Kastrácia mačiek

29. júl 2022

Ahojte, koľko ste vy platili za kastráciu svojej mačky ? Za moje 2 mačky ma pýta veterinár 100€ , nieje to veľa 50€ za kastráciu jednej mačky ? Nestalo to niekedy 20€ náhodou ?

cocolino234
29. júl 2022

@autorka za obidve mačky 100€? to ste boli u akého veterinára? podľa mňa to je riadne lacné 😳 My sme pred 2 rokmi za kocúra platili 80€ a za mačku 130€ ale teda bola to naozaj moderná klinika.

kacena4
29. júl 2022

je to normalna cena

iloveme
29. júl 2022

Za kocura cca pred rokom okolo 30€

janettdamian
29. júl 2022

50€ za mačku mi hovoril veterinár pred 3 rokmi

autor
29. júl 2022

@cocolino234 ja som bola na tom že 20€ stojí kastrácia, preto ma to zaskočilo, lebo som v skupinách o mačkách videla že to niekto písal že toľko platil 🙂

autor
29. júl 2022

@iloveme no presne také sumy som videla že ľudia platia za kastrácie. A teraz tu píšu niektorí že 80€, tak nechápem prečo taký rozdiel

mima999
29. júl 2022

My sme platili za mačku vo februári 70€ v Nitre na súkromnej klinike

zojanka
29. júl 2022

Samce sú lacnejšie, tam len šmiknú guľky. Pri samičkách (mačka, fena) je to drahšie, lebo je to "brušná operácia". 50€ je dobrá cena.

majlo1234
29. júl 2022

Je rozdiel ci macka alebo kocur, macky su drahsie lebo je to narocnejsi zakrok. A 20 eur mozno pytaju od nejakych OZiek pri velkokapacitnych kastraciach, ale normalne su ceny uplne inde

janulienocka
29. júl 2022

Presne tak, kastracia samice, mačky je drahšia náročnejšia operácia ako samca, kocúra

andrea2022
29. júl 2022

Práveže v pohode cena. Ja som sa bola pýtať na klinike čo mám bližšie k domu, a že 80€. Tak som išla inému a 45€ pekná práca

alexas56
29. júl 2022

Ja som platila 80 za mačku za kocúra menej. Ale inak super, že ste sa rozhodli pre kastráciu..🙂 neviem či máte vonku mačičku či dnu..ale toto čo sa deje je nenormálne už, všetci majú mačky a nikto nekastruje..je ich strašne veľa

mandymoore123
29. júl 2022

Ahoj,my sme za sterilizáciu mačičky platili okolo50€ ale to bolo už aj 6 rokov dozadu. Kastrácia kocúra bola lacnejšia, okolo 40€. Myslím ,že cena je v poriadku. V tých skupinách môžu písať napr aj útulky či občianske združenia,ktoré môžu mať zvýhodnené ceny,ak majú nejakú zmluvu s veterinárom,alebo zľavu za to že nosia na kastrácie veľa zvieratiek. Bezne pozbieraju aj 10 mačiek z ulice a dajú ich vykastrovat

animus
29. júl 2022

20-30 eur je len cena použitého materiálu (anestetika, lieky proti bolesti, antibiotiká, čepielka na skalpel, jednorazové chirurgické rukavice, jednorazové prekrytie operačnej rany, dezinfekcia, ihli, striekačky, lieky do očí aby nevyschli oči, podložka pod zviera, energie - veď len nástroje musíš všetky umyť a sterilizovať, pre mačku pruban prípadne golier, šici materiál a to som ešte určite veľa veci nespomenula) a potom je samozrejme cena práce veď nikto nepracuje zadarmo a si na sume 50 eur (čo je podľa mňa super cena)

lenka_xy
29. júl 2022

Je to úplne primeraná cena. Ale pri takomto zákroku by som na cenu až tak nepozerala, bez predoperačného a inak ako v inhalačnej anestézii by som mačku kastrovať nedala.
Moju prvú mačku mi kastrovala taká veterinárka, že som sa skoro rozplakala, keď som si ju priniesla domov, ledva stála na nohách, tackala sa, nebolo jej dobre a rana tiahnuca sa cez pol brucha. Stálo to 50€.
Odvtedy som všetky riešila na inej klinike, majú centimetrovú ranku na jeden steh a hneď po zákroku sú úplne v poriadku, akoby sa nič nedialo. Cena tam je okolo 70€.
+ existuje na Slovensku aj jedna klinika, kde stojí kastrácia mačky 13€, ale to už je veľký hazard, ten doktor je maximálne divný, v komentároch na svojej stránke sa arogantne a vulgárne vyjadruje, mačkám po zákroku vraj odmieta dať antibiotiká a analgetiká. Ale má aj veľa pozitívnych recenzií, takže ťažko povedať.

77daniela77
29. júl 2022

Ja som za kastraciu kocura platila asi pred mesiacom u nas v Košiciach 40€.U maciek maju tento cennik:
Odstránenie vaječníkov (z boku)70€
Odstránenie vaječníkov a maternice (z linea alba)80€
Odstránenie vaječníkov a maternice pri gravidite a pyometre100€

jabadabadu
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
balihara
29. júl 2022

Ja som v r.2020 platila za kastráciu mačky 28€ aj s liekmi a teraz sme boli u toho istého vet kastrovať jorkšíra(psa) plus čistil mu zuby,aj trhal a lieky 60€ 🙂

petka1982
29. júl 2022

45e za sterilizáciu mačky.teraz kastrácia psa napr.70.

autor
29. júl 2022

@jabadabadu si slepá nevidíš čo tu ľudia píšu ? Píšu tu že platili aj 30€, 28€ . Tak sa nerob chytra keď niesi

petka1982
30. júl 2022

Lenže ceny išli hore.najma za uspavacie lieky.a vlastne všetkého.a nemôžeš porovnávať mesto s dedinou.a ideálne je si obvolat viacerých doktorov.

lussy9
2. feb 2023

My 15€za mačku a 8 za kocúra a nie je to nijaký špekulanti alebo niekto u koho by, sa mal niekto obávať zanedbania starostlivosti. Pooperačné starostlivosť je na majiteľovi. My sme boli už niekoľkokrát.

lussy9
2. feb 2023

@lenka_xy o ktorom prosím píšete?

hefo
2. feb 2023

@lussy9 Ja som raz asistoval bratrancovi (veterinárovi) pri sterilizácii mačky (no, v podstate som mu podával veci), a keď si teda predstavím, koľko to trvalo, a pod., tak kto robí takúto odbornú prácu za 15 €, neváži si svoju hodnotu (a určite z toho neplatí dane, lebo to by mu už nezostalo vôbec nič)...

lussy9
2. feb 2023

@hefo je to vec názoru. Ten veterinár robí v takých cenách kastracie aby ľudia nemali dôvod a argumenty prečo ich nedať. Lebo sú majitelia maciek nezodpovední a vyhodia ich.

lussy9
2. feb 2023

@lussy9 pre mnohých je jednoduchšie macence zabíjať.

hefo
2. feb 2023

@lussy9 Tak ak to robí pod cenu ako charitu z lásky k zvieratám, tak to chápem. Ale rozhodne to nie je bežná komerčná cena (náklady + nejaký zisk).

lussy9
3. feb 2023

@hefo da sa to nazvať rôzne.

lukino2000
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
natalkasimonka
5. sep 2023

2 mačky minuly rok 75e