Používame cookies. Viac informácií tu.
Zavri

Je pre vás kupovanie oblečenia v sekáčoch a u číňanov pod úroveň?

ssisska
23. jan 2013

Pytam sa lebo pre mna je to dost velky problem,ani by som tam nevkrocila!

abbey1
23. jan 2013

Tak tam nechoď. Ale možno by si bola prekvapená v mnohých butikoch pôvodom ich tovaru. U "číňanov" sa bojím nakupovať kvôli chémii v textile, ale naopak second-hand je super miesto, kde zoženiem značkové veci v super kvalite za ešťe lepšiu cenu.
Je však na každom, kde chce a bude nakupovať.

bodka13
23. jan 2013

niekedy sa dá aj u "číňana" dobre nakúpiť ....párkrát sa mi stalo,že jeho tovar som našla v butiku v nákupnom centre,ale s riadne vysokou cenou 😠 ...a sekáče sú dobrá vec 😉 -však aj nákup cez bazáriky je sekáč

carmella
23. jan 2013

ja tam osobne nechodim ale ani to podla mna nie je pod uroven.. kazdy si kupi na co Ma a predsa nebudem odsudzovat ludi zato ze chodia nakupovat do cinskeho obchodu..

lwhiterose
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
trish31
23. jan 2013

Na co sa pytas?Aby si si vyselektovala,s kym sa budes bavit a kto je pod Tvoju uroven lebo nakupuje u cinana?Mne je to jedno.Mam znackove handry a mam aj handry od cinana.Kupujem,co sa mi paci a v com sa citim pohodlne.A ked je to sveter od cinana,tak si ho kupim a budem sa v nom kludne vytrcat.A uprimne,mam dve kabelky LV a ked si predstavim,ze som v ich cene mohla mat tyzden all inclusive niekde tak uz viem,ze nikdy viac na take nieco nedam peniaze...Cim som starsia,tym viac je mi jedno,ci ma nieco znacku alebo nie.A od cinanov mam asi 30 kabeliek a najradsej ich nosim 😀

strawberry17
23. jan 2013

sekac urcite ano, cinania len vynimocne, hneva ma ta nekvalita

luciaaak
24. jan 2013

nikdy som si nic nekupila v sekaci, ani som sa nezamyslala nad tym, ci je to pod uroven alebo nie. skor by mi bola neprijemna predstava, ze to mal niekto oblecene, ale aj nove veci su ludmi skusane. v sekaci som asi 3x a ceny mali podla mna celkom drahe, obycajne bavlnene jednofarebne tricko okolo 8e. keby tie ceny boli lepsie, tak by som nad nakupom rozmyslala. a u cinanov nenakupujem, zdaju sa mi drahi😀 ked predavaju tricka za 10e a napriklad v tescu kupim za menej, tak si radsej kupim z tesca.

maruska24
24. jan 2013

ja som v sekáči nikdy nič nenašla, a značkové už vôbec nie, skôr mi to prišlo, že predavačky si tovar vytriedili hneď ako ho doviezli a do predaja dali fakt len také handry a ešte aj predražené. 😒 To fakt potom radšej to tesco. A u Čiňana, no nemám predsudky, niekedy to bol tovar za lacnejší peniaz ako v centrách a dosť pekný. Teraz je to tak, že ten tovar je aj v cenrách, len sa pozri na značku a kde to bolo vyrobené, a keď poriadne otvoríš oči, tak zistíš že je to presne to čo na miletičke 😀 a len si za to mierne priplatíš. Takže chemia a kvalita naprosto rovnaká. Predpokladám, že ženy, čo majú na značkové veci, tak okolo HM, Orsay, New yorker a pod, ani len nejdú. Je predsa rozdiel dať za tričko 15 EUR, a 60 EUR, podla mňa je to aj tak handra, len nápis má iný.

sunshine85
24. jan 2013

sekac ano, cinan nie 😎

malinkaaninka
24. jan 2013

rifle 501 za 3,50,kotničky next za 10 eur,bluzka 2 ečka, čiapka malému na zimu 1 euro.sveter na zimu so "zajacom" na kapucni za 4 zn. Clockhouse.nechodím tam pravidelne,skôr ked si potrebujem vyliečiť nervy z niečoho..ale ked vojdem do číňana tak...kabelka 25 e 😕 rifle 17 e,čiapka na zimu malému 7 e,botasky 20 e,no nejdem menovať ďalej.nevravím,že tam sem tam niečo nekúpim,ale je to skôr maličkosť a velmi zriedka.radšej obnosené /kolkokrát ako nové/ ako tie smradlavé umeliny za drahý peniaz od číňanov.mmch-ani to,čo má u nich cedulku bavlna neverím.kolko krát sa to zázračne naťahuje..

sintra
24. jan 2013

Ja podobne ako niektore dievcata vyssie - so sekacmi problem nemam, nasla som tam vela aj uplne novych veci, este s povodnymi visackami alebo minimalne nosene kvalitne veci. Druha vec je bohuzial aj to, ze vacsina nasich sekacov funguje systemom -najkvalitnejsie veci si rozoberu majitelia, predavacky a ich kamaratky, ktorym najkrajsi tovar odkladaju a na predajnu sa ani nedostane :(
U cinana nekupujem, stacil mi ten smrad, co som citila ked som tam parkrat vstupila. Ani nechcem radsej vediet, cim je ten tovar napusteny 😠

zivika
24. jan 2013

prepac, ale pod uroven sa mi zda tato otazka 😕 vobec nehodnotim ludi podla toho, kde nakupuju, je mi uplne jedno, kde nakupuju a co nosia na sebe...ja osobne u cinanov nenakupujem...no stretla som sa uz aj s tym, ze akoze kvatilny obchod mal cinsku "kvalitu" 🙂 v secondhande nevidim ziadny problem, daju sa tam najst podarene a originalne veci...napriklad v tehu nevidem dovod vyhadzovat velke peniaze za oblecko, ktore mam na par krat, tak preco nevyuzit secondhand, ci bazarik?? @trish31 ked sa ti uz LV nepacia, posli jednu ja by som ju znosila 😀 zartujem 😀 @ssisska kasli na to, kto si kde nakupuje, fakt na tom nezalezi a su podstatnejsie veci 😉

gubcikova
24. jan 2013

nezdá sa i to pod úroveň.do sekáča chodím,ale do detského.zimná bunda za 3€ next no nekúp to.malej šaty na leto za 4€ no super cena.k čínanom nechodím tam mi to smrdí,ale aj vo výpredajoch

kobrtko
24. jan 2013

tak si zapamätaj jedno: úroveň človeka sa nikdy nedá prečítať z jeho oblečenia...tá je v človeku, nie na ňom... sú ľudia ovešaní luxusnými handrami a majú iq ako gauč (alebo hociktorý iný kus nábytku). Ja nosím aj staré veci, aj sekáčové, aj moje dieťa..mám aj nejaké lepšie a nerobia zo mňa lepšieho človeka 😎 . Takže už len otázka tohto typu je trochu zvláštna, nemyslíš? 😉

marmete
24. jan 2013

Osobne mi robí problém chodiť nakupovať k Číňanom, ale z dôvodu takého typického smradu a hlavne kvality oblečenia, ktorá je veľmi otázna, ale mam na výber kvantum iných obchodov, takže si môžem "vyberať". V minulosti som veľmi rada chodila do sekáčov a nakupoval tam, teraz v mojom okolí nie je žiadny, ale ak by bol, určite to tam okukám, lebo sa tam dali kúpiť fakt zaujímavé kúsky 😀

palinkovamaminka
24. jan 2013

no a, na svete je uz tolko handar, vela novych znackovych veci konci v sekacoch..
moj maly chodi v zimnom overali za 1euro, origos je to z nejakeho sportoveho obchodu, nove su tam okolo 70euri..
u Cinana tiez menej kupujem, lebo mi je tam vsetko kratke alebo materialy nie su uplne najlepsie, ale to clovek casto zisti aj na dotyk co ano co nie
inak otazka sa mi javi trosku, ze nie je myslena celkom vazne, tak provokativne na mna posobi, aj vzhladom na to, ze prave tu bazarik fici o 106...

anuska74
24. jan 2013

A ja sa ťa pýtam, kam teda tvoja noha vkročí? 😀 ked sa pýtaš nás povedz aj ty nám nech vieme. 😀
Do čínskych nechodím, ani tu nemám tuším nablízko, sekáče sú super, inak všade treba vedieť vybrať, hlavne ma zaujíma material, ved aj dosť naprHM sú nekvalita, takisto výrova čína a pod. a pozrieť podiel bavlny a iného.
mám rada aj slovenku, tepláčiky, pyžamká sú kvalitné, takisto tielka , tričká biele ak potrebujem sú fajn.
aby som riešila či má dieťa na svetríku nápis gant a len to zhánala nemám čas, nakupujem podla toho čo aktuálne potrebujú deti.

ematko29
24. jan 2013

No tak to bolo aj pod moju uroven,nemohla som tam ani vkročiť,ale ked prišli deti peniažkov nikdy nebolo dosť 🙂 .Ked som ale videla aké vyparádené sú deti niektorých kamarátok,tak som sa nemohla neopýtať kde nakupujú.Po čase som sa odvážila tam vkročiť 😀 Nelutujem,nakúpim super veci aj ked niekedy nekúpim nič podla toho aký vypredaný tovar tam je.Naopak u čínanov som nakupovala bežne až kým som nemala deti anedozvedela som sa kolko chémii obsahujú tie veci.Ale zas niekedy kúpim aj tam ak niečo nemôžem zohnať atam majú.

sissy27
24. jan 2013

hmmm úroveň? akú úroveň má niekto, kto sa takto vyjadruje? ako ja hovorím, nie je nad to, keď sa hovno tvári ako torta, nedajbože poschodová 😝 si akože lepšia, krajšia, zdravšia, keď nakupuješ značkové handry? radšej sa nepýtam, koľko LV kabeliek si si doniesla z dovolenky v turecku 😀
u číňana nenakupujem kvôli kvalite, chémii, škodlivinám, ktoré bez debaty ich výrobky obsahujú, ale zas sú ľudia, ktorí musia obrátiť každé euro trikrát, kým ho niekde minú, takže neodsudzujem...
sekáče - pre malé deti sa tam dajú nájsť super veci, kedysi som využívala, dokonca aj značkové sa tam dá nájsť, sú sekáče, ktoré sa vyslovene špecializujú na značky, ale nemám nervy sa prehrabaváť vešiakmi, a to ani v obchodoch s novými vecami, takže pre toto u mňa nie...
u mňa jednoznačne online shopping worldwide - oblečenie, doplnky, topánky, čokoľvek...

zuzanarichard
24. jan 2013

ahojte,ja som u číňana hádam nikdy nič nekúpila,zato sekáče sú moje...milujem tam nakupovať pre seba a aj pre môjho chlapa a dcéru...nedávny úlovok diesel rifle za 3 eurá a už sa ma hádam desať kamošiek opýtalo,skadial mám také skvelé rifle...ešte som tam tuším nekúpila neznačkovú vec...dcéra chodí na strednú a spolužiačky jej stále niečo nové zo sekáča obdivujú,takže tak🙂)

dominika1988
24. jan 2013

volakedy som nakupovala len u cinanov...teda pre seba, pre malu nikdy...lenze teraz su ti sikmaci uz tak nenazrani, ze daju ceny ako za znackove oblecenie, tak som si povedala,nech si to nechaju. najcastejsie kupujem tu na bazariku, v sekacoch malo, nejako nemam nervy na prehrabavanie sa v tych haldach, ani na to nemam cas...ale ked som bola mladsia, vedela som tam najst fakt super kusky...
p.s.: nezda sa ti ani trochu trapne zakladat takuto temu na fore, kde vacsina mamiciek kupuje a predava cez bazarik a je vdacna za kazde usetrene euro???

indira
24. jan 2013

ja chodim aj do sekacom a bola som aj u cinanoch ja stym problem nemam ,,,co nenakupujem su hracky ,,niektore veci maju u cinanoch dobre ja mam odtial tenisky ktore spravili vela km 🙂 mam ich 4 roky perem ich a stale su ako nove a stali 100 sk takze asi tak

andrejka1983
24. jan 2013

ďalšia provokačná otázka 🙄 🙄 .....škoda odpovedať....od niekoho, kto sedí možno doma v teplákoch z čínaka a trička zo sekáča 😝 😀 😀 ....ale tak sranda musí byt že? 😀 😉

majka35
24. jan 2013

pre mňa by bolo zase veľkým problémom položiť sem takú hlúpu otázku 😎

gretka2
24. jan 2013

Je to ekonomicke, a aj ekologicke. Je to v podstate recyklacia. A asi nejaky somrak nenosil znacky Miss Sixty, Diesel, RL a pod 🙂
Ja s tym problem nemam. Cinan jednoznacne nie, ale sekac, ci bazarik, kludne, nejde o to, za kolko eur mas ohoz, nie?Ci tebe ano? Mne ide o kvalitu. U niektorych znaciek kvalita pokrivkava, ale tam si kupim to, co chcem.
Nie som nejaka blavacka malomestiacka, ktora chodi s trickami s napisom cez cele kozy, aby vsetci videli, ze toto tricko stalo 70 eur.
A ked detom nakupim nieco v sekaci, pootm nemam problem im inu vec kupit trosku drahsiu. Myslim, ze nie som na sekac odkazana, ale ked je taka moznost, vybrat si tam, preco nie.... Mas to tam vytriedene podla farieb, a aspon v tej sieti, kde sem tam behnem aj ja, to nesmrdi, a maju tam veci fakt vo vybornom stave vacsinou, a aj nove.
Ked sa ti to hnusi, tak tam jednoducho nechod. Ale neohrnaj nos nad inymi. Aj ked to urcite nepoznas na cloveku, kde to kupil. Ci ano? Alebo sa ho spytas, a podla toho s nim budes jednat?
Do sekacov chodia aj ludia, o ktorych viem, ze by si ho mohli kupit aj cely.

sympa1
24. jan 2013

slečna este nema asi deti...ja som len pri detoch objavila ake vyhodne je kupovat v sekačoch!! znackove veci par x oblecene ..vela x to nieje ani vydno..za par eur...aj vcera som dcerke kupila v nasom talianskom sekači super lyziarsku bundu za 10 eur! no nekup to! som tam varena-pečena 😀

miskakyska
24. jan 2013

😀 mooooooooooja,tak to nesmieš vkročiť nikde,lebo či vkročíš do hociakého butiku,či exisportu a bla bla bla novodobýích "butikov" a pozrieš na vyrobcu všade máš made in China 😀

irriss
24. jan 2013

At zije SECOND-HAND!!!

Kdyz jsem casteji jezdivala do Cech..nakupovala jsem hodne v sekacich...(i pro dvojcata) 😉
Spousty obleceni melo jeste stitek - slo prakticky o obleceni z vyprodeju z vyloh zahranicnich obchodniku...Francie, USA,Svycarsko...

A muzu Ti rict, ze v tech vecech delaly devcata paradu tady v Italii..kazdy jim "zavidel" a ptal, kde jsem to nakoupila..ze se takova krasa nevidi!!!

Ve zdejsich obchodech je detske obleceni vetsinou jednotvarne..modre,hnede,bile, ruzove..bez fantazie..Second-hand zari barvama i fantazii....
second-hand je tu zakazany z hygienickych duvodu..(ale princip zdejsiho second-handu) s CZ aSK je dost odlisny.. 😉
Zdejsi trh zna secon-hand jen jako vymenu obleceni mezi obyvatelstvem..nechape nakup a vykup a rozvoz jako je u nas sekac ze zahranici..
Ale je pravda, ze zdejsi maminky zajima nejvice ten stitek se znackou, ktera videt sice neni, ale je pro ne nejdulezitejsi ☹ 😒

p.s. proc bys tam nevkrocila??
Bojis se,ze tam potkas svoji sousedku nebo maminku??
povrchni ...🙂

lianka2
24. jan 2013

Súhlasím, že v second-hande sa dajú nakúpiť super veci, hlavne pre deti, či už na doma na donosenie alebo aj von do spoločnosti, pre malú tam často nakupujem, kvalita a cena super, tiež má overal na zimu za 2 Eura a krásny, prechodne overal a prechodne bundu som tam kúpila dokopy za 3 Eura a sú nádherne. A vôbec to nie je poznať, že je to zo sekaca. V detskom obchode stal overal pre malú minimálne 30€ a to na jednu sezónu, takto má za 2€ a za ušetrené peniaze jej kúpim napr. Zas kvalitne topánky. A vôbec to nie je pod úroveň, chodia tam teda ine panicky, o ktorych by to clovek ani nepovedal. amna to strašne baví sa tam prehrabavat 🙂

kvetinka211
24. jan 2013

@ssisska mam s tym problem, raz som vosla a nie je to proste pre mna, nemam rada veci z druhej (cudzej) ruky. Radsej budem nosit moje stare veci z ktorych by asi uz vacsinu ani do sekaca nezobrali 😀 Ale keby som bola v takej situacii ze je to jediny sposob ako zohnat pouzitelne oblecko pre mna alebo deti, tak by som tam urcite isla, podla mna lepsie nez cinan. Nemam ale problem ked sme dostali nejake nosene veci od rodiny, kamaratov, to mi prislo oki ...

Tu začni písať odpoveď...

Odošli