Je ťažké naučiť sa šiť?

sida456
16. feb 2017

Dobry vecer mamicky. Je tu nejaka zienka, ktora sa naucila sama sit ? Chcela by som si kupit sijaci stroj a vyskusat sit malemu ciapky, svetriky vselico co by som zvladla? Myslite ze by som to vedela? Ked som v zivote nikdy nesila? Myslim si ze to je lahke a normalne som nazhavena nato zeby som sila. Co si myslite o tom vy ? Dakujem za nozory.

sykorkauhliarka
16. feb 2017

sitie ako take nieje veda..masina presije ...ale su tam aj take veci pri siti na ktorych velmi zalezi...musis poznat materialy, musis vediet strihy..musis to vediet preniest na latku...zipsy a gombiky prisivat...takze ty mozes si nakupit vsetko ale ak nemas prirodzeny talent od prirody..tak sa to nebude dat zo zaciatku ani obliect ...budes sa musiet naucit tvrdou pracou

stardust
16. feb 2017

@sida456 pokial nie si vyslovene nesikovna a tupa, tak to zvladnes...ako miliony inych zien. Ked nebudes rozumiet navodom, tak na nete sa vzdy najde nejaka dobra dusa, ktora uz postla podrobny navod na usitie niecoho. V kazdom casopise najdes na par stranach zaklady sitia. A na niektore veci prides sama. Tak nevahaj a vyskusaj 🙂

PS: tiez sa ucim sit a ide to 🙂

matulinuska
16. feb 2017

Tiez som bola nazhavena,dostala som na vianoce stolik a k nemu stroj nech mam kde sit,ze budem mat vyparadene deti resp. si usijem prislusenstvo na kocik. Prve vytriezvenie prislo ked som si pozerala ceny materialov,niektore veci co som usila boli nenositelne ine mi vysli. Ta nazhavenost casom zmizla a stroj mi lezi na stoliku a caka kym ho 2-3x za rok pouzijem. Dobre si to premysli 😉

meluela
16. feb 2017

@sida456 da sa. ja mam stroj rok a uz som usila par slusnych kuskov a nepodarkov bol minumum. ono sa to moc neoplati ked to mas ako alternativu pepcu, ff a pod ... s cenou si na tom podobne + tvoj cas. ale ako hobby a mat vlastne vecicky ci z bio latok je to super. kup ale dobry stroj ak mozes, ziadnu lacnu singerku .. pod 170e sa nedostanes. zo zaciatku je dobre mat strihy a navody a podla nich sit. nejake videa a knizky napozerat. samotne ovladanie stroja je brnkacka, som sa toho bala a za jeden vecer som to dala. detske vecicky potrebujes uplet, ten nedostat poriadny v kamennych predajniach a trosku viac sa to taha pri siti, potrebujes aspon kvazi overlockovy steh na stroji mat alebo sit cikcakom ci inym pruznym stehom. je to super moct si sama usit veci 🙂 ked mi dieta zacne spavat, tak planujem pokracovat v uceni sa

denaka
16. feb 2017

Vždy som pozorovala mamu keď šila a potajomky som skúšala šiť aj ja. Ale vôbec mi to nešlo.... 😠 až keď ma mama prichytila a radšej mi to ukázala aby som jej ten stroj nepokazila. Tiež bola samouk. Na začiatok potrebuješ nejakú kamošku čo ti aspoň ukáže ako navliecť niť, vaviť cievku, založiť ihlu... ale v dnešnej dobe youtubu ta to naučí aj počítač. Áno súhlasím, že látky sú strašne drahé no sú to úplné iné veci ako veci z Číny... a ja to robím aj tak že ak z niečoho "vyrastiem" alebo už nieje moderné nevyhadzujem ak je to kvalitná látka a sijem z toho detské veci. Veľmi mi pomohla aj burda kde sú aj kurzy sitia a veľmi jednoduché strihy.

denaka
16. feb 2017

A ešte ak som niečo nevedela vždy mi pomohli aj predavačky ci už s výberom látky alebo príslušenstva.... a keď už si budeš istejšia nakupis aj cez internet kde je oveľa väčší výber

liesik
17. feb 2017

Všetko sa dá, len je treba si uvedomiť, že je možné, že to nepôjde hneď. Treba mať trpezlivosť a dá sa to zvládnuť bez problémov 😉 len to chce aby si vydržala, aby si sa postupne krok po kroku všetko učila a počkaj časom 😉

katrinka8
17. feb 2017

Ja som sa šiť naučila ešte na strednej škole - s kamoškou sme si ušili pomerne slušne vyzerajúce sukne, aj vaky a pod. veci. Nezdalo sa mi to ťažké - hoci fakt je, že treba prax, ale to asi vo všetkom. Treba len skúšať, aj keď možno zo začiatku to bude pokus - omyl, ale určite sa to naučíš.
Musíš však brať do úvahy, ako píšu baby, že to asi bude len preto, aby si mala radosť, nič na tom neušetríš, čo sa oblečenia týka - akurát budeš mať originálne veci. Ja napríklad momentálne musím znovu oprášiť skúsenosti, dlho som nič nešila. Ale v poslednej dobe stále potrebujem zmenšovať obliečky, lebo tie kúpené furt nesedia s tými v škôlke či doma, deti majú menšie vankúše ako typicky z obchodu, takže aj z praktického hľadiska sa zíde mať stroj doma občas.

katkakovac
17. feb 2017

Som samouk, co neviem, najdem na you tube, vyskusam, ked tak vyhodim a vyskusam znova. Ovlecenie sit neviem, aj tak na tom neusetris. Sijem hracky, deky na hranie a vselijake blbosti. Pre mna je to obrovsky relax, ja si sama robim strihy, upravujem, vymyslam. Ak si tvoriva dusa, urcite sa v tom najdes. Ja sa chcem casom naucit sit capacky z kozenou podrazkou. Este neviem ako, ale viem, ze to zvladnem. Kukni mi do albumu. Zacinala som ako 13 rocna z medvedikom z burdy.

lija22
17. feb 2017

v prvom rade musis mat vela casu a trpezlivosti! ale mat masinu je super, ci uz gate skratit, tricku zuzit a podobne. urcite to skus, ale neinvestuj moc do masiny.
inac sit oblecenie sa vobec neoplati

meluela
17. feb 2017

@lija22 podla mna sa oplati ak chce mat clovek nejake lepsie veci, bez napisov, z kvalitnych materialov, zaujimave strihy .. lebo to by sa nedoplatil v obchode. bezne oblecko samozrejme je lacnejsie ked to usiju deti v indii

eeffka
17. feb 2017

@sida456 ja som sa naucila sama sit a obsluhovat stroj ako 11r, tak verim ze odhodlana dospela zena to da 🙂
zacinala som klasika obliecky, saty na barbie, neskor som presla na oblecenie pre seba ( Burda a spol...)
Dnes je sitia vyslovene pre nadsencov nakolko lacnejsie kupis ako usijes.
Drzim palce a pozor na prsty 🙂