Je tu nejaká obeť podvodníka z Bazos.sk?

kiwi82
14. jún 2011

Musim aj ked nerada priznat, ze som naletela podvodnikovi. na bazos.sk som dala inzerat, ze kupim kociar concord do 120 euro. a ozvala sa mi pani slavka, ze mi ponuka za 100 euro concord neo. chcela, aby som jej peniaze previedla na ucet, tak som aj urobila. no a dnes som citala upozornenie na zenu, ci muza, nevime, co robi tieto veci, ze ponuka tovar, ktory nema, zhrabne peniaze a tovar a ani svoje peniazky nikdy neuvidite. patrala som na nete a zistila som, ze som uz asi 10 podvedena pravdepodobne tou istou osobou. podla cisla uctu a podla mena majitela uctu by malo ist o tu istu osobu. neviem, co dalej.... zvazuje podanie trestneho ozamenia. ak ma niektora podobnu skusenost, prosim ozvite sa. dikes.

eugenik
2. nov 2017

Chcem upozorniť na podvodníčku na Bazosi, bradacova123@gmail.com.
Alias mailu použiva : Knight of the Truth uvadza Poprad, telefon 0960012211.
Použiva č.u. SK60 1100 0000 0029 3817 0261. Tovar žiada zaplatiť vopred a potom nekomunikuje. Možno mal alebo bude mať niekto s ňou tu " česť".😢

joja55
2. nov 2017

@eugenik chod na policiu.... Mna jeden dobehol a teraz ho nasli a bola som uz vypovedat ... Maju ho uz len stretnut sa a jednu mu vpluvnut do tvare

tothannam
18. nov 2017

https://www.bazos.sk/hodnotenie.php?mail=0&tele...
mne sa v strvtok predstavila s tymto tel. c ako lukacova, hamuliakovo, vyžiadala si bobilny kluc, dala som jej (viem,viem...) naburali sa mi uz aj do ineho profilu na inej inzertnej adrese

angiv
28. nov 2017

Ahojte, upozorňujem na podvodníka, ktorý píše z adresy marykate314@outlook.com Najprv pošle sms s chybnou slovenčinou, potom si mailom pýta bankové údaje a údaje na platbu cez paypal. Píše, že má prepravnú spoločnosť a vie si prísť pre tovar.

novana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
angiv
29. nov 2017

@novana ano pozerala som hned ako mi prišla tá zvláštna sms

martinusska
11. dec 2017

Prosím Vás,ak sa niekto nájde,kto naletel podvodníkovi na Bazosi ,predal mojej dcere mobil,žiadal zaslať peniaze vopred a samozrejme nič neposlal,ešte v septembri 2017.Používa email:hudccd@centrum.sk alebo 1271dušan@centrum.sk.bola už na polícii,kde spísala udanie.ak ešte oklamal niekoho,ozvite sa mi prosím na mojom emaili:ivavalc@azet.sk.

adaasek
13. dec 2017

Som tiež nútená zdieľať informácie o podvodných kupujúcich, predávam cez Bazoš bicykel, 2-krát ma kontaktovali cez sms a ďalej sme konverzáciu viedli cez emaily v anglickom jazyku, chceli mi previesť peniaze na Paypal účet s tým, že mi tam poslali 500e aj za poštovné, ktoré som od nich ani nežiadala, ale háčik bol v tom, že som poštovné mala vopred uhradiť cez Western Union v sume 155e a odoslať doklad o zaplatení na paypal, po čom sa mi mala suma 500e uhradiť, no to už mi začalo poriadne smrdieť a napísala som im nato, čo si o tom myslím, po čom ma už viac krát nekontaktovali. Aby ste si mohli dať aj vy na nich pozor, zdieľam tu ich emaily: Marvin Eastmond Marvin.Eastmond@hotmail.com a Katherine Jamm katherinejamm@outlook.com katherinejamm@gmail.com. Dávajte pozor na takéto rôzne zahraničné emaily a smsky, bolo by veľmi jednoduché naletieť im!!!

adaasek
13. dec 2017

@angiv Mala som ten istý prípad len s iným mailom, tí ľudia nemajú kúska svedomia.

adaasek
13. dec 2017

Tu je o tom celý článok s presnými postupmi podvodníkov akože zo zahraničia, ktorým som skoro aj ja naletela: https://www.zive.sk/clanok/109923/predavate-tov...

dadaponechalova
15. dec 2017

Mna obrali o 1100€ - ovú kameru ktorú som poslala milému pánovi do Belgicka s podmienkou, že financie odovzdal agentovi z colony bank a po odoslaní balíku (kuriérom DHL za 70€ ) a potvrdenia na ich email som mala dostať peniaze.. Ako by nestačilo, že mi peniaze z "banky" neprišli, následne sa snažili privyrobiť si ešte viac. Vraj minimálny finančný limit z krajiny do krajiny je 1600€ a mám najprv poslať peniaze jeho bratrancovi do francúzska (500€) a on mi následne zašle sumu 1600€.vtedy mi došlo, že som sa stala obeťou podvodu. Kamera už bola doručená v Belgicku , hlúpo som verila a doplatila na to. Treba aby o tom ľudia vedeli, aby sa podobné podvody čo naviac eliminovali.
!!!!!!!!!!pozor na COLONY BANK, malendez.g@gmail.com , colonybank@transfer-processed.com !!!!!!!!!!!

johnysro
25. dec 2017

@alias32 vidim,ze niesom sam koho okradol. Pavol Volansky.pritom sa pozname osobne.zobral si odomna zvaracku na elektrody.ze ju vyskusa.a na druhy den sa ozve.na druhy den sa uz zastihnut nedal.ze vraj musel surne odcestovat.neaky cas ma natahoval.ez net vyhovorky.osobne sa s nim uz nestretol.stretnut neda.je to 25rocny zasran.na adrese trvaleho bydliska sa velmi nezdrzuje.ma aj ucett na fb. Pavol Voľanský je tam vyskereny v obleku a cervenej kravate.ja uz som mu pisal.no klasika precita zablokuje.....

joja55
18. jan 2018

@alias32 ahoj...tak len pre info. Policia riesila aj mensi podvod ako teba dobehli. Ako som ti pisala mna jeden chlap dobejol o tych 40€ ako sme kedysi pisali...a policia to riesila. Dostalo sa to na olrewny urad a tam.rozhodli, ze chlapec je povinny vratit sposobenu skodu.

verapredaj
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomi16
22. jún 2018

Ozvite sa mi kto bol v najblizsej dobe oklamaný na BAZOSI.... zistila som podvodnika. Podavam na neho tresne oznamenie

timi86
22. jún 2018

@tomi16
Ahoj...ja som bola oklamana o 23€.Pani menom Patrícia Salajova ponúkala kočík. V stredu bol manžel vložiť peniaze priamo na účet. Takže ich musí už mať. Keď som jej písala ci už poslala kočík neodpovedala. Komunikácia bola formou e-mailu. Naposledy mi písala včera keď som chcela aby sme si písali cez fb že je to jednoduchšie ako cez email tak mi odpísala ze fb nepozná, iba o ňom počula.

tomi16
26. jún 2018

@johnysro divim sa , že keď ho poznáš, nešiel si s tým na policiu. Dokedy sa tu budu taky pacnharti priživovať na slušných ľuďoch.

rora
26. jún 2018

@tomi16 na fb v roznych bazarovych skupinach sa z casu na cas objavia aj varovanie pred podvodnikmi z bazosu, informovala by som sa aj tam.... mozno sa dakto najde

tomi16
26. jún 2018

@roraaj nad tým som premýslala... napiísem t do sukromnej posty

masala
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
tomi16
4. júl 2018

Zacalo sa vyšetrovane PODVODNIKA z Bazosa. Ozvite sa mi dalsie.. potrebujem dalsie vypovede...

tomi16
4. júl 2018

a v ziadnom prípade nikomu neplatte na učet dopredu...

alias32
4. júl 2018

@johnysro Tak to je pekne storry a mne zvaracku chcel predat :D

lenkakravcova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
novana
4. júl 2018

@tomi16, mám za sebou viac ako tisíc obchodov k spokojnosti. Len raz, už pred rokmi, predávajúca tovar neposlala, následne nekomunikovala, no keď som jej vysvetlila, ako skončia moji obchodní partneri - podvodníci, v tom momente bežala s balíkom na poštu. Aj na dobierku môže podvodník poslať polystyrén alebo tehlu. Predávajúceho si pred kúpou treba "preklepnúť" a neulakomiť sa na neprimerane nízku cenu.

tomi16
4. júl 2018

@novana ano to mas pravdu moja vina moja vina.. jaj ja som vela popredala a ani vo sne by ma nenapadlo niekoho podviest, alebo mu nieco neposlat.. nedajboze v zlom stave

tomi16
4. júl 2018

@alias32 a poslala si mu peniaze na ucet? ak ano posli mi do internej posty cislo uctu kde si mu poslala

javka
7. júl 2018

dnes sme boli na polícii, keďže sa mi ozvala jedna pani odtiaľto, ohľadom podvodníka z bazošu, jeho č.účtu SK9309000000005138761315, dúfam že na políciu pôjdu viaceré osoby a nahlásia ho...kto z vás už bol na polícii? dnes som písal s jednou pani, ktorá my vás @tomi16 spomínala, že vás tiež okradol (boli ste tiež na polícii?)

tomi16
9. júl 2018

@javka super.. presne na to iste císlo sme viacere platili.. aj ja som uz bola na policii..

joja55
10. júl 2018

@tomi16 tak ja som bola tiez...no uplne zvlastny postoj. Braj ked aom uz podala raz oznamenie...naco somzas prisla s tym istym hoci s novou info. Pouzila som tvoje info. Takze som nepochodila nijak.... Skusim este raz cez tyzden