Kňazi v Dolnom Kubíne zneužívali 2 dievcčatá vo veku 12 a 13 rokov

kittykat22
29. jún 2022

Citali ste to? 2 knazi roky zneuzivali 2 dievcata. Jedna mala vcera rozsudok a knaz dostal 3 roky podmienku a este sa odvolal. Po zneuzivani ju posielal na spoved! Je prelozeny na inu diacezu - niekde na hornu Oravu. Druha caka na sud. Druhy farar bol poslany do Dubnice nad Vahom myslim? A su v cirkvi ako keby sa nic nestalo. Vedenie kostola vedelo o zneuzivani a nepovedali to ani rodicom, ani policii - chceli to zamiest pod stol

https://www.instagram.com/p/CfXOY3MLHOu/?hl=en

acrobaleno
4. júl 2022

@kittykat22 Uz tretix opakujem, ze si ho maju odchytit. Staci par 👊🏻 do 👄 a do 🍆

kittykat22
autor
4. júl 2022

@acrobaleno jej otec ho odchytil a bolo 👊🏻 nielen po 👄 Ale zjavne to nestacilo. Stale sa sprava ako arogantny ***. Este sa odvolal, ze mu 2 roky nepod. niesu dost dobre.

acrobaleno
4. júl 2022

@kittykat22 Vazne?! To je super! Tak arogantnym 🍆 aj ostane. Na takych iba medialnu hanbu.

kittykat22
autor
4. júl 2022

@acrobaleno otec uz viac urobit nemoze. Zabit ho alebo ublizit radsej nie, isiel by sediet. A teraz ho dcera potrebuje. Ten tlak okolia je obrovsky. Je dobre, ze je po jej boku. Inak ona je fakt fajn holka aj jej rodina je v pohode. On je creep kt. ju zneuzival. On je fakt *** na n.tu.

21anjelik19
4. júl 2022

@kittykat22 cirkev by mala povoliť oženiť sa rímskokatolíckym kňazom.....lebo toto je psycho....a tak by si aspoň chúťky uspokojili pri manželke a nezneužívali by deti

acrobaleno
4. júl 2022

@21anjelik19 A co zenati pedofili? To su chori ludia, tam ziadna zena nepomoze. Mozno tak chemicka kastracia.

21anjelik19
4. júl 2022

@acrobaleno to je ešte väčší extrém ....ale myslím si že aspoň polovici kňazom by ženba pomohla ....lebo im z toho prepína .....

kittykat22
autor
4. júl 2022

@acrobaleno myslim si, ze by to pomohlo ako pise @21anjelik19 Evanjelicka cirkev ma povolene vztahy, sex aj rodinu a tento problem sa tam takmer vobec nevyskytuje.

abbey1
4. júl 2022

@nini1978 Prepáč, po tých dňoch už vôbec netuším, na ktorý môj koment cestuješ a čo nie je porovnateľné. So zvyškom tvojho komentu súhlasím.

hefo
4. júl 2022

@kittykat22 Lebo ich je 5 a pol, tak to tak vyzerá (ak som to správne našiel, majú okolo 350 kňazov, zatiaľ čo RKC viac ako 2000). Keď sú odhalených/stíhaných RKC kňazov len jednotky prípadov, tak na evanjelikov možno štatisticky nevyjde ani jeden pederast (ak by boli v populácii rozložení náhodne), možno sa jeden-dvaja objavia v budúcnosti.

Opakujem, že deti zneužívajú aj necelibátni učitelia, tréneri, vedúci táborov, zbormajstri, atď.! Zdravý človek nebude zneužívať dieťa, akokoľvek by mu sex chýbal. Dospelé milenky či prostitútky sú v dnešnej spoločnosti dostatočne dostupné.

vsauce_
5. júl 2022

@hefo Chápem ako to myslíš, ale po normálnej fyzickej a psychickej stránke, absencia sexu u človeka môže spôsobovať depresie, zvýšenú agresiu, problémy s erekciou, problém so sústredením atď atď. Mnoho duchovných bolo samých v detstve zneužívaných a to potom viedlo k ich terajšiemu správaniu. Našťastie podľa štatistík, tieto prípady dnes klesajú (zaklopme si) - teda aspoň tie, čo nemali cirkevné krytie.

21anjelik19
5. júl 2022

@kittykat22 veď práve preto by to mohli povoliť aj rímokatolíkom

kittykat22
autor
5. júl 2022

@21anjelik19 to nedopadne. Tato cirkev je zalozena na celibate. To by uplne obratilo hodnoty na ktorych je postavena.

21anjelik19
5. júl 2022

@kittykat22 hej no....ale tak mohol by pápež urobiť výnimku v 21.storočí.....keď je už veľmi veľa takýchto prípadov......ale áno všetci vieme, že sa toto nikdy nestane a naďalej budú kňazi zneužívať mlade dievčatá

777januska777
5. júl 2022

@kittykat22 tak neviem ono už sa v cirkvi v minulosti veľa veci povolilo a zmenilo, co bolo symbolom. Napriklad zmenil sa úplne cely bohosluzobny obrad (po druhom vatikanskom koncile) a to vtedy bola fest veľká vec.
Inak a keď vravíš, ze ju poznáš, to vážne sú v Dolnom Kubine na tu babu nejaké tlaky? Lebo ja som tiež z DK a nič podobné nevidím, ale tak zas som mimo nejakých komunít, tak neviem.

silvike
5. júl 2022

@hefo 🙂 Presne som sa nad tym pozastavila...asi by poniektori boli spokojni keby sa knazi vozili na pohreby, omse, krsty, svadby (ktore s oblubou v kostoloch abslovuju aj ti ktori inak cirkev nepotrebuju a kydaju na nu jedna radost) na Skode 120tke 🙂

kittykat22
autor
5. júl 2022

@777januska777 ano. Jeho rodina jej vypisovala na IG, ucitelka ju po sude napadla slovne na lavicke. To vies, Orava je krestanska a samozrejme sa najdu take individua - ako tu na fore - ktore tvrdia, ze si za to moze sama, ze ho zviedla, ze vedela co robi. Si pis, ze ju prepaluju pohladom. Cely Kubin vie kto to je. Tetusky kt. vymetaju kostolne lavice ohovaraju ako daleko vidia, ze je to pobehlica kt. zviedla dobreho katolika. Ona totiz uz nema 12, 13 ... ale 18 a je dospela zena. Keby sa to prevalilo hned a videli by pred sebou dieta, tak by hovorili inak. Oni sa teraz pozeraju na dospelu zenu. Preto je tam aj ten nazorovy rozdiel.

ahoj0
5. júl 2022

Autorka, sledujem tento prípad. Súhlasím vo všetkom s tebou. Je to bordel a hnus ako cirkev zatvára oči a hádže vinu na to úbohé dievča. Veľmi si prajem aby všetky ich zverstvá vyšli na povrch. Je to banda buzerantov, pedofilov a uchylakov.
Chudák škaredý si nevedel ženu najist tak išiel za kňaza, tam mu stúplo sebabavedomie a mysli si že je boh. Že môže sa odbavovať na bezbranných deťoch. Fuj, opľula by som ho. Odpad spoločnosti.
A všetci, ktorí sú na jeho strane by sa mali zamyslieť nad sebou.
Sama mám veľmi nepríjemnú skúsenosť s kňazom z našej farnosti, nejde o sexualné zneužívanie ale o iné zneužívanie svojho postavenia alebo moci.