Klimatizácia v aute s deťmi. Používate ju?

babulina
16. jún 2011

Ahojte, chcela by som vediet ci mavate pustenu klimu v aute pocas leta sustavne resp kedy, na ako dlho ju pustate a na kolko stupnov ju nastavujete? samozrejme ak mate v aute drobcov 🙂 dakujem

lujzalota
16. jún 2011

ahoj, ja klimu pustam, len opatrne radsej ju zapinam vypinam podla potreby - myslim ze je to lepsie ako keby som mala otvorene okno ... v manzelovom aute je sektorova, takze tam ju vieme pustit len dopredu a do zadu uz nie. a dodrziavme 5-6 stupnovy rozdiel medzi teplotou vonku a v aute.

edie63
16. jún 2011

My mame pustenu klimu na cca. 20-22 sutpnov, vzdy tak, aby nic nefukalo a aby nebol velky rozdiel medzi teplotou vonku a v aute. Ja sa riadim podla seba (ci je to pre mna OK), kedze nemam rada klimu (a ani chladno) a nastavujeme to tak, aby bolo prijemne teplo.

cmulinko
16. jún 2011

ja len pre seba pustam klimu len naozaj zrietka...v nasom aute sa daju nastavit stupne 4 strany zvlast..vodic,spolusediaci a lava a prava zadna strana ma tiez svoje ovladanie,takze si kazdy moze nastavit taky stupen,aky chce,aby nanho fukalo 🙂 pre deti tie zadne nastavujeme na 21 stupnov.

bosoriak
16. jún 2011

Pustam, najma pri dlhsich jazdach. Ale dodrziavam max. rozdiel teplot 6 stupnov a aby chladeny vzduch nefukal priamo na osoby v aute.

ivush
16. jún 2011

A ešte jedna dôležitá vec pri klíme - filter je dobré pred sezónou vymeniť celú klímu vyčistiť....

barchee
16. jún 2011

no u mňa v škôlke mali decká v lete permanentne podráždené a aj zapálené očká z klímy v aute.... 😨 teda nie u mňa v aute, ale u ich rodičov :D

angua27
17. jún 2011

ja mám už síce väčšieho drobca, ale klímu sme používali od jeho roka (dovtedy bolo auto bez klímy). keďže auto mi stojí vonku, je v lete často rozpálené strašne. snažila som sa vyraziť z domu skorej, aby som auto naštartovala, nechala trošku vychladiť a až potom sme sa tam naládovali. priamo pri jazde klímu používam, ale iba samospádom, takže žiadne veľké fúkanie dozadu na dieťa a rozdiel tých 5 stupňov oproti vonkajšku.

jeanettka
17. jún 2011

ahoj ja mam mechanicku klimu, takze si neviem nastavit pozadovanu teplotu ale zvyknem ju zapnut na chvilu a potom ked uz citim ze dost tak vyplnem

lenka268
18. jún 2011

aj my mame mechanicku tiez si neviem navolit stupne, tak ako pisala jeanettka, takze tiez idem skor necham vychladit a potom vypnem, trocha pustam aj pocas jazdy ale aby silno nefukala 😀

brisilda
18. jún 2011

u nas sa klima zapina stale 😀 moje deti nemaju radi horko cize ci chcem ci nechcem klima musi byt zapnuta inak mi to namladsie zlaticko v aute vystraja 😝 😀

martinex
18. jún 2011

u nas sa klima pusta len na chvilku na ochladenie auta a potom vypina. mne osobne dost vadi ked z takto vychladeneho auta vystupim a vonku ma tych 30stupnov ide zabit. ale jasne,je rozdiel ci mas na mysli klimu pri presune do 100km alebo ceste na dovolenku napr. do chorvatska,to by asi bola pustena castejsie 😵

snoopy1
18. jún 2011

My máme digitálnu (automatickú) a tu používame stále. Nastavíme na 22-23 stupnov, auto sa vychladí a potom prestane len udržiava nastavenú teplotu a je to super. Nevieme si to vynachválit a malému to nerobilo žiadne problémy.