Je tu niekto, kto si váži všedný deň?

bubinko83
3. okt 2011

Pytam sa sama seba kedy sa prestanu ludia konečne stažovat a kedy si naopak začnu važit to čo už maju a mnohy to nevidia.Je to smutne ale mam pocit že každy sa nahana za nie moc doležitymi vecami a zabuda na tie ktore už ma ,existuju a on ich nevidi.Je tu niekto taky kto si važi každy jeden "všedny" den?

lussy23
10. okt 2011

je to smutné, že sa ľudia na všetko sťažujú a pritom majú toho viac než iní. . Ale treba si pozrieť niektoré príbehy v Refelexe alebo Modré z neba, či v časopisoch prečítať, aj tu na Koníkovi niektoré témy a hneď si človek uvedomí, že rieši úplne hlúposti.

kata13
10. okt 2011

ja mam prave pocit, ze ludia ktorí sa neustale stazuju, si prave tie tazkosti sami privadzaju. ved sam clovek sa citi negativne, ked nonstop negativne rozmysla a lutuje sam seba a nic pozitivne od zivota ani necaka, lebo vzdy mal nestastie a hotovo.
a najviac ma irituju takí co sa na vsetko stazuju, ale nespravia vobec nic preto, aby to mohli zlepsit aj ked maju moznost a sancu. a budu sa na vsetko stazovat jednoducho dalej a cakaju, ze sa im asi neviem kto postara o to, aby sa mali lepsie. prave nedavno sa mi nad takymi pozastavil mozog, ked som s nimi chvilu kecala o takychto veciach.

bubinko83
autor
11. okt 2011

@lussy23 to maš pravdu že niekedy treba kuknut relacie tipu modre z neba aby si človek uvedomil čo ma. Napr. ja včera idem po meste a vidim dievčatko cca 7 rokov v tom velkom kočiku cela vykrutena a ona postihnuta. Bol to hrozny pohlad a normalne mi srdce stislo a ked si predstavim to trapenie rodičov. Fuuuuuuha ,hned som podakovala za svoju zdravu rodinku a zdraveho syna považujem za najvačši dar v mojom živote.
@kata13 ano aj ja som toho nazoru že ludia ti chronicky stažovatelia si tie veci na seba tahaju lebo tak rozmyšlaju.Aj včera som bola na preventivke a v čakarni u doktora som veru nič pozitivne nepočula.Len same lutovanie,stažovanie, nedostatok penazi .No uplne hrozne.

gabuci
11. okt 2011

@bubinko83 máš pravdu vo všetkom.Aj ja ked vidím postihnuté dieťa,hned si myslím na to,že môžem byť šťastná,že moji su v poriadku.Aj ked niekde stretneme s detmi postihnutého človeka vždy im poviem,nech sa toľko nanho nedívaju,nemaju dať najavo,že chorí,či postihnutí sú čudáci.Však každému je nepríjemné ked sa nanho dívaju len preto lebo je iný ako my ostatní.Napr.nášmu kamarátovi amputovali nohu,aj okrem toho je dosť ťažko chorí,/má aj rakovinu/ale ked k nim ideme na návštevu,nikdy nedáme najavo,že veci sa zmenili,pokiaľ sa dá,tak skusime ho podržať nad hladinou.Dcéry sa tam bavia normálne s ným,len mna ako dospelého to niekedy ide zadusiť,že nikdy už to nebude taký ako predtým...že môžem dakovať za to,že mi sme na tom lepšie,ked aj nie sme bohatí a problémy máme aj my niekedy dosť.

marianax
11. okt 2011

@bubinko83 ja dakujem za kazdy den a som vdacna za to co mam🙂

bubinko83
autor
11. okt 2011

@marianax super sa to čita a aj počuva toto čo si napisala ,dnes to je velmi malo počut bohužial 😒 Aj som vdačna za každe rano ked sa zobudim a všetko je ok aj ked slniečo vždy nesvieti 🙂

bubinko83
autor
11. okt 2011

inak ja si myslim že v dnešnej dobe su ludia preto neštastny lebo maju priliš vysoke naroky. Značkove oblečenie,drahe dovolenky ,auta .Ved volakedy sa takto nežilo.

marianax
11. okt 2011

@bubinko83 presne tak ako hovoris a myslym ze nas to aj ubera na energii lebo je tazke sa prisposobit a ludia ta aj odsudia ak nemas to co oni a pozeraju sa na teba zhora......ale v podstate su to nestasny ludia....

bubinko83
autor
12. okt 2011

@marianax dneska ta všade ludia oberaju o energiu a ešte nezanšam ked sa ludia lutuju. Aj minule som tak sedela v čakarni u doktora a normalne sa tam ti ludia vyvyšovali jeden na druheho ake maju choroby,kolko infarktov kto prekonal a kolkym doktorom chodi .A najlepšie bolo na tom že každy počuval len seba.

marianax
12. okt 2011

@bubinko83 och presne ja tiez chodim k lekarovi a neznasam tie reci o chorobach ...vobec si neuvedomuju o com rozpravaju...ano je dobre sa niekedy vyrozpravat ale toto je uz prehnane je lepsie rozpravat sa co mam v plane alebo nieco pozitivne a nie zbytocne sa stresovat ved ludia si tym sami tie choroby privolavaju...

bubinko83
autor
12. okt 2011

@marianax presne oni sa v tom priam vyživaju že su chory. Aspon ja mam ten pocit. Raz som bola u masera a ten sa zaobera aj takou alternativnou mediacinou,chodila k nemu jedna pani ktoru časom vyliečil z nejakej choroby iba doplnkami.A ta tam jedneho dna nabehla že jčo jej to dal ved ona vyzdravela a teraz jej nepriznaju invalidny dochodok!!! 😕 Normalne som nechapala a vtedy som pochopila že ludia nechcu byt zdravy.

marianax
12. okt 2011

@bubinko83 coooooooooooo tak to mam dost i ja chcem takeho doktora 😀 no vidis sila fakt sila

bubinko83
autor
12. okt 2011

@marianax že? Aj ja by som to prijala. Dneska si ludia nevažia nič a každy zaklada len na materialnych veciach pritom x veci k životu vobec nepotrebuje.

mywiel
12. okt 2011

Hehe ludi tazko zmenis, ved len staci s hocikym sa bavit len o pocasi a vzdy budu ludia sa stazovat, ze v lete je velmi horuco a v zime je velmi zima a mrzne, co viac dodat cloveku nevyhovies... 😀 😀 😝

bubinko83
autor
12. okt 2011

@mywiel ja nechcem zmenit ludi ale seba 😉