Je psík z útulku vhodný k deťom?

matko_a_matka
6. nov 2015

Ahojte,

chceli by sme si zaobstarať psíka z útulku. No máme pár otázok.
Trochu sa bojím, pretože psík v útulku môže mať rôznu minulosť, myslíte, že v útulku vedia, ktorý je vhodný k deťom?
Alebo budú radi ak sa ho zbavia a je im jedno ako sa bude správať v rodine?
Nie že bol predtým v rodine, kde mu robili deti zle a nebude sa voči ním dobre správať.

ďalej ma zaujíma ako na krmenie psíka. Keď si pozriete napr. www.paf.sk alebo dobravec.info a podobné stránky, ponúkajú rôzne krmivá. Keď prídete do útulku sú tam vrecia s milion druhmi granúl, cestoviny, konzervy, ryža a tak. Myslíte, že bude problém keď z tejto "útulkovej" stravy ala čo nám pošlú/donesú prejde pes na jeden druh granúl?

Potom ma zaujíma, ako priniesť psíka domov. Aby nebol z toho veľmi vyhúkaný. A ako ho zoznámiť s detmi? (4 a 6 rokov). Máte s tým niekto skúsenosti?
Po akej dlhej dobe by ste nechali deti samé so psíkom? Či v taktomto malom veku vôbec?

Ďakujem za odpovede 🙂

0silvia0
6. nov 2015

keďže máš dve malé deti, dospelého psa z útulku by som sa bála priniesť domov práve kvôli jeho prípadnej minulosti. V útulku daný pes nemusel prísť do situácie, s ktorou sa stretne v domácnosti. Ak z útulku psíka, tak asi radšej šteniatko.
My máme z útulku psa, dnes má 10 rokov, ale brali sme si ho ako šteňa. Je to veľmi kontaktný pes, oddaný a milujúci svoju ľudskú rodinu.
My sme pre psíka do útulku išli spolu s deťmi, so zvykaním na stravu neboli žiadne problémy a psa nechať s takýmito malými deťmi by som neriskovala.

stardust
6. nov 2015

hmmm...z utulku. Ku dvom detom potrebujes bud stena, ktore si vies vychovat alebo dospeleho psa nezatazeneho minulostou. Sice sa da takmer kazdy pes prevychovat, pri dvoch detoch ale na zvladanie problemoveho psa nebudes mat priestor. Skus skor nejakeho z dobrej rodiny, ktora pre neho musi hladat noveho majitela napr. z dovodu stahovania sa atd.

zdena12345
6. nov 2015

1 povahu havina je vidiet hned. Ak chcete k detom, rovno povedzte ze musi byt absolutne neskodny i ked mu budu tahat usi🙂 idealne zobrat deti aby ste videli ako sa bude spravat. Vystrazne spravy si netreba vsimat, treba poznat psa🙂 mi sme si brali od susedov ked sa stahovali cca 7 rocneho. Uz oni ho mali ako najdenca a vtedy ani nie rocny syn mu hned cpal prsty do oci, usi, sklbal chlpy, cital zuby... samozrejme pod dozorom NIKDY NENECHAVAT PSA A DIETA BEZ DOZORU nech psovi verite akokolvek.

2 pozrite si granule. Ak su farebne, je zle. To su len umele farbiva a casto spolu s umelymi ochucovadlami. Urcite nieje granula cervena ze obsahuje mrkvu alebo zelena ze ma spenat 😝 dalej na prvom mieste v zlozeni musi byt nejake maso, nie obilie. To su asi take hlavne kriteria a zvysok uz treba odskusat a odsledovat ako mu bude chutit, travit (cim mensi bobek tym lepsie), dobre su aj nejake vitaminy a latky navyse ako napr rybi tuk... Tiez piozret kategoriu krmiva (superpremiove a premiove) sledovat zdrav stav a podla toho prisposobit. Dospeleho psa krmit 2x denne, miska na 5 - 10 min a co nenezere berem - potpom nebudete mat problem s preberanim (pokial nejde o mini psov). nedavat farebne mlsky, radsej piskotik alebo aj samotne granulky posluzia pri vycviku za odmenu.

3 sters to bude tak ci tak. chytis a doneses. Ak je maly tak mozno prepravka a ak je vacsi, tak je dobry postroj a uviazat v kufri zo zadu ku sedackam kde su pasy. Z bezpecnostneho hladiska by som si nebralam cudzieho psa v ziadnom pripade na ruky alebo na volno do kufra. Mozno tak steniatko ale i tak by som sa istila... Doma idealne zavriet do vnutra na par dni aby vam vonku neutiekol ked vas este nebude poznat a zo dvora iba na voditku

4 este pridam kazdopadne odcervit a to opakovane i k ked povedia z eodcervili. Ceknut ockovanie a zvazit kastraciu

loginexistuje
6. nov 2015

mam psika z utulku /bol zachraneny z mnoziarne kde prezil vyse devat rokov a chceli ho zabit lopatou a tito co zachranuju psiky ho zobrali / je to maly maltezacik ked prisiel bol v desnom stave ... dnes oddanejsieho psa nepoznam ...

natuska87
6. nov 2015

ked psika, tak z utulku!Ale k malym detom steniatko!pride mi zbytocne kupovat psika, ked utulky su preplnene...Skvela rada vyssie hore....Zoberte deti, prejdite par utulkov a vyberte spolu steniatko.Zahrnie vas takou laskou a oddanostou, ze nebudete lutovat...

miku1
6. nov 2015

My sme vzali psíka z útulku v máji tohto roku. Je to kríženec, fenka, odhadom mala tak 8 mesiacov. Prvý týždeň sa oťukávala, ani sme nevedeli, že ju máme doma. Potom sa už začala udomácňovať. Malý problém nastal, keď začala vrčať na mladšiu dcéru (2 r.), keďže bola najmenšia, na ňu si skúšala dovoľovať....Takže musíš byť pripravená aj na takéto veci. Začala som s ňou chodiť pravidelne na cvičák a ukázala sa veľmi šikovná. Je to už člen rodiny a deti ju od začiatku zbožňujú. Ako si psíka vychováš, tak ho budeš mať....Svokra mala už zopár psíkov z útulku (všetko to boli vlčiaci), boli krotkí a úplne bezproblémoví. Nemala som obavu, keď sme tam boli. Brat majú tiež psov, švagriná s nimi tiež chodila na cvičák, a nie je s nimi žiaden problém. Naša už chodí vonku bez vodítka, počúva, nemám s ňou žiaden problém. Čo sa týka napr. granúl, my kupujeme Eminent. Tie sa nám osvedčili. Ako mu nastavíš stravu, je už na tebe, nerob si z toho zbytočné starosti. Určite zo začiatku nenechávať psíka samého s deťmi. A hlavne, tie deti sú ešte dosť malé, takže nikdy nevieš, čo mu v rámci hry môžu urobiť. Aj na moje deti 2,5r. a 4,5r. ešte dohliadam. Nemám ich na očiach nonstop, ale vždy sa snažím mať pod kontrolou kde sú a čo robia. Ale jedno ti môžem povedať určite, našu Perlu milujeme, aj keď nás občas riadne štve, a viem, že ona nás milujem úplne najviac na celom svete. S manželom sme sa zhodli na tom, že po návrate z práce nás nikto tak krásne neprivíta doma, ako ona 🙂 A ešte jedna vec, je to najlepší strážca akého môžeme doma mať 🙂

majka381
6. nov 2015

My sme brali z útulku asi 3ročného,tiez sme mali male deti ,a bola to láska na prvý pohlad. Tak vdacneho a poslusneho psa som dlho nevidela. Je to labrador a chalani mu mohli robiť čokoľvek.treba sa porozprávať s tými čo tam robia,aký je to pes. A najskor si ujasnit akeho hladas,ci maleho,velkeho a aku rasu. Mne kamoska povedala ze k malým deťom skôr staršieho psíka,ako stena. Lebo tomu robia viac zle. Ale musi mať dobru povahu.treba ist osobne,ako radia baby a uvidíš.

mrskova
7. nov 2015

tiez mame psika z utulku , ale od steniatka, deti miluje, ked prides do utulku, povedz svoje poziadavky na psika, ci ma byt maly, velky, maju aj vela psikov, ktore su v docasnych opaterach, su starsie a socializovane, vedia aku maju povahu psy, ci mozu ist ku detom, alebo nie.. za mna vsak radsej steniatko...sice je to narocnejsie, ale oplati sa 🙂 , co sa tyka mojmu psikovi sice verim, ale maly bude mat teraz dva roky a az teraz ich nechavam sem tam samych , ze odskocim na wc, inac stale boli pod dohladom, predsa neviem , ci mu drobec nepichne do oka atd... od malicka sme psika ucili, na drobca a drobca na psika, a co sa tyka stravy, no nas pes je srotovnik.. zje vsetko, granule, ale aj domacu stravu .. 🙂 je zdrava a nic jej nie je 🙂

srenata
21. dec 2015
Používateľ srenata je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od srenata.

My sme mali psíka z útulku a malu sme dobré skúsenosti. V útulku vám určite radi poradia. určite by som si nebrala psíka so zlými skúsenosťami, týraného alebo niečo podobné. Ale keď je psík v útulku už nejaký čas, zvyčajne poznajú jeho povahu a vedia ho odhadnúť. Čo sa týka granulí, je dobré zistiť si, čím bol kŕmený v útulku a keď ich budete chcieť zmeniť, dávajte mu nové po troške do tých starých, aby si na ne postupne zvykal. Vhodné ranule vám poradia v chovatelských potrebách. ja mám dobré skúsenosti so ZOODOMom v Bratislave. Majú veľký výber a vedia poradiť 🙂

barca1205
26. dec 2015
Používateľ barca1205 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barca1205.

To sa možete rovno spýtať, či je psík vhodný k deťom. Je jedno odkiaľ budete ma´t psíka, nikdy neviete, čo sa z neho vykľuje. Veľa spraví výchova ale niečo si psík nesie v génoch a to neovplyvníte. Ja by som ale asi volila šteniatko 🙂

karolinka789
27. dec 2015
Používateľ karolinka789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od karolinka789.

Ja by som tiež volila šteniatko, to sa k malým deťom hodí najlepšie. A v útulkoch mávajú aj šteniatka. Bohužiaľ, myslím, že po Vianociach sa ich tam nájde dosť

veronikave
29. dec 2015
Používateľ veronikave je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od veronikave.

My sme si brali psíka z útulku v marci. V útulku sa objavil koncom februára, takže sa obávam, že to bol tiež niečí Vianočný darček. Niketorí ľudia sú prosto horší ako zvieratá ☹