Kniha Pohodoví rodičia a váš názor

llia
26. aug 2012

Čo poviete na knihu pohodoví rodiča?... akurát ju čítam som asi v polovici, no nejak sa s určitými praktikami akosi nemôžem stotožniť.

adrioska
26. aug 2012

@llia Ahoj, asi by som sa nemala moc k nej vyjadrovat, lebo mam precitanych len par stran, ale tiez z nej nie som moc nadsena. 😅 Ja som za urcite "flegmosstvo" v rodicovstve, ale autor tejto knihy sa mi zda az prilis flegmossky. 😀 Ale este jej dam sancu...😉

hradnapani
26. aug 2012

@llia ja ju nejako neviem docitat, nezaujalo ma to nejako. Myslim, ze sa okolo nej urobilo velke halooo.
Este je kniha Pohodovi rodice, pohodove deti od jednej ceskej psyhologicky, a ta sa mi zdala ovela lepsia, z nej aj nieco cerpam.

mahmulienka
26. aug 2012

@llia mam taky pocit, ze autor si zmylil pojem 'lenivost' za 'pohodove rodicovstvo'. mal tam fajn napady na knizky pre deti, ale to je asi tak vsetko, co som si z tej knizky (prave pre to, ake je to prehnane), vzala 😉

llia
autor
27. aug 2012

no tak nie som sama, ktorá si myslí, že je to trochu divné. Začať piť už od poobedia, aby do večera bol v pohode?to je sila 🙂 Ale čo by som si vzala z toho, je asi to, že je pravda, že deti občas treba nechať tak, nech sa hrajú, ale nie vždy sa to dá a nemá človek po ruke hneď dlhé pole s altánkom plným piva🙂V minulom storočí by sa z toho dalo čerpať viac, ale dnes je úplne iná doba, nemôžeme predsa malé dieťa vyhodiť von, nech sa hrá celý deň v lese a vonku s deťmi, ja osobne by som sa bála, že sa mu niečo stane, veď dnes to nie je ako kedysi, je oveľa skazenejší a horší svet ako bol vtedy. Tiež sa mi páči názor o hračkách, ale nie celkom, že by nemali mať nič z obchodu. Vidím to doma, že malý sa hrá max so 4 hračkami, viac im netreba a keď bude väčší, tak ho chcem podporiť vo výrobe vlastných hračiek, aby si rozvíjal fantáziu.

adrioska
27. aug 2012

Uz som si myslela, ze len ja som "divna", co sa tejto knizky tyka, ale ako vidim, tiez mate podobne nazory. Uplne s vami suhlasim, @mahmulienka to vystihla, pomylil si pojem lenivost a pohodove rodicovstvo, alebo mozno chcel len sam seba presvedcit, ze to robi dobre...

ikke
27. aug 2012

uz som to tu niekde spominala - zly preklad (tusim na str. 49 bolo cosi o lakani chrobacikov na VODKU 😀), obsahovo nuda, na vsetko, co sa tam pise, pride normalny clovek so stipkou zdraveho sedliackeho rozumu vcas sam. ja som knihu niekde v polovici zavrela a odlozila spat do police, odvtedy na nu sada prach 😝

normalny clovek, co po tejto knihe siahne, je pohodovym clovekom a rodicom aj bez nej.
a naopak, ti, co by po nej mali siahnut, po nej nikdy nesiahnu...