Kanada, Anglicko verzus Austrália

alicam
22. aug 2015

Kam sa s mužom a pol ročným dítkom presťahovať? Najlepšie by bolo keby sa do diskusie zapojil aj niekto, kto v tých štátoch aspoň chvíľu žil. Angličtinu obaja ovládame plynule, ja mám základy francúzštiny. Česka/Slovenska už zrejme máme dosť, systém podobný - aj keď je človek v tom čo robí najlepší vo svojom regióne, nedostane sa mu uznania, ale výsmechu keď to už (konkrétne muziku) odmieta robiť za "pivo a párek". Ktorá z troch krajín v nadpise sa vám zdá najpriateľnejšia a prečo? Čo obnáša taká dlhá cesta a sťahovanie sa s bábom do iného štátu? Aké poistenia, vybavovačky na úradoch atd. treba absolvovať?
Dakujem za každý jeden príspevok.
AlicaM 🙂

ajka1304
23. nov 2017

@sisaka mozem sa opytat na vasu vetu vyssie? Že ak manžel získa pravné viza tak manželka získa automaticky otvorene pracovne viza tiež? To by nam pomohlo keby sme manželia a mohli by sme isť spolu? Veľmi pekne vam dakujem za odpoved lebo si nad tym lamem hlavu

ajka1304
23. nov 2017

Pracovné viza (preklep) 😊

sisaka
24. nov 2017

@ajka1304 treba si pozrieť najnovšie pravidla, v kuse to menia. V čase keď som to písala to tak bolo, mala som známych, ktorí tak prišli.
V 5 rokoch deti môžu ísť do Kindergarten, je to ako nultý ročník, nie je to povinne, veľa škôl ma len pól dňové vyučovanie pre Kindergarten, ak začínajú okolo 8 tak myslím, že okolo 11.30 je koniec, takze pracovať sa moc popritom nedá . V našej meste je malo Kindergarten na cely deň, viem že sú v nejakých chudobných štvrtiach, kde deti potrebuju viac pomôcť s učením a pod., v iných mestách/ provinciách neviem.

ajka1304
24. nov 2017

@sisaka dakujem za odpoved a vasu skusenost 😉nech sa vam dari

alicam
autor
7. apr 2018

@ajka1304
ahoj, u nás nakoniec prišlo druhé dítko skor ako sme sa do toho vobec pustili, takže nič z toho :D pred 3 rokmi som ešte úplne všetko videla moc jednoducho, teraz už je toho menej, ale tie brýle mi ešte nespadli úplne..
Zistila som že žiť ako chceme sa dá aj tu (ČR, ale aj na SK by to šlo 🙂), len je to viac hľadania, zisťovania, námahy.. a nebáť sa divných pohľadov a poznámok preto že nerobíš veci ako vačšina. Ale aj na to je riešenie - zavreť sa do vlastnej sociálnej bubliny a obmedziť styk so svetom "tam vonku" :D

martinhorvath
Odpoveď bola odstránená
Zobraz