Kontaktné šošovky. Môžem ich používať pri mori, kúpalisku?

milie
24. jún 2008

Ahojte holky! Prosim o radu. Ako je to s nosenim šošoviek na kupaliskach a pri mori? Mali ste problemy s ocami (pálenie, rezanie...)? Odporuca sa to vobec? Mam štvorky dioptrie, tak som dost slepa na dialku. Nerada by som santila vo vode s detmi v okuliaroch.

nobody
25. jún 2008

elli, taky mi to vadilo kdysi .. jakákoliv kapka 🙂

ella1
25. jún 2008

no a čo s tým?

fabiana
25. jún 2008

Ja som tiež používala šošovky pár rokov, teraz, keď mám deti, tak si nahodím len škuľky, lebo ma nebaví si ich stále vkladať a vykladať, preto som sa pýtala na možnosť takých, čo si len vložím a o nejaký mesiac vyberiem. Myslím, že Bihan niečo písala... bola by som rada, keby si napísala viac, ako si s nimi spokojná.
Inak boli šošovky pohodlné na nosenie, zo začiatku ma bolela hlava, ale potom pohodička, mne kvapka nevadila, ale keď som sa sprchovala, občas som mala pocit suchého oka, musela som oko zvlhčiť. Vypadla mi len zriedka... za tie roky nosenia možno 2x.

ella1
25. jún 2008

no ved to,že ked mi tam niekto frkne vodu,tak by som musela ísť okamžite von a neviem,či kvapnúť niečo do oka,alebo vybrať čočku,dať do roztoku a za chvíľu zase dať do oka?

a zaujímalo by ma,ako to robíte s tými šošovkami,čo sa nemusia na noc vyberať,ako sa odličujete? a ako umývate?

fabiana
25. jún 2008

Ella, ja som sa odličovala tak, že som mala šošovky na očiach a umyla som si tvár mydlom pri sprchovaní, keďže vodoodolný makeup nepoužívam.
Ja som si pri frknutí nevyberala, veď koľko krát sa to stane za rok? Ja som si čočku vybrala a očistila len vtedy, ak som mala "suché oko", napr. v klimatizovanej miestnosti a pod.

blka
25. jún 2008

Ella1: já myslím, že pokud na tebe někdo šplíchne a vletí ti to do oka, tak se nic neděje. Taky se mi to stalo a jen jsem se zakoukala do dálky, jestli mám čočku v oku nebo mám hledat v bazénu 😀 . Čočku jsem si v oku nechala i tak a nic se nestalo. Já bych ji nevytahovala, protože v příbalovém letáčku u roztoku je, že čočka by v něm měla být aspoň 6 hodin pro desinfekci. Takže když bys ji vytáhla, opláchla roztokem a šupla do oka, tak by to asi žádný efekt nemělo ☹

blka
25. jún 2008

Jinak se někdy i teď odličuji, když mám čočky v očích a nic se neděje 😉

nobody
25. jún 2008

elli, s tím nic, pokud ti to vadí. tak ti to moc nepomůže, možná vyndat a dát e zpátky až to propereš roztokem .. ale to je zas komplikovaný

fabiana..takový čočky jsou, dokonce i několika týdenní .. ale moc se to nedoporučuje, i když to složení propoští kyslík perfektně ... já bych to i na pár dní nedal asi 😀

fabiana
25. jún 2008

Ešte by ma zaujímalo, aké šošovky používate? Ja Acuvue 2, vyskúšala som aj Bausch and Lomb, ale s tými som sa necítila tak pohodlne ako s Acuvue, niečo mi tam vadilo...

bihan
25. jún 2008

Fabiana, ja ich máme a zatiaľ nemám dôvod meniť... Ráno sa musím trochu rozkukať, kým sa šošovky zvlhčia (dá sa to vyriešiť kvapkami, ale doteraz nebolo treba). Nosiť dlhšie než je odporúčané, sa veľmi neoplatí, lebo potom dráždia oči. Chodím na pravidelné ročné kontroly a všetko je v poriadku. Tieto šošovky majú výhodu, že dodávajú oku 4x viac kyslíka, než je treba. Okrem tých ranných rozkukávacích momentoch o nich celý mesiac ani neviem, lebo sú veľmi tenké a tým, že sa nevyberajú, sa mi nemôže na ne dostať chlp z uteráka a podobne.

Ella, nechápem, čo majú spoločné šošovky s odličovaním a umývaním 😅 Robím to tak isto s nimi ako bez nich 😉

ella1
25. jún 2008

no ved to,že sa mi to stalo a dosť mi to vadilo.tak ma šoklo,že som asi jediná a vy v pohode. 😀
no zajtra idem do chorv. ,tak otestujem,či to bude také zlé.

inak s tým odličovaním si to neviem predstaviť,lebo ked vyberiem šoš. odlíčim sa,tak cítim ,,bordel" v oku,tak si oči musím poriadne ešte umyť.a to by mi šoš. určite vypadla niekde alebo sa zničila.alebo nie?
len mi vadí,že potom večer kým nejdem spať som slepá jak patron 😀

fabiana
25. jún 2008

Bihan, super, že si spokojná. Mne dosť vadí, že keď nemám žiadnu optickú pomôcku, tak som slepá jak krtko... ☹

estrellita
25. jún 2008

blka: cena tech kapicek je 180 kc a jmenuji se Refresh od firmy Allergan. je to na suche a uneven oci
barunko: jj, jsou to vzdy na par na 30 dni 🙂

bihan
25. jún 2008

Fabiana, je tú jednu noc, čo ich večer vyberiem a ráno založím, chodím tiež po byte ako krtko 😅 Úplne som zabudla, aké to je, nevidieť 😀

Na tie kvapky pozor, nie všetky sa dajú používať aj na kontaktné šošovky. Ja mám také maličké, čo sestra dostala k Renu roztoku a kvapkajú sa rovno na šošovky.

bihan
25. jún 2008

Teda nemyslela som priamo tieto, nepoznám ich 😀 To bolo len tak všeobecne 😉

blka
25. jún 2008

Bihan: a nevadí ti v očích? Já třeba už teď cítím, že mám hroooozně unavené oči, tak se těším domů, až si budu moct čočky vytáhnout.

Estrellita: dík, mrknu na ně 😉

bihan
25. jún 2008

Blka, keby mi vadili, tak ich už asi nenosím 😉 Chce to skúsiť.. MM má veľmi citlivé oči, tak mu PureVision nerobili dobre, tak má teraz Acuvu 1-day Moist ale nosí ich fakt len v prípade, že nemôže mať okuliare.

estrellita
25. jún 2008

bihan: tohle jsou kapky specialne ka kontaktni cocky, od meho ocare 🙂

blka
25. jún 2008

Bihan: no jo, to byla blbá otázka, co 😀 ?

Estrellita: a nezvykne si to oko na to, že mu tam něco kapneš a je vlhčí? To asi nemůžeš používat pořád nebo často nebo jo?

estrellita
25. jún 2008

mne rekl, ze dvakrat denne, kdyz je potreba. takze jsou dny, kdy to nepouziju vubec, apak jsou dny, kdy si musim fakt kapnout dvakrat. ale jinak myslim, ze pro oko je to jedine uleva, a ze si nezvykne, ze by zlenivelo, to ne 🙂

blka
25. jún 2008

Estrellita: tak to je super. Dneska bych je potřebovala jako sůl 😖

estrellita
25. jún 2008

taky jsem kapala 🙂 jsou fakt dobry, kdyz uz mlzim, nakapu - do kazdeho oka jen jednu kapicku, pak se zavre oko, pocka se a pak je to uplne neskutecna uleva.
a jaky druh cocek mas ty?

dadulka19
25. jún 2008

ahojte 🙂 ..ja čočky používam 4 roky Surevue(nepamätám,ako sa to píše)...no v poslednom čase mám pocit sucha,teda len večer.Inak som spokojná,prespokojná.Keď som nosila brílky,bola som hrozne nervózna.A keď som si prvý krát nasadila čočky,mala som pocit,že vidím až za roh.No a v pohode sa v nich kúpem.A napr.po plači sa mi teda riadne prilepia,to ich neviem vybrať 😒 .

blka
26. jún 2008

Já mám Acuvue Advance with Hydraclear (jsem si našla na netu přesnej název 😀 ).

arizona
26. jún 2008

vám nevadí, keď vám padne kvapka do oka na šošovku??? teda - že s tým nemáte potiaže... šošovky nosím 6 - 7 rokov, pár značiek som už vystriedala... ale už aj keď sa sprchujem, tak bez nich, lebo hneď, ako sa mi dostane voda do oka, tak ich vyžmurknem... rovnako sa mi občas stane, že pri vetre sa mi vyplavia z oka... doteraz som si myslela, že to je normálne 😒

dadulka19
26. jún 2008

arizona,no to sa mi fakt nestalo ešte.Ja keď sa sprchujem,tak si aj na tvár striekam a veru nevyplavili sa 😒

adikamajko
26. jún 2008

blka, ja pouzivam take ako ty... bola som s nimi spokojna. len teraz, ked cakam babo, tak mi zacali cerveniet oci, tak nosim okuliare ☹

bihan
26. jún 2008

Arizona, možné máš zlé zaoblenie šošovky 😉 Ja som mala problém s jedným druhom, povedala som to doktorke a ona mi ich vymenila (teda tá istá značkan a dioptrie, len iné parametre)

blka
26. jún 2008

Arizona: to je zajímavé. Při větru by ti asi vypadávat neměly 😕 . Zkus vyměnit značku, jak radí Bihan.

Adikamajko: já jsem s nimi také spokojená.

kasli
26. jún 2008

Ahojky tak já nosím čočky zhruba 10 let a vyzkoušela jsem snad všechny! Teď nosím Bausch and Lomb (30 dní a nocí) a střídám to s Proclearkami! U mě totiž byl problém, když jsem chodila do práce, že se mi s PC vysoušeli oči a tak jsem snesla v očích jen Procleari, ale teď co jsem doma tak s čočkami žádný problém nemám! Jen ze začátku jsem Bauschki mít v noci nemohla protože časté vstávání k malému dávalo očím s čočkami zabrat 😅

Arizona : to by ti čočky opravdu neměli dělat, nejspíš máš špatné zakřivení jak píše Bihan