Kamery v byte?

kikaaa444
14. máj 2019

Ahojte presťahovali sme sa do nového bytu . Je to obytný dom s 3 poschodiami a my bývame na druhom . Lokalita je veľmi ticha kľudna s novostavbami a práve preto tu pobehuje dosť veľa ciganov ( tým samozrejme nechcem nikoho uraziť ) a stalo sa vraj že nejden byt už vykradli . Moj muž to strašne prežíva a boji sa i keď ja osobne si myslím že to preháňa nakoľko nie je až take ľahké sa k nám dostať cez balkón , okolo nás je veľa domov a vôbec tu nie sú bytovky Ale skôr take obytné domy . Čiže keby aj niaky zlodej prišiel minimálne by sa bál že je dosť pravdepodobne že ho niekto uvidí . No ale k veci . Človek nikdy nevie a opatrnosť je vždy na mieste . Moj muž chce namontovať kamery už ich aj objednal , čo by bolo v priadku ale chce ich namontovať dnu . Obývačka s kuchyňou a spĺňa . Mne osobne to pride odveci že dnu ???? Nevedela by som asi normálne fungovať keby viem že mám nad hlavou kamery 🤯🤯aj keď nerobím nič zle a muž to naozaj mysli dobre no načo dnu? Moj názor je dať ich von na každý balkón a na dvere napr . Veď keď už zvonka uvidí kamery tak dnu nepojde , takto vojde dnu a až potom zbadá kamery to mi je prd platne keď už sa dnu dostane . On sa boji o drahé veci preto to chce mat na Kamere no ja si myslím že ľudia si nedávajú kamery dnu ale von nie ?? Dajte mi prosím vás názor či mám pravdu alebo nie nech sa s ním zbytočne nehádam ak si myslite že je to v poriadku tak ústupim ale podľa mna je odveci mat kamery vnutri bývame pri mori prídu aj rodičia na dovolenku a pochybujem že sa budú citit prijemne keď budú na nich hľadieť kamery 🙄🙄

romiada
14. máj 2019

@kikaaa444 moj muž jednu dobu rozmyšlal o elektrickom zamku nie na kluč ale na kod ktory vytukas do klavesnice pri vchod.dverach....hovorim sibe Ti? Do bytu ktory je oddeleny od vytahov dalsiou chodbou a este na dek system brana? A stale mi kluc pride spolahlivejsi aj tak. No urobil si radost aspon trezorom 😂 no chlapi...potrebuju mat svoj palac a svojich 5 slivák pod kontrolou 🙈

tenerifka
14. máj 2019

@kikaaa444 my mame v dome kamery a poplasne na dverach a oknach, kamery sa spustia len ķed sa spusti alarm, je to napojene na bezpecnostnu sluzbu, my k nim pristup nemame( ale da sa to cez appku).

terezka1947
14. máj 2019

@alenah31 dobre vediet.

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@romiada to som ani nevedela že sa to dá takto aplikovať namiesto kľúčov 😂 vo firmách možno ale doma 😀 no veru chlapi ako sa snažia byt nad vecou a často krát nerozmyslaju 😆

timilv
14. máj 2019

My sme mali v byte na chodbe tak, že bola nasmerovaná na vchodové dvere. Proste kto vojde, bude ho vidieť na kamere 😉 Ak máte balkón, druhú si dajte tak, aby bolo vidieť ak niekto príde cez balkón... Len si zisti, či to aj môžete reálne použiť keď sa niečo stane, inak ju budete mať len pre svoj dobrý pocit 😉

timilv
14. máj 2019

@romiada som rada, že nielen môj stále niečo vymýšľa a najmä teraz ako už bývame v dome, tak ešte asi viac ako keď sme mali len byt 😂 môj najnovšie vymyslel, že keď budem zasa normálne po RD v práci, tak si dáme na bránu namontovať zvonček, na ktorý keď niekto zazvoní, tak ho odfotí a aplikácia nám pošle foto... nech máme prehľad, čo sa deje keď nie sme doma 😂

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@timilv 😂😂😂😂😂 ja ani neviem že takéto veci existuju 😀😀 boooze ako si my ľudia ulachcujeme život vo všetkom v čom sa dá pravda 🙂

timilv
14. máj 2019

@kikaaa444 tiež som nevedela, len to odkukal od suseda a hneď celý šťastný prišiel domov, že aj my si také kúpime 😂😂

sense
14. máj 2019

Mame ip kameru v byte zabera obyvacku chodbu a jedalen....a ma dobru zvukovu citlivost tak podla nastavenia zaznamena aj zvuk vo vedlajsej izbe... nejako extra to nevnimam a ked sme doma je vypnuta

julkastastko
14. máj 2019
Používateľ julkastastko je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od julkastastko.

Urcite centralne poplasne zariadenie na kod ktory si zvolite 🙂 my to mame tak doma a citime sa bezpecnejsie ked ideme na dovolenku. Dnes mi pride ak mate bezpecnostne dvere tak to nestaci :/

lennaa
14. máj 2019

Je to teda dobra vec @sense? Aku konkretne mate?

deti95060810
14. máj 2019

s kamerou by som ho poslala dokelu...cítila by som sa blbo....čo máte doma nacistické zlato z 2 sv. alebo ako - keď sa tak bojí o majetok...😉

sense
14. máj 2019

@lennaa mame Arlo...

livia341
14. máj 2019

@kikaaa444 my na dome máme kameru pred domom a za domom, vo vnútri máme len alarmy. Kameru si nedávajte dnu určite to nie je dobrý pocit. Aj môj montuje kamery a ci v robote ich majú to netuším.

romiada
14. máj 2019

@timilv este mu povedz ze aj navstevnu knihu treba vypisovat pred brankou a k tomu rovno poucenie o ochrane os.udajov a školenie o GDPR🤣🤣🤣

romiada
14. máj 2019

Treba dobru susedu dochodkynu ktora je stale doma..to je lepsie ako strazny pes a vsetci sbs-kari dokopy🤣 moj kamos byval takto v panelaku...na prizemi stara tetusa ktora mala pri okne zvonku namontovane spätne zrkadlo z autobusu. Bolo natocene tak aby videla kto ide do brany za jej chrbtom (oknom) ked kukala telku 🤣 ked sme k nemu isli na navstevu tak sme zborovo pozdravili "straznèho psa" uz na schodoch k brane a zamavali do zrkadla

katarinamarkova
14. máj 2019

@kikaaa444 😀 on chce sledovať teba nie zlodejov

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@deti95060810 nie nemá doma nacisticke zlato ale teba by potešilo keby ta vykradli ? 🙂 a to neni o tom či to prežíva alebo nie ale žijeme v grecku je tu veľmi veľa Albáncov atd atd proste je to tu úplne iné čo sa týka bezpečnosti ale to pochopí len ten kto tu žije a pravda .. čo s tohto týka obhajovať sa nemusím 🙂 moja otázka znela - názor na kameru v byte .. bez ohľadu na majetok takze to čo mame doma a prečo tak strašne chceme kamery do toho nikoho nič .

timilv
14. máj 2019

@romiada všetko sa dá "ošetriť" keď v tom človek vie chodiť 😂😂

kikaaa444
autor
14. máj 2019

@katarinamarkova my sme spolu stále keďže aj spolu robíme takze asi ťažko 😅 a hlavne pokial neviete aký mame vzťah pn povahu tak ticho 🙂 nikde som sa tu nevyjadrila na základe čoho by ste mohli usúdiť že chce kontrolovať mna 🙂 doma sama nebývam nikdy takze asi tak 😛

tova
14. máj 2019

kamery aj v byte sa velmi casto vyuzivaju. Vela ludi ich napriklad nainstaluje starym rodicom ktori byvaju sami a cez telefon vidia ci nahodou neodpadli alebo nespadli a zlomili si nieco a nevedia si privolat pomoc. Takto ked cez tel. syn alebo niekto z rodini pozrie kazdu hodinu ci clovek je ok tak je to super. Ja mam kamery vonku uz par rokov, a ztial 2 krat policati pytali zaznam lebo raz vysetrovli ukradnutu kabelku z auta nedaleko a auto ktore malo ist po ceste okolo nas v urcitom case. Kamery nemam schovane, mam ich na to, aby ludia videli ze ich mam, su na mojom pozemku a su moj majetok. Bezne sa pouzivaju kamery na zvonceku. Kamera je zamontovana v zvonceku pri dverach a stale nataca. Kazdy raz ked niekto zazvoni pre d dverami tak zazvoni aj mobilny telefen na ktorom je app z kamery. V telefone sa ukaze obraz kto je pred dvarami a da sa komunikovat s tym co stoji pred dverami cez kameru aj ked nie je nikto doma. Vo vnutri si daj/nedaj kamery ako chces. Do spalne by som urcite nedavala. Tiez poznam ludi ktori casto cestuju maju kamery vo vnutri aj von domu. Clovek sa nemusi bat ci je dom v poriadku nazivo vidi dnu aj von. Ja si namonujem este asi jednu nad sporak, lebo stale rozmyslam ci som ho vypla :D na vchodovych dverach ju mam a uz som xxx kontrolovala ci som ich zatvorila cez kameru.

deny81
14. máj 2019

@kikaaa444 ta ja z druheho pohladu ti poviem. Ak uz dojde ku vlamaniu, uplne super je praveze mat kamery dnu, kde im ale je vidieť co maju na sebe a tak. Lebo na co ti je to ze mas alarm ak doma nie si. Takto by ste mali aspon nejaky dokaz a dajaku stopu na zlodejov. A kex mas blby pocit, jednoducho ich vypinajte ked ste doma. Nech to nauci aj teba. Zapinajte ked odchadzate alebo popripade na noc v chodbe a tak (ano aj pocas spánku su borci co vykradaju). A jedine co ti ostava je hodit rec s manzelom aby ste nasli kompromis.

kikaaa444
autor
15. máj 2019

@deny81 no práveže my v noci nie sme doma keďže mame klub preto to takto navrhol ;) aby mohol pozerať online ... a cez deň sme doma doobeda spíme a poobede bud doma alebo niekde ale to sa nebojíme že sa niečo stane poobede skôr ide o tu noc keďže pracujeme v
Noci

deti95060810
15. máj 2019

@kikaaa444 žena, dáš otázku na fóre a potom si nasr. keď niekto neodpovie podĺa tvojho vzorca resp. tak ako si to ty predstavuješ...však dajte si a keď bude na figu - vypnete resp. vyhodíte...😉

beky1813
15. máj 2019

@kikaaa444 by som nemohla byvat v krajine, kde sa tak moc bojim. A ešte tam deti vychovávať

kikaaa444
autor
15. máj 2019

@beky1813 ale ja sa tu nebojím ja som tu šťastná 🙂 len riešime kamery resp nejaké bezpečnostné opatrenia ako asi každá normálna rodina ktorá si chce chrániť svoj dom 🙂

kikaaa444
autor
15. máj 2019

@deti95060810 😂😂😂😂😂😂😅 mne je jedno kto si čo mysli a ako odpovedá len nechápem načo vás niektoré baví konšpirovat keď otázka znela názor na kamery nie názor na to prečo tie kamery chce žena 😀

sense
15. máj 2019

@kikaaa444 nie si povinna vysvetlovst naco a preco ich chces...a ci mas nacisticke zlato o ktore sa bojis...keby aj nikoho do toho nic nie je, my mame a nemam pocit zeby ma niekto spehoval ani sa necitim blbo a ani nemam potrebu ja niekoho spehovat...a vzdy sa da kamwraera vypnut...a argument ze by ma muz spehoval alebo zeby som sa citila blbo je len vyhovorka...

sono2
15. máj 2019

@kikaaa444 tak by si mohla vedieť ako vypnúť. Hádam nebudú pustene keď budete doma.
Mne to príde ale úplne od veci. Čo majú kamery za úlohu vlastne? Veď nedokáže prísť ani keby sa niečo dialo. Veď alarm nechať urobiť zapojiť na políciu a do dvoch minút máte pomoc v byte. Takže celkom nechápem načo kamery, či manžel bude zasahovať keby niečo z dovolenky pri mori??

adelakom12
18. júl 2019

no, popravde aj mne to pride divne, ze dat kamery dnu, ale v Amerike normalna vec :D :D Ale to je uplne ina mentalita ako sme my.. Ved co mne napada, tak videovratnik, aby ste videli kto stoji pri vasich dverach/ bránke. https://www.arm-tech.sk/videovratniky/ My mame tiez pre dbrankou videovratnik,lebo ja som paranoidna :D a trvala som na tom, tak to muz objednal. A este ked vravis, ze vam tam pobehuju ludia okolo, tak mozno taky vyssi stupen ochrany mi napadaju tiez kamery ako vravis ty. Niekde vonku okolo domu a to staci podla mna. Napriklad niektori ludia si daju kamery ale ani ich nemaju zapnute, lebo uz len to, ze tam su tie kamery zlodejov odstrasi .. Ale kamery vnutri hmmm asi extrem troska :D