Kamery v byte?

kikaaa444
14. máj 2019

Ahojte presťahovali sme sa do nového bytu . Je to obytný dom s 3 poschodiami a my bývame na druhom . Lokalita je veľmi ticha kľudna s novostavbami a práve preto tu pobehuje dosť veľa ciganov ( tým samozrejme nechcem nikoho uraziť ) a stalo sa vraj že nejden byt už vykradli . Moj muž to strašne prežíva a boji sa i keď ja osobne si myslím že to preháňa nakoľko nie je až take ľahké sa k nám dostať cez balkón , okolo nás je veľa domov a vôbec tu nie sú bytovky Ale skôr take obytné domy . Čiže keby aj niaky zlodej prišiel minimálne by sa bál že je dosť pravdepodobne že ho niekto uvidí . No ale k veci . Človek nikdy nevie a opatrnosť je vždy na mieste . Moj muž chce namontovať kamery už ich aj objednal , čo by bolo v priadku ale chce ich namontovať dnu . Obývačka s kuchyňou a spĺňa . Mne osobne to pride odveci že dnu ???? Nevedela by som asi normálne fungovať keby viem že mám nad hlavou kamery 🤯🤯aj keď nerobím nič zle a muž to naozaj mysli dobre no načo dnu? Moj názor je dať ich von na každý balkón a na dvere napr . Veď keď už zvonka uvidí kamery tak dnu nepojde , takto vojde dnu a až potom zbadá kamery to mi je prd platne keď už sa dnu dostane . On sa boji o drahé veci preto to chce mat na Kamere no ja si myslím že ľudia si nedávajú kamery dnu ale von nie ?? Dajte mi prosím vás názor či mám pravdu alebo nie nech sa s ním zbytočne nehádam ak si myslite že je to v poriadku tak ústupim ale podľa mna je odveci mat kamery vnutri bývame pri mori prídu aj rodičia na dovolenku a pochybujem že sa budú citit prijemne keď budú na nich hľadieť kamery 🙄🙄

janinka007
14. máj 2019

tak si namontujte poplašné zariadenie, ked už sa tak bojí. Kamery by som mu otrepala o hlavu.

lindusss2016
14. máj 2019

No cudne to asi je, ale ak ich aj dnu da, zisti si, ako je to s legislativou u vas. Na Slovensku musi mat vyveseny oznam o kamerovom systeme, aby mohol nahravku pouzit ako dokaz. Inak mu to bude prd platne a moze hladat zlodejov na vlastnu past, ak by nieco.

aceris
14. máj 2019

My mame kameru v obyvacke...koli psovi...ked sme mimo domu zapneme, ak sme doma vypneme...zo zaciatku ale nefungoval vypinac, tak som pred kameru dala casopis a bolo...

lindusss2016
14. máj 2019

@aceris a co konkrwtne sledujete na tom psovi? Len ma to zaujalo, tak sa pytam. Mna by mojho nebavilo sledovat, kedze stale drichme 😂

kikaaa444
autor
14. máj 2019

Ďakujem som rada že to vidíte ako aj ja .. on to naozaj nemyslí že len on je z tých kamier chorý ma aj vlastný podnik a tam ich ma tiež čo je pre podnik v poriadku no asi choroba z prace keď aj doma to chce dať 😂 priznám sa že moc sme sa o tom nebavili len ich objednával a pýtam sa kam ich chce dať a on že dnu a ja že nie dnu a ďalej nič . Tak ani neviem či si za tým silou mocou stojí alebo dá bez problémov na mna no chcela som vedieť názor iných skôr ako to budeme riešiť . Jedine kde akceptujem kameru je taká mala miestnosť na haraburdy kde som si spravila pračovnu a chce tam dať trezor a kameru koli nemu . To áno to uznavam . Ale inde nie za žiadnu cenu

beky1813
14. máj 2019

Dnu nie, naco? To je divne. Ako na balkon, ok. Len si zisti, ako to je s, legislativou, ci to mozte pouzit, si spominala, ze nie ai na Slovensku, vsak?

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@beky1813 áno ďakujem aj ta tieto tipy . Vôbec netuším čo to obnáša takéto veci nerozumiem sa tomu . Nech si to poriesi ale rozhodne nedovolím aby ich dal dnu a ak ich aj dá tak ich odpojim

17juraj17
14. máj 2019

@kikaaa444 Aj vovnutri je vporiadku kamera no treba brat na zretel nasmerovanie. Povedzme chodba a v obyvacke na balkon. V spalni ma kamera zmysel len nasmerovana na postielku dietata. To je vcelku prakticke. Ide aj o to ze ak das viac kamier von, bude to znamenat to ze vo vnutri by mohlo byt nieco cenne. Ak niekto vie ze su tam kamery tak sa na ne pripravi , ci uz da kuklu alebo min. kapucu ci rozbije ich z dialky. Takze suhlasim aj s manzelom ze i vovnutri to ma zmysel.

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@17juraj17 to je tiež pravda . Podľa mna najlepšie riešenie nebudú kamery ale poplašné zariadenie . A kamery von by som dala keď už tak skryte

terezka1947
14. máj 2019

@kikaaa444 tiez mame iba von,zaberaju iba priamo dom,ani okolie poriadne nevidno,cize aj dvor ma sukromie.

aceris
14. máj 2019

@lindusss2016 to ked sme si priniesli domov druheho sme nainstalovali..tak napriklad ci sa nebiju, nerozkusava sedacku a je vsetko ok...raz napr.nam to zachranilo byt...jeden z nich sa spraval cudne...dobiedzal do druheho, vyskakoval k nemu, stuchal ho nosom...no ako som to videla, hned som vedela, ze je zle a poslala muza domov....brutaaalnu sracku dostal o cca 10:30. Kym muz dosiel bolo to v celej obyvacke a hale...no aspon to nepotreli packami po sedacke ani inde po byte ako na dlazke..ak by v tom boli az do 16tej tak by to bola pohroma...

terezka1947
14. máj 2019

@beky1813 kamera,sukromna sa pouzit ako dokaz neda,bohuzial. A aj namontovat,aby niekoho oberala o sukromie tiez nie. Aspon,co.ja viem.

korunka1
14. máj 2019

Do bytu dávať je odveci. Max na balkon.
Neviem o aké cenné veci sa jedná, čo treba strážiť a chrániť, ale na to sú iné zariadenia. Ak máš zlaté tehly tak trezor v banke , peniaze tiež do banky. Ak pár prsteňov , známky, tak pre pokoj v duši si zabudujte trezor do steny.

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@korunka1 peniaze niake doma .. nechce mat všetky v banke žijeme v grecku kde ekonomika je hrozná každého tu kontrolujú kto čo odkiaľ ma , koľko aút ma prečo ich ma atd . No proste to je jedno peniaze v banke nechce mat všetky čomu ruzumiem ale to by ste tu museli žiť aby ste pochopili preto som povedala že tam kde bude trezor kamera ok inde nie .

romiada
14. máj 2019

@kikaaa444 nechce mat Teba pod kontrolou? Hm? 😉 Ze preto tie kamery silou mocou tlači dnu.

kikaaa444
autor
14. máj 2019

Aj a tiež mám drahé veci kabelky chanel Dior atd plus zariadenie nemáme najlacnejšie tým sa samozrejme nechcem chváliť ale niektoré veci sa do banky nedaju dať 🙂 preto chce tie kamery .. Ale budem to s ním diskutovať a najlepšie riešenie sú jednoducho alarmy

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikaaa444
autor
14. máj 2019

@romiada on ich netlačí silou mocou len raz to povedal ďalej som to ešte s ním neriešila možno že dá rovno na mna a zbytočne to tu rozoberám 😀 a nie nie mna nechce mat pod kontrolou to by urobil už dávno 😂 a sme stále spolu keďže spolu robíme to skôr ja by som mala mat jeho pod kontrolou keď niekedy idem aj na dva mesiace na slovensko a on tu ostane sam 😆😆

terezka1947
14. máj 2019

@alenah31 pomoze,ale ako dokaz na policii sa nesa pouzit proti.niekomu. chapes.

justina74
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mechurik
14. máj 2019

A potom sa divite ze ste vykradnuti ked tu vyvesujete co mate doma...

justina74
14. máj 2019

@kikaaa444 takže vy sa vlastne nebojíte o svoje životy ale o tie predražené haraburdy. Bože toto je drbnutá doba.

mamicka_2013
14. máj 2019

@mechurik presne tak 🙂

alenah31
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
kikaaa444
autor
14. máj 2019

No lebo už len niaky Gréci si čítajú na modrom konikovi čo píšem a hneď zajtra ku nám nabehne bože ženy 😂😂 čakala som kedy niaka napíše niaky múdry komentár .. nedávame tie kamery koli kabelkam.. napísala som príklad že nie všetko sa dá dať do banky .. a myslím že keby niektorej z vás zmizli drahé kusy oblečenia tiež by vás to zamrzelo mna by dokonca trápilo aj to lacné obľúbené .. tak sa prosím ukludnime 🙄 ešte mi nezabudnite napísať že keď sa o to bojím nech si to nekupujem 😀😂😂

missdiva
14. máj 2019

@kikaaa444 kamery do bytu su podla mna blbost. Do domu su fajn ale urcite von, nie dnu, musis mat vylepeny oznam (teda aspon na SR neviem ako u vas). Ma to zmysel ak mas velky pozemok a kamery sa lahko daju ukryt. Treba si dat alarm, peniaze mat v banke (ak su u vas banky nepredvidatelne a mate nasporenu vyssiu sumu tak samozrejme rozumne investovat) a drobne cenne veci davat do trezoru. Nemyslim, ze by zlodeji vyvlacali z domu obrovske veci, musia byt nenapadni. Pravdepodobnost, ze vas vykradnu nie je najvacsia a povedzme si kto ma veci od chanela nezbankrotuje ak o jednu, dve z nich nestastnou nahodou pride, len ta to nastve. No alarm to isti, ked sa nieco stane zlodeji sa zlaknu a nabehnu kuklaci.

romiada
14. máj 2019

@kikaaa444 ved kupte miesto skrine jeden velky trezor "a la americka chladnička" a mate vybavčo 😉

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@romiada veď ten trezor mame už vyriešený ako spravíme ohľadne neho nepotrebujem rady . Chcela som vedieť len názor na tie kamery . Ale ďakujem ak tak 🙂 🙂

romiada
14. máj 2019

@kikaaa444 inak pravdu Ti poviem...mat v byte kameru . Ze muz si ma "preklepne" z roboty, či si nahodou nešparam v nose'alebo si neutnem 🤣 no nic pre mna. Taku istu hrozu mam zo vsetkych tych modernych sklennikovych budov kde vidis žienke za počitačom pomaly pod sukňu...vsetko odhalene, pod kontrolou, pod kamerami...este aj z vesmiru nas Veľky brat vidi vďaka družiciam

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@romiada veď presne že nejde o to žeby som niečo zle robila ani to nemysli úmyselne ako kontorlu ale predsa len každá sme sama sebou keď sme doma same a to teda by som bola stále na vážkach či sa stále náhodou nepozerá a už by som nemohla byt sama sebou 😀 aj keď viem že nepozeral by to vôbec ale už len ten pocit že tie kamery tam sú 😀