Kontakt na odborného znalca obuvi pri zamietnutej reklamácii

vera_t
24. jan 2016

Ahojte, prosim vas potrebovala by som kontak na nezavisleho znalca obuvi a kolko prosim stoji? Ide o to, ze sme v polovicke septembra kupili tenisky Hilfiger, kt. stali cez 100eur a ani nie po 3mesiacoch nosenia sa normalne zacala predierat guma na patach. Manzel to zistil ked stupil do vody, tak mu ostala mokra noha. Tenisky sme isli reklamovat 12. januara, (kedze boli zakupene v Bratislave a nechodime tam kazdy tyzden) ale nosene boli do konca novembra od zistenia problemu. Cize boli nosene necele 3 mesiace a aj to nie vkuse, kedze nema len tieto tenisky... Este podotknem, ze manzel je normalnej postavy a nema 150kg a ani 100... a aj keby mal, tak si myslim, ze by tenisky za taku sumu nieco take spravit nemali. Vacsinou maval tenisky znacky Hilfiger a nikdy sa mu tak nezodrali za 2roky a nie to za necele 3mesiace a tiez nikdy ani nesmatlal co bolo vo vyjadreni znalca, kt. si plati predajca naznacene....Fakt mam riadne nervy, tak mi prosim poradte nejakeho normalneho, kedze bola reklamacia zamietnuta... Dakujem pekne
Prikladam aj zaver posudku od znalca plateneho predajnou obuvi, aby ste si precitali posudok a spravili si na to svoj nazor.

evitka83
24. jan 2016

@vera_t znalca ti neporadim, ale obrat sa na SOI. Mohli by Ti pomoct, minimalne poradit,

evka4
24. jan 2016
tinatiel
13. apr 2018

@vera_t mozem sa spytat prosim na meno znalca? Napadne pripomina moju zamietavu. Idem sa na neho stazovat.

lujziiik
27. sep 2018

@tinatiel mozem aj ja poprosit meno toho znalca? tiez mi to napadne pripomina moj zamietavy "odborny" posudok. dakujem

vera_t
autor
27. sep 2018

@lujziiik
@tinatiel ahojte, nikde nemozem ten papier najst, ale nasla som si mailovu komunikaciu len co si s nimi pisal muz a ako inak otras postoj...priznam sa, ze ja som tam odvtedy nekupila nic a ani manzel... naposledy sme si tam boli len topanky vyskusat (converse) a objednali sme si z anglicka, kde je uplne iny princip vazenia si zakaznika. V tej "skvelej komunikacii" je len spomenute meno Valent a mne sa nieco pletie, ze bol z okolia Partizanskeho.

vera_t
autor
27. sep 2018
vera_t
autor
27. sep 2018
sissi2183
27. sep 2018

Problem je mozno v tom, ze Hillfiger to vobec nebol. Brat si kupil v nakupnom centre v BA bundu nemenovanej znacky (cenova kategoria podobne ako Hillfiger) a doma si vsimol, ze visacky boli odstrihnute a znovu nasite. Vsemozne sa vyhovarili v obchode, ktory “hrdo” niesol meno danej znacky, ze to im tak prislo od vyrobcu, atd... Az po tom,co sa vyhrazal sudom vzali bundu spät a vratili peniaze. Myslim si, ze toto su “profici”, ktorych ani institucie ako SOI neohrozia.

vera_t
autor
27. sep 2018

@sissi2183 presne, neohrozia... my sme to dali na inspekciu a vobec sme nepochodili...jedna banda je to a ja mam brata zijuceho dlhe roky v Irsku a tam je to uplne o niecom inom, tam by s usmevom vratili peniaze a ospravedlnili sa... Tu ide clovek nieco reklamovat so stiahnutym zaludkom...

lujziiik
28. sep 2018

@vera_t no, presne, Valent z Partizanskeho je ten co to aj mne tak skvelo posudil

vera_t
autor
28. sep 2018

@lujziiik ako som citala na nete, tak je znama firma...najviac smutne je, ze office shoes nevychadza zakaznikovi, ale cerpa z nie moc dobreho zakona...

kkatika_v
20. nov 2018

Ahojte, mám podobný problém s topánkami z Deichmannu, posúdené od VIPO a.s.. Jedná sa o topánky, ktoré môj syn nosil 4 dni a predral ich z vnútra na palcoch. Neskutočná odpoveď od znalecu - nesprávne nosená obuv, alebo nesprávne zvolená veľkosť - mňa teda riadne nahnevala. Takže teraz hľadám nového znalca a topánky si idem dať posúdiť nezávisle ja. Predajca mi vo svojej odpovedi sľúbil preplatenie posudku v prípade uznania vady. Idem na to! Ak máte dakoho, pls, dajte mi info. Dík

katka1968
16. feb 2019

@kkatika_v Ahoj, máme ten istý problém s Deichmanom. Prosím ťa koľko si platila za znalecký posudok?

myshell1
18. feb 2019

@katka1968 ja som dostala kontakt na znalca od Belda šport a cenu mi povedali 35 e

m4
8. mar 2019

@vera_t dobry den . Nasla som tuto diskusiu , kedze som vyhladavala podobnu skusenost . Ako ste dopadli s reklamaciou prosim
Dakujem

m4
8. mar 2019

@kkatika_v dobry den . Tiez som dostala obvinujuce stanovisko od uvedeneho znalca . Podarilo sa vam dopatrat k pravde ? Rozhodujem sa ci sa do toho pustit

vera_t
autor
8. mar 2019

@m4 dobry den, nepomohli sme si ani na inspekcii... priznam sa, ze odvtedy tam ide muz vyskusat a kupujem cez internet z anglicka, lebo tuto sa clovek pravdy asi nedovola. Cize pre mna office shoes tymto skoncil a uz si tam nic nekupujeme. Ale samozrejme vyskusat mozete, ze ci sa pravdy dovolate. Drzim palce.

m4
9. mar 2019

@vera_t dakujem za info.
Skusim ineho znalca . Nasledne to odovzdam DAS ako poistnu udalost ... ak teda bude vysledkom posudku ze som poskodenie nesposobila umyselne mechanicky .... no stretnut toho znalca , tak ...
dakujem

m4
9. mar 2019

@vera_t kupovanie cez net je top
A ak sa spravaju pri reklamaciach takto, nech sa necuduju ze si tam budeme chodit iba vyskusat -🙂

no_name7
18. aug 2020

Dobrý večer. Mám rovnaký problém. Kúpila som si topánky z officeshoe, ktoré som mala 2 mesiace. Po 2 mesiacoch nosenia sa zdeformovala zadná časť topánky a odlepila podrážka. Dala som ich reklamovať, s tým že mi reklamáciu zamietli, a v posudku bolo napisane, že som bezodkladne nereklamovala topánky, a tým ich viac poškodila. A tým sa topánky nedajú opravit. Meno znalca: Valent. Asi viacerí máte docinenia s ním. Ak viete poradit ako ďalej postupovať proti zamietnutej reklamácii, budem rada za každé info. Ďakujem

brestikova
27. sep 2022

@m4 dobrý večer...prosím Vás aj ste niečo vyriešili.. momentálne riešim i JA takýto problém so zamietnutim reklamácie od p
VALENTA...DAKUJEM ZA INFO marcela

ciriklora
25. okt 2022

@brestikova Pozdravujem, aj ja začínam riešiť Valenta. Myslím, že jeho jediný posudok je v zmysle: mali ste to reklamovať skôr a ..podiel spotrebiteľa na znefunkcnení obuvi je primárny. (Preklad: mali ste reklamovať topánky už pri kúpe a keď ste tak neurobili,topánky sú bezchybné a poškodili ste si ich sami). Prosím napíšte,aké kroky ste podnikli.

nika480
6. mar 2023

Baby uvedomte si jednu vec na obchod alebo predajnu nemozete byt nasrate kedze oni si tiez platia toho znalca , a pozrite sa doma co mate za slonov a ako chodia treba si trochu priznat aj u seba chybu a aj ma zozerte je mi to jedno

brestikova
7. mar 2023

@nika480 keď nevieš tak nekomentuj...nikto slonov nemá doma...a znalca si platia ..ale za zametanie reklamácii to tak vyzerá...😉

kajuskab
11. mar 2023

@ciriklora dobry den,prosim aj sa vam podarilo nejako vyriesit tuto danu vec?ja som momentalne dostala zamietave stanovisko od pana Valenta,botasky kupovane v office za 80€ a nosene 5mesiacov,posudok vypisany na A4 a samozrejme zamietavy a vsetko len moja vina.Dakujem za info

martinsasik
29. mar 2023

@kajuskab podarilo sa Vam spojit? Rovnaka vec sa stala synovi, chystam sa podat hromadnu staznost na uvedeneho znalca.

kajuskab
30. mar 2023

@martinsasik dobry den,k nicomu som sa nedopatrala,office ako predajna mi povedala ze si mam najst vlastneho znalca a z panom Valentom sa mi nepodarilo spojit,od viacerych ludi som sa dozvedela ze nic len sudobne nieco vymozem ze to je zacarovany bludny kruh.Poviem vam pravdu ze nikomu sa nechce tahat po sudoch preto su taketo predajne a takyto znalci na koni

ciriklora
30. mar 2023

@kajuskab @martinsasik Pozdravujem..uvítam info o hromadnej sťažnosti. Áno, je to taký kruh - takmer nikto si nezaplatí vlastného znalca. Ja som si po viacerých mesiacoch išla do Sportissima prevziať pokazené tenisky - čiže som dopredu vzdala boj s Valentom (volala som s ním, aj v posudku je ortieľ: všetko je naša vina🙂...synovi odpadol kus podrážky z Nike z ničoho nič po pár dňoch nosenia. Valent sa vyjadril, že nezaznamenal žiadne vzduchové bubliny v podrážke, čiže topánka bola úplne dobrá a mali sme to reklamovať skôr🙂) (predpokladám- buď ešte pred kúpou, keďže to syn nosil pár dní alebo si najprv vyveštiť z gule, že odpadne kus podrážky) a že to je naša vina). Pri prevzatí pokazených topánok sa pýtam predavačiek: Prosím Vás, niekedy je aj reklamácia uznaná? predavačky: áno, samozrejme. Ja:ešte spolupracujete s p. Valentom? odpoveď. áno, samozrejme. Ja: áno? lebo sa naňho sťažuje množstvo ľudí na internete. A na vady na týchto teniskách po pár dňoch nosenia napísal, že to je naša chyba. Predavačky: ticho, výraz neutral. Toto číslo na Valenta ste skúšali? +421 38 7485153. Čo keby sme mu zavolali na 1.apríla? že ďakujeme krásne za posudok, je profesionálny, korektný a veľmi poučný. Nabudúce sa poučím a budem našľapovať jemne alebo jemne levitovať a nosiť tenisky len 1x do mesiaca v nedeľu do kostola.

lucyjka6
30. mar 2023

@ciriklora napisem moju skusenost v humanicu som si kupila znackove kozenne topanky zaciatkom septembra,mala som ich raz obute,pri vystupovani z auta som stupila do kaluze vody,ponozky som mala cele mokre ako keby som ani topanky obute nemala,dala som ich reklamovat,samozrejme s reklamaciou som nepochodila, zamietava odpoved ze v kozennych topankach sa po vode nechodi a opotrebovane🤣,hlavne ze boli raz obute a zo spodku na podrazke este nalepky,vravim predavacke a to mam zo sebou vzdy brat aj topanky na prezutie ci ako?obratila som sa na SOI a tam mi povedali ze si mam dat urobit vlastny posudok,ale ten robia jedine v Partizanskom,p.Valenta..cize sam na seba by si urobil posudok,a rozhodnie taky isty..pani zo SOI mi dopredu povedala ze to nema zmysel..odvtedy nenakupujem topanky na SVK,a ked tak nie take drahe..

ciriklora
2. apr 2023

@lucyjka6 ten Valent mi pripadá nedotknuteľný..viac ako prezident/ka🙂..možno už viac krat robil sam na seba posudok a 2x plat🙂. (Ak si vstúpi do svedomia posudok na posudok bude: Na základe môjho znaleckého posudku nesúhlasím s P. Valentom, ktorý sa vyjadril, že reklamácia je neoprávnená a mám za to, že reklamácia je oprávnená. P.Valent). SOI je nefunkčná ...je tu nejaká organizácia (trebárs aj OZ), ktoré konajú na základe zákona o ochrane spotrebiteľa? Inak dobrý nápad s tým zahraničím...asi si budem musieť nájsť čas na (topánkové)výlety do Poľska.