Kde sa robí a koľko trvá pedagogické minimum?

veveli
30. jún 2009

Ahojte, hladala som na nete,ale neuspesne, neviete mi prosim poradit kde sa robi pedagogicke minimum a kolko trva? Neviem či na SŠ alebo na VŠ. Velmi pekne Vam dakujem. Veronika

olivova
30. jún 2009

je to studium na VS a ak sa nemylim, robi sa po skonceni alebo v priebehu druheho stupna VS. Cize studujes a popri tom si robis minimum. Trva 4 semestre (2 roky). A najdes ho urcite na ZU a aj na strankach pedagogickych fakult - Banska Bystrica aj v Ruzomberku...atd. Daj do googlu.

dmonikad
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
mamutka
1. júl 2009

co ja pamatam, tak popri normalnej VS sa to robi, ale asi sa da aj po....

snehuliacika
30. jan 2010

áno da sa pedagogické minimum spraviť aj po výške, viem o tom že sa da na žilinskej univerzti kt. ma ja pobočku v dubnici nad váhom, ja som toto minimum absolvovala na trenčianskej univerzite - my sme boli prvý, trvalo to dva roky a dalo sa to zvládnuť, robila som si to popri výške.

tatolu
30. jan 2010

Ahoj, ja som sa dala na toto štúdium popri štúdiu na TU Zvolen - trvá 4 semestre. Zatiaľ má 1. za sebou 😉

snehuliacika
1. feb 2010

hej aj vo zvolene sa dá a inak učilli nás v tn učitelia z pedagogickej z banskej bystrice ;)

kingstonka
2. feb 2010

ahojte.... tie co ste si spravili toto pedagogicke minimum ...nasli ste si uplatnenie? rozmyslala som nad tym, ze pocas materskej ...

pia22
2. feb 2010

Podla toho, ake mas predchadzajuce
vzdelanie?😉

kingstonka
2. feb 2010

Technicku univerzitu.... chcela by som totiz nejak vyuzit cas na materskej.... a hladala som skor ci neexistuje nieco ako "ekonomicke minimum" ...

snehuliacika
2. feb 2010

ekonomické minimum? to som nepočula, ale možno nejaký kurz existuje, to by si ako chcela základy ekonomiky a účtovníctva?a čo sa týka uplatnenia kedže si robím doktorandské štúdium, tak tam pri učení som využila poznatky z ped.minima a inak mám kamošky ktoré si našla uplatnenie a učia na obchodných akadémiách, my sme si to robili tak že ked nenájdeme prácu tak skúsime sa uplatniť ako učitelky ;) a niektorým to tak aj vyšlo ;) kingstonka držím paste a myslím že sa to dá zvládnuť aj počas materskej

babatko37
18. okt 2010

Mam Ekonomicku univerzitu, kde si mam urobit pedagogicke minimum, aby som mohla ucit na strednej skole ekonomicke predmety, pripadne robit vychovavatelku na zakladnej skole? Dakujem za odpoved.

sisa777
22. okt 2010

na Technickej univerzite v KE, katedra inzinierskej pedagogiky.

babatko37
22. okt 2010

Dakujem, skusim zistit, ci sa da na TU aj tu v Bratislave, asi by sa malo.

csikike
22. okt 2010

@babatko37 ja som chodila na TU v BA a robila som si PG minimum popri skole, 4, 5 rocnik

700sisa
7. nov 2010

Chcem sa opytat, ci by som si mohla urobit pedagogicke minimum na katolickej univerzite v Ruzomberku aj ked som evanjelicka?

ska_saska
26. jan 2011

prosim vas, neviete, ci sa da spravit pedagogicke minimum aj iba po strednej skole? ci je tam VS podmienkou? dakujem !

lily1983
3. feb 2011

@ska_saska no to by aj mňa ..zaujimalo, presne to hladám, neviem to nájst .. poradte please !! :o)) 🙂

jankaku
3. feb 2011

ahojte baby chcem sa spytat, mam skoncene doplnujuce pedagogicke studium, ktore som si robila popri VS na technickej univerzite katedre inzinierskej pedagogiky no zatial som to nevyuzila. Kde vsade sa mozem po skonceni tohto studia uplatnit resp. ste tu niektore ktore ste to tiez skoncili a kde ste to vyuzili? Ja som robila nieco ine, no po materskej zvazujem inu pracu a mozno by mi dobre padla aj nejaka pedagogicka. Plati mi to studium stale alebo musim este absolvovat nieco ine aby som sa mohla uplatnit? A este jedna otazka - charakterizuje sa toto studium ako pedagogicke minimum ci to je este nieco ine? Dakujem za odpovede. 😉

dadis
3. feb 2011

jeej nad tymto rozmyslam uz dlhsie aj ja, ja by som si tiez chcela spravit, u nas na VS to nebolo mozne, ale po jeho skonceni by som sa mohla uplatnit ako stredoskolska ucitelka Nauky o spolocnosti a AJ...co by sa mi aj hodilo, pretoze ucitelska praca je menej narocna na cas, nez business, aspon na nejaky cas, kym su deti male potrebujem zvolnit...len neviem, kam sa mam obratit...na Pedagogicku fakultu UK?
@lily1983
@ska_saska neviem ci po strednej skole...co som ja pocula, tak to bolo studium popri VS, teoreticky aj studovat by sa to dalo len so SS (najma ked sa to ziskava pocas studia a nie po ukonceni studia), no neviem ci by vas na nejaku skolu mohli prijat, podmienkou je dosiahute vysokoskolske vzdelanie a to to minimum asi taketo atributy nema...

pia22
3. feb 2011

@lily1983 na Pg minimum je podmienkou len studium na lubovolnej stred. skole ukoncene maturitnou skuskou😉

dadis
3. feb 2011

@lily1983...mozes aj po maturite:

1. majstra odbornej výchovy z predmetov všeobecná pedagogika, psychológia a didaktika odborného
výcviku,
2. vychovávateľa školského zariadenia z predmetov všeobecná pedagogika, pedagogika voľného času alebo
mimoškolská pedagogika a psychológia,
3. asistenta učiteľa z predmetov všeobecná pedagogika a psychológia,

lily1983
3. feb 2011

@dadis
@pia22 dakujem za info..a teda pia22 si si istá ??
a ak mám strednu skolu, a chcela mám dobru prax a komunikaciu z anj zo zahraničia..stači mi len pg miminum a nejakňa štátna skuška z anj? dakujem

lily1983
3. feb 2011

keby chcem angličtinu učit..som zabudla dodať..
dakujem dadis 😉

pia22
3. feb 2011

@lily1983 pedagog. minimum, na kt. staci stred. skola je doplnkove pedagog. minimum, kt. je zaradovane medzi neuplne vysokoskolske studia, cize nekonci nijakym titulom. Si kvalifikovana ako stredoskolsky vzdelana v odbore. Blizsie info ti ale podat neviem, ja som ho ukoncila pred 10 rokmi😉

dadis
3. feb 2011

http://www.minedu.sk/data/USERDATA/Legislativa/...

§ 5
Doplňujúce pedagogické štúdium možno organizovať len k tým študijným odborom, ktoré má vysoká
škola akreditované v prvom stupni alebo druhom stupni vysokoškolského štúdia.

na nasej skole tato moznost nie je, myslite ze si mozem toto studium spravit na inej skole?

pia22
3. feb 2011

@lily1983 na to musis mat plne vysokoskolske vzdelanie v odbore ucitelstvo.

lily1983
3. feb 2011

@pia22
@dadis dakujem vám za infošky 🙂

jankaku
3. feb 2011

ahojte baby chcem sa spytat, mam skoncene doplnujuce pedagogicke studium, ktore som si robila popri VS na technickej univerzite katedre inzinierskej pedagogiky no zatial som to nevyuzila. Kde vsade sa mozem po skonceni tohto studia uplatnit resp. ste tu niektore ktore ste to tiez skoncili a kde ste to vyuzili? Ja som robila nieco ine, no po materskej zvazujem inu pracu a mozno by mi dobre padla aj nejaka pedagogicka. Plati mi to studium stale alebo musim este absolvovat nieco ine aby som sa mohla uplatnit? A este jedna otazka - charakterizuje sa toto studium ako pedagogicke minimum ci to je este nieco ine? Dakujem za odpovede. A este jedna vec - da sa vyucovat aj nieco ine okrem odborov ktore som vystudovala v ramci VS? alebo ak mam to doplnujuce studium mozem ucit aj nieco ine? pripadne mozem ucit len na strednej skole?

replica
14. apr 2011

decka, da sa v BA studovat doplnujuce pedagogicke studium na inej skole ako KU?? povodne som studoval socialnu pedagogiku.

waitinka7
21. jún 2011

@lily1983
@pia22
@dadis
@ska_saska
Dievčatá, a ako dlho sa v dnesnej dobe robí pedagogické minimum? Ja by som rada ucila v skole, mam iba SŠ s maturitou, to je málo, VŠ si nemám možnosť spraviť, chcela by som tiež učiť AJ, ale to by som si musela spraviť aj nejakú štátnicu (ktorá trvá koľko???) Príp. by som chcela učit nejaké odborné predmety, ekonomiku alebo účtovníctvo, mám 10 ročnú prax. Kde by som sa mohla zamestnat, keby som chcela robiť copy:3. asistenta učiteľa z predmetov všeobecná pedagogika a psychológia. Ja tomu dost dobre nerozumiem, tak ak je niekto, kto mi to blizsie vysvetli, dakujem.