Kam by ste išli na vianočné trhy?

janinah
25. okt 2013

Rozmýšľame s kolegynkami o babskej jazde na vianočné trhy,kam by ste šli? Do Viedne,Budapešti,Prahy či inam? Nie na nákupy,skôr kvôli atmosfére 😉

ichbinich
25. okt 2013

Ja som bola vo Viedni, tie su velmi pekne. Ale nie len tie pred Radnicou, ale aj ine, schovane 😉 Napr. na Freyung.
Salzburg ma vraj tiez krasne trhy. A aj tu v Grazi je cely Advent cele centrum premeneny na trhy, vsade vonia varene vino, medovniky, gastany,...
Keby vonku nebolo plus 20°C, tak by som si mozno aj pomyslela, ze uz si prajem Advent 😉 😀
(Chodime v trickach s kratkym rukavom a so vsetkych reklam sa sypu vianocne ozdoby... chore, ale co uz.)

salome_82
25. okt 2013

Ja som počula, že v Modre sú pekné Vianočné trhy. Vraj sú menšie, len 15-20 stánkov, ale veľmi si dávajú záležať na tom, aby boli v tých stánkoch na predaj len ručné remeselnícke výrobky zo Slovenska, žiadna Čína ako napr. v centre Bratislavy. Takže ja sa tento rok chystám do Modry 🙂

petlangerova
25. okt 2013

ja som bola v Drážďanoch a musím povedať, že by som išla znova! Dobrá je vraj aj Budapěś't, je to také netradičné miesto, nie je to Viedeň alebo Berlín, ale z môjho bydliska dosť blízko, takže tu by som odporučila

jul11
25. okt 2013

Budapest, Krakow

alex31
25. okt 2013

ak mimo SR tak jednoznacne VIEDEN .... je pocas Vianoc naaaaaadhernaaaaaa ....

janeita
25. okt 2013

Čo sa týka zahraničia tak Viedeň je nádherná nesklamala ešte nikdy 🙂 Aj hlavné trhy ale keď sa pomotáš uličkami tak nájdeš také mini trhoviská ktoré majú čosi iné do seba viac čarovné.

Ale myslím si že keď budeš v kruhu priateľov resp. známych ktorých máš rada tak si vychutnáš akékoĺvek vianočné trhy v akomkoľvek meste si dokážete vyčariť uzasnu atmosféru 😉

lucka1987
29. okt 2013

Boli sme posledne roky v Krakowe a vo Viedni . tento rok ak to vyjde sa chystáme do Salzburgu, vraj su tam krajšie trhy ako vo Viedni, akurát je to trochu ďalej a oplati sa tam ist uz na dva dni

addd3
4. nov 2013

Jednoznacne Praha, s partiou tam chodime na vianocne trhy uz niekolko rokov, jedine co moze odradit je dlha cesta, ale stoji to za to, super atmoska, dobre jedlo a pitie a vzdy tam stretnes kopec ludi....