• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Kamarátky snažilky. Pridajte sa k nám

7. februára 2012 
ale musim sa postaviť nei som žiadna padavka :sunglasses:
7. aug 2008 o 18:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja musim docitat aj vcerajsok,akosi nebolo casu,riadne nam idu papulky :grinning:
7. aug 2008 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja idem, kem pride manželik ... nech vidi ako makam :wink: :grinning: :grinning: :grinning: :grinning:
7. aug 2008 o 18:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
fuj, mám dosť pokračovanie na buduce ... ... myslim cvičenie :dizzy_face: :wink:
7. aug 2008 o 18:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka ahoj!

a chodíš cvičiť aj niekde vonku v KE ?
7. aug 2008 o 18:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahijt este tu :confused: :confused:
7. aug 2008 o 19:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kvetka...ja som
7. aug 2008 o 19:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mima, nie len doma len som chcela chodiť na brušnš tance. odkial ke si?
7. aug 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj cukruška som spať :wink: ešte si tu?
7. aug 2008 o 19:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no aj ja som tu mirip tak ako kedy ideš k dr? :wink:
7. aug 2008 o 19:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka z terasy. som myslela či nedáš nejaký dobrý tip :slight_smile:
7. aug 2008 o 19:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
v pondelok bude to skoro ale už bude aspon týždeň meškať nie ako keby som šla zajtra to by bol ešte len 4deň čo mešká, teda dúfam že už nepríde
7. aug 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
aha, nie ja cvicim domka ..... ale somchcela začať nejake brušné tance :wink:
7. aug 2008 o 19:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
miripka hádam pochovás mrchyzňu konečne a budeš mať od nej pokoj na 9 mesiacov :dizzy_face:
7. aug 2008 o 19:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
no ja idem sprcha, potom spravy a manželik .. :wink:
7. aug 2008 o 19:34  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
marlenka a tie brušné tance.... na čo konkrétne pomáhajú okrem toho, že spáliš nejaké kalórie?
Si priamo z KE?....... keď sa môžem opýtať
7. aug 2008 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
majte sa krásne a pekný snažilkovsky večer vám všetkym prajem. :dizzy_face:
7. aug 2008 o 19:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ano priamo z ke, a le druhý koniec "sveta" dargovských hrdinov -furča :grinning:

brušne tance posilňuju panvu, a maternicu, vraj ľahší pôrod potom :dizzy_face:

podrobnejsie a odbornejsie : Brušné tance a tehotenstvo
Počas tehotenstva sa všetka pozornosť nastávajúcich rodičov venuje rastúcemu ženskému brušku, v ktorom žije a vyvíja sa malé bábätko. Známi brucho chytajú, tľapkajú po ňom v snahe zacítiť dieťa. Vynikajúcim cvičením, ktoré pomôže budúcu mamičku pripraviť fyzicky i psychicky na pôrod, je brušný tanec.
Brušný tanec pomáha
V súčasnosti sa brušný tanec zaraďuje medzi jogu a ostatné formy cvičenia pre tehotné. Mnoho žien po pôrode uviedlo, že určité držanie tela a pohyby pri brušnom tanci im pomohli ľahšie porodiť. Výskumy ukazujú, že brušné tance skracujú pôrod a u žien, ktoré ich cvičia je nižší výskyt cisárskych rezov. Bábätku sa pri brušných tancoch dostáva viac kyslíku a živín. Podobne ako pri joge, tak aj pri brušných tancoch sa svaly naťahujú. Zlepší sa tak ohybnosť, sila a tiež držanie tela. Udržuje sa fyzická kondícia a spevňujú sa brušné svaly. Naviac, je to zábavné cvičenie a žena sa môže podeliť o svoje pocity s ostatnými cvičiacimi. Pri tancovaní sú veľmi dôležité pohyby bokmi, ktoré posilňujú svaly panvového dna.
Trošku histórie
Brušný tanec sa vyučoval už v starodávnych časoch ako predpôrodné cvičenie. Prvýkrát sa objavil už v období spred Biblie, keď bol súčasťou nábožného rituálu a oslavy ženskosti. Pôvodne to bol tanec pre ženy na svadobnej ceremónii a tiež pri pôrode.
Brušný tanec pomáha otehotnieť
Brušné tance údajne tiež pomáhajú otehotnieť. Známy je prípad mladej partnerskej dvojice, ktorá sa bezúspešne pokúšala o bábätko viac ako tri roky. Keď im odborníci poradili brušné tance, žena do šiestich mesiacov otehotnela a narodil sa jej zdravý chlapec. Podobne je to aj v prípade tých žien, ktoré porodili vďaka brušným tancom dvojičky.
Ako sa obliecť
Najvhodnejším oblečením na hodinu brušných tancov sú športové nohavice . Na vrch si môže žena obliecť body alebo bavlnené tričko. Nevyhnutnosťou je však šatka, ktorá sa používa na boky. Počas hodiny tancov sa púšťa rozmanitá orientálna hudba. Ideálne je, ak sa cvičí aspoň dvakrát za týždeň, hoci aj jediná hodina týždenne dokáže pomôcť žene upraviť nesprávne držanie tela, či posilniť svaly.
Brušný tanec „rozpráva“ príbeh o sile ženy, ktorá daruje život dieťaťu. Je to oslava plodnosti, túžby a nekonečnej lásky.
7. aug 2008 o 19:40  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
jej ďakujem, tak to vyzerá lákavo :wink:
Aj Tebe pekný večer
7. aug 2008 o 19:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vyzera lákavo, už dlhšie odhodlavam .. :wink:
pekny vecer aj Tebe
7. aug 2008 o 19:48  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
halo....
7. aug 2008 o 20:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj som tu..........
7. aug 2008 o 20:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
muz si pustil nasu svadbu...a rozprava aky sme boli krasny......skoda ze pouzil ten minuly cas :grinning:
7. aug 2008 o 20:25  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
:grinning: :grinning: :grinning: :grinning: mne muž zase hovorí ako som po sbadbe pribrala že miluje na mne každé kilo čo mám navyše :grinning:
7. aug 2008 o 20:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ja zase nevychadzam s uzasu aka som tam bola chuda a hlavne som mala blond vlasy a dlhe :grinning: a teraz mam hnede a kratke
7. aug 2008 o 20:29  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
halo halooooo
7. aug 2008 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
ewwe :grinning: .....halo haloooo
7. aug 2008 o 20:42  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
co sa staloooo
7. aug 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
kuriatko sa pokakalo
7. aug 2008 o 20:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
cukrus citas mi myslienky?,?