Nemala som rakúsku diaľničnú známku. Dostanem pokutu?

sofca17
19. feb 2024

Dobrý deň dnes sa mi stala taká vec že navigácia má hodila do Kittse cez hranice na diaľnicu a nemala som diaľničnú na prvom výjazde som hneď zišla dole ale na hranici si opisovali SPZ takze pokuta pride za ten kusok?

egonsk
19. feb 2024

@sofca17 teoreticky by nemusela, ale prakticky vraj chodia. Aj mna kedysi navigacia naviedla na dialnicu, som zuril riadne. Treba vypnut dialnice na navigacii, iank ta tam bude vzdy posielat kedy sa len bude dat.

blancheporte
19. feb 2024

@sofca17 tu sa pripnem. My sme boli v januári v Parndorfe a tiež navigácia nás naviedla na diaľnicu. Samozrejme bez diaľničnej známky.....

egonsk
19. feb 2024

kedysi boli dialnicne snimace/kamery az za ich prvym vyjazdom a tak ak ta nechytila nahodou hliadka, pokutu si nedostal. Teraz ale aka je situacia neviem, ale myslim, ze uz maju kamery aj skor, takze uvidis o par tyzdnov.

melanta
19. feb 2024

V AT to funguje inak ako na Slovensku. Na Slovensku ak vyjdeš na diaľnicu bez známky, ak kúpiš dodatočne v ten deň, pokuta ťa obíde. V Rakúsku musíš mať známku v danej chvíli, ako vstúpiš na diaľnicu, čiže nestačí kúpiť následne v ten deň. Takže teraz už iba čakať, či ťa očekovali alebo nie.

sofca17
autor
19. feb 2024

@melanta no kontrolovali SPZ čiže neviem

lilyianka
19. feb 2024

@sofca17 kto si na hranici opisoval ŠPZ?

sofca17
autor
19. feb 2024

@lilyianka neviem kto to bol tiež mali nejakú uniformu

tanicka907
19. feb 2024

ano dostanes

sofca17
autor
19. feb 2024

@tanicka907 a jedy zvykne chodiť neviete?

melanta
19. feb 2024

@sofca17 rakúšania kontrolujú hranice so Slovenskom už niekoľko mesiacov kvôli utečencom. Colníci určite neriešia diaľničné známky.

sofca17
autor
19. feb 2024

@melanta ja neviem pravze či to boli colnici prečo si opisovali spz?

melanta
19. feb 2024

@sofca17 to neviem. Ja som tam nebola, neviem, či dotyčný bol colník alebo policajt. Tak či onak, je to už jedno teraz predsa. Buď ti pokuta príde alebo nie.

sofca17
autor
19. feb 2024

@melanta jasne stym rátam ale keby ma fyzicky chytia tak mi ju asi dajú hneď nie?

kiki68
19. feb 2024

Ak Ta s tym priamo nechytili, tak jedine ze by to snimac zameral. Nakolko policia by to riesila ihned na mieste

lilyianka
19. feb 2024

@sofca17 na hraniciach si určite nikto nebude zapisovať tvoju ŠPZ.. veď predsa nevedia kam ideš, či pôjdeš po diaľnici alebo nie. Chodíme do AT skoro každý týždeň a nikto nič nezapisuje.

mnamko
19. feb 2024

@melanta nam prišla minuly mesiac z augusta,ale nie za znamku ale rýchlosť,

mikadooo
19. feb 2024

@sofca17 môže a nemusí. Ja som takto bola 1,5 roka dozadu, "optimistická" kolegyňa ma strašila, že to môže prísť aj xy rokov po tom, čo sa to stalo, no ale klop klop zatiaľ nič (vyšla som von hneď prvým výjazdom).

gab1sol
19. feb 2024

@sofca17 nám prišla pokuta z AT cca do mesiaca, ale bola za rýchlosť a do 15 dní sme mohli podať odpor (museli sme preukázať, že máme elektromobil a tak na nás neplatila obmedzená rýchlosť vrámci IGL značiek). Ale raz sme prechádzali, najskôr boli colníci a pri výjazde na diaľnicu boli policajti, ktorí kontrolovali diaľničné známky. Ale tí zastavovali a riešili hneď. Ale súhlasím s vyššie spomenutým, už len čakať, či áno, či nie.

sofca17
autor
19. feb 2024

@lilyianka tak ja neklamem 😁 naozaj pán mal taky tablet alebo čo to bolo pozeral na auto každé auto zapísal pustil ďalej

lusyc
7. apr 2024

Dobrý deň, ako ste dopadli? Prišla pokuta? Aká? Dnes som na prvýkrát netrafila na letisko, hodilo ma to na diaľnicu, šla som 5 km. Policajti tam neboli, ale stĺp s kamerami áno.

luliu
7. apr 2024

@lusyc 100% dostaneš pokutu

lusyc
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
lusyc
7. apr 2024

Čítam tu rôzne diskusie, pokuta za znamku na mieste 120, poštou 300 €. No to sa mi fakt oplatilo sa tam trepať..
Nikde sa však neviem dopátrať, akú dobu majú na zaslanie pokuty.

sofca17
autor
7. apr 2024

@lusyc dobrý deň zatiaľ mi neprišlo nič len niekde som videla alebo mi to niekto povedal ze to do mesiaca posielajú tak neviem stále ani ja lebo v Nemecku na diaľnici nám prišla pokuta za rýchlosť cca do 2-3 týždňov

lusyc
7. apr 2024

@sofca17 ďakujem.

vevesh
7. apr 2024

@lusyc 5 rokov a musi byt nad 20e- je to v ramci unie jednotne. Nam prislo z talianska po 4r.a 11 mesiacocv 20,04€, lebo samotna pokuta bola nizka, tak cakali na penale, aby dotiahli nad 20e🤪🤪

vroni
7. apr 2024

Rýchlosť a diaľnica sú dve sakra odlišné veci. Rýchlosť riešia policajti, majú nadnárodné dohody a pokuta chodí dosť rýchlo, je rovno vymahatelna na Sk. Diaľnice spravuje súkromná spoločnosť, dohoda o doposielani pokút sa jej nedotýka. Ak zistia majiteľa, doposlat môžu, ale pravdu povediac o takom prípade neviem. Tiež môžu poveriť slovenského advokáta vymáhaním, to už som párkrat počula, ale neviem, či je to pravda či len jpp. Takže pokiaľ ťa nezastavili hneď, je len veľmi málo pravdepodobné, že príde pokuta.

lusyc
7. apr 2024

@vroni to by bolo fajn. Ja viem, že za chyby sa platí, ale 300€, čo som tu na MK vyčítala, je fakt dosť.
Pritom som len zle vyhodnotila tabuľu a počet metrov na odbočenie.
A na mieste vymáha pokuty pre súkromnú spoločnosť polícia? Ci sami si naháňajú autá po diaľnici? A súkromná spoločnosť ako získava dáta o autách, má kamery? Skôr recnicke otázky.

vroni
7. apr 2024

@lusyc, obvykle stojí auto ASFINAG a policajti im len robia sprievod. Zvyknú stať aj na odpočívadlách a hraniciach a lovia dušičky. Samotní policajti diaľničné známky nekontrolujú, resp. nemali by. Ale poskytujú (v rámci krajiny) tejto spoločnosti údaje z registra áut a vyhodnocujú im kamerové záznamy. S policiami ostatných krajin diaľničiari zmluvu pochopiteľne nemajú, takže nemajú vo všeobecnosti možnosť dostať sa k údajom majiteľa auta. Ak si sa však dopustila iného dopravného priestupku, ktorý polícia zaregistrovala, môžu policajti tvoje údaje poskytnúť aj na diaľničnú pokutu (tuším je tam 6 mesačná lehota, v ktorej smú držať tvoje údaje, ale nie som si istá).

luliu
7. apr 2024

@vroni bežne hneď za slovenskými hranicami polícia kontroluje diaľničnú známku a dávajú pokuty