Kam odniesť lístok na peniaze od lekára?

27. mar 2020

Idem si k lekárke pre lístok na peniaze (mám prísť osobne), mám ho dať zamestnávateľovi, alebo hneď do poisťovne? (a musí byť pobočka v mieste pracov. či môže byť ak ho odovzdám aj v inom meste)?

lucka_ke
27. mar 2020

môžeš originál do SP, ale kópiu určite zamestnávateľovi, aby vedel, že ostávaš doma aj ďalej

autor
27. mar 2020

@lucka_ke A tú kopiu zamestnávateľovi pošlem asi poštou, nech necestujem. Ak mu to nepríde do konca mesiaca je to problém? Do poisť. stihnem originál podať.

lucka_ke
27. mar 2020

poslala by som mailom

malebiele
27. mar 2020

Idealne original zamestnavatelovi a kopiu poistovny, aspon my to tak robime.. poistovna pisala ze mozme aj mailom ale tam sa nikto neozval zatial, tak som dnes poslala postou

domcci72
27. mar 2020

pories to e-mailom, nemusis chodit na postu, kde je vela ludi a budes to mat aj rychlejsie a bez dalsich vydavkov.

autor
27. mar 2020

@lucka_ke
@malebiele
Ženy, tak ako? Komu originál?

malebiele
27. mar 2020

Nam v banke povedali ze kopia ide do poistovne (kvoli uveru ktory mame poisteny) a original ma zamestnavatel, je to vsetko po dohode ci posles mailom alebo osobne, ja som do roboty odniesla osobne a mailom som chcela do poistovne, aj mi písali ze sa to da, ale ked som im poslala v maily neodpisali ani neprislo ze prijali email ako predtym, tak pre istotu som poslala postou, aby to tam naozaj mali

Ak by napriklad uver nebol poisteny, nikam sa listok na peniaze neposiela iba dava zamestnavatelovi a teda logicky ma zamestnavatel original, takze predpokladam aj sa listok posiela inde, zamestnavatel ma original

lucka_ke
27. mar 2020

zamestnávateľ aj tak musí doručiť originál do SP, čiže to akurát skrátiš - SP to dostane skôr (osobná skúsenosť, mali sme zamestnancov a ja osobne som nosila do SP)

nicol_ka55
27. mar 2020

@lucka_ke ahaaa ja som napriklad nevedela, ze sa to da vyriesit aj takto

kittyna5
27. mar 2020

Ja to už pár mesiacov robím tak, že originál do SP a fotku pošlem do roboty na personálne. Aj včera som to tak urobila. A neviem či by som to dávala v inom meste v SP, lebo pokiaľ to príde kam má, aby to stihlo prísť. Ale to je iba môj názor

autor
27. mar 2020

@kittyna5 Takže spravím tak, že origo zanesiem osobne do poisť. a kopiu zamestnávateľovi. Len v mieste kde pracujem je pobočka tej poisťovne, ktorú mám tam, kde lekára. Čiže ja to môžem odniesť len tam, aby som nemusela cestovať kvôli tomu.

fokuska
27. mar 2020

@malebiele Prosim ta, co ma banka a poistenie uveru spolocne so socialnou poistovnou a nemocenskou davkou?

Pre autorku: Original potrebuje dostat socialna poistovna. Takze najlepsie je poslat original priamo do SP a kopiu zamestnavatelovi. Ak das original zamestnavatelovi, tak poistovna bude cakat, kym to on preposle. Cize len zbytocna strata casu.

autor
27. mar 2020

@fokuska Jej ďakujem. To som chcela vedieť. A nemusím do doručiť do pobočky (ktorú mám v mieste pracoviska)? Môžem aj na posťovnu v mieste, kde mám lekára? Aby som nemusela cestovať? Či to tým skomplikujem?

fokuska
27. mar 2020

V sucasnej situacii podla mna staci poslat oskenovany listok mailom priamo do SP.

janka54321
27. mar 2020

Ja byť tebou zanesiem to priamo do poisťovne a kópiu (fotku, scan) posli e. mailom zamestnávateľovi, . Ja už som pár mesiacov PN a tiež to idem takto riesit

autor
27. mar 2020

@janka54321 A stačí aj v pondelok, pravda?

malebiele
27. mar 2020

@fokuska my do poistovne (socialnej) nic neposielame, autorka neuviedla aku poistovnu myslela. My posielame akurat do poistovne (nie socialnej) kvoli uveru ktory mame, takze autorke radim sa lepsie vyjadrovat a tebe byt menej utocna, prepac ze vsetci sme nespadli z neba uceny asi ako ty 😐

autor
27. mar 2020

Samozrejme sociálnu poisťovnu.

fokuska
27. mar 2020

@malebiele Ty ked si na PN vypisana od lekara a PN ti trva aj do dalsieho mesiaca, tak neposielas zamestnavatelovi/do socialne poistovne prechodovy listok?

A netusim co robi tvoja poistovna, v ktorejmas poisteny uver s prechodkou od lekara. Ja nie som utocna, opytala som sa este aj s "prosim ta" ze co ma PNka, prechodka a SP spolocne s nejakym komercnym poistenim uveru. Lebo to nijak raz nejde dokopy. Z autorkinej otazky je uplne jasne na co sa pyta a ze ide o SP.

hrasocek12
27. mar 2020

Ja som davala vzdy original poistovni a kopiu zamestnavatelovi, ved pnku ti nevyplaca zamestnavatel ale socialna poistovna.. Lekar mi povedal ze cim skor sa dostane original do poistovne tym skor mi pridu peniaze a tak aj bolo ked som dala original zamestnavatelovi ten mal cas a sa neponahlal aby to dal na socialnu a tak som peniaze aj mesiac a pol nevidela 😐 a ked som odniesla do socialnej original o dva tyzdne som mala peniaze uz 😏

janka54321
27. mar 2020

Mne to pôjde zaniesť manžel až v stredu, skor sa tam nedostane. V podstate do 5. dňa v mesiaci, keď sa zanesie tak peniaze dostaneš v prvom vyplatnom termíne okolo 15., tak to je za štandardných podmienok.

autor
27. mar 2020

@janka54321 dakujem

farbarka
6. apr 2020

@janka54321 Ahojjj prosím. Ta môžeš mi poradiť?

janka54321
6. apr 2020

@farbarka skus?

farbarka
6. apr 2020

@janka54321 Vieš nevedela som o tom ze lístok si treba u doktorky vyzdvihnúť ešte pred 5...
Ale zajtra si pôjdem po. Lístok a mam ho donis teda na SP ci ako? Neviem fakt

farbarka
6. apr 2020

@janka54321 A vôbec ci mi budu ešte vyplatene tento mesiac peniaze keď lístok odnesiem as teda zajtra čo už bude 7meho.
A keď ze odnesiem ten lístok tam tak potom čo ako dostanem peniaze?
Pošlú mi ich šekom alebo ako.

janka54321
6. apr 2020

Normálne ho zanes do SC dostaneš peniaze neskôr cca 25 tento mesiac, nič sa nedeje

janka54321
6. apr 2020

Co si vypisovala na PN písala si tam číslo účtu, alebo si dávala poslať poukážkou poštovou?...

farbarka
6. apr 2020

@janka54321 Nie nepísala som číslo účtu a už si neviem. Spomenúť ci som zadávala že chcem poštovou poukážkou.....
Ale zajtra si zavolám na poisťovňu že čo a ako ako vlastne dostanem tie peniaze.... Ja som v takichto veciach hlúpa.... 🤦🏼‍♀️😏 Aked by prišla poštová poukážka tak co s nou? Normálne na postu ku okienku....?

janka54321
6. apr 2020

Ked ti pride poukazka, tak ju na poste vytiahnes