Je svadba počas maródky neplatná?

jana208
7. jan 2012

ahojte, chcem sa spýtať, či má niektorá z vás skúsenosti alebo informácie o tomto: som PN a plánujeme svadbu. raz som kdesi počula, že svadba počas PN neplatí. je to pravda? viete niečo o tom? vopred ďakujem.

lulu77719
28. feb 2014

@petruska14 ahoj ako si dopadla ja som to dnes riesila na socialnej poistovni tiez sme sa vzali pocas pn 10min obrad na urade pocas vychadzky a musela som odnies papier do poistovne ze som dola schopna zucasnit sa sobasa a vraj to bude este posudzovat nejaka posudkova aby mi nebola pozastavena pn hostinu chceme riest spolu s krstiami takze sobas bol len 2 svedkovia a my len koly tomu aby mohol potom muz sam vybavovat vsetko pre krpcov do materskej som cakat nechcela lebo pri dvojkach mi hrozi predcasny porod tak som sa bala ze skoncim v nemocke 🙂 zaujimave je to ze na to aby som tam behala s potvrdeniami nepotrebuju schvalenie od lekara ci som na to sposobila 🙂

amigad
28. feb 2014

svadba je platná, no je to porušenie liečebného poriadku a preto je možné prísť o mesačnú maródku - veď treba nahlásiť zmenu priezviska a aj pracovníkom soc.poisť.jejasné, že svadba netrvá len počas vychádzky. Mne osobne o takom prípade hovoril lekár, nevydávať sa počas PN, lebo odoberajú dávku.

engie203
7. okt 2016

Ahojte baby chvem sa opytat možem mať problemy s toho že som sa počas svadby vydavala ale prvych desat sni mi plati zamestnavatel a on mi sam kazal aby som išla na pn.a volala som na socialku a tam že nech mi dochtorka napiše aspon vychadzky ale ona nesuhlasila že jej mam doniest tu pnku zo socialky a potom že mi to t dopiše .može sa niečo stat ak to tam nebude dopisane je to už mesiac ..a keby som mala platit tak čo asi iba ten jeden den ci lebo by mi to nevedeli dokazat

evittam
7. okt 2016

@engie203 No, určite budeš mať najväčší problém z toho, že si sa "počas svadby vydávala".
Bol ti niekto na kontrolu z firmy, nenašiel ťa doma - mala si z toho nejaké problémy? Ak nie tak nemáš čo riešiť cez SP, SP môžeš riešiť až od 11.dňa - a to tiež až po kontrole ich pracovníkom.