Kde kúpim kvalitný olivový olej?

mirage
21. sep 2020

Potrebovala by som kvalitny olivovy olej, aspon 5 litrov. Bravali sme z Toskanska, cena je vsak uz privysoka, 20 eur za liter. Chcem nieco lacnejsie, mozno z Grecka, rozumnu cenu za primeranu kvalitu. Nepoznate niekoho? Z dovolenky sme si doniesli, ale len dva litre, a uz su fuc.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mirage
autor
21. sep 2020

@viestta ja viem.. nechcem supermarketovy, hladam z fariem od ludi, co dovazaju na SK, ono uz sme sa naucili na dobre..

alexandra2468
21. sep 2020

@mirage my si takto objednavame s kamosmi kvoli nakladom na prepravu, olej je z Krety. Je tiez dost drahy, ale velmi kvalitny lisovany za studena starym sposobom v tych kamennych “lisoch”.
Kupujeme dva druhy, jeden na tepelnu upravu a ten mega kvalitny pouzivame len priamo na konzum, cize do salatov a tak.

hama_ba
21. sep 2020

@mirage ahoj, neviem odkiaľ si ale svokra si zvykne kupovať 5 litrovu plechovicu z elia oliva. Je to obchod v Bratislave a predávajú aj iné grécke špeciality. Tuším majú aj web stránku a ten pán ma tie veci priamo z Grécka ale nie som si istá. Kvalitou je asi dobrý, lebo ho berie často

simca06022011
21. sep 2020

@mirage ten v metre je celkovo velmi dobry, aj chutovo... Ale uz su aj eshopy co dovazaju priamo grecke napriklad olivove oleje, ale to su podla mna supermarketove, rozdiel v tom, ze nemaju to v nasom supermarkete ale v zahranici bezne. INak mas istotu ak si dotrepes z dovolenky 🙂 Pripadne fakt skus vygooglit. Eshopy su uz fakt so vsetkym.

mirage
autor
21. sep 2020

dakujem.. ano, je to ine priamo od dedka co mi odleje zo suda v pivnici v jeho sade. Ten bol az stiplavy a tak nadherne zeleny, ja to davam vsade, ale rezne na nom nevyprazam 🙂
@alexandra2468 nieco take hladam..

@hama_ba pozriem..

osky
21. sep 2020

@mirage na fb mi svojho casu vyhadzovalo ponuky na taketo oleje,z talianska,grecka ,spanielska-priamo z farmy.
Tam som nasla aj tusim za 10 euro,ak vezmem naraz 8 litrov .
Pred casom na mango ci pomarance,teraz bezia granatove jablka-stale mi chodia ponuky.
Chystam sa to skusit.

matabb73
21. sep 2020

V Lidli majú aj grécky olej, je ozaj dobrý. Prípadne keď je grécky týždeň, tak majú olej v plechovke. Presne taký sme si doniesli aj z Grécka.

mirage
autor
21. sep 2020

@matabb73 ako pisem vyssie, zo supermarketu nie.

matabb73
21. sep 2020

@mirage mne sa zdá porovnateľný s original gréckym. Ale keď chceš niečo kvalitnejšie, tak u nás v BB je predajňa, kde majú tovar dovezený z Grécka. Majú tam aj olej rôzne balenie. Podľa mňa je grécky olej najlepší. Len neviem odkiaľ si.

mirage
autor
21. sep 2020

@alabama0011 vdaka, ale toto je este drahsie ako ten z Toskanska od Olivood za 20 eur liter.
@matabb73 ja viem, zda sa, ale nie je, proste to je uplne nieco ine, co kupis od farmara a co kupis u nas v Lidli.
Viem, ze mi kamarat Spaniel spominal, ze jeho kamos nosi vo velkom do BA, akurat ze sa ten Spaniel teraz rozvadza tak teraz mu kvoli oleju nepisem.

matabb73
21. sep 2020

@mirage teraz som pozeerala ich stránku kalyretos.sk, majú 5 litrov za necelých 50 Eur.

bambulkax
21. sep 2020

@mirage ahoj, na fb najdes skupinu: olivovy olej z corfu- laska na cely zivot

mirage
autor
21. sep 2020

dakujem dievcata

gerfinka
21. sep 2020

@mirage tiež odporúčam na fb olivový olej z korfu. Beriem odtiaľ už dlhšie. Maju fľaše tuším stojí 16 eur l a 5l kanistre ten tuším vide na 70 eur, ak berieš viac aj lacnejšie. Objednáš mailom a potom robia rozvoz po Slovensku, samozrejme nie pred dom, ale na nejaké orientačné miesta v danom meste.

tana85
21. sep 2020

@mirage uz pytaju 20€??? tak to velmi prehanaju, predavaju olej, nie zlato. este mam od nich nejake 2 litre, ale za taku cenu z zial aj posledne asi. nam chutia, ale toto nie

mirage
autor
21. sep 2020

@gerfinka ano..toto sa mi pozdava

osky
21. sep 2020

@mirage
CrowdFarming je to z fb.
Tam pomukaju vselico,i olej.
Priamo od vyrobcov,ci pestovatelov pozri si

lenuliatko84
22. sep 2020

Videla som niekde grecky na nejakej stranke .stal tuaim 50€ liter,maju 3 a 5 litrove bandasky.ked das do uja googla,vyhodi ti to

milka1988
6. jún 2023

@mirage ahoj nakoniec ktorej si si vybrala?