Kedy sa spovedať?

14. sep 2022

Prosím vás.
Ja nechodím na spoveď, ani na prijímanie, lebo žijem v nemanzelskom vzťahu (hriech), ale dcéra bola tento rok na prvom svätom prijímaní v máji. Potom bola 4x na prijímaní počas omše a odvtedy nebola (mesiac bola u otca a on s ňou nešiel) a potom sme boli na dovolenke, proste sa nedalo. Ide o to, že chodíme na omšu, ale nejde na prijímanie, a vôbec nechce ísť na spoveď, boji sa, čo jej na to povie farár, že nebola tak dlho na prijímaní.
A potom ako často sa chodí na spoveď? 🙄
Nepíšte blbé komentáre, že načo išla na prijímanie, proste sme žili iným životom a teraz to chceme zmeniť. 😇

autor
14. sep 2022

@kozova87 nepristupijem k viere ako k fraške, prepáč.

maja22
14. sep 2022

@kozova87 stane sa vela. Ked bude chodit na svate prijimanie bez spovede, stane sa z nej presne taky clovek, akych vidis v tych babkach, co cele dni ohovaraju a dedkovia, co popijaju v senkoch a potom idu na sv. prijimanie, ako keby sa nic nestalo. Lebo stratili povedomie o hriechu. Co je zle. Ak beries sviatosti ako frasku, tak sa prosim ta, radsej nevyjadruj a nerad autorke, co ma robit. Uprimne veriaci clovek si uvedomuje vyznam tychto sviatosti v zivote.

lucia147852
14. sep 2022

To že je kňaz prísny neznamená, že je taký aj v spovednici. My sme mali takého, čo sa všetci bormovanci triasli keď šiel len okolo 🤣🤣🤣 ( ja som ho inak mala rada) ale v spovednici bol veľmi dobrý. Povzbudil, vypočul. Povzbud dcéru nech sa nebojí. Nepovie mu nič, čo by ešte nepočul.

kozova87
14. sep 2022

Viera nemá s cirkvou a týmito ich teatráliami nič spoločné,prepáč

maja22
14. sep 2022

@kozova87 Ale ma. To, ze ty si presvedcena o opaku, je tvoj problem, nie autorkin. Ona sa pytala, ako casto chodit na spoved, nie ci vobec ist... Mimochodom, @autorka, ja som ako dieta chodila kazdy prvy piatok, pred Velkou nocou a Vianocami podla toho, kedy sme vo farnosti mali spoved s viacerymi knazmi, tak vtedy. Pocas VS som isty cas mala potrebu chodit na spoved aj kazde dva tyzdne, moja dusa to tak citila. Takze kedykolvek bude dcerka citit tazobu na dusi, nech ide. Ak bude mat stale toho isteho spovednika, on ju usmerni, keby zistil, ze je prilis uzkostliva.

dilino
14. sep 2022

@spadnutaslivka ale ja som nikde nepísala že je zla a načo čaká ale na to že sama tam nepôjde do kostola a dcéru núti

dilino
14. sep 2022

hej iste ja farárov neznášam. Najväčše zlo čo sa týka deti. Bolo aj viac krát dokazané. Nepotrebujem ani sobáš, ani žiadne kostolne frašky. TY čo súdiš kto ma ísť a nemá do kostola. Iste ako žiješ TY ako píšeš v hriechu sama si to priznala a dcéra len aby chodila do kostola. Farári ved to robia na celom svete iba zlo. A namiesto celibátu sú zneuživači deti.

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
macikovaiveta
14. sep 2022

Vaše spovedanie nechápem, žite tak aby ste sa nemuseli spovedať ( spovedate sa vždy len takému človeku ako ste Vy , farárovi , ktorý tiež robí chyby

maja22
14. sep 2022

@dilino tak kvoli tomuto prispevku som zacala googlit. Nasla som tuto stranku: https://www.zastavmenasilie.gov.sk/sexualne-zne... a nieco ti z toho skopirujem: 4. Mýtus
Väčšinu dievčat a chlapcov sexuálne zneužíva niekto cudzí.
Fakt
Páchatelia muži sú zväčša rodinní príslušníci; sú to otcovia, otčimovia,
starí otcovia, strýkovia, bratia. Dievčatá celkove poznajú 85 % páchateľov,
pretože pochádzajú z rodiny alebo z jej blízkeho okruhu. Z páchateliek
žien deti poznajú až 98 %. V prípadoch zneužívania chlapcov je počet
páchateľov z rodiny nižší, páchatelia pochádzajú skôr zo širšieho
sociálneho okruhu (napr. učitelia, futbaloví tréneri)

Takze bacha na vec, nepustaj deti do skoly a na treningy, lebo ucitelia a treneri su sexualni predatori, ktori su tam primarne na to, aby zneuzivali nase deti. Fakt? Ci sa ti to zda pritiahnute za vlasy? Je to presne tvoja optika, tvoj pohlad na knazov. Trochu svoje zmyslanie prehodnot...

maja22
14. sep 2022

@macikovaiveta ano a aj ten farar sa tiez spoveda inemu fararovi, dokonca aj papez sa spoveda nejakemu fararovi, ktory tiez robi chyby, nuz, ja neviem, nepoznam nikoho, kto by chyby, resp. hriechy nerobil 🙂 Obdivujem ta, ze vies zit tak, ze spoved nepotrebujes, mne sa to nedari, hoci by som chcela, vzdy sa nejako prehresim. Takze ty ked zomries, nebo mas iste 🙂👍 Si o tom presvedcena? Aj ja tuzim po nebi, az raz nadide moj cas odchodu z tohto sveta. Ale sama sa don nedostanem, len s Bozou milostou...

mikadooo
14. sep 2022

Ahoj, ja ako dieťa som chodila cca raz za mesiac.

majacech
14. sep 2022

@kozova87 v prípade ak by išiel niekto bez spovede na prijímanie je to svätokrádež!

sylvia217
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
autor
14. sep 2022

@dilino ja chodím do kostola! 😃 Len nechodím na spoveď ani prijímanie, chápeš? Lebo nemôžem pristúpiť k prijímaniu, žijem "len s priateľom" s ktorým mám deti a on je aj rozvedený pred súdom (keďže pred Bohom je stále v manželstve)

any_soj
14. sep 2022

Len stručne - po ťažkom hriechu (vedome, dobrovoľne, vo vážnej veci - nech sa poradí s kňazom, ak netuší, ktoré to sú) - čo najskôr, vtedy nemôže na prijímanie pred spoveďou. Ak má len ľahké hriechy, tak na prijímanie môže, ale aj tak sa pre duchovný rast, prehlbovanie vzťahu s Bohom odporúča raz za mesiac dôkladne soytovanie svedomia a spoveď.

termartom
15. sep 2022

Sväté prijímanie očisťuje dušu od všedných čiže ľahkých hriechov a tiež chráni pred ťažkými hriechmi.Určite dcérku povzbuď nech sa nebojí.

rossio
15. sep 2022

Treba ju tak smerovať aby sa naučila chodiť na spoveď a zároveň sa nebála. Čiže čím častejšie tým lepšie. Môže chodiť 1x do mesiaca, nech sa naučí ako to chodí, na prijímanie nemôže ísť pokiaľ spáchala ťažký hriech a to napr.nebola v nedeľu ná omši napr.keď bola u otca vtedy je dobré sa ísť vypovedať a môže chodiť ďalej, kňaz absolútne nerieši kedy si bola naposledy...Je od teba pekne že dcérku vedieš v kresťanskej viere...kľudne sa pridaj K nám do skupiny Veriace mamičky, tam ti žienky poradia viac ako tu, tu nečakaj že sa stretneš s pochopením, sme tu rôzne náboženstva, ateisti, tí je kazdy proti všetkému ale akonáhle sa niečo zlé stane ako napr.vojna tak už je každý kresťan, už sa každý modli...

majacech
15. sep 2022

@sylvia217 žiaľ aj takí sú 😔 no ak si je človek vedomý, nesmie to robiť.

macikovaiveta
15. sep 2022

@maja22 Ja sa snažím byť dobrá v prítomnosti , čo bude potom má netrápi. Chcem a snažím sa vytvárať ľudom dobre prostredie okolo mňa , aj Ty si nerob zbytočne výčitky , určite si ok a dobrý človek ✊🍀

maja22
15. sep 2022

@macikovaiveta dakujem. Ano, snazim sa byt dobra, ale uvedomujem si, ze byt dobry nestaci. Mna trapi, co bude po smrti. Lebo si uvedomujem, ze mam nesmrtelnu dusu a ona sa niekde ocitne. Tuzim po spolocenstve s Bohom, spolu s anjelmi a cherubinmi ho po smrti chvalit a zvelebovat naveky, byt stastna v Jeho pritomnosti. Moja laska k nemu je nedokonala, ale On je dokonaly.

macikovaiveta
15. sep 2022

@maja22 viac reality a budeš v pohode, pre mňa ťažká téma , raduj sa z toho , čo je teraz 🌞🌸

evkamotka
16. sep 2022

Na spovedi jej nic nepovie. Spoved nie je sprdung od farara, spoved je stretnutie s milosrdnym jezisom a to dcerke zdorazni. Nechajte malickych prichadzat ku mne. Knaz bude rad, ze dcerke zalezi na duchovnom raste.

A je to takto: na prijimanie moze chodit kazdy, kto nema tazky hriech. Ked spravis len lahke hriechy, mozes chodit na prijimanie kolko chces. Ked spravis tazky hriech, treba sa vyspovedat a nasledne mozes dalej chodit na prijimanie. Ludia, co chcu duchovne rast zvyknu chodit na spoved kazdy mesiac-dva bez ohladu na tazky hriech. Proste im to nieco dava. A tak sa na to moze pozerat aj dcerka. Nieco sa na spovedi dozvie plus stretne s jezisom