Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

darla27
9. mar 2010

Hm, tak teraz rozmyslam ci sme to pichli dobre, ihlu sme vrazili asi len do polovice,
ktovie ci to vobec preslo tukom tam kam malo. 😖 😀
Uprimne vam poviem ze obdivujem zeny co si to pichnu same, tak toto ani omylom v zivote. 😝
Tak a po tomto vsetkom este keby to nevyslo /myslim // / tak sa asi vazne nastvem/ 🙄

darla27
9. mar 2010

Zacinam citit vajecnik, uz mi asi rastu folikuli, to je rychlost. 😀 😀 😀

katarinka77
9. mar 2010

Darli 😀 😀
no určite sa to nepichá dlhšie ako do OPU 🙂 , to máš ešte asi nejaký týždeň, nie?
a zabudla som povedať, že uvoľni riť 😀 , keď Ti to bude pichať

katarinka77
9. mar 2010

ďakujem za obdiv 😀 , ja som taká samopichačka 😀 , teda vo všetkej počestnosti 😀
včera ste sa ponáhľal z GF? išla si ešte do práce? a ako si sa rozhodla s PN-kou?

darla27
9. mar 2010

No dnes som mala prvu, takze pocitam ze sa to asi picha aspon 10 dni, nie?
Bola som tam dnes, na utorok tam bolo strasne vela ludi, zdrzala som sa tam dlhsie nez som cakala, ale o pol som triasla do prace, takze pohoda. Bolka som bez mm.
Predstavte si, ze dokonca dnes davali na recepcii karafiaty ze ku dnu zien, som sa rehlila ze to je ako za komunistov. Esteze nebol den matiek a nenukali nam to k sviatku. 😀 Ale bolo to mile.

Au au mna, boli zadnica, ja to nechcem, na co som sa to ja koza dala? 😢
Ktovie ci sme to dobre pichli.. nic sme nepovytahovali a ihla pichnuta len do polovice,
no ale citim stale zelezo v zadku, no fujjj. 😝 😝 😝
Na PNku nepojdem, dufam ze mi bud Opu alebo Et vyjde na vikend a zvladnem to aj pocas prace,
ked ma dovtedy neporazi z tych ihiel.
O Laritka, tebe je uz dobre. Uz len cakas a nemusis nic pichat. 😉

darla27
9. mar 2010

Kati si robis srandu? Ako mam uvolnit rit, ty nevies aka hruba ihla to je? 😲
Ale na rozdiel od dipherelinu tato nestipka, tu boli len ten vpich.
Myslite ze pokial to budeme pichat ako laici tak sa moze stat ze stimulka nezaberie?
Ja viem ze sa pytam asi ako tava, ale je to pre mna nove a mam z toho nervy.

katarinka77
9. mar 2010

Ale neboj, určite ste to dobre pichli 😉 ! Ale nabudúce prečítaj prv návod 😀 . Tých pár dní Ti prejde ako voda, ešte Ti bude to pichanie aj chýbať 😀 .
Čo im tie karafiáty ostali ešte zo včera 😀 ?

katarinka77
9. mar 2010

Ale choď 😀 ! Čierna nie je hrubá. Ešte sú aj hrubšie ako zelená, žltá a ružová. Ja som si pichala už aj zelenou a od jednej sestričky som dostala pichanec žltou. Myslela som, že ju uklincujem!
Darli, nespomínal náhodou niekto, že Fostimon sa dá aj pod kožu? Ak áno, a ak by sa aj stalo, že to neprešlo až do svalu, tak je to ok. A ak by náhodou nie, tak myslím, že z jedného zlého pichnutia sa nestrieľa. A neber to hneď tak, že ste zle pichli! Veď budeš chodiť na kontroly a oni uvidia, ako to zaberá. Ak by niečo nebolo v poriadku, tak Ti určite povedia, čo treba zmeniť. Všetko ide tak, ako má a teš sa z toho 🙂 !

darla27
9. mar 2010

No v navode je napisane, sam si to clovek moze pichat len ked je pacientka motivovana /to som, uz som nazhavena na moje dvojicky 😀 / , zaskolene /pocas celeho pichacieho procesu som manzela vyskolovala a nervovala ho/ a dostatocne informovane /bolo nam v GF povedane ze to zvladneme 😀 /
Takze navod som mala prestudovany , tak dufam ze sa ucinna zlozka dostane tam kam ma. 🙂
No na diphereline som si uz tak zvykla, ze ked ma mm chcel dnes pichnut on do brucha, tak som si to tak rychlo vrazila ze nemal sancu. 😀

darla27
9. mar 2010

Do brucha si to pichala Majaja, ale mne nikto nepovedal ze by sa to mohlo pichat aj do brucha, tak neviem..
Kazdopadne ona mala folikulov dost, takze asi sa to da - dobre to pichala zrejme. 😉
No ruzove mam na rozrabanie a ked to mm videl ze naberam roztok do toho tak sa trochu zdesil ze tymto sa ideme pichat? Mala som mu 100 chuti pichnut to jemu. 😀 😀 😀
Preco to vsetko musi odniest len zena?
Katul bud stastna prestastna ze si sa tomuto vyhla, ja som vedela, preco som sa tak branila tak dlho tomuto.
Som zvedava, ake srandy nas este cakaju..
No dnes to u nas bola kazdopadne groteska. 😀
Mam este cca 22-23 hodin na to aby som si rozmyslela, ako alebo kto bude pichat zajtra. Uz teraz mi je zle. 😝

katarinka77
9. mar 2010

A kedy máš ďalšiu kontrolu? Neboj sa, zvládneš to 😉 ! Zajtra mm snáď už lepšie pichne 😉!
Jasné, že som šťastná, že sme sa tomu vyhli 🙂 . Ale nie kvôli ihlám, ja sa pichania nebojím, pichala by som kľudne aj každú hodinu 😀 , keby to malo priniesť to vytúžené ovocie, ale keďže pracujem na služby, tak som mala des z tých kontrol, ktoré sa dopredu nedajú naplánovať... Meniť služby sa síce dá, ale väčšinou keď ozaj bolo treba, tak nebolo zrazu s kým. A už vôbec nie na poslednú chvíľu. A taktiež som aj rada, že sme ušetrili financie 🙂 . No a o tom nekonečne dlhom čakaní na výsledok už ani nehovorím....

darla27
9. mar 2010

Katarinka pohoda, ake kontroly, ved ja idem az na 10 dc na prvu, no aby to nebola aj posledna zaroven.
Zda sa mi to sice dost neskoro, lebo po 6 dnoch ked mi nesadne fostimon mozem mat hyperstimulak jak vysity,
ale asi to len moc prezivam a hlavne moc citam spatne ako ktora z GF stimulovala a ako to skoro ziadnej nevyslo, no vcera mi z toho bolo uplne do placu, ze ako toto dopadne, ked som este len na zaciatku a takto vyvadzam.
Som povedala, ze ked sa dozijem ETu tak po nom nezapnem konika do vysledku druheho krvneho testu.
A mm na to ze: hahaha 😀 😀 😀
Takze doma nemozem byt po ETe z tohto jednoducheho dovodu: zblaznila by som sa. 😀
Aj ked mam strach, predstava ze na konci ma mozno caka konecne NASE babo ma pohana vpred. 😵

katarinka77
9. mar 2010

aj ja Ti na to, že HAHAHA 😀 😀
nerob si zbytočné stresy, nerieš potenciálne problémy, vôbec to tak nemusí byť, možno a dúfam, že to budeš znášať dobre, žiadny OHSS Ťa ohrozovať nebude a dopracujete sa k vytúženému bábätku 😉 !

larita112
9. mar 2010

darli, presne tak, nestresuj zbytočne, ja viem, že už mám pichanie a pod. za sebou - ale už trikrát a ešte ani raz som nemala OHSS, ani pri 21 vajkách a ani pri 9... takže som svetlý príklad...
ja som síce teraz domenka, ale zatiaľ sa nenudím... a aj tak si myslím, že mi je lepšie ako v práci, aspoň si oddýchnem. Pomaličky sa motám po dome, robím si materiály do školy a pod.
a na koníka tiež chodím menej... asi je to naozaj lepšie... niežeby ste mi nechýbali 😵 ale pre mňa je to nejako lepšie... ja totiž vážne verím ako sa len dá, ale aj sa bojím... a na MK je niekedy viac toho negatívneho ako povzbudzujúcich slov (to sa samozrejme netýka vás 😉 cmuk)
jaaaaj snáď zostanem tehu celých 9 mesiacov...

katarinka77
9. mar 2010

Laritka, ahooooj 🙂 ! Úplne Ťa chápem,aj ja som mala obdobie, že som sem dlho ani nekukla... Kiežby sa vám to už podarilo a tehuľkovala si spolu so mnou a Darla tak isto 😉 ! Moc vám to prajem 🙂 !

darla27
9. mar 2010

Ja si nechcem vsugerovat nejake bludy, to nie, len som si precitala takmer celu temu pipiny z GF co sme pisali minuly rok, chcela som vediet ako sa ostatne baby s pichanim - ci si to pichali same, ci tiez mali podobne dilemy a otazky ako ja a zistila som, ze vsetky to prezivali viac-menej podobne.
Aspon som prisla na dobre zlepsovaky ako to, ze diphereline menej stipe po stranych brucha nez v strede a ze
musi dezinfekcia pred vpichom zaschnut aby to nestipalo a podobne.
Jasne ze medzi tymito zaujimavymi zlepsovakmi boli aj neuspechy IVF a problemy ktore niektorym nastali v priebehu alebo po IVF a ze sa clovek potom stresuje a boji ze co sa moze vsetko prihodit.
Snazim sa mysliet pozitivne a taketo negativne info nevztahovat na seba, ale obavy samozrejme mam.
Laritka ja pevne dufam a verim, ze do tretice sa ti to podarilo a konecne budes maminkou, ved cloveku ine ani nezostava ked podstupuje stimulaciu konskymi davkami hormonov ktore su pre telo skodlive, ale co uz narobime, ked je tuzba silnejsia nez strach /alebo rozum?/ .
Musi to jednoducho vyjst! Pevne verim, ze tento rok nastartujes ty a prides nam o par dni zahlasit riadne vysoke hcg aby sme sa s tebou potesili. 😵

darla27
10. mar 2010

Caute, no ja vas hladam, a nasa temicka je na tretej strane,to co je? ☹
Dnes moj milacik zvladol pichanicu na jednicku, mozno sa mi zacnu tie injekcie aj pacit a bude zo mna fetacka. 😀
Dnes som mala prisernu migrenu od rana, snad na mna nieco nelezie, nerada by som otehulila chora. 😀
Ako sa mate? Co mate nove? Viku som tu uz dlho nevidela..

vika34
10. mar 2010

ahoj,tak ty už picháš?
ja som tu dlhšie nebola ani som nestihla prečítať

vika34
10. mar 2010

bola som u nového gyndoša a dohodli sme sa ,že ešte pred Ketom skúsime stimulovať clostilbegytom a budeme snažilkovať doma,lebo ked som brala takéto stimulačné lieky tak som 3 razy otehotnela,mám jeden vajcovod priechodný,tak uvidíme na ket musím aj tak našetriť a fakt je u nás straaaaaaaašne krízová situácia finančná

katarinka77
10. mar 2010

Darli, no vidíš, nie je to až také ťažké 😉 a máš rýchloučenlivého manžela 🙂 . Jaj, migrénu mi ani nespomínaj, už očakávam každú chvíľu tú moju... Ale minimálne ešte 2 dni by mohla počkať, lebo zajtra musím ísť niečo vybaviť do Viedne a v piatok sme pozvaní na oslavu 70-tky.

Vikuš, veru, aj ja som Ťa už postrádala 😉 , všetky ste sa odtiaľto nejak vykradli... To by bolo super,keby Clostil zabral 🙂 .

darla27
10. mar 2010

No uz som v procese aj ja, uz chcem aby bolo po vsetkom, injekciu uz nechcem nikdy vidiet.
Ale dnes to bolo ozaj lepsie, dnesny vpich na zadku vobec necitim, tak sa z toho vytesujem. 😵
Pri stimulke sa ma ze vela pit? Mne ale Drabecek nic take nepovedal. 😅
Vcera som zistila, ze ma v lekarni pekne okydali, zauctovali mi utros a vobec mi ho nedali, reklamovat po troch tyzdnoch asi nema ziadny zmysel,co? 😒
Vikus skus co sa da, pokial je moznost, aj ked teba uz vlastne injekcie uz necakaju.
Stat by inak mohol prispievat viac na liecbu neplodnosti . Ja uz teraz vidim, ze mi vyvalime minimalne cez 1000€
a to ideme cez poistovnu. Keby bol vysledok dvojpalickovy nepoviek ani pol slova. 😀

katarinka77
10. mar 2010

Darli, ja by som sa na ten utroš ešte spýtala, určite im nesedí papierovo, lebo ho vykázali a ostal tam. Ale ak chceš, ja Ti darujem 2 škatule.
Nuž, štát si asi myslí, že robí pre neplodné páry dosť...

vika34
10. mar 2010

babi nestíham v robote ani prečítať čo ste písali a po večeroch som hrozne unavená a po pravde aj dosť vystresovaná,riešim daňové priznanie v mužovej firme a tak,situacia je dosť kritická na všetkých frontoch

larita112
10. mar 2010

Babulky, ja som tiež skoro celú noc nespala, lebo ma od včerajšieho večera príšerne bolela hlava a dnes som bola ako vypľutá 😝 ale už je mi lepšie a dúfam, že sa vyspím...
darli, za chvíľu už budeš mať tak dobodaný zadok, že už tie ihly fakt nebudeš ani cítiť 😀 za to ti ručím 😉

vikuš 😉 keby sa to podarilo, bola by to paráda 😉

darla27
10. mar 2010

Lari 😀 no musela som to napisat ze to dnes mm pichol dobre, lebo bol nastvany ze z neho robim blba a to stresujem len ja, on to predsa picha dobre.
Babule myslite ze pokial mame imuno dg. a ked uzivam cca 5 tyzdnov prednison je sanca ze by sa vajka mohli oplodnit aj bez isci? Nechcem spekulovat zbytocne, ale v pripade ze by bolo vajok nad desat by som riskla, a tie zvysne by sme dali oplodnit prirodzene, ale neviem...
Neda sa to odhadnut kolko sa komu oplodni, ako tak sledujem, tak asi dam na radu embryologicky co nam doporuci.
Lari kedy ides na testik?

Kati nechcem zbytocne traposit v lekarni ze po 3 tyzdnoch som si spomenula ze mi nieco chyba..
Ja som povedala Drabeckovi ze kedy mi daju utros a on mi na to ze mi ho dal, ze byva na recepte s pregnylom.
Ked sme prisli domov pozreli sme blocek z lekarne a mal pravdu: zaplatili sme ho, ale nedali nam ho. 😒

katarinka77
10. mar 2010

Chúďa, Lari... Blbé, keď si nič nemôžeš dať, však? Ale aspoň, že si nemusela ísť do robotky..

Darli, to je ťažko povedať, či by sa oplodnili aj samé... Nechaj si radšej poradiť. Zastavte sa, keď budeš mať ďalšiu kontrolu, ak by ste mali čas, ja Ti ten utroš dám 😉 .

darla27
10. mar 2010

Kati ja som ale stale veriaco-naladena, ja verim ze ked mi nepomoze IVF tak otehu potom prirodzene. 🤐
Keby som vedela ze sa dokazu oplodnit bez isci, bola by sanca ze prednison moze do buducnosti este pomoct,
keby toto nevyslo. Ja som v tomto strasne naivny optimista, ale co uz. 😀
Na najblizsiu kontrolu idem az v pondelok, ale myslim ze to uz budu trcat vajicka z brucha,
nakolko budem 10dc, kludne ratam s tym, ze to bude kontrola posledna alebo predposledna urcite.
V pondelok idem sama a budem zdrhat hned do prace ale ked mi vyjde este jedna,
zoberiem dovcu a stavime sa. 😉

katarinka77
10. mar 2010

Darli, myslím, že určite budeš mať aj okolo 12dc kontrolu a predpokladám, že tak na 14-15dc prídeš na OPU.

darla27
10. mar 2010

Jaaaaaaaaaaaj na to sa tesim, to uz nebudem pichat len cakat na test.
A co vies, mozno budem tak dobre reagovat ze hned v pondelok buchnem pregnyl a v stredu ideme na vec.
Mne Drabecek vravel, ze OPU byva najcastejsie medzi 12-14 dc, tak uvidime ci budem opat mimo priemernych statistik. 😀

katarinka77
10. mar 2010

no...miesto pichania budeš vkladať 😀 , 2x denne!
Tak to by Ti mohlo ET vyjsť na víkend 🙂 .