Kde zmizlo z obchodov normálne oblečenie?

katpox
29. máj 2018

Citim sa uz ako totalny valibuk. Dnes som prvy krat znechutena z nakupov. Vybrala som sa do obchodu s pozehnanim manzela nakup si co len chces saty suknu bizuteriu nohavic tricka... Jupi tesim sa. Vchadzam do obchodu HM citim sa ako na pyzamovej party.Bledunke oblecenie na dotyk teplakovina. Nevadi mozno bude fajn ,ked sa don obleciem. Nuz ani to nepomohlo a nedodala ani moja presipacia postava smrnc pyzamkovemu autifitu. . Ok idem do NY. Utok nastiek .... Nevzdam sa. Beriem tricko,bluzku,suknu. SUKNU obleciem...na jednu nohu. HUPS. Tricko obleciem,volaniky sposoboli,ze vypadam ako pastierka husiek,len stebielko paziti do ruy. Nie je to sexi ako som chcela. Nevadi idem do drahsieho ,dufajuc lepsieho shopu. Tricko 30 e. Lenze zrkadlo neoklamem. Tricko konci 6 cm pod prsiama a pod nim hole brucho. Zrela zena,30tnicka.. si to uz nemoze dovolit. Viete damy..obliect si mozes co chces ale mladost nevratis....Skusam nariasene satky Zeby predsa? Nie nie ...rukav sa mi zasekol hned na zapesti...pisem muzovi ,-ze nic z toho..on nastvany. Ze samozrejme som fajnova. Nuz neviem zienky kde si vy veci kupujete a ci mate umorne nakupovanie ako ja...asi mussim zhodot 50 percent vahy ..na slusnych 37 kg a hadam sa mi aj ruka prepcha cez tricko...

rusalinka
29. máj 2018

😀 Cítim to podobne... sem tam niečo nájdem v Tescu a v C&A. A niekedy to dokonca ani nevyzerá ako pre babku 😀

simsalabim
29. máj 2018

@katpox ja kupujem hlavne v Orsay a Lindex, niekedy aj Peek and Cloppenburg a sem-tam Zara. Veci na doma Tesco a Lidl. Velkost 40-42. Blizim sa k 50ke, na New Yorker ci H&M uz nemam vek ani postavu.

beky1813
29. máj 2018

Ja kupujem v Gate, House, Terranova, Sinsay, basic veci H&M a C&A. Mam 32 a vellost S-M

jajka257
29. máj 2018

@katpox nuz, ja neviem. Ja sa tam znestim do vsetkeho. Mozno preto, ze nosim S alebo XS. Ale videla som tam vacsie velkosti. Inac som kupujem aj v orsay, mohito...

jana_eyre
29. máj 2018

ja som mala taky darcek k narodeninam, "chod si kupit co chces" rozumej bola som po 100rokoch - najlepsie som nakupila v caliope, moj styl, velkost M ma potesilo, lebo predtym som mala aj Lko..

0silvia0
29. máj 2018

@katpox no ja som síce veľkosť S-M, ale vekom 40+, takže tiež nemienim nosiť volániky s kvetinkami, lebo ich nosia všetci a to by som si ich mohla dovoliť. Tak isto nemienim nosiť široké oversize košele, ktoré sa tvária ako šaty. Ja som nikdy nenosila módne vychytávky, mám svoj štýl a nemienim a nemusím sa obliekať ako vyrastená a prerastená študentka 😨
Ja sa priznám, ja už radšej volím Bonprix, hoci 1/3 oblečenia vrátim, alebo občas nakuknem do sekáča.

alobalka
29. máj 2018

Mám cca 75kg a nakupim v Lindexe, na zoot. sk, tom tailor, tchibo, občas reserved. Hm má na moju postavu divne veci, takko detto.

vevesh
29. máj 2018

@katpox ten isty problem mam aj ja- momentalne ficim na business mode zo s.olivera, taifun, comma, zopar kuskov mam z lindexu ci tom tailora a talianske butiky. Tohto roku som sa konecne potesila 3/4 suknam (na rozdiel tych pidikovych size z predchadzajucich rokov, no len tie motivy, trblietky a volaniky....tak nic z toho, nakupujem dalej iba online...🙈

lilyianka
29. máj 2018

@katpox ja tento problém nemám aj keď som nabrala...mam aktuálne 61kg a cez 30r...samozrejme sú veci čo lahodia oku, ale nekúpim si ich veď už nemám 20...takisto ani takú pevnú postavu ako kedysi....mna práveže štve, že som chcela kúpiť rifle a to bol veľký problém, všade len vysoký pás....porazit ma išlo.. ..po bedrových ako by sa zľahla zem

jajka257
29. máj 2018

Dievcata, co ma s tym vekom stale??? Ze 30....pomooooc...ja mam 40 a ziadny problem s oblecenim. Pomaly by som si mala kupit fertuchu, satku na hlavu a mozem ist. Joj, este som zabudla na bombardaky, ako babka nosila....

hettinka
29. máj 2018

@katpox bola si v zlých obchodoch - HM, NY, Gate to sú obchody pre teenagerov, tam si kupuje veci moja 17-ročná dcéra. Ja si kupujem v CA, reserved, bonprix. V HM len ak mám kus šťastia nájdem občas tričko v tej časti, kde je formálna móda.

lilyianka
29. máj 2018

@jajka257 no ja s tym vekom mam asi tolko, ze v 33 si nedam naskladanú suknicku ako nosia roztlieskavacky, kt.som nosila keď som mala 20..uz sa to proste nehodí.. ..

anika
29. máj 2018

Mne najviac sedi styl esprit, s.oliver, tom tailor street one...

beky1813
29. máj 2018

@hettinka fiha, tak to by som mala prehodnotit satnik

ukulela
29. máj 2018

H&M sa este da, tam si aj tridsiatnicky najdu. ale NZ, to je pre pubisky a vysokoskolacky .... nam CcA, reserved, orsay, .... lindex. aj ked sa niekedy rozculim, ze co za babkovske veci a farby tam davaju .... a tak zas aj ty musis vediet, ci si este a tricko s holym bruchom, ci nie ...

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2018

@jajka257 ja neviem, ale ja mam pomaly 50 a obcas, ked idem s dcerou do NY, tak si aj pre seba kupim. Musim sa zamysliet, musim najst nieco pre babky😀

ibrunova
29. máj 2018

Tak minule som mala zľavové kupóny do CA, chodila som tam asi dve hodiny a nevidela som tam jedinú vec, čo by sa mi naozaj páčila.. A aj inde, som asi vadná, ale nikde nič nevidím, normálne letné šaty do práce neviem zohnať už pár rokov, v každých vyzerám ako stará tetka..

jajka257
29. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl priznavam sa, ja si tam tiez nakupujem. Suknicky, tricka, saty.... Asi to odlozim pre dceru, za 5 rokov sa jej to hodi a ja usetrim😂😂😂no a teraz podme nad sebou rozmyslat.....
@lilyianka ja si kludne dam naskladanu suknicku, vcera som taku mala, vzdusna, pohodlna a dobre to vyzera, zvyrazni to pas....

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2018

@jajka257 ja som sa uz zamyslela😅 ... a nic😂

jajka257
29. máj 2018

@ibrunova tam si sem tam nieco najdem, ale minule sa uz muz rehotal, lebo som kupila malej saty a v detskom mali moju velkost, ja ze si zoberiem, budeme mat rovnake😁😁😁

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2018

@jajka257 ja neviem, ale kedysi sa mi v C&A viac pacilo, v poslednom case tam neviem nic kupit.

jajka257
29. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl ja sa zamyslam kazde rano, ked sa obleciem, ale potom si poviem, ze sa mi to paci a uz neriesim... 😂😂😂Akurat som hovoril muzovi, ze ten pocit, ked prides do prace a tvoje 15 rocne ziacky vyzeraju horsie ako ty a rodicia si ta mylia s deviatackou😂😂😂

jajka257
29. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl presne, v CA max malej, lebo bavlna a pohodlne. Teraz je to u mna o stasti, no ja kvetinkove nemam rada a jednofarebne je asi nemoderne.

moniketa
29. máj 2018

Skus Orsay alebo bershku. Za mňa top obchody 🙂

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2018

Podla mna je najlepsie raz za cas obehnut viac obchodov-nezavazne a zvycajne vtedy clovek natrafi na zaujimave veci. Ked by som ssi povedala, ze teraz idem a kupim, tak zrovna nic neobjavim.

oliali
29. máj 2018

Ja vacsinou nakupim v Promod, Mango, Zara alebo Peek and Clopenburg... obchody typu New Yorker, Berschka, H&M, C&A vybechavam nakolko mi nesedia svojou ponukou....

jajka257
29. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl to robim s kamaratkou, ma takmer 50, chudsia ako ja a je celkom sranda. Ona tiez nema problem dat si na seba pekne veci😂😂😂chlapi na nas nemaju nervy, vystacime si same.... Ale uz ja mala je celkom fajn spolocnost😀

eru331
29. máj 2018

Ja si zvyknem dosť vecí objednávať aj z internetu, napríklad z asosu a tak, tam nemajú problém aj s väčšími veľkosťami

dskjhfdlkdjhl
29. máj 2018

@jajka257 ja zvyknem takto obehnut mesto so starsou dcerou a obcas uz aj s tou mladsou (takmer 9r). Berieme to ako damsku jazdu a uzivame si to😉

jajka257
29. máj 2018

@dskjhfdlkdjhl toto robim aj ja. Len mala ma 9 a to este nie je ono. Uprimne zavidim starsiu dceru, uz sa na taketo jazdy tesim. Aj tatino sa urcite bude tesit😂😂😂