Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

darla27
1. feb 2010

No pekne.. ☹ Tak tak Drabek je v tomto borec, povedal ze vsetko zalezi odo mna.
/lebo ja som trochu spekulant 😀 /a ze mi vyjdu v ustrety.
Teda toto ti povedal Harbi? 😠 No je fakt, ze mne po poslednej IUI povedal ze pri nasich dg. by ani o inseminacii nerozmyslal ale rovno isci, ale asi mal aj pravdu, co teda nie som nadsena, ale vyzera to tak, ze je to nasa jedina sanca ako otehotniet.
Mne sa zase zda, ze inseminaciam sa nevenuje az taka pozornost, preto je tam taka mala sanca otehotniet.
Uz len kvoli tomu, ze nerobia pred tym uzv., ale to uz mi teraz moze byt jedno, skusila som to, nevyslo to - s cim som v podstate aj ratala.

Takze dlhy protokol sa dava aby bolo viacej vajicok? Rozumiem tomu dobre? 😕

vika34
1. feb 2010

pri dlhom protokole stimuluješ už od 22 DC /decapeptyl/ a od 2 DC DALšIEHO SOM PICHALA puregon a neskôr menopur a áno tvrdili,že pri dlhom protokole by malo byť teoreticky viac vajok

vika34
1. feb 2010

idem hajkať ,takže keby si mala ešte niečo tak zajtra ,pá

katarinka77
3. feb 2010

Dobré ránko!
Sivuška, nový UZV nemám, nerobili mi ho, dr. ma poslal domov 😠 , že bábo by bolo ešte moc malé, že až o týždeň. Hlavne, že keď som tam volala, sestrička mi povedala, že môžem prísť. Ach.... Zbytočne som sa prehnala! Išli sme v tom najhoršom počasí, strašne snežilo a ešte ma potom aj hlava rozbolela, až tearz ráno mi je zas lepšie.

Vikuš, viem si predstaviť tú reakciu Harbuláka, nezdá sa mi to ok, pretože v podstate oni žijú z nás, preto by mali pristúpiť čiastočne aj na naše požiadavky, príp. to podať iným spôsobom, nie že takto to bude a koniec debaty. Veď je to moje telo, moje peniaze, môj život!!! Lekárska etika im už asi moc nehovorí...

Darli, Ty si to dúfam u Drábeka vydupeš 🙂 ! Máš celkom pordezané ústa, tak niečo snáď vyšpekuluješ 😀 .

vika34
4. feb 2010

kuk

sivusa
autor
4. feb 2010

Ahojte 🙂
Katarínka nevadí, týždeň vydržíme 😉
Ako sa cítiš? Všetko v poriadku, zle Ti nebýva?

Lari už sa toľko neuč, kedy začínaš stimulku?

Vikuš, Darli ahooooooooooooooojte 🙂

darla27
4. feb 2010

Ahojte babulenky. 🙂
Ako sa mate ?
Katarinka, ja a vydupat? 😀 A ze podrezane usta? 😀 Ved ja som skoro hanbliva. 😀 😀 😀
Ako dlho sa v GF caka na vysledky HP a klasickych vyterov co robia pred tym nez sa doki rozhodne
ake lieky predpisu?
Katarinka odpadnes: Co som bola opat na tom vystreni, mm to ma teraz negativne! 😲
Moje vysledky este nie su, ale predpokladam ze moja dg len tak nezmizne, to by sme potom ozaj nevedeli preco nemozeme otehotniet. 😒 Uz pocitam vsak so vsetkym.
Vikus dakujem za rady, urcite ta este budem otravovat co sa tyka stimulky a podobnych veci. 🙂
Sivuska cauko, ty ides kedy do tretieho kola? Predpokladam ze ako vacsina, tak asi vo FC ze? ☹

katarinka77
4. feb 2010

Ahojte!
Bola som aj dnes na sone, len fotku sme nedostali ☹ , prcek má 52 mm a krásne bolo všetko vidno, pekne si hovkal na chrbátiku a vyvaľoval bruško 😀 . V pondelok idem na také iné vyš., tak dopredu poviem, že chcem aj foto.
Sivuška, a Ty čo? Už máš všetky výsledky z Ľubovne a liečiš sa?
Laritka, už sa Ti to kráti 😉 .
Darli, už vám schválili žiadosť?
Vikuš, a Ty ako? Už ste prekabátili antikoncepciu 😀 ?
Čo je s Pahu?
A Brise?

darla27
4. feb 2010

Ahojcek Katarinka, ano, bolo to rekordne oproti apollu. 😀 Trvalo to "az" 17 dni, to som ani necakala.
Le teraz cakam na tie vysledky a odporucania imunologie kolko PRED sa musi uzivat coho a kolko.
Poviem ti, ako som sa zdrzovala roky, teraz sa nemozem dockat. 😵
Mam sice stale nejake pochybnosti a dilemy s niektorymi vecmi, ale to sa asi bude riesit za pochodu.
Pre mna je nejakych 40% sanca /ci kolko sa uvadza/ na otehotnie uzasna oproti tej nulovej co som doteraz mala.
Hrozne sa tesim. 😵

katarinka77
4. feb 2010

Darli, to je super! Obavy sú pochopiteľné, ale najlepšie by bolo, keby všetko plynulo tak rýchlo, aby si na ne ani nemala čas 😉 . A hlavne, aby si zvýšila percento úspešnosti 🙂 !

darla27
4. feb 2010

To by bolo super, ale budme realisti, komu to tu vyslo na prvy krat? 😀
Este s mojou fantastickou dg. .. 😖
Myslim ze ani moj doki v GF neveril, ze sa k tomu odhodlam. 😀
Ked pridem pre lieky asi spadne zo stolicky. 😀 😀 😀

katarinka77
4. feb 2010

Snáď Ti netreba pripomínať, že aj zázraky sa dejú 🙂 ! Darli, na svete sú aj páry s tisícimi diagnózami, ktorých lekári rovno odpísali a predsa sa im podarilo mať dieťa 🙂 ! Realista môžeš byť, ale veriť neprestávaj 😉 !!!

sivusa
autor
4. feb 2010

Darli a akú máš diagnózu? (asi mi to uniklo 😒 )
Katarínka ja ešte čakám na jeden výsledok z Lubochne- na genetiku. Doki mi tvrdil,že to bude do konca decembra a je február a stále sa mi neozval. Zajtra mu chcem zavolať.
A až potom začneme konečne s liečbou.

katarinka77
4. feb 2010

Sivuš, no dávajú si načas 😠 ! Tak dúfam, že liečba nepotrvá dlho a stihneme ešte spolu tehuľkovať 😉 . A potom sa budeme spolu preháňať po Dúbravke s kočíkmi 🙂 .

sivusa
autor
4. feb 2010

na ďalšie IVF pôjdeme určite do Ferti, ale kedy to bude, neviem, ale tak skoro asi nie. Chcem najprv vyskúšať tú liečbu,čo mi doki navrhol a potom uvidíme.

katarinka77
4. feb 2010

Veď možno sa po liečbe hormóny umúdria a zadarí sa aj spontánne 🙂 , možno to nebude ani tak dlho trvať 😉 .

sivusa
autor
4. feb 2010

tak si to predstavujem 😉

vika34
5. feb 2010

ahojte,tak antikoncepciu sme už okabátili,alebo to sama pochopila,lebo už dva dni po rozlúčení nevyšla z izby,ale nespala,lebo sme sa potom stretli na wecku,tak možno nás aj počula a bolo jej blbé prísť 😀

Darli kludne sa pítaj,mohla by som napísať kniku o oplodňovaní,robím to už od roku 1995 😀

larita112
5. feb 2010

Ahojte babulky🙂
dlho som tu nebola, ale ja teraz akosi zase nemám čas 😀 užívam si to voľno, žiadne učenie, mám čas len pre seba... muž nie je celý týždeň doma, tak hneď ako prídem z práce, prezlečiem sa, beriem psa a odchádzame z domu, keďže bolo celý týždeň tak krásne zasneženo. Chodievame sestre ku koňom a tam sa vždy vyvenčíme obidve a keď prídem vždy večer domov už nič nevládzem, len sa osprším a idem do postielky.
Včera som bola zase na večeri s kamoškou, oslavovala 30, tak nám bolo supeeeer 😀

Inak vikuška, na Teba som veľmi myslela... želám Ti všetko najlepšie k Tvojim narodeninkám 😀 a vieš čo by som Ti najviac želala... a mrzí ma to, že sa to práve k týmto narodeninám nesplnilo... ale ešte stále je to možné 😀 😉

sivuška, ja už sa neučíííííím 😀

do BA idem vo štvrtok pre lieky a uvidím, čo mi povedia... ale predpokladám, že so stimulkou začnem hneď od najbližšej mrchy.
vikuš, pri tomto krátkom protokole sa odkedy pichá a ako dlho? Lebo ja som mala v GF len dlhé...

darla27
6. feb 2010

Ahojte 🙂
Sivuska mam imunologicku diagnozu protilatky proti ZP
Genetickych testov by som sa neobavala, este som nepocula, ze by niekomu nieco zle vyslo.
Ja som cakala na ne tiez veeeeeeeelmi dlho, ale nastastie to bolo v poriadku.
Vikus na to sa spolahni ze budem otravovat, lebo ja o stimulacii a veci s tym spojenych vela nevedela, lebo som si myslela ze to sa mi nemoze stat a nejako to obidem. 😀 Uz som sa ale zobudila.

Laritka ty ides vo stvrtok uz pre lieky? To zrejme zacnes so stimulkou este teraz vo februari?

Baby inak Katarinka je v nemocke, zacala viacej spinit, tak si ju nechali na pozorovani, srdiecko bije o 106,
tak na nu myslime, nech uz su doma a v poriadku.

darla27
6. feb 2010

Vyzera to tak, ze musim pockat na nocnu smenu aby som sa daco dozvedela, no nevadi..
Aky je rozdiel medzi kratkym a dlhym protokolom?
Viem ze kratky sa picha az od ms a dlhy od nejakeho 21 dc ale na zaklade coho doki rozhodne komu aky maju dat?

katarinka77
7. feb 2010

Ahojte!
Tak už som domka 🙂 . Síce trochu predčasne, ale aj tak by som sa tam už len vyspala. Už špiním len minimálne, snáď to bude ok. A hlavne by som chcela zajtra stihnúť ten NT screening, nech to nemusíme prekladať.
V nemocnici bolo fajn, kľud, čistučko, pekne, dobré jedlo 😉 , no doma je doma 🙂 .
Pridala som aj najnovšie foto 🙂 .

vika34
8. feb 2010

ahojte,ja som bola v sobotu na plese ,asi som tam prechladla ,VčERA SOM ZAľAHLA lebo mi nebolo dobre,dnes so m ani nebola v robote,ale zajtra sa už chystám,lebo mám veľa práce
Katka dúfam,že už je všetko o.k.

Babi vo FC sA DáVA IBA KRáTKY PROTOKOL A PICHá SA OD 2 DňA CYKLU
Darli ,neviem podľa čoho doktori rozhodujú či dlhý alebo krátky protokol,mne povedal Harbulák,že preto dlhý,lebo potrebujú čo najviac vajok,ale ten záujem by mali mať vždy,tak fakt neviem

Darli keby mi niekto niekedy povedal,že podstúpim umelé oplodnenie ,tak sa mu určite vysmejem a vidíš
už mám za sebou 3/už som aj rozmýšlala na tým,že toto je trest za to ,že som nikdy nebola taký mamičkovský tip,netúžila som po deťoch do 25,ba som mala z toho paniku a začala som nad tým realne uvažovať až po potratoch,nie kvôli strašnej túžbe po dieťati,ale kvôli tomu,čo ked nebude niečo v poriadku a ked sa mi Vika zadarila po 2 mesiacoch ani by ma vo sne nenapadli,že dalšie dieťa budem riešiť dalších desať rokov ☹ /

sivusa
autor
8. feb 2010

Ahojte 🙂
Katarínka som rada,že ste v poriadku.
Som sa zľakla,keď Darla napísala,že si v nemocnici. V ktorej si bola?
Fotečka je nádherná 🙂

Vikuš ten ples Ti závidím. Ja už roky túžim ísť na ples,ale stále neviem môjho manžela presvedčiť,aby sme išli.
Jedine,že by som išla sama 😅

Dnes som volala dokimu do Lubochne za tie moje výsledky z genetiky. Že mi chcel práve volať,lebo v piatok prišli výsledky. No a genetika je negatívna, takže moja diagnóza sa nepotvrdila a tým pádom sme tam,kde sme boli. Takže zase žiadna liečba. Ja už som z toho úplne na nervy. Doki mi ešte povedal,že zavolá na tú genetiku,aby mi urobili ešte jeden test, len ten je veľmi drahý,tak nevie,či mi ho urobia.
Doki bol 100% presvedčený,že sa tá moja diagnóza genetikou potvrdí,no asi sa mýlil.
Hlavnou príčinou všetkých mojích problémov bude pravdepodobne PCOS,takže by som sa mala ozvať môjmu gynekol.
Ale neviem,či to má význam,keďže PCOS sa veľmi liečiť nedá.
Dnes mám takú menšiu depku 😒

katarinka77
8. feb 2010

Ahojte!
Tak dnes máme za sebou NT screening, konečne! Sme sa narehotali, lebo naše díte stále skákalo (s rukami prekríženými na bruchu) a otáčalo sa tak, ako to práve nebolo potrebné, nenechalo sa zmerať , takže doktorka mala čo robiť. Ale nakoniec sme pekne pomeraní, všetko je v poriadku, máme už 62 mm (za 4 dni narástlo o 1 cm).
Len som dnes bola hrozne unavená, lebo som málo spala, podvečer som zalomila a zobudila som sa s kŕčami v bruchu a nevoľnosťou. Takže som prvý krát vracala v tehotenstve (keď nerátam vracanie kvôli migréne), fuj! Dúfam, že to bola len jednorázovka.
Sivuška, ležala som v Hainburgu. No to je blbé, že ste opäť na začiatku. Dúfala som, že vám konečne pomôžu... Nezúfaj, nádej stále je 😉!!!

darla27
9. feb 2010

Tu je teda rusno. 😀
Katarinka super ze je malicke take divoke, neviem po kom je, ked vy ste obaja taky kludny. 😉
Uz mam vsetky vysledky z imuna. 😖
Normalne som sa musela zasmiat ako si povedala: v nemocnici bolo dobre, teplucko, pekne a dobre jedlo.
Vidiet ze to nemohlo byt na SK. 😀 😀 😀
Spinenie uz celkom prestalo?

Sivuska ved kvoli pco sa chodi na LSK - robia drilling, bola si na tom? Nepomohlo by to?
Nemaj depku, musime byt silne a bojovat. 😉

Viki tiez tak, keby mi to este pred dvomi rokmi niekto povedal ze sa budem chystat na taketo kroky,
tak ho poslem do.. ze ci mu nesibe, ale ked sa clovek v takejto sitauacii utapa niekolko rokov a nikam to nevedie, zacne rozmyslat inak. Aj ked teda taky zazrak by bodol, bojim sa ze uz ho nestiham.

vika34
9. feb 2010

darli ,ked ja ešte stíham ,tak myslím,že aj vy všetky 😀
V inej téme ,čo si píšem je kočka ,ktorá podstúpila 3 IVF a jedno s darcovskými vajkami,lebo ona už nevytvárala nič a muž mal zlý spg a tri dni som nebola na MK a zrazu má v pase 8 tt a prirodzene,takže zázraky sa dejú,tak hádam aj v tejto téme sa niečo udeje 😕

katarinka77
9. feb 2010

Darli, ja som bola šidlo, keď som bola malá 🙂 .
Špinenie našťastie prestalo, dúfam, že nadobro.
Vikuš, zázraky sa budú diať vždy, len treba veriť 😉 ! Možno práve vtedy, keď to najmenej čakáme...
Hurá, konečne ide Ordinácia 🙂 !

darla27
9. feb 2010

Myslela som zazrak otehotnenia prirodzene ze uz zrejme nestiham. 🙂
Bojovat samozrejme neprestavam, ale uz je to o niecom inom ze?
Kedy sa chystas na ket?

katarinka77
9. feb 2010

Darluška, a to si prečo myslíš??? Nikde nie je napísané, že by si nemala šancu otehotnieť prirodzene... Ešte aby tak aj nebolo 😉 😉 ...