Je tu dáka opatrovateľka starých ľudí?

mirka414
2. nov 2009

je tu nejaka opatrovatelka,alebo zdravotna sestricka?

tatolu
21. aug 2012

@skorica05 Škorica, teraz nemá, ale keď ležala, tak veľa nechýbalo a možno aj mala, neviem 😔 Ak áno, tak iba začínajúce... Ja som to liečila rôznymi mastičkami a čistou vodou. Najprv všetko vyumývať, keď bolo miesto až také hnisavé, tak pár dní som dávala Sudokrem, potom Imazol krémpastu (nie krém, ten nie je až taký účinný) a keď sa trošku zacelilo, tak klasickú zelenú indulónu.... Niekedy bolo potrebné pocedúry znova a znova opakovať - totiž všimla som si, že tie dve maste sú dobré ale pri stálom natieraní až tak nezaberajú.... A v nemocnici mi kázali kúpiť Menalind sprej a pastu (dobre vonia a dezinfikuje) - je tam napísané, že nechať chvíľu pôsobiť a potom iba zotrieť... Pri takých otvorených ranách mi maminka lepšie znášala tú bolesť (no čistá voda je vždy čistá voda...) A predpokladám, že leží, bolo by dobré pýtať si antidekubitárny matrac (isto ho majú v nemocke, len ho bežne nedávajú) a ak by si mala taký penový kúsok matracu, tak vykrojiť doprostred dieru, aby to postihnuté miesto dýchalo... Maminka keď ležala, tak mi teta kúpila v lekárni taký kus nejakého chlpatého materiálu (ako ovčia koža, ale mne sa to zdá taká umelina...)- je to tiež niečo antidekubitárne a ja to stále dávam pod plachtu - mali to vraj v nejakých veľkých baloch (práve si to niekto objednal, lebo že to bežne nemávajú - je to drahé.... Veľa síl 😔 Najlepšie by bolo, keby už bola doma... To by si si aj trošku pomohla 😔 Treba to totiž často ošetrovať, nie iba 1 x za deň 😔

tatolu
21. aug 2012

@skorica05 Teraz čítam, že ju máš doma... Tak poskúšaj.... Ináč, ak má dekubity, doktorka Ti môže odporučiť aj Adosácku sestru na pomoc... Adosácke sestry sú určené práve na ošetrovanie takýchto dekubitov a pravidelné pichanie liekov do žíl....

tatolu
21. aug 2012

@skorica05 Buď rada, že Ti ju tam nenechali.... Mne maminku vždy vrátili v horšom stave ako tam išla - hlavne čo sa týka zaparenej ritky 🙄

skorica05
21. aug 2012

@tatolu dík za rady, inak nechce ani jesť ani piť, lieky vyplľúva

tatolu
21. aug 2012

@skorica05 Moja maminka sa síce naje, ale piť by nevypila nič, keby som jej každú chvíľu nevravela, že piť musí... Aj tak horko ťažko vypije max. 1/2 l vody 😠 Ak na ňu pozabudnem a robím niečo okolo domu, tak aj 1 dl je veľa, čo vypije 🙄 Vonku nechodíme vôbec, lebo nechce a tak ten výdaj tekutín nie je taký rýchly... Viac do nej dostanem vody, keď jej pohrozím, že ju dám do nemocnice...
Tvoja maminka sa opúšťa 🙄 Musíš jej s kľudom dookola vysvetľovať a utvrdzovať ju, že ju máš rada a že chceš aby bola pri vás čo najdlhšie... Viem, že je to ťažké, lebo je už toho moc... A nezje vôbec nič? Ani to čo má rada? Ani žiadne ovocie alebo zeleninu?

skorica05
21. aug 2012

@tatolu , ja to mám s nou o to ťažšie, že má stareckú demenciu a ona už nič nechápe

tatolu
21. aug 2012

@skorica05 tak skús ako malinkému bábatku vodu podávať striekačkou rovno do pusy aj s rozdrvenými tabletkami 🙄 Podľa vyjadrenia doktorky stačí keď každú chvíľku aspoň glg vypije... Ja tiež viem, že povie sa to ľahko... To naozaj treba pri nich sedieť stále a furt 😔

tatolu
27. aug 2012

@skorica05 Ahoj. Ako sa podarilo preliečiť dekubity? Podarilo sa Ti aj Ados sestru vybaviť, či sa s tým trápiš sama?

skorica05
27. aug 2012

@tatolu , ahoj, dekubity sa darí liečiť, ale teraz ma znervoznuje mamin kašeľ, teda kašeľ má celkom fajn mokrý aj si dobre odkašle ale nevie to dať zo seba von a dnes jej aj začalo večer pískať. Zajtra volám asi lekárke, nech ju príde popočúvať. Ja sa ju bojím nechať samu v noci, manžel mi dohovára, že budem vyčerpaná, aby som stále nebola pri nej.

tatolu
27. aug 2012

@skorica05 Ak máš fenistil kvapky, daj jej - uvoľní jej to trošku a lepšie sa jej bude dýchať... Zajtra doktorka isto niečo poradí 😉

skorica05
30. aug 2012

@tatolu , aho, mamu mi dnes odviezla záchranka, začala sa s tými hlienmi dusiť, je umiestnená na geriatrii. Hospitalizovali ju večer, takže neviem nič bližšie lekárka tam nebola, robia len do pol 4. Bola tam jedna sestra jedna praktikantka a ošetrovateľ, ktorý je tam len do 10 pre 22 pacientov na celú noc 😢

tatolu
31. aug 2012

@skorica05 ach jóóój ☹
No ja tiež nemám moc dobré správy 😒 S maminkou pred vyše mesiacom som chcela absolvovať tú hyperbarickú komoru, no nezobrali mi ju lebo jej zistili tachyarytmiu a mala aj vysoký srdcový tlak, chceli nás tam nechať v nemocnici, ale som odmietla... doma sa nám tlak upravil, takže tlak bol isto spôsobený psychikou 😔, ale tá tachyarytmia nie... Včera sme boli u kardiológa a vlastne mi povedal, že terajšia liečba riedenia krvi pri tachyarytmii je slabá - je vysoké riziko ďalšiej trombózy, ktorá môže zastať aj v mozgu a tým spôsobiť ďalšiu mozgovú porážku 🙄, druhý spôsob liečby - zvýšenie injekčnej dávky, alebo nasadenie nových liekov, zas môžu spôsobiť zakrvácanie.... On je za riziko zakrvácania, ale musím ešte získať vyjadrenie neurológa a neurochirurga... Hm, sper vyhliadky 🙄

skorica05
31. aug 2012

@tatolu práve som sa vrátila z nemocnice, mama má zápal pľúc a je to kritické, bola som pri nej od 12 do 3 potom bola sestra a moja dcéra a budúca nevesta. je mi hrozne, ked ju nemám doma 😢
Sama isto vieš, že mama je mama

tatolu
1. sep 2012

@skorica05 ☹ Držím päste a veľa energie prajem 😔

tatolu
4. sep 2012

@skorica05 Ako je mamine? Už je lepšie? Dúfam, že áno

skorica05
4. sep 2012

@tatolu , horšie jej je, včera som bola pri nej 4 hodiny a stále spala a mala teplotu, dnes jej majú robiť bronchoskopiu

tatolu
4. sep 2012

@skorica05 Myslím na vás. Daj vedieť aké budú výsledku a tiež čakám každé info... Dúfam, že budú lepšie správy 😔

skorica05
4. sep 2012

@tatolu mame dnes robili intubáciu , lebo má tie hlieny hlboko, že takto jej to lepšie odsajú, stále len spí a je to hrozný pohľad ked sa na nu pozerám srdce mi krváca

tatolu
8. sep 2012

@mirka414 @titkovamiriam Dievčence, prajem nám k dnešnému meninovému sviatku všetko najlepšie, nech sa nám darí 😉

mirka414
autor
8. sep 2012

@skorica05 presne pred rokom som toto prezivala aj ja a v pondelok som sa na kurze zlozila,lebo sa mi to vsetko vratilo co som prezivala so svokrom ☹ je to rok co odisiel ale stale mi velmi chyba ☹ uz sme aj pomnik dokoncili.

titkovamiriam
8. sep 2012

@tatolu dakujem,prave sme dosli so super vyletu🙂a dnes bude grilovacka a co sa tyka temy,vybavujem si opatrovatelsky kurz na bracha.z diabetu je skoro uplne slepy.( u nas doma mala nemocnica...

skorica05
8. sep 2012

@mirka414
@tatolu Dnes mi moja dobrá mama o pol 6 ráno zomrela 😢

mirka414
autor
8. sep 2012

@skorica05 juj to mi je luto uprimnu sustrast prajem. ☹ viem ako ti je drz sa.

tatolu
9. sep 2012

@skorica05 Jáj, taká smutná správa... Úprimnú sústrasť a silné silné objatie posielam 😔 😢 😢 😢

skorica05
9. sep 2012

@tatolu
@mirka414 , ďakujem dievčatá, je mi smutno, veľmi smutno ☹

tatolu
9. sep 2012

@skorica05 Je niekto s Tebou doma?

mirka414
autor
9. sep 2012

@skorica05 my sme dnes rano mali rocnu omsu za dedka a hned ako som prisla domov mala o 10 hodine aj leonie detsku omsu a potom som sa motala v kuchyne ked zrazu bac,v izbe kde spal dedko a teraz mame jedalen z nicoho nic padla salka na zem zo skrine a rozbila sa 😕 zeby dedko? drz sa mamine je uz teraz dobre,uz ju nic neboli,uz nic neciti.

skorica05
9. sep 2012

@tatolu , manžel, ale od stredy ide do práce a ja v tom velkom dome ostanem sama. Dcéra sa pred mesiacom odsťahovala a syn býva sám už 10 rokov

skorica05
9. sep 2012

@mirka414 , ja viem, len je mi smutno, ked vojdem do jej izby a ona tam nesedí a neusmieva sa

tatolu
9. sep 2012

@skorica05 Mala by si si nejak vyplniť čas a viac sa zdržiavať mimo domu 😔 Bude to veľmi ťažké obdobie 😔 ☹ 😢 😢 😢 😢 😢