Kamošky z GF. Pridajte sa

sivusa
14. júl 2009

Ahojte pipinky 🙂
Sľúbená téma je založená.
Takže Vás tu všetky očakávam 😉

Vikuš,Laritka,Pahuška, Katarínka ....

Lari včera sme cestou naspäť trošku zablúdili a vyliezli sme na dialnici 😀
Ale zvládli sme to aj bez dialničnej nálepky 😀 😀 😀

vika34
24. mar 2010

darli to je dobré znamenie

katarinka77
25. mar 2010

Darli, ako? Volali Ti z GF, kedy bude ET a koľko embryok prežilo? Budem moc držať palčeky 😉 !

darla27
25. mar 2010

Kati vsetky nase potencionalne deticky PK prezili, vyzera to tak, ze budeme mat 6 babatiek. 😵 😀
Aj ked zajtra to moze byt zase inak. Cely den riesim, kolko embryjok vlozime, ale zatial sme sa nerozhodli.
Toto je asi moje najtazsie rozhodnutie, to som vedela uz ked som este len uvazovala nad IVFkom.
Aka je sanca ze ked sa zavedu 2 budu dvojicky alebo trojicky /vraj sa po PK niekedy vie rozdelit 1 embryjko na dve/ 😒
Hm.. "zboznujem" dilemy. 😝

katarinka77
25. mar 2010

Darli, no veru ťažké rozhodnutie. Paušálne vkladajú 2. 3 asi len v prípade, že iba 3 prežili, tak aby to jedno nemrazili a 1 na vyslovenú žiadosť. Ja osobne by som si dala vložiť 2. Všeličo sa stáva. Možno aj, že sa jedno rozdelí na dve, ale to myslím zriedkavo, skôr že z dvoch vložených sa uchytí len jedno.
A super, že prežilo všetkých 6 🙂 !

vika34
26. mar 2010

darli,pokiaľ viem tak sa po PK už nerozdeli,lebo to už je aj 5 dňové embrio,ale samozrejme neviem to na 100%,ja ti môžem povedať iba moju skúsenosť
3 razy som otehotnela prirodzene po braní clostilu/stimulácia iba liekmi,predpokld ,že sa ti vytvorí miesto jednoho vajíčka ib a2-3/
po IVF vložené 2 embriá
nikdy som nečakala dvojičky vždy sa uchytilo iba jedno
ale samozrejme poznám aj také čo na 1IVF dali dve a majú dvojičky.

Ja som mala takúto dilému pri KET mala som 3 ,či dať všetky alebo iba dve a jedno sa nerozmrazilo,tak sa to vyriešilo samé.
AK ti ostanú na mrazenie vyslovene sa ich opítaj,či ti ich budú mraziť po 2,aby ich nezamrazili všetky naraz.

Darli ja tiež vôbec netúžim po dvojičkách,ale tiež som si vždy dávala vkladať 2,ale ja som iný prípad,trochu už prestárla 😅
a 6 potratov za sebou,takže rozhodnutie je na tebe,držím velmi palce

vika34
26. mar 2010

hi,hi až teraz som si všimla ,že to ste si písali asi včera a moje mudrlanské reči sú už asi zbytočné,lebo už je po ET 😀

katarinka77
26. mar 2010

Darli, no informuj 🙂 , koľko si dala vložiť? Už ležkáš s vyloženými nožkami a dohováraš bublinkám, nech ostanú 😉 ? Vidíš, hneď to beriem, že asi dve 😀 ...

darla27
26. mar 2010

Katuli sorry, ja som sa zapozerala na tv, som akasi tapnuta, z celeho dna.
No dali sme dve, vlastne sa nas nikto ani nepytal a nakolko dalsie styri nedosahovali este asi stadium blastocysty tak ich nechaju dozriet do tohto stadia a potom ich zmrazia.
Robila mi to podla ocakavania Behunova, to som vedela ze bude ona, takze sme si prilis nepokecali. 😒
Ked mi to nevyjde, tak nabuduce budem dosledne ziadat chlapa-gynekologa. 😀

Vikus, hm... uz bolo neskoro, ale rozhodlo to, ze embryjok zostal parny pocet, preto 2, som si povedala ze tak to urobim. 🙂
Teraz cakat, no pride mi to strasne, preco clovek nemoze vediet uz na druhy den ci sa to podarilo? 😀

katarinka77
26. mar 2010

Už som sa bála, čo sa deje... Tak vidíš, vyriešilo sa to samé 🙂 . A robili Ti to pod ultrazvukom? A tie ostatné nemohli zamraziť už teraz? Veď keď mrazia aj 2-bunkové, prečo nie aj takéto?

darla27
26. mar 2010

Ale kdeze , ziadny ultrazvuk, ani som nevidela ako to vyzera aby som ju kontrolovala. 😀
Neviem ci ostatne embryjka nemohli uz teraz zamrazit, asi sa to moze len pri urcitych stupnoch vyvoja alebo neviem.. 😅
Bolo to take rychle, no predstavovala som si to trochu inak, ale v pohode. Hlavne aby to vyslo, aj ked sa na to bojim aj mysliet ,
aby som to nezakrikla, aj ked verim ze ak to ma vyjst tak to vyjde ak nie, mozem lezat tie dni do testu so zaviazanymi nohami a nepomoze mi to.

katarinka77
26. mar 2010

No verím, čaká Ťa dlhých 10 dní... Takže na test zrejme po Veľkej noci, že? V ten deň budeme obe zvedavé 😀 . Ja idem na orgánový screening a aj Tvoj výsledok budem nedočkavo očakávať 🙂 ! Ideš v pondelok do práce?

darla27
26. mar 2010

Organovy screening? To uz bude aj pohlavie na 100% vidiet ci nie? Povodne som tipovala dievcatko,
ale ked som ta videla tak tvrdim ze to bude chlapcek. Ano, idem. 😉
Ani nie ze 10 dni bude dlhych, ale u mna az jedenast, lebo su tam Velkonocne sviatky.

katarinka77
26. mar 2010

No keď ukáže, tak áno 😀 ! Nám takmer všetci tipujú chlapca, asi len 3-4 ľudia dievčatko. Z toho 2 to hovorili so strašnou istotou - že ženská intuícia 😀 , že to bude dievčatko. Tak som zvedavá, či sa potvrdí predbežná informácia od dr., alebo naopak.
No Ty si mi minulý týždeň dobre polichotila, môžeš chodiť aj častejšie, Darli 😀 !
Testy si už nakúpila 😀 ?

darla27
26. mar 2010

No nekupila prave, dnes sa ma to pytala kamoska a ani mi to verit nechcela ze nemam testy, ze ved od stredy zaciname. 😀
No neviem ci som taka borka aby som so sebou uz v stredu prastila ci uz z uspechu alebo z neuspechu.
Preco polichotila? To nie je moja zasluha ze ti tehotenstvo velmi svedci, podakuj sa tam hore a manzelikovi. 😎
Ale na mna v tom tipovani nedaj, ja sa vacsinou mylim v tomto. 😀

katarinka77
26. mar 2010

Veď ďakujem každý deň 🙂 ! Už som zvedavá na Teba, ako bude svedčať Tebe 😉 !
No Ty si mi už tipla oboje, takže jedno z toho si trafila 😀 😀 😀 !
Od stredy? Nie je to skoro? Ja by som asi až tak od 8-9 dňa skúšala..

darla27
26. mar 2010

Je mozne ze ani testovat nebudem vobec, snad mi ruky neodpadnu..
Ale ked nahodou nevydrzim a nakupim testy do zasoby, tiez sa nic nestane. 🤐 😀
Uz niekolko rokov kupujem len jednopalickove, sa nastvem a zacnem to reklamovat. 😀
Nic Katulik, idem spinkat, prajem krasne snicky. 🙂 Dobru

katarinka77
26. mar 2010

Tak sa dobre vyspinkaj, idem aj ja 🙂 ! A zájdi potom do obchodu s dvojpaličkovými testami 😀 😉 !

vika34
27. mar 2010

darli ,teda ani nevies ci ti nieco mrazili?
budem drzat palceky

larita112
28. mar 2010

Darli, zlatko veľmi, veľmi Ti držím palčeky... a myslím na Teba 😵 😉 držkaj sa 😉 cmuuuuuk
vikuš, katulík 😉 cmuk

askona
28. mar 2010

ja som 2 dni po kyretazi a neviem kde mam ist na kontrolu mam ist do gyfinu alebo obvodnej .

katarinka77
28. mar 2010

Laritka 😉 , čo robkáš? Ako sa máš?

Darli, už Ti dali vedieť, koľko sa ich podarilo zmraziť? Ako Ti je?

Vikuš, Vika sa už vysústredila 😀 ? A čo vy?

Askona, po kyrete treba ísť k svojmu gynekológovi, GF s tým nič nemá 😖 , jedine že plánujete konzultáciu a niečo viac. Ale po kyrete vám zrejme odporučia pármesačnú pauzu. A pokiaľ si na PN, tam samozrejme od gyn. treba ísť k obvodnej.

darla27
29. mar 2010

Dakujem vam baby, ale nemam velmi pozitivne spravy: nepodarilo sa nic zmrazit, embryjka sa zastavili vo vyvoji.
Pravdupovediac si uz iluzie o tom, ze by to vyslo s tymi co mam v brusku nerobim, som z toho velmi sklamana,
obdivujem vsetkych co sa na to dali viac nez jeden krat, ja som cely vikend myslela na to,
prave co je s tymi embryjkami v GF a vidite, ani jedno neprezilo.
Predpokladam, ze je to v dosledku tych sprostych protilatok ZP a nic s tym nenarobim. ☹ 😔

katarinka77
29. mar 2010

Darli, nevešaj ešte hlavu! Tie dve, čo máš v brušku, boli najschopnejšie a verím, že sa im aj dobre darí 😉 ! Nevzdávaj to! Myslím na Teba 🙂 !

darla27
30. mar 2010

Nechcem byt pesimistka, ale .. uz cakam ms kazdu chvilu, som zvedava ci mi ju utros dokaze zadrzat, pri IUI to nedokazal.
Pamatam si ako som prisla na krvny test a hovorim sestrickam ze uz mam po ms, ona na mna zhukla ze co som nebrala utros a ja som si odkrvacala aj napriek utrosku. Tomu sa hovori: ked to nejde, tak to nejde. 😀
Baby, kedy mi test moze nieco ukazat keby nahodou? Mala som PK 5 dni, v piatok bol transfer, kedy si mozem zatestovat?

janula13
31. mar 2010

zase tu smirujem kvoli tebe Darli, tak velmi na teba myslim, a nechcem byt svina, ale len nech sa ti chytia obe..aj ked ak som dobre z diskusie pochopila ze nechces dvojky 😅 Pocit na ms je normalny ja by som prisahala ze dostanem a nedostala...takze vyckaj a keby aj nebodaj zacnes trochu krvacat nebudes ani prva ani posledna a napriek tomu tehu, ..ak chces testovat tak skor ako na taky 7-8den neodporucam, aj to je dost skoro ale viem ze niekomu uz na 7 den ukazalo a to ani nemali PK, ved ani ja som nemala mala som len 6bunkove embryo a na 8 den sa zjavila a uschla // ale na 9ty uz boli jasne bez debaty...tak si ta tu budem sledovat..zavidim katarinke ze ta mala moznost aj osobne spoznat 😉

katarinka77
31. mar 2010

Jéj, Janulka sa nám sem zatúlala 😅 . Veru, aj vy dve by ste si mali čo povedať, keby ste sa poznali osobne 😀 . Kedy sa vidíme zas? Rada by som Ťa už videla a aj prckov 😉 a verím, že aj Ty si isto zvedavá na moje brucho 😀 .
Ja som mala pocit na ms dobre dlho, určite minimálne do konca prvého trimestra, potom už neviem, nesledovala som to tak.
Darli, testni cez víkend, ak nevydržíš, niečo by už snáď mohlo byť vidno 🙂 .

darla27
31. mar 2010

Janulka 😀 no mne tie dvojicky kvoli tomu ze som zo strachu pred dvojickami prialo zrejme tolko ludi, ze keby som nechala vlozit aj jedno embryjko, snad sa rozdeli na dve uz kvoli srande. 😀
No myslim, ze uz by som brala aj tri, pretoze to vyzera ze nebude ziadne.
Dnes som robila testik rano a bol uplne biely, tam kde mala byt druha palicka.
Nehovorte mi ze je to skoro, pretoze dnes je v podstate 10 dpo a to podla mna test s citlivostou 10 musi aspon tienik urobit.
Ja som s tym ratala, pretoze s transferu som mala velmi zmiesane pocity a od zaciatku som neverila, ze by ma ta dokina co mi to robila mohla oplodnit. Zenam- gynekologickam absolutne nedoverujem, ich chladny pristup ma vytaca.

vika34
31. mar 2010

ahojte,
darli nestresuj,ved ktorý deň po ET si?Skôr ako 7-8 tam nebude určite nič ani tieň
teraz nestíham,ale ked sa v robote trochu uvolním ,ukážem sa,pá
darli ,myslím na teba

janula13
1. apr 2010

darli no neda mi to...ked vidim co sa mi tu plazi po zemi, tak ti dvojky fakt zo srdca zelam, nech si vravi kto chce co chce..a ked si trufas, tak kludne aj trojky 😀 otestuj este cez viked 😉 a co sa tyka zien gynekologiciek..no jo, ako sa to vezme, ja som chodila k behunovej, no dalo by sa aj lepsie, mala lepsie aj horsie dni, ale babo mi vkladala ona..bola to niekolkosekundova zalezitost, ved vies sama a vidis chytilo sa...takze som jej tak trochu aj vdacna, aj ked je otazne aky podiel ma na tom kto to vklada... 😉 myslim na teba a drzim aj napriek tvojmu skepticizmu palce... 😉

janula13
1. apr 2010

jeej a kati jasne ze sa uvidime musime nieco spiskat po velkej noci...prideme vam zdemolovat byt, co ty na to? 😀