Koniec sveta v roku 2012. Čo si o tom myslíte?

vivere
29. dec 2008

Na úvod pre zopakovanie a väčší prehľad si spomeňme niektoré fakty. Antické civilizácie verili, že existuje planéta, ktorá prechádza okolo Zeme v obrovských časových intervaloch, viac ako niekoľko tisíc rokov.

Antickí Máyovia nazývali túto planétu Nibiru, Egypťania ju nazývali "planétou miliónov rokov" a Babylónčania ju nazvali Marduk, podľa svojho Boha. Táto planéta obieha proti smeru hodinových ručičiek (opačne ako všetky ostatné planéty). Nibiru je približne 5x väčšia ako Zem, čo z nej robí dobre viditeľný objekt na oblohe.

Niektoré antické texty tvrdia, že Nibiru prechádza okolo Zeme raz za 3600 rokov, iné tvrdia, že každých 10500 rokov. Hinduistické náboženstvo je presvedčené, že bohovia prišli na Zem v posvätnom roku 430 000 PNL. Tu veci začínajú byť zaujímavé.

V knihe Genesis (6:3YHWH) Boh povedal Noemu - "Môj duch nebude stále ako človek. Odteraz budú jeho roky 120." Ak teraz vydelíme 432 000 / 120, dostaneme 3600 rokov - presne obdobie, ktoré označovali Máyovia za revolúciu okolo Zeme.

Otázkou teraz ostáva, kedy sa Nibiru vráti a prejde okolo Zeme a čo spôsobí? Existuje istá antická legenda, ktorá opisuje (temný deň), keď zavládne na Zemi počas celého dňa tma. Mohla by byť gravitácia Nibiru tak silná, že keby prechádzala okolo Zeme, spôsobila by zastavenie rotácie Zeme, tým pádom aj dlhšiu tmu na jednej strane a deň na druhej strane ? Pozrime sa na našu časovú os:

Rok 12 388 PNL - Svetová potopa (Noeova archa...)

Rok 8788 PNL - Začiatok doby kamennej

Rok 5188 PNL - Ďalšia svetová kasatrofa, po ktorej vznikla Sumérska civilizácia

Rok 1588 PNL - Legenda o temnnom dni

Rok 2012 NL - ???

Ako ste si mohli všimnúť, tieto udalosti sa odohrávali každých 3600 rokov - čo presne sedí na obežnú dráhu Nibiru. Gravitačná príťažlivosť Nibiru by mohla spôsobiť obrovské vyše 500 metrové vlny, presne ako hovorí Biblia (genesis:6:99)

Tak sme si všetko zopakovali, poďme sa venovať tomu, čo má byť podstatou tohto článku. NASA má na svojej webovej stránke rôzne pohľady na spomínanú planétu. NASA nám tají pravdu ohľadom tejto planéty a aj to, že by sa mohla v roku 2012 vrátiť. NASA vyhlásila, že síce existuje "planéta X", ale vlastne to nie je planéta, ale kométa. Neskôr planétu X nazvala Sedna. NASA vyhlasuje, že Sedna je menšia ako Pluto a obieha okolo Zeme raz za 10500 rokov v bezpečnej vzialenosti 950 miliónov kilometrov. Je možné, že ako observatóriá na Zemi objavili prichádzať planétu Nibiru, NASA úmyselne vytvorila zmätok a označila spomínanú planétu za Sednu.

V januári 2005 NASA vypustila satelit s malou jadrovou hlavicou "deep impact", ktorý mal zasiahnuť kozmické teleso Temple 1, 4. júla 2005, v čase, keď prechádzalo medzi Jupiterom a Marsom. Údajne sa malo jednať o nácvičný výstrel pre prípad, ak by sa na Zem skutočne rútilo nejaké teleso. Čo je na celom pokuse divné, "deep impact" bol namierený na teleso medzi Marsom a Jupiterom - presne do miest, kde by mala prechádzať Nibiru. Prečo robí NASA takéto prípravy ? Zrejme na tom niečo bude...Ak by na Zemi zavládla apokalypsa, spôsobilo by to obrovský chaos, hladomor a boj o každý kúsok jedla.

Môže byť aj to je dôvodom, prečo Bush napadol Irak. Bál sa, že Saddam by vyrobil atómové zbrane ešte pred rokom 2012. V čase veľkej paniky a chaosu, by mohol Saddam zaútočiť na USA. Spojené štáty zrejme zaútočia z rovnakého dôvodu aj na Irán a Južnú Kóreu, až kým nezastavia všetky plány ostatných štátov postaviť atómové zbrane ešte pred rokom 2012.

Čo sa stane, keď bude Nibiru prichádzať ? Odkloni ho mega-jadrový projektil ? Máme vôbec nejakú šancu ? Bude to NASA, ktorá zachráni ľudstvo ? Sú tieto obavy vôbec opodstatnené ?
(www.mysteria.sk)

co si o tom mysite???

macka01
25. aug 2010

pokiaľ viem rok 2012 bude výnimočný tým,že všetky planéty sa dostanú do určiteho postavenia,ku ktorému asi dochádza len zriedkavo ,kedže mnohí vizionári si to nevedia vysvetliť odborne,tak to nazvali koncom sveta.Príde len to čo má prísť a nikto to neovplyvni,takža načo šíriť paniku?

sabiatko
8. sep 2010

koniec sveta sa blizi, to je jasne, ale nebude to narazom do zeme, ale prichodom na zem. strach z konca sveta nemusi byt vacsi nez strach z toho, ze clovek zomrie, lebo obidvomi udalostami to prenho hasne. takze ako pisal jaron, treba sa na ten koniec pripravit duchovne a vsetko bude ok.

nikollette
14. sep 2010

http://rok2012.net/video-desifrovanie-minulosti/

neviem či to už niekto pridával. AK nie odporúčam pozrieť celé 😔

kawasaki17
26. jún 2011

ahojte
ja osobne neviem co si mam o tom vsetkom mysliet...je mozne ze koniec sveta moze nastat, ale ten uz mal byt tolko krat... a pripravit sa na koniec duchovne? no neviem, ale asi by mi neslo zmierit sa s niecim takym zavaznym , ked mam male dieta a planujem dalsie a v podstate zivot pred sebou...takze duchovna priprava, by mi bola nanic...

pink_lady
26. jún 2011

@kawasaki17 tiez som sa dost bala 😕 ale potom som si precitala toto http://search.nasa.gov/search/search.jsp?nasaIn... - a uz to nejak neriesim...(ktovie ci vobec este vtedy budem zit - denne pocut kde koho auto zrazilo,zomrel pri nehode, ...nikde neni napisane ze dozijem zajtrajska 😅 )

kawasaki17
26. jún 2011

@pink_lady ja ani neviem ci mam vlastne strach, skor take zmiesane pocity...comu verit? inak sa tym nikdy nezaoberam a ani nerozmyslam o konci, len som nahodou natrafila na tuto temu a zacala som o tom uvazovat..
idem si prestudovat clanok 🙂

kawasaki17
26. jún 2011

v slovencine sa nenajde???

puma000
23. júl 2011

ach můj bože 😀 😀 😀 😀 to sou kecy :D

nadhera
23. júl 2011

Baví se dva Mayové: "Ty vole, já mám ten šutr nějakej malej, mně se tam ten kalendář vejde jen do roku 2012." "Hmm, to jednou někoho pěkně vyděsí."..

gabriel01
24. júl 2011

Přesně tak konec světa nastal už tolikrát. Ale pokaždé při zprávě o konci světa je to provázeno divným tajemstvím 🙂.

mondee
2. okt 2011

hej hej ,ale teraz sa ten koniec sveta vykresluje trocha realnejsie,este ako dieta si pamatam kadejake myty o tom ako to bude ci pride potopa,ci ohen,ci burka,demoni.....nehovorim o velkom tresku,to nie,veci mysticke ma zaujimaju ,ale nejak tomu neverim,alebo ani radsej nechcem verit.v podstate sa velke veci uz deju,sme svedkami pisania historie a nase vnucata sa o tom raz budu ucit na dejepise.niekedy sa pytam ,ze preco ja a moje deti musime tomuto celit.ako maminka na materskej mam dni kedy sa poriadne nudim a internet vyuzivam na surfovania po kadejakych strankach s momentalnou tematikou odohravajucou sa teraz vo svete,a poviem vam,ze nie som velmi kludna.vsetky tie veci spadaju do seba ako skladacka ktoru sa hraju par vyvolenych aby priviedli svet do zahuby.tak napriklad ta kriza,je podla mojho nazoru umelo vytvorena aby sa na nej nabalilo par bohatych a je aj dobrym dovodom na rozputanie tretej svetovej vojny ,ktora je na spadnutie,myslim tym lybiu a blizky vychod.neviem preco ale slovo amerika vo mne za posledne mesiace vyvolava skor strach ako sen o blahobyte a prave amerika tento scenar konca sveta pise.sama mam na seba nervy ,ze sa sparam do takych veci a potom po nociach nemozem spat,ale akosi ma to taha,vediet veci ktore nam media zatajuju a mozno sa pripravit na veci ,ktore doteraz v nasich koncinach neboli normalne.predpovede vestcov beriem z rezervou,pretoze ich vyklad bol opisany nornalnym clovekom,teda moze mat iny charakter ako bol mysleny....co bude v roku 2012 sa sami dozvieme uz coskoro,ale ja som si ista ze nas cakaju napinave zazitky.

magic08
9. nov 2012

ahojte, chcela by som trosku ozivit tuto temu, kedze sa 21.12.2012 nezadrzatelne blizi a ja s kazdej strany pocuvam rozne predpovede, co sa bude diat... ja osobne som naklonena tomu, ze sa v tento den naozaj nieco stane a bude to velke...
citala som vsetko mozne, vela veci dava zmysel, vela nie...
co si o tom myslite?

miskakyska
9. nov 2012

@magic08 prosím ťa nečítaj takéto veci a teš sa na bábätko 🙂

lilitela
10. nov 2012

Neviem, ci sa nieco stane, aky bude ten koniec, ale niektore dni rozmyslam, ze by sa asi malo. Nie uplny zanik, ale nejaka ocista. Netvrdim, ze ja som ta poriadna, co ma prezit. Mam svoje chyby. Dnes som mala zazitok, ktory iba vystupnoval predoslu situaciu. Byvam v meste v stvrti s rodinnymi domami, ale na novej ulici, okolo mame novostavby. Niektori stale stavaju, niektori este nie. Niektori uz byvaju. Je tazke brat navzajom ohlad. My, co byvame, sa snazime tolerovat, ze niektori stavaju a buchaju aj v nedelu ci sviatky.
Pri stavbe vznika vela neporiadku. Kedze dnes malokto stavia svojpomocne, ale stavaju firmy, tie sa velmi nestaraju, ci rozvozili na pneumatikach po celej ulici blato, ci odlietavaju v takomto veternom pocasi folie so stavebnych materialov. Nikto nic neriesi, ked zacnem tuto debatu medzi zabyvanymi susedmi, ze by sme mali nieco podniknut, nikto sa nevyjadruje. Len ja nakoniec idem a slusne poprosim stavebnikov, ci by si mohli odpad zabezpecit proti vetru, upratat. Nechcem to riesit cez urady, kvoli vztahom. Zda sa ale, ze to nikto neoceni.
Minule som zase poprosila, nech si vystriekaju ulicu od blata. A ze nie som iba kecalek, inokedy som zobrala igelitove vreco a z celej ulice som "cudzie" odpadky pozbierala a vyhodila. Inokedy manzel isiel poprosit suseda, nech nepali travu (mimochodom je to zakazane), lebo je veterno a bojime sa poziaru. Lenze ja mam pocit, ze to vadi iba mne, ze nikto iny so susedov nejde nic riesit. Druhym to nevadi, alebo kazdy sa stara iba o to, co ma doma a za plotom ho to uz nezaujima? Alebo kazdy chce s kazdym dobre vychadzat, ved co keby sme sa navzajom potrebovali? Nerozumiem, preco nejdu tieto dve veci sklbit, aspon u nas nie. Budme priatelia, ale ked mame problem, povedzme si ho a neurazajme sa a vyriesme ho. Ja sa snazim tiez slusne, no skor sa stretavam s aroganciou alebo pohladom typu: co otravujes. Mnohi su tu bohati a vplyvni ludia, suvisi to s tym? Prenasaju jednanie z pracoviska aj do sukromia?
Napr. dnes u suseda pilili zdravy strom. Uplne bezdovodne, nestavia tam, ani sa nechysta. Pred 3 rokmi spilil prvy, minuly rok druhy, teraz prisiel treti. Nejako som sa nezdrzala a po pozdrave som sa opytala ze ci ma povolenie. Vynimocne som pritvrdila. Nakrical na mna, pourazal ma, moju inteligenciu, ze na vlastnom si bude robit co chce a ze mi stale nieco vadi. (Totiz rastie mu tam burina, tak sme ho v minulosti poprosili, ci by to nemohol riesit-tak asi to mal na mysli). Nejako sa neviem z toho spamätat. A preto uvazujem, kam to spejeme. Niektori si demokraciu vysvetluju nespravne, ze si mozu robit, co chcu. Uz som sa viackrat chcela vystahovat na zapad, verim, ze je to tam kultivovanejsie, ja sama som rok zila v UK a sice anglani su chladni, ale respektovali sa navzajom. Mam ale pocit, ze vo "vnutrozemi je to bezpecnejsie". 🙂 Moji znami, Slovaci zijuci v Nemecku vravia, ked sa stretneme, ze u nich sa zakony (aj susedske nazivanie) beru vazne, pretoze tam plati "pravo jedneho konci tam, kde zacina pravo toho druheho". Tak uvidime, mozno ozaj pride apokalypsa a budeme odkazani na pomoc druheho a trochu nas to zase spoji... vdaka za precitanie

dada1212
10. nov 2012

" Neviem, ci sa nieco stane, aky bude ten koniec, ale niektore dni rozmyslam, ze by sa asi malo. Nie uplny zanik, ale nejaka ocista. " - s týmto sa s tebou @lilitela úplne stotožňujem.
Mnoho z vás tu píše, že sa niečoho bojí hlavne kvôli deťom, ale na druhej strane, kam tento svet speje? Ak sa fakt nič radikálne neudeje alebo udeje o veľa rokov neskôr, tak veru ani nás a ani naše deti aj tak nič dobré nečaká. 😒
Všetko je zo dňa na deň horšie, či už medziľuské vzťahy, každý deň radikálne pribúdajú hladujúci ľudia a podobne.

brisilda
10. nov 2012

dievcata ak by nahodou vazne nastalo to zatmenie na 3-4 dni ...ako sa na to pripravujete? beriete to vazne alebo kaslete na to ? Kazdy ma an to svoj nazor ..niekto sa tomu smeje a niekto to berie vazne ....ja osobne neviem co si mam mysliet ale clovek nikdy nevie ..........je lepsie byt pripraveny

fifi284
12. nov 2012

@brisilda možno sa mi budete smiať, ale my sme nakúpili plno jedla pre krpca... Však aj keby sa nič nedialo, tak to sa tak rýchlo nepokazí a postupne sa to spapá... Ešte kúpime pár kartonov dojčenskej vody a potom sa zamyslíme nad nami. Nevravím, že na to minieme všetky naše peniaze, ale tiež by nechcel nemať doma nič. Priateľ dokonca zvažuje kúpu nejakej náhrady za plyn, príp. elektrinu, aby sme si po prípadnej temnote mali čím ohriať jesť, piť... Ja si tiež myslím, že niečo bude. Dúfam, že nie tá neskutočná tma, čo sa všade spomína. Mám obavy. Možno keby nebol malý, tak sa nad tým ani nepozastavujem. Dúfam ale, že sa v januári budem smiať z toho, akú mám napratanú špajzku 😀

lussy23
13. nov 2012

hluposť nad mraky. haha

selena263
13. nov 2012

@fifi284 ahoj fifi, presne nad tymto uvazujem aj ja,ze po vyplate sa zasobime. ak by predsa daco malo byt (uz im tie predpovede tolko krat nevysli, mozno sa konecne trafia) tak by som chcela mat doma aspon pre malu dostatocne zasoby - dojcensku vodu a papanie...

ostatneho sa nebojim, byvame v dome, kurime si drevom a vedla mame babku, co ma este stary klasicky sporak na drevo v kuchyni, takze varit by bolo kde - ma aj moderny elektricky, ale nechava si aj tento stary, keby nieco....

je to fakt na povazenie, ako sme dnes zavisli na elektrine, plyne, vode... musi to byt strasne pre tych ludi, ako napr. teraz ta burka Sandy, ked zo dna na den ostanu odpojeni od vsetkeho, a nemusi byt ani koniec sveta, staci vycinanie pocasia

ifkael
13. nov 2012

Pozrite si na youtube kvantove prebudenie...

A co ma byt, to bude.... Snad to nebude take zle, po troch dnoch sa mame mat tak dobre ako nikdy- pride zlaty vek... 🙂))

A to, ze sa zem premiestni do 5D dimenzie.. No neviem. Tazko sa to chape...

ifkael
13. nov 2012

@brisilda rozmyslam ze pre istotu nedam deti do skolky a do skoly... Muz sa mi smeje....

:///

fifi284
13. nov 2012

@selena263 no, ja som už objednala. Na mall.sk majú dobrú akciu na príkrmy zeleninové, ovocné, kaše - mliečne, nemliečne. Tak som sa rozhodla, že istota je gulomet. Mimochodom, ak sa nič nestane, tak sa to zje časom... Čítala som o tom, pozrela som si pár videí a fakt sa musím priznať, že sa bojím. Nevravím, že tomu verím na 100%, ale myslím si, že niečo sa zmení, stane. Už len dúfam, že tu fakt nebudeme 4 dni v totálnej tme, bez všetkých energií. Je to zvláštne. Ja nie som veriaca, doteraz ma nič takto nezneistilo ako teraz. Možno aj preto, že sú do toho celého zapletený Mayovia. Min. rok som bola v Mexicu a dosť sme sa zaoberali aj nimi. To, čo všetko vedeli, dokázali... Už len preto si myslím, že niečo bude. Uvidíme. Verím tomu, že deti to zvládnu najlepšie. Sú prispôsobivé, nenáročné, čisté a ak by som verila, poviem aj "chránené Bohom". Do viery ale nechcem zachádzať...

fifi284
13. nov 2012

@ifkael u nás je tým práve priateľ "posadnutý". Ja sa len bojím. Myslím, že tomu fakt verím. Tak sme sa dohodli, že nepôjde do roboty. Proste chcem aby sme boli spolu. Celé tie dni. Vlastne sú potom vianoce, takže by sme boli spolu tak, či tak 🙂

ockayova
13. nov 2012

ahojte.... no ja neviem... nestalo sa už niekedy snáď niečo podobné? každý hovorí "neverím", ale čo ak...??? teraz je dokonca na stránky www.topky.sk článok o 21.12.2012 a je tam písané, že koniec sveta nebude v tom zmysle slova, ale naša planéta bude medzi nejakými planétami a nastane temno na pár dní...tma a tak, najlepšie je si to asi prečítať... ja sa toho trošku bojím... nikto tomu neverí, nikto s tým nič nerobí, čítali ste niekto o tých Máyoch, akú mali vyspelú civilizáciu už vtedy? čo všetko vybudovali a dokázali? čo ak sa na niečo príde na poslednú chvíľu... čo potom? presne ako v tých katastrofických filmoch...

ifkael
13. nov 2012

Ak by prislo cokolvek- je fakt, ze niesme sebestacny ako boli - este aj moja babka. Sice elektriku mala, ale ak vy nebola pri sviecke by sa dalo par dni vydrzat.

Zmenit myslenie ludi by sa malo...

Netreba sa bat... Vraj ked mas v srdci lasku... Nic sa Ti nestane. Smrti sa nebojim... Len umierania :/ a o svoje deti....

Niekde pisu, ze to prebehne na urovni energii... Niekde ze predtym ako zasiahnu zem fotonove luce - ludia nastaveny na lasku sa prenesu na inu planetu... :/// je to divneeee. Fakt to radsej necitat ...

Ale to kvantove prebudenie ma nieco do seba... Vedecke fakty...

ifkael
13. nov 2012

Ale darceky vianocne nakupujem dalej, dnazim sa nato nemysliet... Ale z psychologickeho hladiska veeelmi zaujimava situacia...

dada1212
13. nov 2012

pozrite sa na to tak, že keby aj, tak tie 3-4 dni nie sú fakt veľa, hladom nepomriete ani ked nebudete mať plnú komoru, obrazne povedané, na také tri dni by stačil pre jednu dospelú osobu aj jeden chlieb, viac netreba.
aj tak sviečkovú na smotane nebudete mať ako uvariť ak to nastane 😎 😀
hlavne nezačnite vykupovať obchody, lebo ja médiám neverím, ktovie či im nejde o to, aby ľudia nedržali peniaze a vykúpili obchody, lebo v kríze spotreba klesá

aliza
13. nov 2012

ja osobne si nemyslim, ze svet skonci, tiez sa priklanam k tomu, ze nastane zmena, k lepsiemu, ze sa to tu precisti. Svet, aky mame teraz, je neudrzatelny, nefunkcny....uz sa musi nieco stat, uz nikto nie je spokojny, systemy zlyhavaju, nefunguju....ja zijem v UK, kazde Vianoce travime v UK, ale teraz utekame domov....chcem byt doma pri rodine a aj mm som prehovorila, ze pride za nami este pred tym 21.12. A tento den, 21.12. stravime v kruhu priatelov 😉. K tym zasobam, urcite aspon sviecky, zapalky, vodu a nejake konzervy pre pripad, ze by sa nedalo varit.

ockayova
13. nov 2012

chodte na tie www.topky.sk a prečítajte si ten článok, tam sú tie dni tmy trošku dlhšie. tušim aj vyše týždňa... som maminka a mám strach
Práveže ma dosť znepokojuje, že o tom nič nedávajú tv noviny, alebo niekto... treba ľudí varovať, ale problém je, že tomu neveria ani média, myslím tv a asi ani vedci a ked k tomu príde, mnoho ľudí bude v panike, lebo nemajú internet a nemajú sa to kde dočítať, možno k ničomu nepríde, ale je už taaaaaaaaaak veľa stránok, že tomu proste verím. Čo ak k tomu ozaj dôjde? ako sa potom na poslednú chvíľu zariadiť...???