Kde kúpim hotové raw sladkosti bez mlieka a vajec?

dreamer8
8. apr 2016

Chcel by som vyskusat raw sladkosti, zakusky a pod., ale chcel by som si kupit uz hotove raw sladkosti, daju sa niekde kupit, v beznych obchodoch, hypermarketoch a pod., pri akej kategorii? Chcel by som len sladku nahradu za klasicke zakusky a cokoladove tycinky, v malych baleniach.

Casto nachadzam len recepty na rozne raw torty, zakusky a pod., ale pre jednu osobu sa to neoplati, neskor by som to mozno skusil, ale neviem ci mi nebudu sposobovat zdravotne problemy, takze nechcem zatial kupovat nejaky drahy raw mixer, mlynceky, ci rozne semienka, oleje a pod.

Nechcem prejst na raw stravu, hlavny dovod je alergia na mliecnu bielkovinu a vajcia - to zvycajne v raw receptoch nie je, ale v cokoladovych tycinkach, zakuskoch, dokonca v sojovej ci musli tycinke a prakticky akejkolvek sladkosti je vzdy mlieko alebo vajcia, alebo aj aj. Jednou z mala sladkosti bez mlieka je horka cokolada, aj ked nie kazda, no ta upchava, uz par kociek.

Priklad na to co hladam je napr. vodovy ovocny nanuk, teda len ovocie+voda+cukor, alebo dzus*, ale nic ine ma nenapada. Pritom je vela veci ktore mozem a su sladke, prip. su aj nahrady mlieka, napr. nezdravy cukor, zdravy cukor, stevia, med, dzem, ovocie, zelenina, oriesky, mak (no aj v makovniku je mlieko), soja, tofu, sojove, kokosove, ovsene a ine mlieka.

* dzusy mi chutia, aj ked je to napoj, nie jedlo, ale tiez je problem kupit, 100%-ne su od 1 litra a ten sa aj v chladnicke pokazi alebo sa zhorsi chut uz po 1-2 dnoch, ja chcem len nieco male po jedle, su aj mensie balenia, urcene pre deti, ale su oproti 1l predrazene a skoro vsetky maju len velmi maly podiel ovocia a same Ecka, tiez fanta ci kola mi prilis nechutia, su nezdrave a hlavne rychlo vyprchaju a pol-litrove flase su drahsie ako 2l.

Mam este podotazku, ako dlho vydrzi taka raw sladkost, musi sa drzat v chladnicke, prip. je mozne ich skladovat aj v mraznicke?

Hlavnou podmienkou je ziadne zivocisne mlieko ani vajcia a musi to byt sladke. 100% raw to ani byt nemusi, ani 100% zdrave, ani uplne bez Eciek, kedze ide len o maly, sladky doplnok ku strave, samozrejme ak je to raw a zdrave, je to len bonus.

Za rady a tipy vopred dakujem. Kedze ide o zdrave sladkosti, snad to pomoze aj inym, vhodne to je hlavne pre deti s alergiami.

dreamer8
autor
18. aug 2017

@lenkapalenka dik za tip, o tom ze veganske potraviny neobsahuju* mlieko ani vajcia viem, napr. kaufland ma nove produkty "take it veggie", ale iba niektore su aj vegan, mnohe su len "vegetarian". Taktiez je ponuka obmedzena, taka zmrzlina a nanuky - jedina prichut vanilka, ani cokoladova nie je.

Navyse aj napriek tomu ze je na obale napisane "100% vegan", v zlozeni je "moze obsahovat mlieko", neviem na kolko je to len ochrana keby sa tam nieco dostalo a nakolko sa tam aj mlieko bezne vyskytuje, ale na nic sa neda spolahnut.

Ja si kupujem aj take produkty, ked je tam len ze "moze obsahovat" alebo "moze obsahovat stopove mnozstvo", lebo je to prakticky vsade, chrania sa zrejme proti moznym zalobam.

dreamer8
autor
18. aug 2017

@lenkapalenka doplnim k tym bio obchodom, bol som tam, zlozenie ani nebolo v slovencine a pytal som sa ci moze obsahovat mlieko kedze to bol nanuk s cokoladou, vyzerala mliecne, nevedeli mi to povedat a casto to dovazaju z krajin kde sa alergeny nemusia uvadzat, dokonca ani napis vegan nie je istota.

Navyse v tych obchodoch je vsetko predrazene, ale nie o 20 ci 30%, to by som este kupil, ale casto v porovnani na rovnaku gramaz to je aj o 500% ci dokonca vyse 1000%!

lenocka12345
18. aug 2017

@dreamer8 neviem prečo , ale mám pocit , že chceš všetko zadarmo :( takto to nefunguje , predovšetkým pri takomto tovare , buď priplatíš, alebo neješ. A v Ke je Vegana , ceny nie sú až take strašné. Potom Biopark / áno ten je drahší / , alebo Biotrend.... o ostatnom nemám prehľad. A čo sa týka prekladu do slovenčiny , toto sa mi za vyše 10 rokov nákupu v bio obchodoch nestalo nikdy 🙂
Ps : ja som si ako študentka dokázala vyfinancovať bezlepkovú a bezlaktózovú diétu bez príspevku od štátu , tak neviem o akej cene 500-1000% vyššej hovoríš

dreamer8
autor
18. aug 2017

@lenocka12345 rozhodne to nechcem zadarmo, ale ked je napr. nejaka coko-orieskova natierka s mliekom v obchode za 2€ a v specialnom obchode je rocnaka natierka bez mlieka za 15€ a este je polovicna velkost, tak by rovnaka vysla na 30€ a to nie je 1000% ale este viac, 100% je 2€, 200% je 4€, 1000% by bolo 20€, takze 30€ je 1500%, teda 15 KRAT drahsie. Take obycajne arasidove maslo kde je takmer 100% v zlozeni len arasid je o 500% drahsie, teda 5x drahsie, nie je tam nic ine.

Mozno sa uz ceny zmiernili, ale stale to zneuzivaju, soja nie je drahsia ako mlieko, ak dokaze byt vanilkova zmrzlina so soje za rovnaku cenu ako z mlieka, dokonca lacnejsia, tak aj obycajna coko-orieskova natierka by mohla byt.

Dalsi trik tych predajni je, ze vsetky tie natierky ci tycinky su ovela mensie, cena za jednu potom nevyzera tak draho, no po prepocte je to vazne 500-1500%, 5-15 KRAT viac. Ake by muselo byt porovnanie marze.

Inak okrem ceny je tam aj slaby vyber, vobec nie vsetko je vegan alebo bez mlieka a vajec. Vyskusam ale tie predajne, aj internetove znova pozriet, mozno sa to uz zmenilo...

susily
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
erika9512
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
rolandik
11. dec 2019

Najlacnejšie máš sušené ovocie a orechy. Nasypeš do misky, a papáš. Bez mlieka. Ja si objednávam z Košíc naturprodukty Gabriel

sylviasab
15. okt 2022

@liz_lemon treba si robiť doma. Ja zmixujem banán +iné ovocie a zdravý nanuk je super. Bez A môze priliať rastlinné mlieko,či jogurt a aj ušetríte.alebo ovsené vlocky pomlieť,dať kokosový tuk,trochu pohánkového či iného sušneného nápoja ,stévia,sušné ovocie semienka,dať do formiček a nechať stuhnúť.