Kedy robíte vianočné upratovanie?

stanca22
18. okt 2011

Od kedy do kedy robíte vianočné upratovanie? Ako upratujete, máte na to nejaký postup, aký? Postupne upratujete alebo rýchlo, všetko naraz? Rada si prečítam Vaše príspevky a popíšem o nich 😉

katkas1
27. okt 2011

dnes som zacala oknami a nabytkami 😝 a teraz mam pauzu aby sa nieco uslo aj mm ked pride domov 😀

stanca22
autor
28. okt 2011

@ivett1 No Ty sa veru rozhodne nenudíš 😉

stanca22
autor
28. okt 2011

@katkas1 Ti pomáha aj sám od seba alebo iba keď mu dačo povieš urobí to?

katkas1
28. okt 2011

@stanca22 no jasne ze sam od seba 😠 ale aby som mu nekrivdila tak sem tam ho to napadne ale povacsine mu musim konkretne povedat a jasne ze viackrat kym sa do toho aj chyti, ale vcera vytepoval gauc aj koberec v detkej 😀

stanca22
autor
28. okt 2011

@katkas1 No to asik sú všetci chlapi taký, aj ja môjmu musím vravieť čo spraviť ale niekedy ho aj sámého napadne, miláčik, nepomôžem Ti toto a tamto a ja mu na to, no samozrejme že pomôžeš 😀 😀 😀

katkas1
28. okt 2011

@stanca22 ale najlepsie na tom je to ze ked mu poviem zo toto a toto urob tak potom povie ze mu rozkazujem ale ked vidi ze beham po byte nasrata tak povie ved tak povedz co treba, no tak sa z nich vysomar. JA chapem ze je unaveny lebo chudak maka ako fredka aby sme mali pohodlie ale mne uz ide itez na nervy cele dni byt zatvorena v byte s dvomi vecne chorymi malymi detmi a od rana do vecera robit to iste uz pomaly 2 roky, takze trosku iniciativy by nezaskodilo.

stanca22
autor
28. okt 2011

@katkas1 Presne tak, viem o čom píšeš, aj keď ja nemám deti, mám sestru aj brata s deťmi kopec a vidím to na nich, často krát sú unavený a je aj za cenu zlata ako vďaky, keď im tie deti zoberiem a postrážim alebo keď im pomôžem koľko krát x v domácnostiach ... alebo manžel keď pomôže švagrom mojim porúbať drevo, prerobiť dačo na dome či ich byte a tak podobne ... nie je nad to, keď si ľudia pomôžu ... Ty bývaš na byte?

ivett1
28. okt 2011

@stanca22 😉 😀

maca793
28. okt 2011

no tak okná tie musím umývať každý týždeň, lebo ked bývate na prízemí , tak sa hned zašpinia, takže ešte do vianoc 5-6x ich umyjem 😀 😀 😀 😀

katkas1
29. okt 2011

@stanca22 zatial byvame v byte ale ideme kupit dom, je to vlastne len hruba stavba takze to budeme musiet dokoncit...to si uz vobec neviem predstavit ako sa to bude stihat. MOja mama je 2 tyzdne v mesiaci prec, svokra v robote a moja sestra mi tiez nepomaha, takze ked mi nepomoze mm nema kto ☹

stanca22
autor
29. okt 2011

@katkas1 No budete to mať veru perné ...

kacenka1983007
6. nov 2011

ja upratujem pomaly,začnem s oknami,vyčistím koberce postupne na každy deň si nechám niečo a tak pekne stihnem všetko do Vianoc.začnem v novembri napríklad vytriedim zbytočnosti,šatstvo čo nenosíme sa odkladá a teplé veci sa zase vyberáme,ked je pekne tak umyjem okná a pred Vianocami sa len utrie parapeta,vyčistím koberce a potom len osviežim,preberieme ozdoby s detmi a pred sviatkami možem piect atd.
😀

adka7755
7. nov 2011

no,keďže upratujem priebežne,tak ani na vianoce žiadne veľké upratovania...veď sú to sviatky pokoja a oddychu,..a nie aby som si sadla unavená, zmorená🙂
akurát piecť začínam v predstihu🙂
ale inak 24.12. po varení povysávam, pozbieram všetky krabice z ozdôb a je to🙂

yennn
27. nov 2011

mam "vianočný zoznam" upratovania, ktorý si postupne odškrtávam, nech potom nie je stres 🙂 Okná sú umyté už od začiatku októbra, a vôbec mi nevadí že do vianoc sa 1000x zafrkajú 😝 Ked sa blízia samotné vianoce, tak si napíšem plán čo v ktorý deň - obsahuje upratovanie, pečenie, balenie darčekov, nákup kapra, stavanie stromčeka, posielanie SMS a pod. - aby som na nic nezabudla 😉

vodnarky
28. nov 2011

fuuu..tak my zaciname zajtra... 😅 😖 😉

digysa
5. nov 2012

Oprasujem staru temu

@mata2 "Neupratujem....Jezisko sa narodil v mastali, tak nech sa citi ako doma" 😀 😀 😀 To si zabila fakt slusne 🙂

Logicke a vystizne....

U nas je velke upratovanie iba na jar....kto by chcel v zime vyhadzovat cely dom???

Tento rok sme v novom dome, takze upratovanie bude skor bezne a urcite budeme upratovat asi tak tyzden pred....kazdy den nieco, lebo pocas upratovania budeme aj ozdobovat dom zvonku aj vznutra.

zulusa
18. nov 2012

Dobrý deň, hľadám spoľahlivú dôslednú pani na pomoc s predvianočným upratovaním v Bratislave, Ružinove.

yennn
29. nov 2016

Caute zienky, je nacase znovu oprasit staru temu, ja sa idem pustit do toho 🙂

terezaberkesova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
terezaberkesova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
zuzubb007
23. nov 2020

No aby som si robila stresy na Vianoce upratujem asi tak ako počas roka žiadne špeciálne umývanie okien, salociek a podobne mám dve deti cize čo upracem je za pol dňa spat takže pohodka akurát napeciem a žiadne obhananie.