Je tu niekto, kto si váži všedný deň?

bubinko83
3. okt 2011

Pytam sa sama seba kedy sa prestanu ludia konečne stažovat a kedy si naopak začnu važit to čo už maju a mnohy to nevidia.Je to smutne ale mam pocit že každy sa nahana za nie moc doležitymi vecami a zabuda na tie ktore už ma ,existuju a on ich nevidi.Je tu niekto taky kto si važi každy jeden "všedny" den?

twinflame
3. okt 2011

@bubinko83 ja sa hlásim k tým, ktorí si vážia každú minútu svojho života. Prišlo to po veľkých turbulenciách a ťažkých skúškach. Som vlastne šťastná, i keď navonok toho veľa nemám. Až teraz skutočne žijem 🙂

gaga1
3. okt 2011

... ked clovek chce, kazdy den mozu byt vianoce🙂

jarunka111
3. okt 2011

@bubinko83 ľudia sa nikdy neprestanú sťažovať. Sú takí, čo ocenia maličkosť a tešia sa z nej a ak ani tú maličkosť nemajú, tak sa nesťažujú. A sú takí, čo vedia len bedákať a poukazovať na svoju "biedu", aj keď to tak väčšinou nie je. Od tých preč, lebo dokážu neuveriteľne odoberať energiu 😒 Ak hľadajú pomoc, je to iné, ale točiť to isté ako obohratá platňa a nepočuť ostatných...
A presne ako píše @gaga1 ...ak človek chce....len chcieť nestačí a častokrát pre to, aby človek začal žiť musí aj niečo urobiť, a to je problém ☹
Nedávno som sa stretla s jednou múdrou paňou, rozprávali sme sa o všeličom, ale najviac mi rezonuje v hlave jej postoj: AKO SI TO UROBÍME, TAK TO MÁME. A to sa mi páči a musím uznať (za seba), že to aj platí 😉

titkovamiriam
3. okt 2011

@bubinko83 stačí si prečítať pár tém na tejto stránke a som rada za každý den co mi život priniesol-mam krasne ,zdravé deti,spokojný rodinný/už chvalabohu/život!!!

Clovek si zacne važit život a dni až kým asi neprežije niaku traumu,nezíska negatívnu skusenost alebo sa naučí na vlastných chybách...

No su aj ludia čo maju všetko na svete a budu nespokojný celý život 😠

lenka3007
3. okt 2011

@bubinko83 vždy sa najde niekto, kto sa bude sťažovať, to nezmeníš. Netreba takých ludi vobec riesiť, najlepšie je eliminovať, alebo celkom odstraniť zo svojho života... Malo ludi si neuvedomuje, ze nie su nesmrtelny a že nemladnu a potom v šesťdesiatke zistia, že vlastne nič neprežili. Mala som znamu, ktorá ked zavolala, alebo prisla, stale hovorila o sebe, ake ma ona problemy, ako nevladze, ako ju vsetko boli, čo ona bude robit, jej maly je chory, jej maly ma bobocko a nikdy sa nespýtala ako sa mam ja, ako sa ma nas maly. vyčerpávalo ma to, nie ze by som bola taka, ze si nevypocujem, ale ked je to jednosmerna debata, tak to nema vyznam presne ako napisala
@jarunka111 len utekať kade lahšie 🙂))

annaopialova
3. okt 2011

ahoj ano su taky ludia ale zalezi na povahe kto nema stale dost tak sa nahana a ked ho zlomi choroba tak pride na to za naco mu to vsetko je ale vtedy je uz neskoro

marianka79
3. okt 2011

@titkovamiriam tak to pravda vždy sa najviac stažujú tí čo najviac majú 😉

marianka79
3. okt 2011

inak som rada že je tu konečne téma kde sa nikto nestažuje 🙂 podla názvu som si aj myslela že to je zase niečo klasické do dnešnej doby ale... @bubinko83 ja patrím tiež medzi tie ktoré žijú v prítomnosti nie že by som nepotrebovala peniaze potrebujem ich ako aj každý ale nenahánam sa až tak za nimi včera som prečítala super knihu a tá mi niečo dala volá sa.....Kam sa podel múj sýr?.......... 😉 velmi dobrá a poučná kniha je to a je aj na nete

bubinko83
autor
3. okt 2011

@marianka79 @lenka3007 ja viem že takych ludi bude vždy vela a to nikdy nezmenim.Mam na mysli niečo take ako zmenit svoje myslenie a niektory ludia nam zo života uplne odidu.Fakt to tak funguje.Ja sa už dnes takym chronickym stažovatelom vyhybam ako sa len da. Proste už to nechcem počuvat.Každy ma svoje a ja to tiež nikomu nevešiam na nos lebo myslim že každy ma svoje veci a o tom je život.Nemože byt všetko len krasne a jednoduche.Prečo sa každy stažuje,prečo nikto koho stretnem nepovie aky je dnes krasny den,citim sa dobre,mam krasne zdrave deti alebo vnučence. 🙂

lenka3007
3. okt 2011

@bubinko83 no vidiš, to je ono, čo aj mňa tak irituje. zavolam domou, stretnem niekoho, otvorim facebook a vsade same sťažovačky.... samozrejme že každy ma niečo, čo sa mu nepaci, ale napriklad aj ja si to nechavam pre seba, su to moje problemy a nebudem s tym zaťažovať inych, Ine je, ked niekto potrebuje pomoc a posťažuje sa naprikald, že ho bolia neskutočne nohy, čo na to pomaha (to bol cisto len priklad) ... Hlavne je ze myslime ozitivne my, ostatnych neprerobime 😉

bubinko83
autor
3. okt 2011

@lenka3007 presne ,ja si myslim že aj tak mi nikto nepomože a jediny vysledok stažovania je že sa potom začne stažovat aj ten druhy a je to jeden kolotoč a lutovanie sa donekonečna.Ja som dost depkovy človek ale snažim sa to zmenit,lebo som zistila že mam krasny život,milujuceho manžela a rodinu ,tak začim stale len plakat.Co bolo-bolo a čo bude to nik nevie. 🙂

lenka3007
3. okt 2011

@bubinko83 tak depku ma z casu na cas kazdy, ale na to ma svojich najblizsich, aby sa vyrozpraval... teda aspon podla mna... lenže problem niektorych ludi je, že ked sa opytaju ako sa mam a ja poviem, že dobre, tak si myslia, ze ked sa mam dobre, treba na mna nalozit ich neduhy... je mi jasne, že kazdy potrebuje peniaze, bez nich neprezije, ale ked ma niekto kde byvat, ma stastie na zdrave deti, manzela a ma co jest, nie je sa na co sťazovat...

bubinko83
autor
3. okt 2011

@lenka3007 asi presne o tom to je.Aj ja ked niekomu poviem že sa mam dobre a nemam sa načo stažovat tak pozeraju na mna jak keby nejaky blazon 😀

lenka3007
3. okt 2011

@bubinko83 🙂 🙂 skusim ja raz povedať, že sa mam zle, som zvedava, aka bude reakcia 😀 😀 😀

bubinko83
autor
3. okt 2011

@lenka3007 to nie ja si nebudem kazit den. 😀 Oni si povedia že sa maju zle tak nech sa maju.Ja sa mam dobre a chcem aby to tak zostalo 😉

marianka79
5. okt 2011

@lenka3007
@bubinko83 ale najhoršie na tom je že ked aj poviem pred všetkými ako mi je dobre som spokojná s platom a tak... oni na mna vždy také pohlady hodia hlavne v práci ked o tých peniazoch poviem je tam velká závist a neprajnost prečo ona je spokojná a ja nie??? ked sú prestávky ja som radšej už ticho a počúvam a čo iné ako len samé negatívum 😒 ja teraz vela čítam o pozitívnom myslení mám takú menšiu zbierku kníh a kupujem a kupujem dalšie zaujímavé včera som akurát čítala Pros a dostaneš http://www.martinus.sk/?uItem=52810&gclid=CP2di...

bubinko83
autor
5. okt 2011

@marianka79 ano presne o tom to je.A teraz som si to prave začala viac všimat čo ti ludia robia.Napr. včera sa mi začala sama od seba začala stažovat predavačka pri pokladni,nepochopila som ale prečo to hovori mne,lebo ja s jej pracovnou dobou ani platom nič nespravim. 😀 A druha pani si pri nas prisadla na kavičke s maminou a začala točit o chorobach ake ma no už som mala dost. Mamina čita kopeeec takychto knih a dlho rokov ,je riadne naštudovana takže ma myslenie na inej urovni ako ja " zatial" .Strašne to chcem zmenit ,lebo napr. stres mi prinaša aj ine zdravotne problemy.Je to ale velmi tažke začat mysliet inak a hlavne spravne. A na ake chodiš stranky prosim ta,ja som našla fajn stranku poznanie.sk. Dobre čitanie,len si treba vybrat.

bubinko83
autor
5. okt 2011

@marianka79 a prave mi včera mamina hovorila že niekedy davnejšie sa ludia skor hambili za svoje choroby a nikdy sa o nich tolko nehovorilo ako teraz. Teraz su ludia priam "pyšny" na to že chory a ma ich kto lutovat 😕

marianka79
5. okt 2011

@bubinko83 jééžiš ja to mám snát prelúskané všade na nete ale tu na konovi mám jednu oblúbenú stránku tiež tam riešime podobné veci 😉
vieš ak by som takto pozitívne nemyslela moj syn by na to velmi doplatil nikto mu nedával šancu na zlepšenie iba ja ale mna tie reči posilovali a dostal sa tam kde je a ja som štastná 🙂

marianka79
5. okt 2011

@bubinko83 jej tak to jak moja mama ked som mala dlho bolesti a neskor zdrav problémy čo ma až k operácii doviedlo už mi tam rakovinu videla bože!!! 😠

bubinko83
autor
5. okt 2011

@marianka79 a ktora stranka je to tu na MK? Ved to že človek musi fakt inak rozmyšlat lebo potom ide všetko dolu vodou.Ja mam problem skor s permanentnym stresom,proste som jak na ihlach a potebovala by som bud nejake cvičenia alebo taketo veci.

marianka79
5. okt 2011

@bubinko83 je to tu na MK Kontakt s anjelmi ale píšeme si aj o pozitívnom myslení velakrát 😉 sú tam super kočky 🙂

marianka79
5. okt 2011

@bubinko83 a nad meditáciou si neuvažovala???

bubinko83
autor
5. okt 2011

@marianka79 o tych anjelikoch neviem nič 😒 To som si nikdy neštudovala. A meditacia neviem ako sa robi. Možeš mi poradit?

marianka79
5. okt 2011

Priestor, miesto na meditáciu

Nech už ste kdekoľvek, najdôležitejšie je, aby ste mali pokoj a bolo čo najmenej prítomných rušivých vplyvov. Ideálne sú odľahlé miesta v prírode, ale vhodná je aj izba, pokiaľ nikto nie je nablízku. Z preventívnych príčin je dobré vypnúť telefón a pod., aby nás nevyrušovali žiadny ľudia. Miestom meditácie by malo byť také, kde sa cítite bezpečné a pohodlne.
Vhodná doba

Vhodná doba je takmer kedykoľvek. Najvhodnejšie je poznať vlastné biorytmy a teda vedieť, kedy je pre vás najjednoduchšia práve táto činnosť. Najčastejšie sa spomína ráno a večer, ktoré vyhovujú najviac ľuďom. Dôležité je, aby a meditácia stala čo najpravidelnejšou, pretože čím dlhšie ju prevádzkujete v konkrétnu dobu, tým ľahšie to ide. Vyberte si teda sami, kedy vám to najviac vyhovuje, ale bolo by dobré, aby ste mohli meditovať každý deň v rovnakú dobu.
Trvanie a prístup k meditácii

Meditáciu sa treba naučiť a vaša myseľ bude spočiatku protestovať. Je teda dôležitá hlavne vytrvalosť (niekedy 6 mesiacov, niekedy aj 2 roky...), ale oplatí sa vydržať. Nevzdávajte sa pri počiatočných neúspechoch! Chvíľu to trvá, no cena stojí za to. Pokiaľ sa vám veľmi dlho nedarí dosiahnuť žiadne výsledky, pravdepodobne robíte kdesi chybu., ktorú je však možné odhaliť a napraviť. Čím viac budete vládať meditáciu, tým viac sa v nej budete cítiť doma a neskôr vám bude dokonca prirodzenejšia, než bežný stav. A budete sa na ňu tešiť najviac z celého dňa.
Váš prístup musí byť taktiež dobrovoľný, meditácia sa nedá robiť na silu. Berte ju trebárs ako "cvičenie", ako súčasť ranných zvykov. Čím bude váš prístup uvoľnenejší, tým ľahšie sa budete do meditácie dostávať.
Ako začať
Začiatok meditácie

Pohodlne sa posaďte a uvoľnite sa. Na začiatku je doporučované "vypnúť" telo, tým že sa uvoľnia napäté svaly. Postup môže byť nasledovný:
Nechajte hlavu klesnúť na prsia. Zhlboka sa tri krát nadýchnite a vydýchnite. Potom sa vráťte do úvodnej polohy.
Zakloňte hlavu celkom dozadu. Zhlboka sa trikrát nadýchnite a vydýchnite. Vráťte sa do pôvodnej polohy.
Nakloňte hlavu čo najviac vľavo. Zhlboka sa tri krát nadýchnite a vydýchnite. Vráťte sa do vzpriamenej polohy.
Opakujte to isté, ale napravo.
Nechajte hlavu klesnúť dopredu, potom ju tri krát otočte dookola a vráťte sa do vzpriamenej polohy.
To isté, ale hlavu otáčajte opačným smerom.
Vdychujte nosom niekoľkými krátkymi, ostrými vdychmi, pokiaľ nemáte plné pľúca. Zadržte na okamžik dych, a potom naraz vydýchnite ústami, pričom vydajte zvuk "ha!". Zopakujte 3x.
Pomaly a plne vdychujte jednou nosnou dierkou (druhú si chyťte), vnímajte ako sa vám pri tom rozširuje žalúdok. Zadržte na okamžik dych. Potom pomaly vydychujte ústami a sledujte, ako sa žalúdok naopak zmenšuje. Toto cvičenie je zamerané na úplné vydýchnutie starého vzduchu z pľúc. Preveďte tri krát.
To isté, ale s druhou nosnou dierkou.

Teraz, s čiastočne uvoľneným telom sa pri hlbokom dýchaní sústreďujte n svoje myšlienky. Predstavujte si, že celé vaše telo je uzavreté vo veľkej bielej guli. Vnímajte prúdiacu svetelnú energiu.
Ďalej pokračujeme v uvoľňovaní tela. Pozornosť sústredíme na prsty na nohách. Prikážte im, aby sa uvoľnili. Nech sa napätie a únava rozpustí. Opakujte tento postup s bruškami nôh, pätami, členkami, atď. Úplne uvoľnite pomaly celé telo - lýtka, kolená, stehná, slabiny, chrbát, brušnú dutinu... až po krk a potom pokračujte aj s rukami. Postupujte odspodu hore, cvičenie zavŕšte pri "treťom oku". (miesto v strede medzi očami, trochu vyššie na, až čele)

Teraz sa nechajte unášať, padajte stále hlbšie a hlbšie do svojho tretieho oka. Opustite materiálny svet, prestaňte ho vnímať, opustite svoje ego. Neblúďte bezhlavo medzi svojimi myšlienkami - len ich pozorujte, potom len jedinú a ak to zvládnete tak neskôr žiadnu. Počúvajte svoje vnútro, nechajte sa ním unášať, nech k vám už prichádza akýkoľvek pocit či zvuk, nenechajte sa vydesiť. Poddajte sa tomu, pohybujte sa stále vyššie, stále dovnútra.
Vaša intuícia bude rásť.

marianka79
5. okt 2011

@bubinko83 tu je to tak vela rozpísané ale mne stačí ked večer ležím zavrem oči a na nič nemyslím predstavujem si svoje ležiace telo a sústredím sa na dýchanie na vzduch čo vo mne cirkuluje tak sa upokojím ale povačšine aj hned zaspím 😀

marianka79
5. okt 2011
marianka79
6. okt 2011

ahojte včera ked som šla na nočnú tak som si vravela ako mi je dobre cítim sa super a veru aj v práci som sa tak cítila čiže sme to a citime sa tak čo a ako si povieme síce ku koncu smeny ma bolel chrbát ale vždy som si trochu pocvičila a hotovo no čo by mi pomohlo stažovanie sa 😅 ale niekedy si pofrflem to hej 😝

gabuci
10. okt 2011

Ja si myslím,že v tom dnešnom svete väčšina ľudí sa sťažuje,málokto sa cíti v pohode a šťastná,/niekedy medzi nimi patrím aj ja.Väčšinou človek si len uvedomuje aký je život krátky ,ked prežije niečo nepríjemné,bolestivé,v ťažkej situácii si prehodnocuje svoj život a vtedy začne žiť a tešiť sa každej maličkosti.My máme tiež veľmi chorého kamaráta,nevyliečiteľného,teraz vidím aký je rozdiel medzi tým,čo prežije jeho manželka,rodina,zas aké sú maličké tie problémy,čo nazývam problémom napr.ja.Je na tom určite veľa pravdy,čo píše marianka predo mnou,sme to a cítime sa takto čo si povieme..