Je život v zahraničí naozaj taký skvelý?

18. máj 2023

Caute, zaujima ma vas nazor. Hlavne ti, co zijete mimo svk. Je fakt taky skvely zivot v zahranici, ako ho opisuju ludia, co tam ziju ? Lebo mam par znamych, ktori tam ziju a pride mi, ze sa strasne chvalia, ked pridu na Slovensko. Pritom nikto z nich tam nerobi nejaku prevratnu karieru. Jedna znama tam robi casnicku, znamy skladnika. Nepride mi, zeby tam zili inym zivotnym stylom, akoby zili na Slovensku. Znamy robi od nevidim do nevidim, ale ked pride na Slovensko, ma reci, aki sme tu zebraci a ze on by za taky plat, ako mam ja ani nevstal z postele. Nepride mi, ze si uziva peniaze, cestuje, podobne. Zije tam 5 rokov, ale hovori, ako keby tam robil manazera prady :D zije v UK pre informaciu. Tak ma zaujima, ze ci fakt tam je lepsi zivot alebo tam chodia ludia len zarobit s potom sa aj tak vratia na svk ? Nemyslim ale remeselnikov, co tam maju len tyzdnovky a pridu domov. Priatel uvazuje nad tym, ist tam zit, ale ja som zasadne proti. Povedala som mu, ze tam s nim nepôjdem. Lebo nikto tam na mna nebude cakat s otvorenou narucou a unyvat riady dakde v kuchyni nebudem :D alebo mam len obmedzeny nazor a da sa tam slusne zit ?

andreatytler
19. máj 2023

Na margo tych casnicok v zahranici...mam neter ktora ma moznost ist studovat na univerzitu. Rodicia by jej zaplatili akekolvek studium, ale ona uz roky chce a robi casnicku. Ty pracu miluje a hlavne ma nadherny prijem. Ale to je preto ze vacsina ludi na zapade neda sprepitne menej ako 10%. Dokial budu slovaci davat sprepitne tak ze zaokruhlia sumu do prveho celeho eur, tak sa casnickam bude na slovensku velmi tazko zit.

ivec16
19. máj 2023

@komplikovana presne toto prve kocurkovo ked sme prisli do FR, nato aby si si mohol najst byvanie pottebujes mat ucet v banke, ucet v banke mozes otvorit len ak mas byvanie-adresu ;)… a zdravotka kym sa vybavi dalsie kocurkovo… rozpravanie na 2 knizky :D…

zmrzlinka2021
19. máj 2023

@andreatytler lenže mnohé si nezaslúžia ani cent za tie ich služby a hlavne ma to byť len nejaký extra bonus, nie spôsob ako mať slušný plat

anjelicek26
19. máj 2023

Celkovo casnicka by mala mat slusny plat aj bez sprepitneho... je to len vypocitavost majitelov mat co najnizsie personalne naklady...

slniecko5
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
andreatytler
19. máj 2023

@zmrzlinka2021 Tak to mas uplnu pravdu ze si nezasluzia. 👍
Rozdiel v skuzbach je obrovsky.

akbara77
19. máj 2023

Všade je lepšie, kde nie sme

ksenzy1
11. aug 2023

@lujza123 Ahoj,zaujalo ma velmi Spanielsko. Kde si zila,v ktorej casti ? Ludia,mentalita ? Ked porovnas tie tri krajiny,bolo Spanielsko najhorsie z tych troch ? Mna najviac na zivot laka prave Spanielsko,aj ked platy nizsie,ale nejde mi len o to,ale celkovo aby tam bola taka pohoda,ludia ok,atd. Dakujem za odpoved.

ksenzy1
11. aug 2023

@pragmaticka ahoj prosim Ta VS si si robila uz v Rakusku v akom odbore a ake mas pracovne zameranie ? Dakujem

lapersefona
11. aug 2023

Z môjho pozorovania okolia si myslím nasledovne : cim viac sa ludia chvália tym viac si môžeš byť istá ze také super to nie je. Možno tym chcú presvedčiť seba. Z platu čašníka a skladníka sa vela neda vyskakovať. Ano sice zarobia lepsie ale najmy a služby sú veľmi drahé.

A ti naozaj bohatší ludia co žijú v zahraničí sa ti tak nebudú chváliť.

kaddy
13. apr 2024

@zmrzlinka2021 Súhlasím na 100%žila som v zahraničí 10 rokov prišla som nazad kvôli laske máme pekne manželstvo dve už dospievajúce dcerky ,stále sa sem neviem začleniť psychycky ma to ubíja niektorých rozmýšlanie,názory mentalita žiadna ľudskosť neustalé riešenie kto čo má,kto kolko zarába kam ide čo má oblečené ako vyzerá☹️závisť nadovšetko☹️ale to my nezmeníme bohužial vytratila sa tá ludskost v tomto štáte.

loolaa
13. apr 2024

Ne sa v zahraničí žije lepšie, už len kvôli mentalite ľudí. Ale je to veľmi individuálne.

6mia6
13. apr 2024

Vždy je zelenšia tráva za plotom.
Mám známu svetobeznicku, nevie si nájsť miesto ale nesťažuje sa. V každom štáte bolo niečo. (IT, AT, CH) Je to o povahe.
Spolužiak robí v CH a je to presne ten typ, dostal sa do zahraničia ako slepé kura a všetko na SR je na hovno a aky tam on ma život. Na konkrétne otázky nemá odpoveď. Samozrejme cez dovolenku si tu obeha všetko čo je v CH drahé. (Zuby,servis a pod)
A ostatní čo aj boli "vonku" s príchodom deti sa vrátili. Neviem či kvôli rodnej hrude, rodine alebo zázemiu.
Chlap robí v AT, ked boli deti malé zvažovali sme sťahovanie. Nechce. Robí len s domácimi. Aj tam si tí chalani zavidia, ohovárajú jeden druhého. Ale inak sú zlatí (mala som tú česť) ale prišlo mi to úplne ako tu na dedine. Všetci sme kamoši ale len kým nemá niekto iný názor, väčší plat atď. A čo mne vadí sú Turci všade kde sa pozrieš.
A nadviažem aj na včerajšiu tému o podradnej práci. Kým tu bude názor, že podradna práca je upratovačka, predavačka dobre tu nebude. Lebo 90% ľudí si príde do obchodu kopnúť do predavačky lebo šak je to dementna krava čo len blokuje a ja som viac.

aurinia
13. apr 2024

Vsade sa musi pracovat, aj v zahraniči nema na ružiach nikto ustlane. Ja žijem mimo SK. Ale na Slovensko nenadavam. Porovnavame samozrejme. Ale to clovek porovnava aj ked sa prestahuje z Trenčina do Bratislavy. Taki jednoduhši ludia na Slovensko nadavaju takym povyseneckym sposobom, nemam to rada.