že by vám väčšinou vyhovela, ale mať vždy ma pamäti že aj ona je len človek nie stroj...

bodka13
22. máj 2013

@minka80 my bývame na 4.poschodí bez výťahu a poštár povedal,že v povinnostiach majú že musia ísť na 3.poschodie ak tam nie je výťah a vyššie už nie -tak sme dohodnutí,že ja zbehnem vždy dolu 😉
ale teraz som našla tento článok http://www.zilinadnes.sk/poradna/postar-ma-doru... a v ňom sa píše,že nemusia ísť na piate a vyššie poschodie ak tam nie je výťah 😉

ivett1
22. máj 2013

no, u nás aj keby chcela doručiť zásielku priamo do bytu, nemôže, pretože máme okrem hlavného vchodu, ktorý je na e-zámok, aj ďaľší zabezpečený vchod - bezpečnostnú "mrežu"😉... takže zazvoní a musím si zbehnúť dolu ...

kiqusiq
22. máj 2013

To je ešte ten lepší prípad... mne keď niečo príde, vždy mi hodia žltý lístok do schránky a musím si ísť po to na poštu 😖 ešte ani raz sa nestalo aby mi niekto zazvonil alebo čo, vždy iba lístoček 😖 a už vôbec nie aby chodili až ku dverám 😀

danjelca
22. máj 2013

super vedieť...lebo naša poštárka akosi zlenivela...