Je sterilizácia zadarmo alebo nie?

susanh
19. dec 2008

Ahojte, podla mojho gynekologa pri druhom cisarskom ma zena narok na sterilizaciu zadarmo zo zdravotnych dovodov. Ale v nemocke mi povedali, ze to bolo volakedy, ze teraz sa za vsetko plati. Ze to stoji okolo 3500 Sk. Tak neviem ako to je. Mate skusenost?

atrami
19. aug 2009

mimado,
neplatila si nič kvoli veku. Ja som mala vtedy 31 rokov.

Takmer mi ju neurobili. Vobec to nemali v papieroch. Len som ich pochválila akí sú rýchli, že stihli aj sterilizáciu. Pozerali na mňa ako na blázna. Museli si to telefonicky overovať.

mimado
19. aug 2009

Hviezda tak to som naozaj prekvapena 😲 😲 😲 😲 😲 . Neviem ci zalezi do nemocnice? 😕 Susede tiez urobili zadara, zdrav .komplikacie nema, ma 2 deti sekciou a nad 35.
Sesternici tiez urobili ma 3 deti, dvojicky a jedno dieta, vek 35 rokov nesplna... Tiez zadara, aspon neviem ze by platila 😕 . Tak naozaj neviem ako to vlastne robia 😒
Atrami aspon ze to overili a urobili co mali, myslim si ze pri porode je to najlepsioe, nedokazem si predstavit ist znova do nemocky a zas aby sa vo mne rypali, tentokrat laparoskopicky 😒 . Ja som to hned pripomenula, robili mi aj odber pup. krvi... Tak mali toho dost 😀 😀 😀 . Ale mala som vyhodu, ze bol pri tom moj doktor, tak vedel co ma so mnou robit 😀 😀 😀 😀 😀 .

atrami
19. aug 2009

hviezda,
to je fakt sila.
Detí kopec /prepáč to prirovnanie/, vek tiež. Mne nerobili problémy. Dokonca mi ju ponúkali aj pri druhom.

hviezda22
20. aug 2009

mozno preto, lebo len dvojičky som rodila sekciou, mozno preto, lebo na Kramaroch su kreténi 😠
to som ich este musela prosit, aby mi to urobili a aby som dvojičky mohla vobec porodit sekciou,
Natalka bola koncom panvovym a chceli ma furt rodit normalne 😠 velmi som sa bala

macka01
20. aug 2009

ahojte,neda mi to sa nepripojiť.Myslím si,že si o tom kšeftuje nemocnica,lebo nie je možné,aby v jednej to bolo zadarmo a v druhej nie pri splnení rovnakych podmienok.Ja mam za sebou 3 cisárske.Po 3 to uroboli zdarma počas pôrodu ,mala som vtedy mesiac pred 30.Nemala som uplnu narkozu,ale epidural.Vraj až po 3 sekcii to je zdarma lebo hrozia zdrav.problemy.No spolužiačka mala 4 sekcie na vlastnu zodpovednosť a až potom si dala podviazať.Ale určite by som sa inf. na Uade nad zdr.star. či je to v sulade so zákonom vyberať poplatok keď su na to zdrav.dôvody 😉

hviezda22
20. aug 2009

ale ja som mala len jeden cisarsky - ten posledny

mimado
20. aug 2009

Hviezda tak asi preto to nechceli urobit 😕 , ze si mala iba jednu sekciu. Ale nechapem ako ta mohli nutit rodit dvojicky normalne 😲 😲 😲 😲 , to nieje automaticky sekcia ??????? Ja co poznam baby co maju dvojicky, automaticky sekcia a pri nej naozaj nieje problem urobit sterilizaciu, aj ked mozno by si si to mala platit. No pokial je zena skalopevne rozhodnuta viac deti nemat, tak sa mi to vidi najlepsie . A v tvojom pripade so 4 detmi....

janka1874
20. aug 2009

no ja ako tak čítam tak som z toho jeleň nikde na nete som nenašla nejakú oficiálnu info že za akých podmienok je to spoplatňované a za akých je to zadarmo no na nervy asi s tým fak len nemocnice kšeftujú ako tu niekto písal nechápem to

atrami
20. aug 2009

To je fakt na doktoroch. Mne gynekológ jednoducho napísal, že odporúča sterilizáciu aj keď má žena len jednu sekciu a má doma už viac detí.
Hrozne mi pomohol aj s PN. Musela by som ísť do práce na 3 mesiace. Nerobil žiadne problémy s vypísaním na rizikové.

janka,
zadarmo je to ak je to zo zdravotného hladiska a žena má viac ako 35. rokov. Cenníky má každá nemocnica svoje a záleží na primárovi, či to schváli alebo nie. Ja som platila 500,- inak plná cena je 5000,- v korunách.

atrami
20. aug 2009

hviezda,
kedy si žiadala o sterilizáciu.
U mňa bol postup takýto. V nemocnici, v ktorej som plánovala rodiť som dostala žiadosť, gynekológ mi ju vypísal a 30 dní pred termínom musí byť od nemocnice schválená. Tých 30 dní stanovili, kvoli tomu, že niektorým ženám robili sterilizáciu nezákonne a potom žalovali nemocnice.

nadhera
20. aug 2009

tak to je naozaj kseft - ja som to mala za 3000sk. deticky mam obe sekciou a vek ...tiez. Inac sa vraj plati 6000, ale kedze ja mam uz operacku istu , tak to budem mat za polovicu. no comment.

hviezda22
20. aug 2009

atrami, postup ten isty,
ako som spomínala, ziadala som tento rok, vo februari 2009, na slovenské koruny
to stalo rovnych 7000,- Sk.
ja uz to kašlem, čo narobím

pacna
20. aug 2009

baby mna sa to netyka ale sestra caka piate a chcela sterilizaciu a dr.jej povedala ze na poziadanie cisarsky nerobia a steril. mozu az ked prestane kojit a hovorila cosi cez 8000sk

nikaj
20. aug 2009

mne primár sám navrhol po druhom cisaráku a zadarmo a mam 25 rokov

vesi
20. aug 2009

neviem ako to je s platením za sterilizáciu, ale mňa sa po druhom cisárskom jeden doktor pýtal, prečo som si ju nedala spraviť pri cisárskom (bavili sme sa vtedy o antikoncepcii, nemôžem brať HAK - už nikdy 😠 ), no vtedy ma to ani nenapadlo a som rada, čo ak by sme sa predsa len rozhodli ešte pre jeno dieťa (teda len teoreticky 😝 ),ked som zmenila DR., tak ten mi na to povedal, že som ešte mladá (vtedy 30) a čo ak sa ešte rozhodnem pre tretie, že on v tom nevidí problém ( je to skúsený pôrodník). ale ak by som náhodou rodila do tretice, tak by som si už určite dala podviazať vajcovody, obidve tehotenstvá som mala rizikové, tretie by už bolo určite posledné 😀

vesi
20. aug 2009

zabudla som napísať to najhlavnejšie, že podľa doktora by som to mala zadarmo, lebo dalšie tehotenstvo by mohlo by veľmi rizikové 😅

lamada181
20. aug 2009

ahojte ja mam dva cs a po druhom prisiel za mnou dr ze preco som si nedala spravit sterilizaciu ze som to mohla mat zadara kedze som mala dva cs a velmi trazke tehotenstva rzikove takze zdravotne dovody vek na to urcite nemam kedze mam len 24 ae spravili by mo to zadara len skoda ze mi to povedali az po prebudeni a rezat sa uz nechcem dat ale baby viete o tom ze na sterilizaciu mozu ist aj vasi mm stoji to malo trva to len 10 rokov da sa to prerusit aj vcasie ak chcete mat mimco tak asi tak nejak viem ze este sterilka stoji viac ako 4000 sk

certica
20. aug 2009

vesi, bud rada, ze nemozes hak 😉 a nic si ty nepodvazuj 😀 , mangela posli, ked to bude aktualne 😉 .

certica
20. aug 2009

jo, ked uz sme pri tom, tiez mam 2x sc a nikto mi ziadne navrhy nedaval 🤐 😀

vesi
20. aug 2009

čerti, čo bojíš, ja sa nechystám už rodiť 😀

susanh
autor
20. aug 2009

Tak u nas v Nitre sa za to plati, tusim 170 Eur to bolo, asi ozaj zalezi na nemocnici.

janka1874
22. sep 2009

žienky ja tomu fakt nerozumiem tak dvaja lekári u nás ma presviedčajú že bola zmena zákona o tom že sterilizácia sa už nerobí bezplatne ale bez ohľadu na dôvody sa za ňu platí tak ja už ničomu nerozumiem

čo ste písali do žiadosti prosím potrebujem niečo sformulovať ale fakt neviem ako

atrami
22. sep 2009

janka,
rodila som naposledy v 10/2008. Žiadosť mi vypísal gynekológ. V mojom prípade to bolo jasné, 3. cisársky, takže sterilizácia bola jasná. Platila som 500,- sk, inak by to bolo 5000,-. Ale čo píšu kočky, malo to byť zdarma. Platí sa nemocnici. Zisti si u vás, koľko pýta, ktorá nemocnica.

susanh
autor
22. sep 2009

Mne vypísali žiadosť v pôrodnici na sekretariáte. Majú na to tlačivá.

zuzu.ve
23. sep 2009

Asi je to naozaj o mieste nemocnice, ja som chcela sterilizáciu, po druhom dieťati, ešte počas pobytu v nemocnici, debatovala som o tom s mojou doktorkou skôr, ale ona mi povedala, že mi to nemôžu urobiť, podľa zákona, že len pri vážnych zdravot. problémoch. Bolo to v r. 2007 a obe deti som rodila prirodzene. Mám dvoch chalanov, a pri tom, aký sú živí, tretie určite nechcem. Tabletky brať nemôžem a takto sa len každý mesiac strachujem - príde? nepríde?

janka1874
27. nov 2009

zuzu.ve už sa zmenil zákon tak si to vieš dať v pohode urobiť na požiadanie robí sa to laparoskopicky v pohode

janka1874
27. nov 2009

žienky a ešte jedna otázočka pre tie čo už to majú za sebou možno sprostá otázka ale teraz sa už vôbec nejako nechránite a nebojíte sa?

arleta
27. nov 2009

Keď má niekto 3 cisaráky, tak ďalšie tehotenstvo by bolo asi veľký risk, vtedy sterilizácia aj áno, ak si to žena želá. Ale čítala som názor gynekológa, že nedaj Bože sa niečo stane jednému dieťaťu a možno v budúcnosti si to žena rozmyslí a chcela by ešte ďalšie dieťa. Jednoducho, človek nikdy nevie... Poznám taký prípad aj v reále, že rodina prišla o dieťa a rozhodli sa mať tretie.

arleta
27. nov 2009

Aha, pôvodná téma bola, že sterilizácia zdarma, no tak som si to trochu upravila, že či vôbec podstúpiť taký zákrok...

mywiel
27. nov 2009

Moja svokra mala tri deti vsetky CS. 😉